Call of Duty: WWII

Kategória: Najlepšie hry na PS4, Xbox One, Nintendo a PC | Publikované: 06.04.2019
5
Call of Duty: WWII

14. pokračovanie Call of Duty

Hra Call of Duty bola vždy známa okrem iného aj tým, že si vývojári tejto hry dávali záležať na kvalitnom spracovaní príbehu, teda single player režimu. V tomto pokračovaní Call of Duty sa vyberieme hlavne do Normandie, kde prebiehala operácia Overlord, alebo deň D. Jedna z najdôležitejších operácií Spojencov v histórii celej 2. svetovej vojny. Pamätáš si scény zo známeho filmu s Mattom Damonom Zachráňte vojaka Ryana? Ak nie, tak išlo práve o film z veľkej časti zameraný na vylodenie Spojencov v Normandii. Možno sa aj samotní vývojári inšpirovali týmto filmom, kto vie.

Píše sa rok 1944

Prichádza slávny deň - 6. jún 1944 a kampaň hry Call of Duty: WWII môže začať! Americká armáda dorazila práve na pobrežie Normandie vo Francúzsku, kde sa staneš súčasťou ofenzívy na nemecké línie. Zahráš si za Ronalda Danielsa, ktorý sa nachádza v okruhu ľudí, ktorí mu budú pomáhať s čímkoľvek bude potrebovať. Granáty, lekárničky a podobne. Jednoducho sa stretneš so všetkými vecami potrebnými na boj, na ktoré si už v hrách zameraných na druhú svetovú vojnu zvyknutý.

Pozor, koniec automatickej regenerácie Tvojho života! Toto je jedna z najdôležitejších noviniek v kampani Call of Duty: WWII. Máš iba dve možnosti, a to buď si lekárničku v prípade ohrozenia života vypýtaš od svojich kolegov vojakov, alebo ju budeš musieť niekde po bojisku nájsť. Samozrejme, kampaň ponúka mnoho zaujímavých príležitostí, ako sa dozvedieť niečo viac o druhej svetovej vojne, a pritom sa aj zabaviť špičkovou grafikou a hrateľnosťou.

Zombíci, a nie hocijakí - nacistickí!

Toto Ti jednoducho musíme povedať, keďže všeobecne sú v CODku populárne tzv. zombie módy, v ktorých sa budeš musieť ,,prestrieľať" cez kvantá zombíkov, ktorí túžia po Tvojej krvi! Ak si kúpiš teda túto hru, môžeš sa rovno tešiť aj na nacistických zombíkov! Jedná sa o nemŕtvu armádu, ktorá bola vytvorená nacistami, ako posledný zúfalý krok k zachráneniu ich reputácie a k zachovaniu veľkej Tretej ríše. Vieš, akým spôsobom sa vyjadrili vývojári? Aj napriek tomu, že zombíci sú zo sci-fi sveta, nový príbeh, ktorý Ti ponúkajú v tomto móde, nie je úplne mimo skutočných udalostí! Prajeme Ti teda príjemný lov na zombíkov!

Call of Duty: WWII

Vieme, že by si rád počul aj o multiplayeri

COD: WWII sa môže pochváliť veľmi dobrým multiplayerom. Ak sa teda rozhodneš zahrať si s kamošmi online, bude to prebiehať tak, že Ťa hra náhodne hodí medzi jednu z 2 strán, ktoré bojovali reálne v druhej svetovej vojne. Dokonca si zahráš aj za nemeckých vojakov. Ale v tomto prípade je zaujímavosťou to, že vývojári sa rozhodli, že budeš môcť bojovať iba za nemeckú armádu (t. j. Wehrmacht). Čo sa týka špeciálnej elitnej jednotky, o ktorej si už určite počul, Waffen-SS, tak tá nebude hráčom dostupná z etických dôvodov. 

Ktoré 2 strany sú teda hráčom dostupné? Allies a Axis, teda spojenci bojujúci proti nacistickému Nemecku a spojenci Tretej ríše v 2. svetovej vojne. Každá strana má k dispozícii určité divízie, a to:

 1. Infantry
 2. Airborne
 3. Armored
 4. Mountain
 5. Expeditionary
 6. Resistance
 7. Cavalry
 8. Commando

Každá z týchto divízií disponuje určitými rozdielmi. Dobre si teda rozmysli, ktorú divíziu si vyberieš, nakoľko tento výber môže ovplyvniť aj Tvoj úspech v online režime. Čo sa týka rozdielov, tak tie môžu byť v zbraniach, v tréningoch, v inom vybavení, v taktike, v úlohách alebo v špecializovaných schopnostiach konkrétneho vojaka.

Kde si budem môcť vychutnať Call of Duty: WWII? Sú hráči s touto hrou spokojní?

Ak máš rád strieľačky s vojnovou tematikou, v ktorých si užiješ dobrú kampaň, výborný multiplayer a TOP grafiku, tak si myslíme, že hra Call of Duty: WWII je pre Teba ako stvorená! Túto strieľačku si zahráš na PC, PS4 alebo Xbox One.

Táto strieľačka si vyslúžila od hráčov hodnotenie 90 % na Googli, čo nie je zlé číslo. Aké prvky sa páčia hráčom najviac na tejto hre?

 • pekná grafika
 • záživný príbeh
 • pomerne veľký výber zbraní
 • slušný multiplayer

Aký je Tvoj názor na tento herný titul? Myslíš si, že sa podarilo vývojárom spracovať 2. svetovú vojnu hodnoverne? Čo by si vyzdvihol na tejto hre? Aké sú Tvoje skúsenosti s touto hrou? Čím Ťa prekvapila? Odporučil by si Call of Duty: WWII aj iným hráčom? Zaradil by si túto hru medzi najlepšie hry na Xbox One a PS4?

Krásny herný zážitok a tešíme sa na určite zaujímavú diskusiu!

Určite si prečítaj aj článok o Call Of Duty: Modern Warfare, ktoré vyjde 25. októbra 2019.

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Ako to funguje?