Death Stranding - exkluzívna hra na PS4, ktorá spája život a smrť

Kategória: Najnovšie top hry na PS4, Xbox One, Nintendo a PC | Publikované: 24.06.2019
5
Death Stranding - exkluzívna hra na PS4, ktorá spája život a smrť

Hra, ktorá nemá obdoby

Death Stranding. Hra, ktorá od prvej chvíle vyvolávala veľa otázok! Vývojári z dielne Kojima Productions, ktorí sa vyčlenili od spoločnosti Konami spolu so svojím zakladateľom Hideom Kojimom, začínajú perfektne s jednou z najočakávanejších a tajuplných hier Death Stranding. Mimochodom, spoločnosť Konami je zodpovedná za futbalové tituly Pro Evolution Soccer. Tento akčný, respektíve stealth titul, Ti ukáže obe strany mince, a to život aj smrť. Tieto dva svety budú v tejto hre v spojení, čo sa prejaví aj na hrateľnosti.

Podľa vývojárov je hlavným zmyslom hry spojenie alebo prepojenosť príbehu a hrateľnosti. Úlohou hráča je spojiť izolované mestá a rozdrobenú spoločnosť. Kľúčom alebo hlavnou myšlienkou je aj samotný názov Death Stranding, keďže pojmom ,,strand" myslia vývojári prepojenosť.

Nový druh akčného žánru, ako svoju novinku vývojári nazývajú, má okrem zábavy priniesť hráčovi aj isté morálne posolstvo, ktoré smeruje k spájaniu a jednote, a nie rozdrobovaniu a nenávisti. Takýmto spôsobom sa má hráč snažiť spojiť rozdrobenú komunitu.

Aj Ty sa už tešíš na novú hru Death Stranding, ktorá si sľubuje obrovský úspech?

Poďme spoločne odhaliť tajomstvá, ktoré v sebe ukrýva táto hra od japonských vývojárov!

Death Stranding - mysteriózna hra v otvorenom hernom svete

Už teraz sa môžeš tešiť na hru, ktorú len tak na trhu s hrami nenájdeš! Dielňa Kojima Productions sa rozhodla staviť na moderný herný prvok, ktorým je otvorený svet. Otvorený svet je typický nelineárnym plnením úloh či množstvom vedľajších úloh, ale hlavne voľným pohybom po svete a jeho objavovaním.

Hra Death Stranding, ktorá je považovaná aj za stealth hru (ako podžáner akčných hier), bude založená práve na princípe otvoreného sveta, nezabúdajúc pritom na hru pre viacerých hráčov (multiplayer).

O čo ide vlastne ide v tejto očakávanej novinke? Nosným pilierom tohto herného titulu je prelínanie, respektíve spojenie života a smrti. V praxi to bude vyzerať tak, že ak zomrieš, hra Ťa presmeruje do iného sveta, ktorý je akoby obrátený naruby. Je zaplavený vodou.

Death Stranding gif

Vyjdi zo svojho tela

Z hľadiska hrateľnosti bude pre Teba zaujímavé aj to, že to, čo si predtým, než sa ,,poberieš" do sveta smrti, vykonal (napríklad poškodenie, ktoré si udelil, alebo explózia, ktorá nastala), zostane nedotknuté po Tvojom návrate do sveta živých.

Ďalšou zaujímavosťou, ktorá robí novú hru Death Stranding ešte unikátnejšou, je to, že sa stretneš s určitým typom dažďa, ktorý sa volá Timefall. Ako funguje tento mysteriózny dážď? Pomerne jednoducho. Všetko, na čo jeho kvapky dopadnú, zostarne alebo sa znehodnotí.

Čo stojí ešte za spomenutie?

 • Interakcia s prostredím, keďže hovoríme o otvorenom svete, je ďalšou vlastnosťou novej akčnej stealth hry Death Stranding.
 • Vyraziť dych by Ti však mohla aj možnosť vyjsť z tela Tvojej postavy, čo je veľmi dôležitým odlišovacím znakom tohto titulu od iných hier, s ktorými sa môžeš alebo si sa už mohol počas Tvojej hernej púte stretnúť.
 • Za zmienku stojí ešte aj fakt, že budeš môcť po smrti zbierať aj veci, čo by si za normálnych okolností v iných hrách nemohol.

Hlavná postava v hre Death Stranding

Dostávame sa k veľmi dôležitému momentu tohto článku, a to k hlavnej postave, ktorá sa volá Sam. Z trailera je okrem iného možné vyčítať aj to, že sa sa budeš môcť vyšantiť na motorke či rôznych stvoreniach, ktoré svet Death Stranding ponúka.

Hlavná postava Sam sa v tomto novom akčnom stealth svete bez zbraní nezaobíde, pričom sa môžeš tešiť na akciu z pohľadu tretej osoby, čo vyplýva z traileru.

Podstatnou časťou hry bude aj konflikt s vojenskou organizáciou, ktorá disponuje špeciálnymi silami. Títo separatisti útočia na mestá, kde vraždia ľudí. Budeš to mať preto veľmi ťažké v úlohe Sama, ale určite to bravúrne zvládneš!

Každopádne, rysuje sa nám veľmi zaujímavá zápletka, ktorej môžeš byť čoskoro aj Ty súčasťou!

Okrem toho sa pozrieš v role Sama do veľmi zaujímavých zákutí sveta hry Death Stranding, ktorými môžu byť, napríklad, zasnežené paholky hôr či skalnaté útesy. Z hrateľnej stránky sa môžeš tešiť na nutnosť využívania rebríkov či rôznych fixných lán.

Death Stranding PS4

Na aké ďalšie postavy sa môžem tešiť v tejto novinke?

Okrem nášho hlavného hrdinu Sama stretneš aj iné zaujímavé postavy, ktorých herecké obsadenie poznáme.

Pre informáciu Ti mená postáv a hercov, ktorí ich stvárňujú, priložíme nižšie:

 • Hlavnú postavu Sama stvárňuje Norman Reedus
 • Cliff bude stvárnený Madsom Mikkelsenom
 • Fragile hrá Lea Seydoux
 • Mamu stvárňuje Margaret Qually

Ďalšími postavami a ich predstaviteľmi sú:

 • Deadman (Guillermo Del Toro)
 • Heartman (Nicolas Winding Refn)
 • Die-Hardman (Tommie Earl Jenkins)
 • Higgs (Troy Baker)
 • Amelie (Lindsay Wagner)

Toľko k postavám. Možno Ťa budú zaujímať aj ohlásené edície akčnej hry s prvkami stealth Death Stranding. Určite čítaj ďalej!

Death Stranding

Aké edície hry Death Stranding ma čakajú?

Dokopy sú hráčom k dispozícii 4 edície, z toho 1 je, samozrejme, základná. Mnoho hráčov si však brúsi zuby na zberateľskú edíciu, ktorá v prípade akejkoľvek hry ponúka hráčom aj fyzické veci, ktoré určite potešia, nehovoriac o tom, že ide o krásnu pamiatku.

Tešíš sa už na špeciálne edície?

Čo všetko nájdeš v zberateľskej edícii, môžeš vidieť na obrázku nižšie.

Čo vravíš na túto edíciu?smiley

Death Stranding Collector's Edition

Deň D alebo dátum vydania očakávanej hry Death Stranding?

Pôvodne sa špekulovalo o tom, že by bol dátum vydania posunutý s ohľadom na vydanie novej generácie konzol PlayStation. Teraz však už poznáme ten dlhoočakávaný dátum, ktorý by si mal určite poznať, ak sa tešíš na tento akčný titul.

8. novembra 2019 vychádza akčná hra Death Stranding exkluzívne na konzolu PlayStation 4. Ak si konzolový hráč a máš PS4, tak ešte párkrát sa vyspíš a nový tajuplný príbeh s hlavnou postavou Samom môže doraziť aj do Tvojej ,,GameRoom".smiley

Tešíš sa na túto novú hru, ktorá by chcela predstaviť hernej komunite nový druh žánru akčných hier? Ktoré prvky by si zatiaľ vyzdvihol najviac? Myslíš si, že pôjde o najlepšiu hru roku 2019? Myslíš si, že bude mať táto hra aj remaster vzhľadom na vydanie novej konzoly PlayStation 5, alebo pôjde iba o PS4 hru, ktorú si zahráš aj na platforme PS5?

Napíš do komentárov svoj názor na novinku, ktorá môže otriasť herným svetom (samozrejme, v tom najpozitívnejšom svetle)!smiley

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Ako to funguje?