7 tipov na najlepší darček pre deti na Vianoce

Kategória: Najlepšie originálne darčeky | Publikované: 17.10.2019
5
7 tipov na najlepší darček pre deti na Vianoce

Možno sa už aj Ty začínaš zamýšľať nad tým, čo kúpiš tento rok pod stromček svojmu dieťaťu, neteri, synovcovi a podobne. Ak sa chceš vyhnúť predvianočnému stresu, tak by si sa mal(a) začať obzerať po tom najlepšom darčeku pre dieťa, ktoré chceš obdarovať. Neváhaj sa zabezpečiť už teraz a ušetri sa od starostí, ktorých budeš mať v predvianočnom období viac než dosť.

Rozhodli sme sa podať Ti pomocnú ruku pri výbere toho najlepšieho vianočného darčeka, a preto Ti chceme predstaviť pár tipov, ktoré majú potenciál byť hitom tohtoročných Vianoc. Ak chceš vidieť radosť a iskričky v očiach Tvojho dieťaťa, netere či synovca, určite čítaj ďalej!

darček pre deti na vianoce

1. Najlepšie hry na Xbox One a PS4

Deti zbožňujú zábavu a ešte dvojnásobne zábavu vo forme hrania najlepších hier na konzole PlayStation 4 alebo Xbox One. Najširší úsmev na detskej tvári uvidíš práve vtedy, keď im daruješ ich vytúženú hru, o ktorej už dlho snívali.

Ak však o hrách počúvaš skôr v negatívnom zmysle slova, tak nám dovoľ, aby sme Ťa nasmerovali správnym smerom. Hry dokážu ovplyvňovať štruktúru mozgu a napomáhajú deťom rozvíjať rôzne zaujímavé schopnosti ako plánovanie, kreativitu, predstavivosť, logické myslenie či schopnosť sústredenia sa (viac sa dočítaš v našom článku, keď klikneš sem). Hry dokonca môžu byť vo veľkej miere zodpovedné za zlepšenie sa v cudzom jazyku, keďže väčšina hier je práve v angličtine. Dali sme Ti dosť argumentov? Veríme, že áno. Samozrejme, všetkého veľa škodí a čas strávený pri konzole by denne nemal prekročiť1,5 hodiny. Hranie hier môže byť teda prospešné, ale v rozumnom čase.

Ponúkame Ti pár nápadov na hry, ktoré si deti istotne zamilujú:

 • Forza Horizon 4 - najlepšia závodná hra na konzolu Xbox One s viac ako 450 autami, v ktorej si deti vyskúšajú virtuálne šoférovanie
 • FIFA 20 a FIFA 19 - TOP futbalové hry, pri ktorých strávia čas najmä malí športovci
 • NHL 20 - najznámejšia a zároveň najnovšia hokejová hra, ktorá zabaví nielen malých, ale aj veľkých hráčov
 • Just Dance 2020 a Just Dance 2019 - najlepšia zábavná hudobno-tanečná hra, pri ktorej sa zapotíš so svojimi deťmi aj Ty
 • Marvel's Spider-Man - TOP hra na PS4, ktorá dostala samé pozitívne recenzie, dieťa bude nadšené pri hre, kde hrá za superhrdinu menom Spider-Man
 • Need For Speed: Heat - najnovšia hra s kopou áut, v ktorej sa dieťa stane pretekárom v nočnom i v dennom meste; dopraj mu najlepší závodný zážitok

Veríme, že si si spomedzi týchto hier vybral(a) aspoň jednu, ktorá by mohla potešiť dieťa, ktoré sa chystáš na Vianoce obdarovať. V prípade, že si nenašiel(a) tú správnu, mrkni aj do nášho e-shopu, kde nájdeš širší výber najlepších hier na PS4 a Xbox One.

marvel's spiderman darček pre deti na vianoce

2. Funko POP figúrky - skvelý darček pre deti na Vianoce

Ak je Tvoje dieťa fanúšikom známych hrdinov z komiksových svetov Marvel alebo DC alebo akejkoľvek inej filmovej či seriálovej postavy, určite sa poteší, keď si pod stromčekom nájde POP figúrku, ktorá zobrazuje jeho obľúbenú postavu.

Čo sú to Funko POP figúrky? Sú to malé postavičky s veľkými hlavami, ktoré miluje celý svet. Tieto figúrky zbiera obrovské množstvo ľudí po celom svete, pričom neustále naberajú na popularite. Vo svete je veľa zberateľov týchto postavičiek, ktorí sa môžu popýšiť zbierkami, ktorých hodnota sa pohybuje aj okolo 10 000 €. Áno, tieto originálne postavičky zožali skutočne až taký veľký úspech. 

Myslíme si, že takéto figúrky deti určite potešia, pretože zobrazujú napríklad aj rôzne postavy z obľúbených hier a sú naozaj rozkošné. Ak by si nevedel(a), ktorá z nich by bola správna pre dieťa, ponúkame Ti výber tých najkrajších a najobľúbenejších:

 • Bedtime Deadpool - obľúbený hrdina od Marvelu je známy najmä vďaka svojmu nekonečnému vtipkovaniu
 • Star Wars Chewbacca - postava, ktorá sa objavila asi vo všetkých Star Wars filmoch, sa stala obľúbenou aj vďaka svojmu priateľskému správaniu
 • Fortnite Skull Trooper - Fortnite je TOP online hra, ktorú dnes hráva množstvo detí v školskom veku, dieťa sa určite poteší, keď si takúto figúrku nájde pod stromčekom
 • Fortnite Black Knight - ďalšia postavička zo svetoznámej hry Fortnite, ktorá trhá rekordy v počte hráčov; Black Knighta si Tvoje dieťa určite zamiluje
 • Fantastické zvery 2 (Fantastic Beasts 2) Newt Scamander - fanúšici Harryho Pottera si určite nenechali ujsť ani nové filmy Fantastic Beasts, v ktorých hlavnou postavou je čarodejník a zároveň milovník zvierat Newt Scamander

V prípade, že si si z vyšie uvedených figúrok nevybral(a), pozri sa aj do nášho e-shopu, kde ich nájdeš viac.

funko pop figurky sk darček pre deti na vianoce

3. Herná konzola

V prípade, že dieťa, ktoré ideš obdarovať, ešte doma nemá konzolu, tak je najvyšší čas ju kúpiť. Či už sa rozhodneš pre PlayStation 4 (PS4 Slim alebo PS4, Pro), Xbox One (Xbox One S alebo Xbox One X) alebo pre Nintendo Switch, Tvoje dieťa určite zažiari radosťou

Herné konzoly boli populárne vždy, avšak posledné roky nabrali na sláve ešte viac, keďže vychádzajú stále lepšie a lepšie hry, ktoré zabavia nie len deti, ale aj dospelých. Hranie nie je už iba vyslovene hranie, pretože s dobrou hrou prichádza prepracovaný príbeh, ktorý chytí za srdce, krásne zvukové prevedenie so skvelým soundtrackom a to všetko v nádhernom grafickom prevedení

Herná konzola teda nemusí byť darček len pre deti, pretože sa pri nej zabaví celá rodina. Zábavu si môžete vychutnať aj všetci naraz, keďže mnohé súčasné hry umožňujú tzv. lokálny multiplayer, čo predstavuje hru viacerých hráčov na jednej konzole. Ak chcete zažiť najväčšiu zábavu, určite odporúčame vyskúšať hru Just Dance 2019, pri ktorej sa nielen budete hýbať, ale, verte nám, že sa aj poriadne zasmejete. laugh

Pri výbere tej správnej konzoly treba brať do úvahy viacero kritérií, ako napríklad exkluzívne hry, cena či výkon. Aké konzoly sú momentálne na trhu?

 • PS4 Slim - zoženiete už od 250 €, pričom sa jedná o základnú, menej výkonnú, no veľmi populárnu konzolu od spoločnosti Sony
 • PS4 Pro - zoženiete od 325 €, ide o výkonnejšiu konzolu s väčšími rozmermi a lepším grafickým prevedením
 • Xbox One S - kúpite od 190 €, základná konzola od Microsoftu so 4K rozlíšením
 • Xbox One X - kúpite už od 330 €, jedná sa o momentálne najvýkonnejšiu konzolu na svete, na ktorej si zahráte v pravom 4K rozlíšení
 • Nintendo Switch - kúpite od 290 €, ide o multifunkčnú konzolu, s ktorou môžete hrať kdekoľvek (ide o prenosnú konzolu, ktorú dokážete pripojiť aj k televízoru)

Výber je len na Vás a veríme, že Vám náš malý prehľad pomôže. Radi by sme Vám dali do pozornosti aj to, že kritériom môžu byť aj exkluzívne hry, ktoré si človek zahrá iba na jednej konzole, preto odporúčame prečítať aj tieto články:

Dôležité je zvážiť, aký žáner by bavil dieťa viac. Avšak z pohľadu exkluzívnych hier vo väčšine prípadov vyhráva konzola PlayStation 4.

xbox one darček pre deti na vianoce

4. Super darček pre deti na Vianoce môže byť LEGO

Dnešné LEGO ponúka širokú škálu filmov, seriálov, hier a iných zaujímavých oblastí, na ktoré je zamerané. V hračkárstvach nájdeš väčšie alebo menšie balenia, z ktorých určite pre svoje dieťa vyberieš to správne. Sám/sama ho najlepšie poznáš a vieš, čo sa mu najviac páči. 

LEGO je najobľúbenejšou hračkou nielen u ddetí, ale pri stavaní sa radi zúčastňujú aj rodičia, ktorí si takýmto spôsobom pripomínajú detské časy. Ak kúpiš pod stromček dieťaťu LEGO, čakajú ho krásne chvíle skladania, pri ktorom strávi niekedy aj dlhé hodiny.

Pre zaujímavosť však prinášame aj niekoľko tipov, v prípade, že sa nevieš rozhodnúť, ktoré LEGO je to správne.

 • LEGO Minecraft - Minecraft je jednou z najpopulárnejších hier na svete a dieťa sa určite poteší, ak si pod stromčekom nájde stavebnicu s takouto tematikou. Na trhu nájdeš viacero väčších či menších balení v rôznych cenových reláciách, a preto si musíš dobre premyslieť, koľko chceš do takého darčeku pre dieťa na Vianoce investovať.
 • LEGO Classic - LEGO Classic predstavuje jeden veľký box, ktorý je plný kociek, z ktorých si dieťa môže postaviť úplne čokoľvek. Tento variant je vhodný, ak máš šikovného syna, dcéru, synovca či neter, ktorí sú kreatívni a radi vymýšľajú zaujímavé nové veci. LEGO Classic je vhodné aj v prípade, ak sa nevieš rozhodnuť, ktoré LEGO je to správne.
 • LEGO City - Ak sa rozhodneš pre LEGO City, tak určite neurobíš zle, pretože takéto balenie väčšinou obsahuje autíčko, postavičky a nejakú budovu. Jednoducho povedané, ako už aj z názvu vyplýva, zobrazuje mestskú situáciu. Opäť sú rôzne balenia a treba zvážiť, koľko si ochotný/á investovať.

Veríme, že sme Ťa možnosťami, ktoré vidíš vyššie, nasmerovali tým správnym smerom. 

lego darček pre deti na vianoce

5. Darček pre deti na Vianoce nemusí byť len hmotný - darujte im výlet

Vieš, aký darček zanechá najväčšiu stopu na dieťati? Predsa ten zážitkový. Prečo? Pretože zážitok si dieťa bude pamätať navždy a Ty sa budeš len spokojne usmievať, keď bude ostatným rozprávať, ako sa už teší na výlet, ktorý si našiel/našla pod stromčekom. 

Určite Ti netreba pripomínať to, že deti nenormálne milujú rozprávky a všetko, čo je s nimi spojené. Čo tak ich zobrať na výlet do Disneylandu? Myslíme, že takýto výlet bude zážitkom aj pre Teba, keďže Disneyland ponúka kopu možností a nudiť sa tam rozhodne nebudeš. Ver tomu, že jeden deň v Disneylande Ti ani nebude stačiť. V Disneylande je kopa atrakcií, či už sú to tematicky ladené kolotoče, obchody, zaujímavý program, fotenie s rozprávkovými postavami alebo s ikonickým zámkom, ktorý poznáš z úvodu všetkých disneyoviek.

Výlet do Disneylandu sa každému hlboko vryje do pamäte a zostanú len tie najkrajšie spomienky na miesto, kde sú rozprávky skutočnosťou. 

disneyland darček pre deti na vianoce

6. Spoločenská hra

Zábavným darčekom pre deti na Vianoce môže byť pokojne aj spoločenská hra. Takýto darček nezabaví len dieťa, ale celú rodinu, ktorá sa na hre zúčastní. Spoločenských hier nájdete dnes v obchodoch neúrekom, stačí vybrať tú správnu, ktorá spraví dcére, synovi, neteri alebo synovcovi radosť.

Dnešné spoločenské hry sú zamerané častokrát aj na vzdelávaciu činnosť, teda dieťa sa pri nich učí zábavným spôsobom, napríklad matematiku, dejepis, biológiu alebo čokoľvek iné. Avšak veľmi obľúbené sú hry, ktoré sú zamerané na vnemy, postreh, rýchlu reakciu, rozmýšľanie, a teda celkovo prospievajú k rozvoju logického myslenia, kreativity a mnohých iných psychologických funkcií.

Dovoľ nám, aby sme Ti predstavili najobľúbenejšie spoločenské hry, pri ktorých sa bavia všetky generácie:

 • Activity
 • Dobble
 • Monopoly
 • Človeče, nehnevaj sa
 • Scrabble

Vyššie uvedenými hrami určite nesklameš a uvidíš, že sa pri nich zabavíš aj Ty! smiley

spoločenská hra darček na vianoce pre deti

7. Ideálny darček pre deti na Vianoce - rozprávky na DVD alebo BluRay

Ak si si nevybral(a) z vyššie uvedených nápadov na skvelé darčeky pre deti na Vianoce, vsaď na overenú klasiku, ktorou je rozprávka na DVD alebo BluRay. Každé dieťa má aspoň jednu obľúbenú rozprávku, ktorú pozerá aj viackrát dokola a nikdy nevieš, či mu práve Ty nedaruješ tú, ktorá sa takou stane.

Ak na druhej strane vieš, aká je obľúbená rozprávka Tvojho syna, dcéry, synovca alebo netere, vhodným darčekom pod stromček môže byť pokračovanie tejto rozprávky (samozrejme, iba ak ho má) alebo akýkoľvek nový animák, ktorý dosiahol tento rok úspech v kinách

Ak nestíhaš sledovať filmy, ktoré bežia v kinách a nemáš šajnu, čo kúpiť pre dieťa, ponúkame Ti zoznam najlepších tohtoročných animákov:

 • Ako si vycvičiť draka 3
 • Toy Story 4
 • Lego príbeh 2
 • Tajný život maznáčikov 2
 • Aladdin (hraná rozprávka)
 • Leví kráľ 
 • Ovečka Shaun vo filme: Farmageddon
 • Angry Birds vo filme 2
 • Frozen 2 (v kinách až koncom novembra, pravdepodobne ešte DVD a BluRay nezoženieš)

Veríme, že si si vybral(a) aspoň jedného filmového favorita, ktorý by mohol potešiť Tvoju ratolesť.

toy story 4 darček pre deti na vianoce

Aký je najlepší darček pre deti na Vianoce?

Na túto otázku je ťažké nájsť jednoznačnú odpoveď, keďže každé dieťa je iné, a preto aj každému dieťaťu urobí radosť niečo iné. Dôležité je pozorne poslúchať Tvoju dcéru, syna, neter alebo synovca, pretože deti radi rozprávajú o tom, čo by si radi našli pod vianočným stromčekom. Ak teda budeš s dieťaťom tráviť dostatok času, určite Ti samo podsunie nápad na vianočný darček

Keď dieťaťu daruješ to, čo naozaj chce, iskričky šťastia v jeho očiach pri rozbaľovaní vytúženého darčeka budú na nezaplatenie. Dôležité je darovať darček z lásky, pretože práve o tom sú Vianoce. O pokoji a láske.

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Ako to funguje?