Battlefield V

Kategória: Najlepšie hry na PS4, Xbox One, Nintendo a PC | Publikované: 05.04.2019
5
Battlefield V

2. svetová vojna sa vracia s novou hrou Battlefield V!

Moderný herný svet sa začína postupne vracať do minulosti. Hlavne starší hráči budú určite poznať skvelé strieľačky, ktorých príbeh bol situovaný do 1. alebo 2. svetovej vojny. Hry ako Medal of Honor či prvé vydania Battlefieldu, určite si aspoň zopár z nich mal možnosť aj hrať. Battlefield V je rozdielny v tom, že sa vývojári rozhodli dodať príbehu 2. svetovej vojny kus realistickosti. Pocítiš to od prvého momentu. Zažiješ teda nostalgiu z hrania starších hier založených na svetových vojnách, no Battlefield V prináša so sebou absolútne TOP grafiku, na ktorej vždy chalani a baby z EA DICE pri svojich hrách tvrdo makali!

Vojnové príbehy v kampani

Ak sa vždy tešíš v strieľačkách pred multiplayerom aj na kampaň, tak už teraz sa môžeš tešiť na viaceré dejové línie. Celý príbeh je rozdelený do 4 vojnových príbehov, z ktorých 3 boli dostupné už hneď po vydaní tejto skvelej strieľačky. Vojnové dejové línie sa volajú:

  • Under No Flag
  • Nordlys
  • Tirailleur
  • The Last Tiger

Vieš, čím sú zaujímavé tieto jednotlivé vojnové dejové línie? Tým, že každá z nich na seba nadväzuje, a teda ako hráč si postupne prejdeš rokmi 1942, 1943, 1944 a 1945. 

1) Under No Flag

V tejto dejovej línii zažiješ hlavne vojnovú severnú Afriku. No samotný príbeh Battlefieldu V začína celkom kuriózne. Zahráš si za Billyho Bridgera, ktorý je známy bankový lupič. Chce sa vyhnúť väzeniu, a teda narukuje do britskej armády, konkrétne sa stáva súčasťou známej operácie Spojencov počas druhej svetovej vojny - operácie Albumen. V tomto vojnovom príbehu sa stávaš expertom na vojnové demolície a bomby. Tvojou úlohou, ako aj kolegov z armády, bude zneškodniť nemecké letiskové základne v severnej Afrike. V príbehu sa budeš pretĺkať cez nemecké línie hlavne s vedúcim vojnového oddielu - Masonom, ktorý sa v tejto časti aj zraní. S Masonom to nebudeš mať vždy ľahké, no nakoniec to dopadne veľmi dobre.

2) Nordlys

Ak si už úspešne zvládol 1. dejovú líniu, tak sa môžeš tešiť na mrazivé Nórsko 2. svetovej vojny. Píše sa rok 1943. Čo je skvelé na tejto hre je to, že nebudeš hrať za rovnakých vojnových hrdinov. Konkrétne v tomto vojnovom príbehu si zahráš za Solveig, nórsku bojovníčku za slobodu proti nemeckej okupácii. Briti sa spoja s Nórmi, aby spoločnými silami odolávali nemeckej armáde. Za úlohu budeš mať zneškodniť nemecký jadrový plán, respektíve mu zabrániť. Jedna členka odboja proti nemeckej okupácii v Nórsku, Astrid, je zajatá. Vieš, čo je zaujímavé? Astrid je mamou práve hrdinky Solveig, za ktorú budeš mať možnosť hrať. Tvojou úlohou bude zachrániť Tvoju hernú mamu spod nemeckého zajatia.

3) Tirailleur

Po mrazivom Nórsku sa o rok neskôr - v roku 1944 - vydáš na ďalšie nebezpečné vojnové dobrodružstvá. V tejto dejovej línii sa stretneš so senegalským sniperom, ktorý bude bojovať po boku svojich kolegov za oslobodenie Francúzska, ktoré bolo počas vojny asi najviac okupované treťou ríšou. Senegalskí vojaci sú francúzskou armádou spočiatku diskriminovaní kvôli svojmu pôvodu. Nie sú dokonca pustení ani na front (aká drzosť, veď len chceli pomôcť)! No príbeh sa zrazu otočí! Senegalci dostávajú dôležitú misiu. Hlavný hrdina dokáže veľkú vec. Senegalský hlavný hrdina sa rozhodne ničiť nemecké stíhačky pomocou protileteckých zbraní. V príbehu budeš súčasťou útoku na nemecké veliteľstvo. Nemci to nebudú čakať. Avšak stane sa veľmi nečakaná vec, vojnovú jednotku prepadne legendárny nemecký tank Tiger. A vtedy začne boj o holý život!

4) The Last Tiger

Výborne. Zvládol si aj 3. vojnový príbeh Battlefieldu V úspešne. Táto strieľačka Ti ponúka aj možnosť udrieť poslednýkrát na nemeckú armádu v roku 1945. V tejto časti hry Battlefield V budeš mať možnosť zažiť situáciu, kedy sa nemecká armáda ocitne na kolenách v americkom obkľúčení. Ale aby sme Ti zasa neprezradili úplne všetko, viac sa dozvieš priamo v kampani strieľačky Battlefield V!

Battlefield V

S kamošmi online!

Možno si vôbec netušil, ale Battlefield V a jeho mutiplayer mód vyhral cenu za najlepšiu multiplayer hru roku 2018! Môžeme teda s kľudom Angličana povedať, že sa jedná o najlepšiu strieľačku všetkých čias! Vysvetľovať Ti asi, ako funguje multiplayer tejto hry, nemusíme. Zavolaj všetkých kamošov a zahrajte si spolu online 2. svetovú vojnu! Vyber si zbraň, nakonfiguruj si vojaka a môžete súperiť s inými hráčmi. Naberaj skúsenosti a staň sa top hráčom online Battlefieldu V!

Firestorm

Snáď si už zaregistroval režim Firestorm. V tejto perfektnej strieľačke zažiješ na vlastnej koži pocit rozširujúceho sa ohňa v multiplayer režime. Vieš, čo je na tomto režime, ktorý do hry pridali vývojári, super? Tvojou úlohou už nie je v podstate strieľať na všetko, čo okolo seba vidíš, ale zostať ako posledný nažive. Oheň sa postupne rozširuje po celej mape, a tým uberá ,,hrací priestor". A účel? Hráči sa budú stretávať proti sebe face-to-face oveľa častejšie. Jednoducho budú nútení prežiť! Staň sa teda aj Ty posledným vojakom, ktorý zostane nažive!

Kde si zahrám Battlefield V? Oplatí sa? Čo na túto strieľačku hráči?

Strieľačku Battlefield V zažiješ na PC, PS4 alebo Xbox One. Vyber si tú správnu platformu alebo tú, ktorú máš doma, pre naozaj super herný zážitok! Táto strieľačka dosiahla na Googli hodnotenie 70 %.

Táto hra má určite aj svoje negatíva, mnohí hráči sa pýtajú, či môžeme hovoriť vôbec o 2. svetovej vojne, respektíve si myslia, že ide len o jej slabší odvar. Na druhej strane však vyzdvihujú grafické spracovanie a multiplayer, ktorý mala séria Battlefield vždy skvele prepracovaný.

Čo by si vyzdvihol na tejto hre a čo by si zmenil a prečo? Páči sa Ti režim Firestorm? Hrávaš túto hru alebo sa ju chystáš hrať? Vyhráva pre Teba Battlefield V alebo Call of Duty: Black Ops 4? Ktorý Battle royale sa Ti páči viac - Firestorm v Battlefield V alebo Blackout v Black Ops 4 a prečo?

Už teraz sa tešíme na Tvoje názory!

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Ako to funguje?