Assassin's Creed: Origins

Kategória: Najlepšie hry na PS4, Xbox One, Nintendo a PC | Publikované: 06.04.2019
5
Assassin's Creed: Origins

Assassin v starovekom Egypte!

Akčnú adventúru so stealth prvkami Assassin's Creed asi nemusíme bližšie predstavovať, no ak si ešte tento herný fenomén nehral, myslíme, že nadišiel ten správny čas práve s jeho ďalším pokračovaním Assassin's Creed: Origins! Možno si nevedel, ale Origins je 10. pokračovaním tejto slávnej hry vývojárov od Ubisoftu! Pokiaľ si hral Assassin's Creed: Syndicate, tak Origins práve po tomto Assassinovi nasleduje, ale nie dejovo. Toto pokračovanie zožalo obrovský úspech. Jedným z faktorov je práve egyptská tematika. Jednoducho si zahráš úplne iného Assassina, na ktorého si bol zvyknutý!

Medjay Bayek v akcii!

Asi možno nevieš, kto je medjay Bayek. Medjay Bayek je postava, assassin, za ktorého si zahráš tentoraz. Medjay je egyptské slovo a znamená ochranca. Zo súčasnosti by sme ho mohli prirovnať k akémusi policajtovi. Poznáš určite slogan polície: ,,Pomáhať a chrániť!" Ty si povolaný v hre Origins chrániť obyvateľstvo Ptolemaiovho kráľovstva. Možno si už počul z histórie o faraónovi Ptolemaiovi trinástom. A sme si ešte viac istí, že poznáš Kleopatru, slávnu egyptskú kráľovnú. Kleopatra je sestra Ptolemaia a budeš aj pre ňu pracovať. Vieš, čo je skvelé na tejto hre? To, že príbeh na jednej strane čerpá z historických faktov egyptskej kultúry, no na druhej strane sa stretneš s mnohými fikciami.

Prepad

Pokiaľ si si myslel, že budeš zabíjať hŕstky nepriateľov a zlých neprajníkov sám, tak Ťa vyvedieme hneď z omylu. Totižto medjay Bayek má manželku, ktorá sa volá Aya. Aj ona je Assassinka. Spolu si zažijete v hre mnoho. Na začiatku príbehu Bayeka prepadnú maskovaní muži. Títo ho zajmú a odvedú do Chrámu Amun. Ale neurobili to len tak. Potrebovali Bayeka na otvorenie veľmi tajnej krypty. Assassin je známy svojimi peripetiami, a preto mu istý muž pomôže utiecť. Celkom vtipné je, že ho nakoniec Bayek zabije.

Dobrodružstvo Bayeka smeruje ďalej do Alexandrie, kde pracovala dovtedy Aya. Aya sa rozhodne, že odporučí služby svojho manžela Kleopatre prostredníctvom svojho kamaráta Apollodora (mimochodom, toto je reálna postava, ktorá v histórii existovala). A tuto začína reálna zábava, pracovať pre Kleopatru je česť pre Bayeka.

Ptolemaios - bábka v rukách mocných?

Peripetie pokračujú. Ptolemaios, ako oficiálny vládca Egypta, poslúcha nesprávnych ľudí. Ide konkrétne o už nami zmienených maskovaných mužov na začiatku príbehu, ktorí prepadli Bayeka. Kleopatra na druhej strane je tou dobrou a spravodlivou - bojuje proti svojmu bratovi aj tým, že si Ťa v hre najala na vykonanie svojich plánov. Nemôže dovoliť, aby v krajine vládli nejakí banditi!

Dej pokračuje tým, že Bayek a Aya privedú Kleopatru k Júliovi Cézarovi. Mimochodom, Ptolemaios je v príbehu zhltnutý krokodílmi počas toho, ako sa snaží uniknúť po Níle. Ubisoft si teda dáva naozaj záležať na prepracovaní príbehu a rôznych peripetiách. Hra Assassin's Creed bola vždy známa svojím pomerne zložitým príbehom. Po smrti Kleopatrinho brata sa práve ona ujíma žezla v kráľovstve. Mohli by sme ešte ďalej pokračovať, ale chceme Ti dopriať trošku prekvapenia. Možno ešte malý spoiler - Kleopatra nebude zasa až taká spravodlivá a dobrá postava v tejto hre. V tejto súvislosti zohrá veľmi dôležitú úlohu práve Tvoja herná manželka Aya, ktorá sa s Kleopatrou stretne zoči voči.

Assassin's Creed: Origins

Čo je skvelé z pohľadu hrateľnosti na tejto hre?

Už len samotná tematika egyptskej kultúry dáva perfektnú príležitosť priblížiť hráčovi dejiny. V hre budeš môcť jazdiť na rôznych dopravných prostriedkoch tej doby - na ťavách, koňoch a rôznych vozoch. Ako sme už zvyknutí pri iných vydaniach Assassina, ako hráč budeš môcť plniť rozličné úlohy (questy), popri tom sa budeš môcť kochať skvelým open-worldom, čiže šírym svetom bez hraníc. Zaujímavosťou tejto hry, ako aj iných pokračovaní Assassina, je aj tzv. ,,eagle vision mód", ktorý Ti dáva možnosť preskúmať vopred polohu svojich nepriateľov, a byť na nich adekvátne pripravený! Stačí Ti vyliezť na najvyššie možné miesto a môžeš začať preskúmavať okolie.

Čo by sme vyzdvihli na tejto hre, je možnosť boja aj na mori, takže sa nemusíš báť toho, že budeš masakrovať svojich nepriateľov iba na súši. Skvelých vecí na hre Assassin's Creed: Origins je mnoho. Tieto zistíš v priebehu Tvojho assassinovania, a preto Ti prajeme krásny herný zážitok už teraz.

Kde si môžem zahrať Assassin's Creed: Origins? Aký majú názor na túto hru hráči? 

Ak sa chceš aj Ty stať medjayom Bayekom, môžeš tak urobiť na PC, PS4 a Xbox One.

Samotná hra si vyslúžila 94 % obľúbenosť na Googli.

Assassin's Creed: Origins majú hráči radi hlavne kvôli:

  • krásnej grafike
  • perfektnej hrateľnosti
  • skvelému ozvučeniu a hudbe
  • vedľajším úlohám
  • zábavnému hlavnému príbehu
  • rozsiahlemu hernému svetu

Niektorí hráči považujú dokonca Origins za najlepší titul zo série Assassin's Creed. Myslíš si to isté? Čo sa Tebe osobne páči na Origins? Ak by si porovnal Assassin's Creed: Origins s titulom Assassin's Creed: Odyssey, aké zásadné rozdiely by si vypichol? Ktorý z týchto 2 herných titulov si Ťa viac naklonil na svoju stranu a prečo?

Tešíme sa na skvelú diskusiu so skalnými fanúšikmi série Assassin's Creed, ale i s tými, ktorí chcú okúsiť tento svet len po prvýkrát!

Krásny herný zážitok s Origins! Hraniu zdar!

PS.: Na GameRoom nájdeš aj tieto články o úspešnej sérii Assassin's Creed:

 

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Ako to funguje?