Call of Duty: Black Ops 4

Kategória: Najlepšie hry na PS4, Xbox One, Nintendo a PC | Publikované: 30.03.2019
5
Call of Duty: Black Ops 4

Call of Duty opäť v akcii!

Ako každý rok, tak i rok 2018 bol veľmi priaznivý pre všetkých fanúšikov tejto úspešnej strieľačky! Výhodou Call of Duty je to, že sa nadšenec môže vždy tešiť na super online zábavu! Teraz však so štvrtým vydaním Black Ops si single player už nezahráš, čo je na jednej strane možno škoda pre všetkých, ktorí si COD nevedia bez kampane predstaviť. Avšak povedzme si otvorene, kto z nás dával kampani COD prednosť pred možnosťou len tak si zastrieľať do hráčov v multiplayer režime?

Bez kampane je život krajší?

Chalani z Activision sa rozhodli staviť všetko na multiplayer, keďže kampane v tejto strieľačke už veľmi nedávali zmysel pre mnoho hráčov. Možno sa pýtate, či je tento krok posunom vpred. Možno ušetrili na tomto nejaké tie doláre. To nikto netuší. Určite by však bolo ale chybou nespomenúť to, že keď si zapneš CODko a začneš hrať svoju púť multiplayerom, tak by Ťa mala uchvátiť krajšia grafika, na ktorú si za tie roky v prípade COD nebol až tak zvyknutý.

Populárny Battle Royale mód i v Black Ops 4

Určite si si všimol, že celý herný svet momentálne fičí na špeciálnom režime, ktorý uvidíš aj v mnohých iných hrách - ide o tzv. Battle Royale mód. O čo vlastne ide v tomto režime? Pred, dajme tomu, piatimi rokmi by si o takomto niečom ani nechyroval. Tento populárny mód spája viaceré herné prvky do jedného celku - najmä tzv. exploration a survival prvky. Tieto slovíčka Ti nie sú asi veľmi vzdialené, nakoľko si určite znalý hráč. Teda v Black Ops 4 zažiješ tento mód v praxi tak, že úlohou hráčov nebude len niekedy možno už aj nudnejšie ,,čistenie všetkých naokolo", ale hráč bude musieť hľadať spôsoby, ako prežiť, respektíve snažiť sa byť posledným mužom alebo ženou na mape. Láka Ťa to? Nás hej! Oceňujeme preto vývojárov, že sa do štvorky rozhodli pridať tento režim, ktorý si našiel veľký úspech a nadšenie aj u hráčov iných hier.

Iné nové veci

S najnovším Call of Duty: Black Ops 4 zabudni na to, že si budeš môcť regenerovať život. Tuto to tak nefunguje, čo zvyšuje požiadavky hry na skilly hráčov v tomto strieľačkovom multiplayer svete. Budeš musieť oveľa viac taktizovať v tímoch s Tvojimi kamošmi, aby si prežil v režime Death Match alebo v Battle Royale móde. Ale to znamená väčšiu srandu, že?

Borci z Activision sa tiež len tak rozhodli, že si v Black Ops 4ke zahráš najväčšiu mapu, ktorá tu kedy bola. No, nepreháňame, naozaj je veľká! Tešíš sa? Možno sa CODko snaží priblížiť veľkosti máp Battlefieldu, čo niektorí hráči určite ocenia.

Call of Duty: Black Ops 4

Úspešné prvky stále v hre!

Sériu Call of Duty si snáď nikto nevie predstaviť bez možnosti nakonfigurovať si svojho nadupaného vojaka podľa vlastných predstáv. Myslíme si, že aj do budúcnosti je toto herné zmýšľanie vývojárov veľmi dôležité, nakoľko ich to môže raketovo vystreliť do popredia medzi najúspešnejšie moderné hry. Pokiaľ si však predošlé vydania Call of Duty nehral, tak si si mohol vybrať rozličné špecializácie, ktoré Ti mohli dosť podstatným spôsobom pomôcť v Tvojej taktike a ,,šantení" na mape. 

Activision sa rozhodol tieto špecializácie v hre ponechať, keďže fungovali (správny krok, palec hore, niekto chápe, ako počúvať hráčov). V hre momentálne existuje 12 špecialistov.

 • FIREBREAK - Ak si vyberieš tohto ,,ohniváka", tak máš o oheň postarané. Čo by si povedal na schopnosť strieľať oheň po iných?
 • RUIN - Táto špecializácia Ti dovolí skočiť na určité miesto, do ktorého by sme iným hráčom neodporúčali chodiť.
 • SERAPH - Ak si vyberieš Serapha, tak sa teš na skvelý revolver, ktorý dokáže teda divy!
 • TORQUE - Tak toto nemá v Call of Duty obdobu! Vytvor si ochrannú barikádu s Torquom.
 • RECON - Tento špecialista sa môže pochváliť veľmi super ,,fičúrkou", ktorá bude užitočná aj pre Tvoj tím. Jednoducho na nejaký čas odhalíš sebe aj svojmu tímu lokalitu Tvojich nepriateľov.
 • AJAX - Ak sa rozhodneš pre tohto špecialistu, tak si užiješ kopu zábavy s jeho štítom a zbraňou.
 • CRASH - Ak máš rád hry, v ktorej môžeš robiť tzv. supporta, tak táto špecializácia je akoby zrodená pre Teba! Budeš môcť liečiť svojich kolegov z tímu dokonca i cez steny!
 • BATTERY - Tak táto frajerka bude vedieť hádzať granáty po všetkých naokolo. Užiješ si s ňou veľa srandy!
 • PROPHET - Prophet nosí zbraň, ktorí zastraší svojich nepriateľov elektrickými šokmi.
 • NOMAD - Pokiaľ si vybuduješ vzťah k tejto špecializácii, tak si užiješ veľa srandy s Tvojím novým mazlíčkom - psíkom, ktorý Ťa bude nasledovať.
 • ZERO - Táto špecialistka bola zakomponovaná do hry s prídavným obsahom Operation Absolute Zero. Táto frajerka je tak trochu hackerka, keďže disponuje zariadením Icepick, ktorá Ti umožní ukradnúť alebo zničiť vybavenie Tvojho nepriateľa. Okrem toho sa môže pochváliť granátom, ktorý dokáže veru narobiť škody Tvojmu nepriateľovi.
 • OUTRIDER - Herný prídavný obsah Operation Grand Heist pridal túto špecialistku, ktorá sa môže pochváliť lukom, smrteľnými šípmi a dronom, ktorý Ti pomôže pri vystopovaní Tvojich nepriateľov. 
 • SPECTRE - Ide o špecialistu, ktorého identita je zahalená veľkým rúškom tajomstva. Bol pridaný do hry spolu s obsahom Operation Spectre Rising. Môže sa pochváliť zbraňami Ripper a Shadow Blade a schopnosťami Active Camo a Smoke. Tento profík sa zameriava hlavne na stealth, a práve k tomu sú aj jeho schopnosti prispôsobené.

Zombíci, zombíci a ešte raz zombíci!

Bez zombíkov si tiež asi hru Call of Duty nevieme predstaviť. Activision Ti prináša porciu máp, v ktorých zažiješ nával týchto zlých zombie ľudí. Radi by sme dali do pozornosti rozličné elixíry, talizmany a iné možnosti zosilnenia hráča, ktoré budeš môcť využiť v Tvojom boji proti týmto ,,monštrám".  Mimochodom, elixíry sa v hre vyskytujú v rôznych formách. Ak budeš chcieť tie najlepšie, budeš si ich musieť kúpiť za hernú menu. Ďalej je viac ako isté, že sa Ti bude páčiť možnosť porovnávania sa s Tvojimi kamošmi formou bodov. Samozrejme nie donekonečna! Až do Tvojej alebo kamošovej hernej smrti.

Ako môžeš vidieť, máš sa teda na čo tešiť! Vieme, že COD je tu každý rok, avšak aj keď nových vecí nemusí byť niekedy za celý kamión, tak vieš, že vždy, keď si zapneš CODko, tak Ťa čaká veľká multiplayer zábava, v ktorej využiješ všetky svoje skúseností z iných strieľačiek.

Kde si zahrám Call of Duty: Black Ops 4? Ako hodnotia hráči túto hru?

Ak Ťa láka dať šancu hre Call of Duty: Black Ops 4, tak určite urobíš dobrú vec. Nové veci vnesené do tejto hry si Ťa počkajú na PC, PS4 alebo Xbox One. Je len na Tebe, na ktorej platforme zažiješ pekný herný zážitok. Táto strieľačka sa zaslúžila o 84 % obľúbenosť na Googli.

Hráči si pochvaľujú hlavne TOP grafiku, vydarený multiplayer, väčšie mapy, zombie mód či hrateľnosť. Ako hodnotíš túto hru? Myslíš si, že predošlé vydanie bolo lepšie? Ak by si mal porovnať sériu Call of Duty so sériou Battlefield, ktorá Ťa viac oslovila? Odporúčaš túto hru iným hráčom? Čo je najlepšie na tejto hre a čím Ťa možno sklamala? Black Ops 4 či Battlefield V? Tešíme sa na diskusiu!

Prajeme Ti príjemný zážitok pri hraní tejto strieľačky!

 

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Ako to funguje?