Call of Duty: Modern Warfare alebo návrat úspešnej série

Kategória: Najnovšie top hry na PS4, Xbox One, Nintendo a PC | Publikované: 14.06.2019
5
Call of Duty: Modern Warfare alebo návrat úspešnej série

Call of Duty: Modern Warfare (2019) - nádych hry z roku 2007

,,Konečne!" Možno patríš aj Ty k hráčom, ktorí si túto vetu povedali alebo teraz iba povedia. Ak si pamätníkom populárnej hry z roku 2007 pod názvom Call of Duty 4: Modern Warfare, tak sa máš v roku 2019 na čo tešiť! Štúdio Infinity Ward, ktoré bolo zodpovedné za herné tituly týkajúce sa modernej vojny v rámci populárnej hernej série Call of Duty, prichádza na scénu s hrou, ktorá si dáva za cieľ oživiť vo verných fanúšikoch nostalgiu, ktorú za tie roky pociťovali. Na úvod by sme Ti však chceli povedať, že nejde o remake, teda prepracovanie v modernejšom štýle, ale o akési ,,nové uchopenie" či akúsi ,,novú predstavu". Aspoň takto sa o novej sľubnej strieľačke Call of Duty: Modern Warfare vyjadrujú jej vývojári z Infinity Ward.

Bude tento reboot úspešný? To ukáže až čas! Aspoň nateraz to vyzerá výborne! Mimochodom, ak poznáš slávneho kapitána Pricea, tak ten sa vracia tiež! O jeden dôvod viac tešiť sa na najnovší herný titul Call of Duty: Modern Warfare!

Aké je hodnotenie titulu Call of Duty 4: Modern Warfare, ktorý vyšiel v roku 2007?

Ak si túto hru vyhľadáš na Googli, tak zistíš, že dosiahla obľúbenosť 95 %, čo je super číslo. Hráči si cenia na tejto strieľačke hlavne:

 • pekný a napínavý príbeh plný zvratov
 • TOP grafiku
 • výborný multiplayer
 • výborne spracované reálne miesta
 • pomerne veľký arzenál zbraní
 • veľa lokácií
 • modernú vojnu

Dosiahne aj nový titul minimálne takú popularitu ako COD 4 z roku 2007? Nechajme sa prekvapiť!

Moderná realistická vojna

Vývojári z dielne Infinity Ward dávajú svojim fanúšikom jasný odkaz! ,,Chceme urobiť z tejto hry realistickejší reboot série Modern Warfare!" ,,Chceme zároveň, aby aj herný obsah v single player režime bol pre hráčov atraktívny, a súčasne, aby bol určitým spôsobom prepojený aj s online parením!" Samozrejme, túto priamu reč určite neber doslovne! Chceli sme Ti iba ukázať, akým smerom sa chce nový titul zo série Call of Duty uberať. Každopádne filozofia, ktorá by mala vystihovať hru Call of Duty: Modern Warfare, je veľmi dobrá!

Na čo sa môžeš tešiť v novom Call of Duty? Prvkov bude viac, ale jedným z najdôležitejších je určite možnosť hrať online aj cez rôzne platformy. Čo to znamená? Ak máš kamošov, s ktorými obľubujete online hranie, pričom každý má inú platformu, už sa nemusíte obávať toho, že by ste si spolu nemohli zahrať. Teda po tom, čo vyjde nový titul Call of Duty: Modern Warfare, tak je v podstate jedno, na ktorú platformu si zakúpi kamoš túto strieľačku (teda, ak má všetky konzoly plus počítač), spolu si jednoducho zahráte!

Call of Duty Modern Warfare 2019

Pre sériu Call of Duty je možnosť tzv. cross-platform, respektíve cross-play hrania, historickým momentom.

Call of Duty: Modern Warfare - oceníš aj hrateľnosť!

Z hrateľnej stránky by sme radi vyzdvihli hlavne tzv. morálne rozhodnutia, ktoré sú významným herným prvkom aj v iných moderných hrách. Takáto okamžitá nutnosť rozhodovať sa a vyberať si rôzne alternatívy, je výborným prvkom, ako ešte viac hráča zapojiť a strhnúť do deja. Nehovoriac o tom, že Tvoje rozhodnutia, ktoré učiníš, sa premietnu aj do Tvojho hodnotenia po splnení levelu. Okrem toho si nútený robiť správne rozhodnutia a mať čo najväčšie skóre aj z toho dôvodu, aby si dostal odmeny.

Ako to však bude vyzerať v praxi? Predstav si situáciu, že máš zapnutú strieľačku Call of Duty: Modern Warfare (2019) a si niekde v strede levelu, pričom nájdeš civilistu. Tvojou úlohou je promptne zistiť, či nie je pre Teba alebo pre Tvoj tím hrozbou. Morálne rozhodnutie znie - myslíš si, že žena vytasí na Tvoj tím zbraň alebo vezme dieťa? Zabiješ ju či ju necháš žiť? Takéto ťažké rozhodnutia robia z vojaka legendu! Ušetriť život či eliminovať, aby si ušetril životy ďalších, Tvojich kolegov? Takýmto spôsobom chcú vývojári realistickejšie vykresliť ťažké rozhodnutia, ktoré museli alebo musia vojaci vo vojne robiť!

Tvoje celkové hodnotenie bude teda závisieť od počtu civilistov, ktorých zabiješ alebo poraníš. Hodnotenie, ktoré dostaneš, respektíve rank, ktorý obdržíš, sa pohybuje od A do F. A na základe toho budeš získavať aj odmeny! Je to logické, a teda sa určite snaž robiť správne rozhodnutia!

Príbeh nového titulu Call of Duty: Modern Warfare?

Ak máš rád tematiku modernej vojny, či už v sérii Call of Duty alebo nie, tak Tvoj zážitok bude určite ešte o to znásobený! Dôležitú úlohu v tejto novej strieľačke bude zohrávať aj známy kapitán Price, ktorý si našiel srdcia mnohých fanúšikov série Modern Warfare. Price je síce späť, ale s novým hercom, ktorý nahral jeho hlas! Ale to Ti snáď vadiť nebude, keďže budeš mať k dispozícii úžasnú porciu novej zábavy a príbehu!

Single player bude opäť o niečo príťažlivejší pre hráčov Call of Duty, keďže zažiješ modernú vojnu, ktorá sa bude vo veľkej miere týkať ruského konfliktu so stredným východom.

Čo sa týka Tvojich nepriateľov, tak vieme, že medzi nich budú patriť napríklad aj ultranacionalistické jednotky či rozliční teroristi, ktorí budú sužovať veľké mestá. Pozrieš sa napríklad do Londýna. Akú úlohu budeš zohrávať v ,,čistení" teroristov a iných nepriateľov vo veľkých mestách, to Ti ukáže až samotná hra!

Call of Duty Modern Warfare gif

Na aké postavy sa môžem tešiť v novej hre Call of Duty?

Okrem už spomínaného legendárneho kapitána a hrdinu - kapitána Pricea - Ti hra ponúkne tieto výrazné postavy:

 • Kyle Gerrick
 • Alex
 • Farrah

Na začiatku kampane si zahráš za Kylea Gerricka, ktorý je bývalým britským oficiérom. Ako však budeš postupovať kampaňou a prehupneš sa do druhej polovice, tak Ťa bude čakať Alex, nasadený zo CIA. Kto je však Farrah? Farrah zohráva v titule Call of Duty: Modern Warfare tiež významnú úlohu, nakoľko je veliteľom rebelov. Za túto postavu si však zahrať môcť nebudeš.

Multiplayer a Cross-Platform hranie v Call of Duty: Modern Warfare

Samozrejme, multiplayer v novom titule opäť nebude chýbať! Bude však ešte o niečo zaujímavejší, nakoľko budeš môcť hrať s kamošmi hrajúcimi na rôznych platformách. Ako to bude teda vyzerať? Ak vieš, ako funguje cross-platform v hre Fortnite, tak Ťa určite neprekvapí to, že Ťa systém ,,nehodí" proti hráčom, ktorí hrajú s konzolovými ovládačmi, ak si PC hráč, alebo naopak. Teda férovosť by mala byť takýmto spôsobom zabezpečená. Toto Ti však nebráni zahrať si s Tvojím kamošom, ktorý hrá, povedzme, na konzole PlayStation 4, pričom Ty paríš na počítači. Musíte sa však prihlásiť do zápasu iným spôsobom.

Online hranie, teda multiplayer režim v titule Call of Duty: Modern Warfare, ktorého tematika je moderná vojna, bude zaujímavý aj z toho hľadiska, že bude určitým spôsobom prepojený s kampaňou, teda single player režimom. Ako to má fungovať v praxi? Budeš mať dôvod snažiť sa ešte viac aj v kampani, nakoľko Tvoj progres sa prenesie aj do multiplayer režimu.

To znamená, že budeš mať stále možnosť odomykať si:

 • nové zbrane
 • killstreaky
 • perky

Skvelým a príťažlivým krokom je určite aj to, že sa vývojári rozhodli sprístupniť hráčom zadarmo nové mapy alebo eventy, teda herný obsah, ktorý bude dostupný až po vydaní novej strieľačky Call of Duty: Modern Warfare. Znamená to konečné ,,zbohom" štandardným season pass-om, ktoré si musíš zakúpiť, aby si si odomkol herné novoty po vydaní hry? S najväčšou pravdepodobnosťou áno.

Call of Duty Modern Warfare

Zdôrazniť by sme však chceli, že hráči hrajúci na konzole PlayStation 4, budú o niečo zvýhodení, nakoľko DLC, respektíve prídavný herný obsah, vyjde najprv na tejto konzole. Čas medzi vydaním nových máp či iného herného obsahu na PS4 a ostatných platformách, však nebude zdĺhavý. Konkrétne ide o 7 dní, čo určite vydržíš, respektíve Ti ani nič iné nebude zostávať.

Aký je Tvoj názor na cross-play alebo cross-platform a multiplayer v novom titule Call of Duty: Modern Warfare?smiley

Na aké edície sa fanúšikovia môžu tešiť?

Edície by sme mohli rozdeliť na digitálne a fyzické. Každá z nich ponúka všetkým priaznivcom nového titulu zo série Call of Duty niečo iné. Každopádne sa môžeš tešiť na 3 digitálne edície a 2 potvrdené fyzické edície, pričom sa šepká aj o špeciálnej zberateľskej edícii.

Digitálne edície titulu Call of Duty: Modern Warfare:

 • Štandardná edícia - obsahuje základnú hru, taktický herný nôž a prestížny token v titule Call of Duty: Black Ops 4
 • Operator edícia - jej obsahom sú všetky prvky, ktoré obsahuje štandardná, pričom navyše dostaneš All Ghillied Up Operator Pack, Crew Expendable Operator Pack a Warpig Operator Pack
 • Operator Enhanced Edition - obsahuje všetok prídavný herný obsah, ktorý nájdeš aj v predošlých 2 edíciách, k tomu sa však môžeš tešiť aj na 3000 Call of Duty bodov (Call of Duty points)

Call of Duty: Modern Warfare Editions

Fyzické edície Call of Duty: Modern Warfare Ti na druhej strane ponúknu:

 • Základná edícia - obsahuje iba základnú hru
 • Precision edícia - možno Ťa poteší, že jej obsahom je nielen všetko, čo sa nachádza aj v digitálnej Operator edícii, ale i fyzické darčeky, ktoré určite potešia, napríklad skin na ovládač či steelbook

A ako je na tom táto nová strieľačka so zberateľskou edíciou? Na internete kolovala istá Call of Duty: Modern Warfare Dark edícia, no bola stiahnutá, avšak sa určite v dohľadnej dobe dozvieme o nej viac. Určite pôjde o zaujímavé fyzické veci, ktoré potešia nejedného skalného fanúšika série Call of Duty alebo podsérie Modern Warfare.

Call of Duty: Modern Warfare Precision Edition

Kedy sa dočkám tejto hry a na ktorých platformách bude dostupná?

Ak si fanúšikom najlepšej akčnej série Call of Duty a už sa nevieš dočkať, tak Ti odporúčame zapísať si dátum 25. október 2019.

Nový titul Call of Duty: Modern Warfare si budeš môcť zapariť na:

 • PC
 • PS4
 • Xbox One

Podľa toho, čo sa zatiaľ vieme, ako by si zhodnotil tento novoohlásený titul? Čo sa Ti na ňom zatiaľ najviac pozdáva? Kúpiš si ho? Myslíš si, že tento titul bude lepší ako terajší Call of Duty: Black Ops 4? Ktorý titul zo série Call of Duty je podľa Teba najlepší? Hral si strieľačku Call of Duty 4: Modern Warfare z roku 2007? Séria Modern Warfare, teda moderná vojna, alebo svetové vojny, napríklad Call of Duty: WWII, čo sa Ti pozdáva viac?

Budeme sa tešiť na perfektnú diskusiu! Určite nám napíš svoj názor!smiley

PS.: Ak Ťa zaujíma séria strieľačiek Call of Duty, tak na Teba čakajú aj iné články:

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Ako to funguje?