Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO)

Kategória: Esports | Publikované: 07.04.2019
5
Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO)

11 miliónov hráčov mesačne

Jedná sa o jednu z najslávnejších competitive hier, ktoré kedy vznikli. Ako už nadpis hovorí, túto slávnu strieľačku si v priemere každý mesiac zahrá 11 miliónov ľudí, čo je skvelé číslo. Najnovší titul CS: Global Offensive - vyšlo v roku 2012. Určite túto hru poznáš, alebo aspoň jej predchodcov, ako napríklad CS 1.6 alebo CS: Source.

Teroristi a policajti

Krásou tejto novej hry (aj predošlých) je to, že sú hráči rozdelení do dvoch tímov, z ktorých každý má nejaké úlohy. Úlohou teroristov je položiť bombu a uchrániť rukojemníkov. Na druhej strane, ak si zvolíš policajta, tak sa teš na to, že budeš musieť zabrániť položeniu bomby. Ak to nestihneš, tak ju budeš musieť zneškodniť. Ešte nezabúdaj ani na rukojemníkov, ktorých musíš zachrániť.

Chalani a baby z Valve Corporation takýmito jednoduchými mechanikami dokázali zmobilizovať hráčov a vytvoriť obrovskú hernú základňu, ktorá prerástla až do elektronického športu (Esports).

9 herných módov

V hre sa môžeš tešiť na 9 herných módov. 

 1. Competitive - Možno bude pre Teba prekvapením, ale tento mód Ti prinesie aspoň 45 minút pravej nefalšovanej zabíjačky. Hráči sú rozdelení do 2 tímov po 5 hráčov. Existuje tu taká vecička ako ,,friendly fire", čiže dávaj si pozor, aby si náhodou nezačal strieľať na Tvojho kamoša, inak budeš penalizovaný.
 2. Casual - Určite si vravíš, aké sú základné rozdiely medzi Competitive a Casual módom. Rozdiel je v počte hráčov - môžeš mať v jednom tíme až 10. Ďalšími rozdielmi sú kratšie kolá. Tím víťazí, až keď vyhrá 8 kôl. V tomto režime nenájdeš ,,friendly fire" a penalizáciu zaň.
 3. Deathmatch - Klasická ukážka online strieľačkového sveta. Tento režim určite poznáš aj z iných hier, ako napríklad Call of Duty. Vyberáš si, samozrejme, jednu stranu. Na jednej mape sa môže zísť až 16 hráčov, čo nie je zlé číslo. V tomto režime, aby sme nezabudli, existuje herná mechanika zvaná ,,bonus weapon", ktorá automaticky strieda hráčom iné zbrane a dáva možnosť hráčovi získať oveľa viac bodov za 1 zabitie.
 4. Arms Race - Tento mód je založený na upgradovaní (vylepšovaní) zbraní hráča na základe zabitých nepriateľov. Najlepšou vecou na tomto móde je to, že ak hráč získa zlatý nôž, stačí mu už iba zabiť posledného hráča. Zbrane budú rotovať v nasledujúcom poradí: 3 SMGčka, 4 rifles, 2 brokovnice, 2 snajperky, 1 machine gun, 4 pištoľky a posledný zlatý nožík.
 5. Demolition - Základom tohto módu je to, že hráči budú môcť položiť a zneškodniť bombu. Ide asi o najmenej populárny mód, keďže hráči si nebudú môcť kupovať zbrane, ale budú dostávať nové na základe zabití. Ak si si myslel, že môžeš vziať zbraň mŕtveho nepriateľa, tak si na omyle. Budeš sa musieť snažiť v zabíjaní iných hráčov.
 6. Wingman - Najväčším rozdielom je fakt, že sa proti sebe stretnú 4 hráči (2 na 2). Úlohou hráčov je zneškodniť bombu. Podobne ako v competitive móde systém pridelí hráča do skupiny podľa jeho skillov.
 7. Flying Scoutsman - Vieš, čím je zaujímavé okrem iného CSko? Zažiješ tam asi všetko. Svedčí o tom aj tento mód, v ktorom gravitácia funguje iba veľmi slabo. Hráči majú k dispozícii iba zbraň SSG 08 a nôž.
 8. Danger Zone - Ide o už známy Battle Royale mód, v ktorom si môžeš zahrať až proti 18tim hráčom. Úplne na začiatku začínaš iba s nožom a tabletom, cez ktorý si môžeš zakúpiť nové zbrane alebo vybavenie.
 9. Weapons Course -Tento mód je jediným cvičiacim offline módom, ktorého úlohou je zaučiť nováčikov, ako narábať so zbraňami, granátmi, alebo ako zneškodniť bombu.

Esports a Counter Strike: Global Offensive

Vieš, ako funguje elektronický šport? Zídu sa najväčší borci z danej hry, ktorí môžu naozaj hrať o obrovské miliónové ceny. Konajú sa rôzne turnaje po svete, ktoré hostia rôzne organizácie. Medzi sebou tu bojujú najlepšie tímy na svete. Elektronický šport, najmä v Spojených štátoch amerických, naberá na popularite. Pre zaujímavosť, v USA dokonca prekročil popularitu hokeja, a to už je ozaj obdivuhodné. Mimochodom, vieš, kedy sa konala prvá súťaž v počítačových hrách? Bolo to v roku 1972 v hre Space War na Stanford University v Spojených štátoch amerických, preto niet divu, že teraz je elektronický šport taký populárny. Mimochodom, výhrou v tejto súťaži bolo ročné predplatné časopisu Rolling Stone.

Aj ty sa môžeš stať profesionálnym hráčom CS: GO. Stačí sa učiť od tých najlepších a veľa trénovať. 

Ale keďže si zablúdil do ,,Esports" kategórie, tak Ti predstavíme desinku najúspešnejších tímov CS: GO v elektronickom športe (momentálne) - títo zarobili najväčšie doláre:

 1. Astralis
 2. Fnatic
 3. FaZe clan
 4. Natus Vincere
 5. Virtus.pro
 6. SK Gaming
 7. Cloud9
 8. Team EnVyUs
 9. Team Liquid
 10. Ninjas in Pyjamas

A na záver už iba taká pikoška. Špekuluje sa, že by sa mohol elektronický šport dostať aj na olympijské hry, čo určite Esports ešte viac spopularizuje.

Counter Strike Global Offensive CS GO

Čo je dobré na tejto hre a kde si zahrám CS: GO?

Neváhaj a zahraj si túto strieľačku na PC, PS3 a Xbox 360!

Táto hra sa teší 94 % popularite u užívateľov Google. Nadšenci TOP strieľačkovej série CS si cenia na tejto hre hlavne tieto faktory:

 • výber zbraní
 • skiny
 • zvukové efekty
 • módy
 • Esports

Hrávaš CS: GO? Prečo by si odporučil iným hráčom túto hru? Sleduješ pravidelne Esports? Myslíš si, že CS:GO je najlepšou Esports hrou, a prečo?

Prajeme Ti skvelú zábavou s hrou Counter-Strike: Global Offensive.

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Ako to funguje?