Apex Legends

Kategória: Najnovšie top hry na PS4, Xbox One, Nintendo a PC | Publikované: 08.04.2019
4.333335
Apex Legends

Battle Royale v akcii!

Apex Legends predstavuje hru, v ktorej musíš kooperovať so svojimi spoluhráčmi, aby si prežil. Ide o strieľačku z pohľadu prvej osoby, čiže v tomto ohľade by sa táto hra mohla rovnať legendám ako Call of Duty či Battlefield.

Battle Royale mód, na ktorom je Apex založený, predstavuje v tejto hre akýsi tímový ,,deathmatch" na obmedzenom území. So svojimi 2 kolegami budeš mať teda za úlohu zneškodniť ostatné tímy a ukázať im, kto je šéf! Battle Royale mód je okrem iného známy aj tým, že kombinuje viaceré úspešné herné prvky do jedného celku.

K takýmto úspešným prvkom dotvárajúcim Battle Royale mód, niektorí už dokonca považujú tento mód za herný žáner, patrí napríklad:

 • survival (boj o prežitie) - s dôrazom na posledného preživšieho na mape
 • exploration (objavovanie mapy)

Konkurent pre TOP hru Fortnite

Mnohí kritici sa zhodli na tom, že táto hra môže dosť ohroziť veľmi úspešnú hru Fortnite, ktorú mesačne hrajú milióny ľudí. Ak skúsiš túto hru, budeš aj Ty vedieť povedať, do akej kategórie hier pre Teba bude Apex Legends patriť. 

 • Podobne ako vo Fortnite, aj tu sa ocitáš na mape bez akejkoľvek zbrane, teda všetko potrebné musíš nájsť na ostrove.
 • Rozdiel medzi touto hrou a Fortnitom je to, že v Apex Legends budeš musieť byť povinne v tíme spolu s dvoma kolegami. Vo Fortnite môžeš ísť aj na vlastnú päsť!
 • Obe hry predstavujú multiplayer strieľačku, kde musíš zneškodniť nepriateľov, pričom Apex je čisto iba strieľačka, zatiaľ čo vo Fortnite nájdeš aj prvky Minecraftu.
 • Podobne ako Fortnite Battle Royale, tak i Apex Legends predstavuje free to play hru.
 • V samotnej hre nájdeš aj špeciálnu hernú menu - Apex coins, ktorá sa kupuje za reálne peniaze.
 • Za Tvoj progres v hre budeš odmeňovaný aj Legend Tokenmi, ktoré môžeš použiť na získanie nových hrdinov (legiend) a kozmetických úprav.

Hodnotenie Apex Legends

Možno si netušil, ale táto strieľačka sa zaslúžila o to, že už hneď v prvý týždeň vydania mala 25 miliónov aktívnych hráčov. Od dátumu svojho vydania vo februári 2019 si vyslúžila len pochvaly a pozitívne hodnotenia.

Hra Apex Legends sa okrem iného taktiež zaslúžila o spopularizovanie módu Battle Royale, z ktorého sa postupne stáva herný žáner, nakoľko aj iní vývojári sa snažia nejakým spôsobom do svojich hier tento mód zakomponovať. Vidíš, akým spôsobom môže popularita určitého herného prvku, resp. režimu, spôsobiť v hernom svete taký ošiaľ! Henré žánre nie sú uzatvorené, budú sa neustále meniť a pridávať, o čom svedčí aj Battle Royale.

Apex Legends

Nová hra Apex Legends ma zaujala, kde si ju môžem zahrať? Aké dostala hodnotenie od hráčov?

Ak sa aj Ty chceš stať súčasťou najnovšieho rastúceho fenoménu Apex Legends, môžeš tak urobiť na PC, PS4 a Xbox One. Chalani a baby z dielne Respawn Entertainment však túto hru chcú dostať aj na Nintendo Switch a Tvoj smartfón (či už je to Android alebo iOS zariadenie).

Na Googli si táto hra vyslúžila hodnotenie 88 %. Nadšenci tejto hry vyzdvihujú hlavne:

 • Battle royale
 • hrateľnosť
 • schopnosti legiend či kozmetické vychytávky

Páči sa Ti táto strieľačka? Aké jej herné prvky by si dal do popredia? Prečo by si mali hráči vyskúšať túto hru? Ak porovnáš Fortnite: Battle Royale a Apex Legends, ktorá hra sa podarila podľa Teba viac? Čo hovorí v prospech jednej či druhej hry?

Prajeme najlepší zážitok pri hraní Apex Legends!

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Ako to funguje?