Aký najlepší televízor kúpiť pre PS4 a Xbox One?

Kategória: Svet hier | Publikované: 04.09.2019
5
Aký najlepší televízor kúpiť pre PS4 a Xbox One?

Hľadáš najlepší televízor pre konzolu PlayStation 4 alebo Xbox One? Ak áno, myslíme, že si na správnom mieste. V nasledujúcich riadkoch sa dozvieš o TOP televízoroch, ktoré Ti vytvoria iba ten maximálny herný zážitok. Výber vhodného televízora je veľmi dôležitý, nakoľko na ňom závisí v mnohých prípadoch aj kvalita audio-vizuálneho zážitku v TOP hrách na PS4 a Xbox One

Na trhu nájdeš množstvo televízorov so 4K rozlíšením, ktoré sú ideálnou voľbou pre hráča, pre ktorého znamené veľa i vizuálne prevedenie. Vyberať však určite treba aj s rozumom, keďže niektoré televízory sú až príliš drahé. Pri výbere je nutné zvážiť množstvo faktorov.

Ako vyberať televízor pre konzolu?

Výber vhodného televízora závisí od množstva faktorov, o ktorých by si mal/mala popremýšľať. Prvým dôležitým faktorom, ktorý je nutné zvážiť je cena, resp. množstvo finančných prostriedkov, ktoré si ochotný obetovať. Ďalším faktorom sú i rozmery televízora, nakoíľko nemá zmysel investovať peniaze do televízora, ktorý by nevyzeral dobre, alebo by sa Ti nezmestil na požadované miesto. V neposlednom rade je veľmi dôležitým kritériom i typ televízora, keďže i tie najlepšie televízory pre PS4 a Xbox One sa môžu líšiť svojimi špecifikáciami. 

Na trhu nájdeš najmä tieto druhy televízorov:

 • televízory s LED panelmi, z ktorých väčšina už disponuje technológiou HDR, ktorá je využiteľná v mnohých TOP hrách na PS4 a Xbox One

Pre tieto obrazovky je typické kvalitné zobrazenie farieb a ich ostrosť. LED panely sú najlepšímn riešením pre hry s pestrou farebnosťou, ako napríklad RPG hra Assassin's Creed: Odyssey.

 • televízory s OLED panelmi 

OLED panely sa zameriavajú hlavne na hry s tmavším pozadím alebo tmavším ferebným prevedením. Príkladom môže byť hra Metro Exodus alebo The Last of Us.

Ak si však nepotrpíte na najdrahších televízoroch, skúste sa rozhliadnuť po televízore s vysokou časovou odozvou a vysokou frekvenciou obnovy obrazovky (obnovovací kmitočet). Taktiež odporúčame nezabúdať na viac HDMI portov, ktoré sa Ti ako hráčovi/hráčke určite zídu. Poďme sa spoločne pozrieť na najlepšie televízory pre konzoly (najmä PlayStation 4 a Xbox One). Uvedený zoznam zohľadňuje špičkové televízory pre rok 2019 v závislosti od ceny a výkonu mega hier. 

TOP 1: LG OLED 55E8PUA 65" - OLED 4K TV

Tento televízor patrí medzi tie najlepšie, ktoré si v roku 2019 môžeš zadovážiť. Ak si potrpíš na najvyššiu audio-vizuálnu kvalitu, tento televízor je určte správna voľba. Výhodou je jeho elegantný a jednoduchý dizajn, ktorý je navrhnutý na vychutnanie si ultra zážitku nielen v hrách, ale aj vo filmoch. Tento televízor od spoločnosti LG disponuje 4K rozlíšením, ktoré si užiješ nielen v TOP hrách na PS4, ale aj v najlepších hrách na Xbox One. Užiješ si preto také špičkové tituly ako Forza Horizon 4 či God of War

Tento model z dieľne LG má výhodu pred predošlými OLED kúskami z ich dielne. Môže sa pochváliť impozantným novým alpha 9 procesorom, čo spôsobuje svetlejšie a živšie farby. Samozrejmosťou je technológia HDR. V móde HDR 10 budú kompatbilné hry vyzerať ešte dynamickejšie, pokiaľ budeš mať funkciu Dynamic Tone Mapping zapnutú. Jednou z mega hier, ktoré si na tomto špičkovom televízore užiješ, je RPG hra Assassin's Creed: Odyssey.

Aká je cena tohto televízora?

 • Cena sa pohybuje približne od 2253 €.

Aké sú špecifikácie televízora LG OLED 55E8PUA 65" - OLED 4K TV?

 • Uhlopriečka v palcoch: 65
 • Rozlíšenie: 3840x2160
 • HDR: áno
 • Technológia panelu: OLED
 • Smart TV: áno
 • 4K: áno

Aké sú výhody?

 1. dizajn
 2. výkon
 3. skvelý OLED panel

Aké sú nevýhody?

 1. cena

LG OLED 55E8PUA 65" - OLED 4K TV - najlepší televízor k PS4 a Xbox One

TOP 2: LG OLED55E9 - 55" 4K TV

Televízor LG E9 OLED je jedným z najlepších televízorov pre konzoly PS4 a Xbox One. Ako všetky televízory s OLED panelmi, i tento nevšedný televízor sa môže pochváliť mimoriadnou kvalitou obrazu, keďže dokáže autenticky zobraziť tmavé farby. Okrem toho sa môže popýšiť aj skvelými pozorovacími uhlami. Časová odozva je naozaj skvelá, čo v konečnom dôsledku vedie k takmer nulovej rozmazanosti obrazu pri pohyboch. Odozva je teda extrémne nízka, čo sa Ti určite ako hráčovi bude páčiť. 

V najlepšie vizuálne prepracovaných hrách na konzolu PlayStation 4 a Xbox One pocítiš ,,silu" tohto televízora. Z dizajnového hľadiska sa jedná o naozaj skvelý kúsok, čo spoznáš už na prvý pohľad. Kvalita materiálov je taktiež na špičkovej úrovni. Tento telvízor od spoločnosti LG Ti prináša aj výborný kontrast. Najväčšou samozrejmosťou je 4K rozlíšenie, ktoré si naozaj užiješ v najlepších hrách s podporou 4K. K dispozícii máš aj množstvo moderných prvkov, ktoré už so sebou smart televízory prinášajú. Spoločnosť LG sa môže pochváliť obrovským množstvom prístupných aplikácií, ktoré sú už predinštalované alebo si ich môžeš následne stiahnuť. 

Tento televízor je určný pre každého milovníka videohier. Svoje obľúbené hry si naozaj užiješ, či už ide o rýchle akčné hry, hry pre dvoch alebo viacerých hráčov alebo TOP hry s potenciálom krásneho vizuálneho spracovania. 

Aká je cena tohto televízora?

 • Cena sa pohybuje približne od 2490 €.

Aké sú špecifikácie televízora Samsung Q60R?

 • Uhlopriečka v palcoch: 55
 • Rozlíšenie: 3840 x 2160
 • HDR: áno
 • Technológia panelu: OLED
 • Smart TV: áno
 • 4K: áno

Aké sú výhody?

 1. uniformita čiernej a tmavých farieb
 2. skvelý obraz z rôznych uhlov pohľadu
 3. perfektná čas odozvy

Aké sú nevýhody?

 1. cena

LG OLED55E9 - 55" 4K TV - TOP televízor k PS4 a Xbox One

TOP 3: Samsung Q60R - 55 palcov QLED 4K

Ak preferuješ značku Samsung, ktorá dokázala urobiť vo svete technológií obrovské veci, tak Ťa určite tento televízor poteší. Jeden z najnovších modelov Samsung televízorov - Q60R je dostupný v mnohých veľkostiach za pomerne rozumnú cenu. Ide o QLED panel, ktorý Ti ponúka živšie farby ako akýkoľvek iný klasický televízor. Ostrosť farieb je taktiež badateľná, avšak nedosahuje úroveň tmavých farieb, ako v prípade vyššie spomenutého televízora LG s OLED panelom. Výhodou televízora Samsung Q60R je jeho neskutočná HDR technológia a obnovovací kmitočet 120 Hz. Spoločnosť Samsung si dala záležať aj na zvukovom prepracovaní reproduktorov, ktorých výkon je oveľa lepší ako v štandardných televízoroch. 

Tento model sa môže taktiež popýšiť hlasovým ovládaním a množstvom streamovacích služieb, ktoré sú priamo vstavané v TV. Svetlosť a živosť farieb je to, čo zdobí tento televízor od spoločnosti Samsung. QLED panely sú typické nielen ostrými obrázkami, ale aj schopnosťou ,,vysvietenia" i tej najtmavšej izby. Existuje i verzia so 43", avšak pre maximálny herný zážitok odporúčame verziu s 55" uhlopriečkou. 

Aká je cena tohto televízora?

 • Cena sa pohybuje približne od 959 €.

Aké sú špecifikácie televízora Samsung Q60R?

 • Uhlopriečka v palcoch: 55
 • Rozlíšenie: 3840 x 2160
 • HDR: áno
 • Technológia panelu: QLED
 • Smart TV: áno
 • 4K: áno

Aké sú výhody?

 1. živosť obrazu
 2. veľmi rýchly panel
 3. skvelý dizajn

Aké sú nevýhody?

 1. horšia autentickosť tmavých farieb

Samsung Q60R - 55 palcov QLED 4K - TOP televízor k PS4 a Xbox One

TOP 4: Samsung UE55RU8002 - 55" 4K TV

Ďalším špičkovým televízorom od spoločnosti Samsung je televízor s rovnakou uhlopriečkou, no o niečo odlišnými vlastnosťami. Tento televízor sa môže pochváliť LED panelom. Ak si chceš užiť najlepšie hry na PlayStation 4 a Xbox One, tento televízor je určite vhodnou voľbou, aj keď nemá OLED alebo QLED panel. Ide však aj napriek tomu o prémiový televízor pre hranie konzolových hier so 4K rozlíšením. Panely televízorov od Samsungu sú všeobecne veľmi kvalitné. 

Tento televízor sa môže popýšiť aj technológiou, resp. funkciou Real Game Enhancer, ktorá je zodpovedná za zníženie času odozvy panela až na neuveriteľných 6,8 ms. Ide preto o špičkový televízor nielen pre rýchle akčné hry, ale i strieľačky či hry, ktoré vyžadujú rýchle reflexy alebo krásny vizuál. Samsung má, samozrejme, aj iné ultra televízory, ale tento zo série ,,8000" je najlepšim pre hranie konzolových hier v tejto cenovej kategórii. 

Aká je cena tohto televízora?

 • Cena sa pohybuje približne od 713 €.

Aké sú špecifikácie televízora Samsung Q60R?

 • Uhlopriečka v palcoch: 55
 • Rozlíšenie: 3840 x 2160
 • HDR: áno
 • Technológia panelu: Edge LED
 • Smart TV: áno
 • 4K: áno

Aké sú výhody?

 1. jeden z najlepších televízorov na hranie konzolových hier
 2. skvelý panel s technológiou HDR
 3. rozumný pomer ceny a výkonu

Aké sú nevýhody?

 • nie až tak výrazne nižšia cena od televízorov s QLED panelmi

Samsung UE55RU8002 - 55" 4K TV - TOP televízor ku konzolám PS4 a Xbox One

TOP 5: TCL 55EP680 - televízor so 4K za rozumnú cenu

Ak na jednej strane obľubuješ najlepšie konzolové hry, avšak nechceš investovať toľké peniaze za televízor, radi by sme Ti predstavili výborný televízor, ktorý spĺňa požiadavku správneho pomeru cena/výkon. Ide o televízor, ktorý Ti ponúka 4K ultra HD rozlíšenie. Pochváliť sa môže LED panelom a operačným systémom Android. Vývojári od TCL si dali záležať na technológii Wide Color Gamut. Ide o technológiu, ktorá umožňuje televízoru zobraziť viac živých farieb, resp. autentických odtieňov. Jedná sa o vylepšenie, ktoré výrazne ovplyvňuje kvalitu farieb a celkového zážitku z obrazu. 

Tešiť sa môžeš aj na 3 HDMI porty a čakať Ťa budú aj 2 USB vstupy. Myslíme si, že za túto cenu si budeš môcť užiť slušný herný zážitok v akejkoľvek hre na PlayStation 4 a Xbox One, ktorú si zvolíš.

Aká je cena tohto televízora?

 • Cena sa pohybuje približne od 549 €.

Aké sú špecifikácie televízora Samsung Q60R?

 • Uhlopriečka v palcoch: 55
 • Rozlíšenie: 3840 x 2160
 • HDR: áno
 • Technológia panelu: LED
 • Smart TV: áno
 • 4K: áno

Aké sú výhody?

 1. pomer cena/výkon
 2. 4K
 3. technológia Wide Color Gamut

Aké sú nevýhody?

 1. absencia najšpičkovejšieho vizuálneho prevedenia v najlepších konzolových hrách

TCL 55EP680 - televízor so 4K za rozumnú cenu ku konzolám PS4 a Xbox One

Aké sú najlepšie hry na PS4 a Xbox One s podporou 4K rozlíšenia?

Ak už si si vybral pre Teba najlepší a najvýhodnejší televízor na konzolové hry, tak Ti zostáva vybrať si TOP hry na PlayStation 4 a Xbox One, ktoré podporujú 4K rozlíšenie. Inak povedané, v množstve moderných hier si môžeš užiť 4K rozlíšenie, respektíve True 4K rozlíšenie. Ďalším predpokladom je vlastniť konzolu podporujúcu toto rozlíšenie. V podstate máš možnosť zaobstarať si tieto konzoly, na ktorých si zahráš hry v 4K:

 • PlayStation 4 Pro (čisté 4K; konzola Ti vylepší i hry v nižšom rozlíšení na 2160p)
 • Xbox One S (prepočítanie hier na 4K)
 • Xbox One X (natívne 4K rozlíšenie; prepočítavanie hier s nižším rozlíšením na 4K)

Bolo by hriechom nevyužiť maximálny potenciál Tvojho moderného televízora, a preto sme Ti vybrali zoznam momentálne najlepších hier na PS4 a Xbox One, ktoré podporujú 4K (v zozname nájdeš aj očakávané nové hry):

V našom e-shope z týchto hier nájdeš (niektoré iba majú vyjsť):

 1. Assassin's Creed: Odyssey
 2. Days Gone
 3. Detroit: Become Human
 4. Death Stranding
 5. Call of Duty: Modern Warfare
 6. FIFA 19
 7. God of War
 8. Red Dead Redemption 2
 9. Marvel's Spider-Man
 10. Zaklínač 3: Divoký Hon (The Witcher 3: Wild Hunt)
 11. Forza Horizon 4
 12. Call of Duty: WWII
 13. Cyberpunk 2077

Forza Horizon 4 (CZ) - najlepšia závodná hra na Xbox One a Xbox One X

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Ako to funguje?