Assassin's Creed: Odyssey

Kategória: Najlepšie hry na PS4, Xbox One, Nintendo a PC | Publikované: 29.03.2019
4.5
Assassin's Creed: Odyssey

Antický Assassin? To tu ešte nebolo! Zaradí sa medzi top hry?

Ak poznáš históriu, tak budeš vedieť presne, o čo v tomto antickom pokračovaní Assassin's Creed pôjde! Príbeh sa odohráva približne v roku 431 p. n. l. Ak stále netušíš, spomeň si na historický film 300! Určite Ti niečo hovorí slávna veta, z ktorej si už podaktorí robili dobrý deň: ,,Toto je sparta!" Príbeh Odyssey sa bude odohrávať v tomto historickom období.

Začínaš po smrti Leonidasa

Chalani z Ubisoftu chcú určite potešiť aj všetky hráčky, nakoľko si budeš môcť vybrať aj ženskú postavu, teda zistíš, aké je vidieť svet trošku z inej hernej perspektívy. Kassandra a Alexios, hlavní borci, udatní bojovníci, sa vydávajú naprieč svetom a Ty budeš v ich koži. Ale čo bude Tvojou hlavnou úlohou? No, bude ich veľa, ale viac sa dozvieš v nasledujúcich riadkoch.

Súrodenci Kassanda a Alexios - ich životný príbeh

Toto Ťa možno dostane! Jednoducho chlapci z Ubisoftu ani teraz nesklamali a ponúkajú Ti veľmi zaujímavý a nevšedný príbeh týchto dvoch bojovníkov. Ako už vieš, Leonidas je po smrti. Zanechal po sebe mnoho potomkov. Jedným z potomkov tohto slávneho spartského kráľa je Myrrine. Jej deti sú práve naši dvaja hrdinovia - Kassandra a Alexios. Lenže, čo čert nechcel, jedného dňa sa druh Myrrine rozhodol na základe proroctva, že musia byť zhodení zo skaly (ach, jaj, tieto grécke proroctvá). Lenže, aká by to bola hra, keby nechala dvoch hlavných hrdinov hneď zomrieť?

Vzoprú sa osudu

Jedného krásneho dňa sa naši obaja hrdinovia, inak nazvaní aj the Misthios, dostanú pod ochranné krídla veľmi zámožného muža Elpenora, ktorý im dá dôležitú úlohu - zabiť spartského vlka! Dráma však pokračuje! Zo spartského vlka sa vykľuje druh Myrrine - Nikolaos.

Ale toto určite nie je všetko, postupne sa the Misthios dostávajú na Delfy, kde zistia závažnú vec - nachádza sa tu jeden kult, ktorý nepatrí medzi tie najmierumilovnejšie! Čo chce ale tento kult dosiahnuť? Cieľom kultu je počas peloponézskej vojny ovládnuť celé Grécko! A teraz sa dostávame k hlavnému bodu večera, a to k bojom. Bojovať sa bude veľmi veľa, hlavne budeš nútený bojovať proti celému kultu ako Kassandra alebo Alexios. Tento príbeh Ťa úplne pohltí svojím napätím, zamotanosťou a nečakanými zvratmi.

Assassin's Creed: Odyssey

Nečakané zvraty, ktoré nikto nečaká

Čerešničkou na torte je to, že nakoniec sa zo všetkého vykľuje, že otcom týchto dvoch hrdinov je samotný Pytagoras! Ubisoft, neviem, aký matroš beriete, ale určite je to kvalitka! Ale späť k drsnej téme antického sveta. 

Tvojou úplne najdôležitejšou úlohou bude ochrániť artefakty po Leonidasovi pred zlomyseľným kultom Kosmos. Jednoducho, je tento príbeh veľmi zamotaný a počas neho sa stretneš ešte s mnohými postavami a budeš plniť veľmi veľa úloh, kým sa dostaneš do cieľa.

Misie - zvyšuje sa náročnosť?

Táto hra je určená pre veľmi veľkých fajnšmekrov, ktorých lákajú práve náročné hry! Ak si pamätáš ešte Assassina z čias Egypta, teda Origins, tak Odyssey je trošku v náročnosti niekde inde. Misie sú oveľa náročnejšie a jednoducho, ak nemáš dostatočný level, a teda aj dostatok skúseností, budú sa ti hlavné misie plniť len veľmi ťažko. V tomto prípade sa budeš musieť uchýliť k plneniu vedľajších úloh, čo Ti môže zabrať nejaký čas.

Krásne prostredie a nový štýl hrania

Možno Ťa potešíme, ale hra Ti dáva možnosť výberu - si skôr veľkým nadšencom príbehu a ideš vyslovene iba po ňom, alebo si ten typ hráča, ktorý sa radšej kochá prírodou a prostredím, a postupne nachádza úlohy bez pomoci mapy? Ak si hráčom jedného či druhého tábora, v hre si nájdeš určite to svoje.

Nový mód sa volá tzv. exploration mód, alebo inak povedané mód objavovania, v ktorom sa Ti nebudú zobrazovať misie na mape, a ty sa budeš musieť vydať naprieč krajinou bez pomoci, a teda na svoje riziko. Výhodou je však, že si tento režim budeš môcť kedykoľvek vypnúť, ak Ťa už nebude baviť.

Vyzerá to dobre, ale kde si tohto Assassina zahrám? Čo hovoria hráči na tento najnovší titul?

Hru si zahráš na PC, PS4, Xbox One a Nintende Switch.

Hráči chvália túto hru, ako to len ide. Spomínajú hlavne:

  • skvelú grafiku
  • hrateľnosť 
  • pútavý antický príbeh 
  • možnosti pre hráča ako voliteľnosť v príbehu či veľká mapa na objavovanie
  • niektorí dokonca vyzdvihujú zvukové spracovanie

Pre niektorých fanúšikov je AC: Odyssey najlepšou hrou v sérii Assassin's Creed. Hra sa teší obľube u 95 % hráčov na Googli, čo je super číslo.

Ako sa Tebe páči táto hra? Súhlasíš s väčšinou? Je pre Teba táto hra zaujímavá? Čo by si na nej vyzdvihol? Určite nám napíš do komentárov svoje názory, skúsenosti či postrehy. Ak by si mal porovnať Assassin's Creed: Origins s titulom Assassin's Creed: Odyssey, ktorý Ťa viac očaril a prečo? Budeme sa tešiť!

PS.: Ak by si rád vedel niečo viac aj o starších tituloch zo série Assassin's Creed, ktoré patria medzi top hry, klikaj tu:

 

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Ako to funguje?