Aký najlepší herný monitor kúpiť k PC?

Kategória: Svet hier | Publikované: 06.09.2019
5
Aký najlepší herný monitor kúpiť k PC?

Herný trh sa natoľko posunul vpred, že Ti ponúka široký výber len tých najlepších herných monitorov, ktoré Ti prinesú TOP herný zážitok. Výber vhodného herného monitora nie je iba záležitosťou nových hráčov, ale i hráčov, ktorí chcú vylepšiť svoje herné vybavenie. Herné monitory sa odlišujú rôznymi špecifikáciami, vlastnosťami či cenou. Sammozrejme, monitory, ktoré Ti v tomto článku uvádzame, nie sú určené iba na najlepšie hry na PC, ale využiješ ich aj na streamovanie či pozeranie filmov. 

Herné monitory predstavujú zariadenia, ktoré sú optimalizované pre maximálny vizuálny zážitok z najnovších hier, či už na konzoly (PS4 a Xbox One) alebo na PC. Ak teda máš okrem PC i hernú konzolu, na ktorej si chceš vychutnať len tie TOP hry (napríklad PS4 alebo Xbox One), herný monitor je určite ideálnym riešením, ako skĺbiť hranie na počítači s tým konzolovým. Nikdy ešte nebol ideálnejší čas na kúpu kvalitného monitora, napríklad, so 4K rozlíšením, keďže najlepšie herné monitory s týmto rozlíšením začínajú byť čoraz viac a viac cenovo prijateľné. 

Mnohí hráči si dokonca kupujú viac monitorov, aby mohli zvládať viacero úloh naraz alebo aby mali širší záber na herné prostredie. Akékoľvek plány máš v Tvojom hraní, nasledujúci zoznam najlepších herných monitorov k PC Ti určite dobre poslúži. 

1. Asus PG279Q

Tento monitor určený nielen pre PC hry považujeme za najlepší. Pochváliť sa môže maximálnym rozlíšením 2560 x 1440. Tento monitor od spoločnosti Asus predstavuje IPS LCD panel, ktorý je charakteristický skvelou hĺbkou farieb a ich výborným zobrazovaním. Ak preferuješ monitory s väčšou uhlopriečkou, tak tento herný monitor s 27-palcovou obrazovkou Ťa určite poteší. Čas odozvy sú 4 ms, čo je pre IPS panely úplne výborné. Tento monitor sa nemôže pochváliť 4K rozlíšením, avšak to mu určite neuberá na hodnote! 

Pre maximálny herný zážitok na PC Ti odporúčame grafickú kartu od spoločnosti nVidia. Keďže nadšený hráč trávi veľmi veľa času pred monitorom alebo televízorom, tak tento herný monitor od Asusu prináša i filter modrého žiarenia, čo šetrí tvoje oči. 

Kľúčové špecifikácie:

 • rozlíšenie: 2560 x 1440
 • podpora HDR: nie
 • panel: IPS
 • uhlopriečka: 27"

CENA: približne od 673 €

Aké sú výhody?

 1. skvelé zobrazenie farieb
 2. G-Sync (nVidia)

Aké sú nevýhody?

 1. cena

Asus PG279Q - TOP herný monitor k PC

2. AOC AG273QCG

Ak hľadáš perfektný monitor, najmä na súťažné hranie, tak si myslíme, že sme pre Teba našli ideálny produkt! Pochváliť sa môže uhlopriečkou 27" a rozlíšením 2560 x 1440 s obnovovacou frekvenciou 165 Hz. Tento TOP herný monitor pre PC je z dizajnového hľadiska taktiež pohľadný a disponuje aj obrazovkou s ohnutými okrajmi. Vyznačuje sa aj vysokým dynamickým rozsahom HDR, čo pocítiš najmä v autenticite tmavých farieb a oblastí či kontraste medzi svetlejšími a tmavšími miestami obrazu. 

Jedná sa o TN panel, a teda môžeš sa tešiť na veľmi nízky čas odozvy, ktorým je 1 ms. Zobrazenie farieb však nemôžeš čakať v takej kvalite, ako v prípade monitorov s IPS panelmi. Tento monitor môže byť vhodný napríklad na najlepšie eSports hry, ale určite ho využiješ aj v akčných hrách, ako napríklad Call of Duty. Tento monitor je skôr určený pre hráčov, ktorí radi hrajú hry pre dvoch a viacerých hráčov, teda multiplayer hry. Ak si skôr single-player hráč, odporúčame Ti siahnuť po IPS paneloch, keďže v takýchto prípadoch väčšinou nejde o rýchlosť, ale autenticitu a krásu zobrazovania farieb a prostredia.

S týmto špičkovým herným monitorom hlavne na PC hry si môžeš užiť úchvatné hranie v 165 fps (to znamená, že Tvoj monitor zobrazí až 165 snímok za sekundu). Ide preto o nesmierne rýchly monitor vyvinutý pre rýchle hranie, v ktorom ide hlavne o reflexy. 

Kľúčové špecifikácie:

 • rozlíšenie: 2560 x 1440
 • podpora HDR: áno
 • panel: TN
 • uhlopriečka: 27"

CENA: približne od 600 €

Aké sú výhody?

 1. výborné rozlíšenie
 2. HDR
 3. nízky čas odozvy
 4. vysoké FPS

Aké sú nevýhody?

 1. horšia kvalita farieb
 2. cena

AOC AG273QCG - TOP herný monitor k PC

3. BenQ EL2870U

Ak hľadáš najlepší monitor, ktorý by Ti poslúžil na TOP hry v 4K rozlíšení na PC alebo na konzoly (PlayStation 4, Xbox One alebo Nintendo Switch), tak monitor od spoločnosti BenQ je ideálna cesta. Ide o skvelý monitor z cenového hľadiska, keďže iba veľmi málo monitorov v tejto cenovej kategórii ponúka hráčom 4K rozlíšenie. Tento monitor sa dokonca môže pochváliť 4K HDR displejom. Ide však o TN panel, ktorý nie je typický najvyššou kvalitou zobrazovania farieb. Obnovovacia frekvencia je pri tomto rozlíšení 60 Hz. Tento herný monitor sa môže pochváliť i dvoma HDM portmi.

Čo sa týka Tvojich očí, budú menej namáhané, a to vďaka tzv. Eye Care technológii. Nejde o úplne najlepší monitor, avšak Tvoje herné ciele Ti určite splniť pomôže!

Kľúčové špecifikácie:

 • rozlíšenie: 4K
 • podpora HDR: áno
 • panel: TN
 • uhlopriečka: 28"

CENA: približne od 255 €

Aké sú výhody?

 1. 4K rozlíšenie
 2. HDR
 3. vstavané reproduktory
 4. cena

Aké sú nevýhody?

 1. horšia kvalita kvalita obrazu z ostrých uhlov

BenQ EL2870U - TOP herný monitor k PC

4. BenQ XL2430

Ak hľadáš TOP herný monitor určený hlavne pre hry na PC, tak si na správnom mieste. Tento monitor od spoločnosti BenQ z rady Zowie kombinuje neuveriteľný rýchly panel TN s fantastickou mierou redukcie rozmazania obrazu. Pochváliť sa môže aj vysokou obnovovacou frekvenciou obrazu. Ak teda hľadáš špičkový monitor na to, aby si dosiahol(a) vysoké fps, tak je tento monitor pre Teba ako stvorený. Pochváliť sa môže obnovovacou frekvenciou 144 Hz pri rozlíšení 1920 x 1080

Čas odozvy je 1 ms, čo sa prejaví aj na skvelom rýchlom hernom zážitku. Jedná sa o TN LCD panel, ktorý Ťa v najlepších strieľačkách či iných akčných hrách určite nenechá v štichu!

Kľúčové špecifikácie:

 • rozlíšenie: 1920 x 1080
 • podpora HDR: nie
 • panel: TN
 • uhlopriečka: 24"

CENA: približne od 307 €

Aké sú výhody?

 1. rýchly panel s nízkou latenciou
 2. perfektná technológia znižovania rozmazávania
 3. cena

Aké sú nevýhody?

 1. v porovnaní s inými monitormi horšie pozorovacie uhly

BenQ XL2430 - TOP herný monitor k hernému PC

5. Acer Predator XB271HU

Tento herný monitor je určený pre všetkých hráčov najnovších TOP hier na PC. Môže sa pochváliť uhlopriečkou 27" a natívnym rozlíšením 2560 x 1440. Najväčšou dominantou tohto monitora je IPS panel, ktorý sa vyznačuje pestrosťou farieb a krásnym farebným zobrazením. Tento TOP herný monitor sa môže pochváliť obnovovacou frekvenciou až 165 Hz, čo sa premietne do parádnej frekvencie snímok za sekundu! Ak máš vo svojom hľadáčiku najlepšie nové hry na PC, s týmto monitorom určite urobíš dobrý krok. 

Časová odozva (response time - doba, za ktorú je schopný pixel prejsť z najsvetlejšieho stavu do najtmavšieho a naspäť) je 4 ms, čo je výborným výsledkom oproti priemerným monitorom s IPS panelmi, ktoré sa vyznačujú odozvou 5 ms

Kľúčové špecifikácie:

 • rozlíšenie: 2560x1440
 • podpora HDR: nie
 • panel: IPS
 • uhlopriečka: 27"

CENA: približne od 629 €

Aké sú výhody?

 1. výborné spektrum farieb 
 2. kvalita zobrazenia
 3. výborná obnovovacia frekvencia
 4. skvelé rozlíšenie

Aké sú nevýhody?

 1. pomerne vysoká cena

PS.: Ak hľadáš okrem najlepšieho monitora pre Tvoj herný PC i najlepší monitor alebo televízor pre PS4 alebo Xbox One, určite Ti pomôžu tieto články, v ktorých sa dozvieš aj to, ktoré TOP hry na PlayStation 4/PS4 Pro a Xbox One S/Xbox One X si môžeš zahrať aj v 4K rozlíšení:

Acer Predator XB271HU - TOP herný monitor k PC

Najlepšie hry na PC v 4K rozlíšení

Chcel by si si užiť jedne z najkrajších herných zážitkov vôbec? Ak áno, tak na Teba čakajú impozantné mega hry, s ktorými sa rozhodne nudiť nebudeš, a ešte k tomu v 4K rozlíšení! Nasledovné hry sú to najlepšie, čo si môžeš nielen na PC zahrať!

 1. Zaklínač 3: Divoký Hon (The Witcher 3: Wild Hunt) (túto hru u nás nájdeš v e-shope na PS4 a Xbox One v CZ jazyku v Edícii hra roku s expanziami a DLC obsahom)
 2. Grand Theft Auto V (jedna z najlepšie predávaných hier vôbec)
 3. Forza Horizon 4 (jedna z najlepších závodných/pretekárskych hier, u nás v e-shope ju nájdeš v CZ jazyku na Xbox One)
 4. The Elder Scrolls V: Skyrim
 5. Rise of the Tomb Raider
 6. Call of Duty: WWII (túto TOP strieľačku zo série Call of Duty nájdeš aj u nás v e-shope na PS4)
 7. Call of Duty: Advanced Warfare
 8. Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
 9. Middle-earth: Shadow of Mordor

Určite Ti odporúčame vyskúšať aspoň nejakú z vyššie uvedených mega hier v 4K rozlíšení!smiley

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Ako to funguje?