Detroit: Become Human alebo dobrodružná hra troch androidov

Kategória: Najlepšie hry na PS4, Xbox One, Nintendo a PC | Publikované: 26.06.2019
5
Detroit: Become Human alebo dobrodružná hra troch androidov

Hra, ktorá získala skvelé hodnotenie

Ak si rád potrpíš na fenomenálne hry, ktoré dosahujú úžasnú popularitu, tak máme pre Teba titul, ktorý by Ťa mohol potešiť! Ak máš rád žáner dobrodružných hier a nevieš si bez kvalitných adventúr predstaviť herný svet, tak vedz, že je na trhu hra od vývojárov z dielne Quantic Dream, ktorá dosiahla hodnotenie 98 % u užívateľov na Googli. Volá sa Detroit: Become Human. Myslíme, že sa máš na čo tešiť!

Prešiel už síce viac ako rok od vydania tejto skvelej hry, avšak hra Detroit: Become Human sa zapíše do histórie ako jedna z najúspešnejších hier, aké kedy trh s hrami mal.

Mimochodom, ide o momentálne exkluzívny herný titul na konzolu PS4, ale ak si PC hráč, tak Ťa potešíme, keďže onedlho dorazí aj na túto platformu.

Poďme sa spoločne pozrieť na zúbok dobrodružnej hre Detroit: Become Human, ktorá sleduje príbeh 3 androidov. Určite neváhaj a čítaj ďalej!smiley

Dobrodružná PS4 hra Detroit: Become Human alebo príbeh troch androidov

Dobrodružné hry sa môžu vo väčšine prípadov pochváliť skvelým príbehom, ktorý poteší srdce nejedného fajnšmekra herných dejových línií. Tento znak spĺňa aj populárna hra Detroit: Become Human, v ktorej sa stretneš s 3 androidmi, ktorí majú rôzne úlohy.

Zahrať si teda môžeš za tieto postavy:

 • Connor - povolaním je policajný vyšetrovateľ, ktorého úlohou je vystopovať všetkých androidov, ktorých správanie sa zmenilo, inak povedané, už nie sú tými naprogramovanými androidmi, ktorými kedysi bývali
 • Kara - naša ženská protagonistka, ktorej cieľom je staranie sa o bezpečnosť mladého dievčaťa po tom, čo ušla z područe svojho pána (vysporiadava sa s novým vedomím, respektíve cítením)
 • Markus - ide o ,,najakčnejšieho" protagonistu, keďže on bude ten, kto sa bude snažiť oslobodiť androidov od svojho bremena

Detroit Become Human

Rozhodnutia v dialógoch a osud postáv v hre Detroit: Become Human

Naši hlavní hrdinovia v tejto exkluzívnej hre pre konzolu PlayStation 4 sa budú musieť predierať s nástrahami príbehu. Bude však len na Tebe a Tvojich rozhodnutiach, či prežijú alebo zahynú. Totižto skvelá dobrodružná hra Detroit: Become Human je typická svojím systémom rozhodnutí, ktoré ovplyvňujú osudy svojich hrdinov

Tento moderný herný prvok sa v dnešnom modernom chápaní hier dostáva aj do iných titulov, ktoré sú na ňom vo veľkej miere postavené.

Ak Ťa zaujala možnosť rozhodovania sa s určitými následkami, ktoré pocítiš buď na osude postáv alebo samotnom príbehu, tak by sme Ťa radi odkázali aj na iné moderné populárne hry:

Samozrejme, hier je oveľa viac, predstavili sme Ti tie najznámejšie, najočakávanejšie či najpopulárnejšie tituly.smiley

Hra, ktorá už predala viac ako 2 milióny kusov

Detroit: Become Human je titulom, ktorého zárodok sme mohli vidieť už v roku 2012. Odvtedy na tomto titule pracovalo veľké množstvo ľudí, z ktorých by sme vyzdvihli aj hŕstku špecialistov na umelú inteligenciu. Pre zaujímavosť, samotný scenár zabral viac ako 2 roky práce.

 1. Z hrateľného hľadiska je pre Teba dôležité to, že hráš za postavu z pohľadu tretej osoby. Určite je to ,,osvieženie" oproti hrám z pohľadu prvej osoby, ktoré na hernom trhu výrazne dominujú. Ako sme už spomínali, titul Detroit: Become Human je o príbehoch a osudoch 3 androidov, pričom môžu aj zomrieť v závislosti od toho, aké rozhodnutia robíš. To, že jedna postava zomrie, však automaticky neznamená, že príbeh skončil alebo to, že nepokračuješ v hre.
 2. Keďže ide o príbehovú dobrodružnú hru, Tvoje rozhodnutia sú kľúčové, keďže od nich závisí ďalší vývoj dejových línií. To znamená, že sa môžeš tešiť na rozličné dejové ukončenia.
 3. Ak by si neskôr ľutoval rozhodnutia, ktoré si už urobil, môžeš sa vrátiť ku kľúčovým momentom príbehu a zvrátiť ich, čo nie je tak úplne bežným prvkom v príbehoch iných populárnych titulov.
 4. Výnimočnosť dobrodružnej hry Detroit: Become Human podčiarkuje aj nutnosť rýchleho rozhodovania v určitých situáciách, keďže vývojári zakomponovali do hry aj časové odpočítavania, v rámci ktorých musíš urobiť určité rozhodnutia. Čo si o tom myslíš? Páči sa Ti takýto herný prvok? Vývojári z dielne Quantic Dream sa rozhodli pridať do svojej mimoriadne populárnej hry aj ,,kúsok" z reálneho života, ktorý nás občas núti robiť okamžité rozhodnutia tu a teraz.
 5. Možno Ťa prekvapí aj to, že sa v jednotlivých leveloch stretneš aj s časopismi, ktoré si môžeš prečítať.
 6. Na novej hre Detroit: Become Human by sme vyzdvihli aj to, že jedna z hlavných postáv - Connor - má schopnosť prehrať si udalosti, ktoré sa stali predtým, prostredníctvom analýzy prostredia a stôp naokolo. To v praxi znamená, že čím viac stôp Connor nájde v určitom čase, tým vyššia je šanca správneho rozhodnutia, respektíve postupu ďalej.
 7. Markus je na druhej strane postavou, ktorá dokáže poskytnúť iným androidom slobodnú vôľu, teda ide o akéhosi dobráka, ktorému záleží na cítení a nastavení mysle ostatných.

Detroit Become Human

Príbeh androidov, ktorí sa vzopreli

Android Markus bude musieť na úvod čeliť vlámaniu a páchateľovi. Tento moment je kľúčový z toho pohľadu, že sa oslobodí zo svojho naprogramovania, k čomu mu pomôže konfrontácia kriminálnika. Po tomto momente sa z neho stáva akýsi deviant, ktorý nezapadá do schémy poslušného androida. Polícia ho zastrelí, pričom sa náš android Markus zobúdza na skládke ďalších podobne zmýšľajúcich androidov.

Úloha Markusa a jeho osud sa začína od tohto momentu vykresľovať. Je zrodený na to, aby pomáhal iným deviantom a bojoval za nielen svoje, ale aj ich práva. Spoločne s inými androidmi vykoná rôzne prejavy občianskej neposlušnosti. Postupne sa k ,,neposlušným" androidom pridávajú aj ďalší.

Príbeh pokračuje v závislosti od toho, či hlavný hrdina dokáže prežiť. Môžeš sa tešiť, napríklad, na vojnu alebo mierové debaty s prezidentom.

Ďalšou kľúčovou postavou v dobrodružnej úspešnej hre Detroit: Become Human je aj policajný vyšetrovateľ Connor, ktorý bol najatý, aby pomohol vyriešiť nepokoje, respektíve vzburu neposlušných androidov. Viac Ti už radšej nepovieme, aby bol Tvoj herný zážitok zo skvelého titulu androidov - Detroit: Become Human - dokonalý! Odkazujeme Ťa v tejto súvislosti na Tvoje rozhodnutia, ktoré menia príbeh.

Kara je veľká hrdinka, keďže unikne z područe svojho pána Todda Williamsa, pričom so sebou vezme aj jeho dcéru, keďže ich obe napadol. Od tohto momentu sa postava Kara stáva neposlušnou. Kara a dcéra už zmieneného pána Alice spolu veľa pocestujú. Dostávajú sa do Kanady, kde trvrdé špeciálne zákony na androidov neplatia. Tieto dve vandrovníčky stretnú aj istého androida Luthera. V tejto dejovej línií sa môžeš tešiť naozaj na veľké zvraty!

Čím je hra Detroit: Become Human výnimočná?

Aby si mal prehľad o tom, prečo by si mal určite siahnuť po tejto hre, by sme Ti radi zhrnuli všetko, čo by Ťa mohlo potešiť:

 • zaujímavé príbehy 3 androidov
 • rozhodnutia hráča, ktoré zásadne ovplyvňujú ďalší vývoj príbehu
 • možnosť interakcie s prostredím a jeho prieskum
 • časové odpočítavania, ktoré Ťa nútia rozhodovať sa rýchlo
 • možnosť ,,pretvárania" Tvojich starých rozhodnutí, ak by si ich rád zmenil
 • množstvo zaujímavých levelov a kapitol

Herných prvkov, ktoré by Ťa mohli zaujať v hre Detroit: Become Human, je, samozrejme, oveľa viac! Páči sa Ti filozofia, ktorú prinášajú vývojári z dielne Quantic Dream?

Detroit: Become Human gif

Aké sú recenzie hráčov?

Ako sme už spomínali, tento dobrodružný herný titul si našiel svoje miesto u 98 % hráčov na Googli.

Hráči si hru Detroit: Become Human nesmierne pochvaľujú a oceňujú hlavne:

 • grafické spracovanie
 • možnosť vytvorenia unikátneho príbehu
 • dopad aj menších rozhodnutí na celkový príbeh
 • pavúk rozhodnutí
 • 3 androidi s unikátnym osudom a príbehom

Kde si môžem zahrať dobrodružnú hru Detroit: Become Human?

Momentálne jediným spôsobom, kde si ju môžeš zapnúť, je konzola PlayStation 4. Ak si konzolový hráč a máš vo svojej GameRoom túto platformu, tak si titul Detroit: Become Human môžeš naplno užiť!

Prajeme Ti príjemnú zábavu a krásne herné zážitky!smiley

Zaujíma nás však ešte aj Tvoj názor na túto hru. Odporučil by si ju iným hráčom? Ak áno, prečo? Čo by si na titule od vývojárov z dielne Quantic Dream vyzdvihol najviac? Páči sa Ti rozhodovanie, ktoré má dopad na príbeh? Máš konzolu PlayStation 4?

Určite nám napíš Tvoj názor! Budeme sa tešiť na skvelú diskusiu o príbehu androidov!

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Ako to funguje?