Diablo 4 - nová akčná RPG hra na herné konzoly PlayStation 4 a Xbox One

Kategória: Najnovšie top hry na PS4, Xbox One, Nintendo a PC | Publikované: 06.11.2019
5
Diablo 4 - nová akčná RPG hra na herné konzoly PlayStation 4 a Xbox One

Po dlhom čakaní sa fanúšikovia známej TOP RPG hernej série Diablo dočkali odhalenia štvrtého pokračovania. Vývojári z dielne Blizzard Entertainment predstavili svoje pripravované dielo na tohtoročnom BlizzCone 1. novembra 2019. Odhalený bol cinematic a gameplay trailer, pričom bolo oznámené, že hra Diablo 4 stále prechádza rukami vývojárov, keďže chcú prísť s tým najlepším veľdielom, ktoré kedy priviedli na svet.

Od vydania predošlej mega hry Diablo III už prešlo 7 rokov, pričom posledná veľká expanzia - Diablo III: Reaper of Souls - bola vydaná pred 5 rokmi. Odvtedy sme mali možnosť zažiť herný obsah v najnovšom rozšírení s názvom Diablo III: Rise of the Necromancer, ktorého najväčšou novinkou bolo pridanie nového povolania (class) menom necromancer.

Aj Ty si už nedočkavý/á na novú akčnú RPG hru zo série Diablo? Ak áno, tak čítaj ďalej! V tomto článku sa dozvieš všetko, čo nová akčná RPG hra Diablo 4 na herné konzoly PlayStation 4 a Xbox One prináša!

Najnovšie pokračovanie legendárnej hernej série

Na mega hru Diablo 4 na herné konzoly PlayStation 4 (PS4) a Xbox One sa už teraz teší nespočetné množstvo fanúšikov akčných RPG hier. Z trailerov môžeme vyčítať, že horúca herná novinka bude hráčovi umožňovať viac slobody v porovnaní s prechádzajúcimi vydaniami. Celá akčná RPG hra Diablo 4 bude totižto zasadená do jedného masívneho otvoreného sveta.

Ak sa pýtaš, na akých konzolách si budeš môcť túto hernú novinku zahrať, tak samozrejmosťou sú súčasné konzoly PlayStation 4 a Xbox One, prípadne PC. Vývojári však nevylúčili ani to, že by sa táto nová hra mohla dostať aj na herné konzoly budúcej generácie, a to PlayStation 5 (PS5) a Xbox Two (Project Scarlett).

Diablo 4 - nová akčná RPG hra na herné konzoly PS4 a Xbox One

Nová akčná RPG hra Diablo 4 na PS4 a Xbox One a jej hrateľnosť

Ak sa sám/a seba pýtaš, na čo sa môžeš tešiť z hrateľnej stránky, tak si na správnom mieste, pretože sme si pre Teba pripravili zopár dôležitých bodov, ktoré by Ťa mohli zaujať.

  • drsný súbojový systém (oveľa viac autenticity)
  • detailne prepracované a rôznorodé monštrá
  • epické lovenie legendárnych herných vecí (legendary loot)
  • nekonečné hodiny hrania a progresu

Možno Ti všetko toto znie už povedome, avšak s novou akčnou RPG hrou Diablo 4 na herné konzoly PS4 a Xbox One prichádzajú aj značné zmeny. V prvom rade ide o to, že v hre budeš môcť objavovať otvorený svet, ktorý bude zdieľaný s ostatnými hráčmi, a teda môžeš so svojou partiou kamošov naraziť aj na iných lovcov démonov.

Najnovšia očakávaná akčná RPG hra Diablo 4 bude teda skvelou voľbou aj pre všetkých hráčov milujúcich režim hry pre dvoch a viacerých hráčov (online multiplayer). Ak si si myslel(a), že svety predošlých herných titulov zo série Diablo boli dostatočne masívne a interaktívne a že už väčšie nemôžu byť, tak by sme Ťa radi vyviedli z omylu.

Diablo IV prichádza s najmasívnejším a najinteraktívnejším prostredím, aké kedy v hernej sérii Diablo bolo. Môžeš sa tešiť na rôznorodé prostredie, ktoré bude obsahovať napríklad:

  • púšte
  • lesy
  • zamrznutú divočinu

Diablo IV - najnovšia akčná RPG hra na PS4 a Xbox One od spoločnosti Blizzard Entertainment

Ako funguje zdieľaný otvorený svet?

Najdôležitejším prvkom masívneho otvoreného sveta v najnovšej TOP akčnej RPG hre Diablo 4 na PS4 a Xbox One bude to, že budeš stretávať oveľa viac hráčov mimo dungeonov (miest, ktoré sú určené na sekanie monštier). Aj v prípade, že je Tvojím cieľom hrať ,,sólo", iným hráčom sa nevyhneš, keďže Diablo 4 nie je možné hrať offline. Okrem toho sa môžeš tešiť aj na rôzne svetové eventy (world events), ktoré majú všetkých hráčov spájať.

Masívny otvorený svet v TOP novej akčnej RPG hre Diablo 4 na herné konzoly PlayStation 4 a Xbox One Ti prináša aj možnosť využívania ,,dopravných prostriedkov", ktoré Ti uľahčia cestovanie po mape (mounts).

Trend, ktoré nastavili najlepšie moderné hry v podobe otvoreného sveta, nebude chýbať ani v hernej novinke od spoločnosti Blizzard Entertainment. A bude to veľké!smiley

Diablo IV - nová akčná RPG hra na herné konzoly PlayStation 4 (PS4) a Xbox One

Povolania (classes) v hernej novinke Diablo 4

Doposiaľ nie je známe, aký bude celkový počet povolaní v mega novej hre Diablo 4 na herné konzoly PlayStation 4 (PS4) a Xbox One, avšak vývojári z dielne Blizzard Entertainment oficiálne oznámili zatiaľ 3, a to nasledovné:

  • barbarian (bojovník) - povolanie určené na boj na blízko (melee); môže mať v držbe a meniť si až 4 zbrane
  • sorceress (čarodejnica) - toto povolanie je inšpirované obľúbenou TOP hrou Diablo 2; používa elementárne útoky na porazenie svojich nepriateľov
  • druid (druid) - toto povolanie dokáže zmeniť formu, v ktorej sa nachádza; dokáže sa premeniť na vlkolaka, entitu pripomínajúcu medveďa alebo do ľudskej podoby

Uvidíme, čo nám vývojári z dielne Blizzard Entertainment ešte v novej akčnej RPG hre Diablo 4 na herné konzoly PS4 a Xbox One ukážu! Aj Ty sa už tešíš na ukážku ďalších skvelých povolaní?

Aký je dátum vydania novej akčnej RPG hry Diablo 4?

Ako sme už spomínali, táto horúca novinka bola oznámená na tohtoročnom evente BlizzCon. Aj napriek tomu, že priaznivci akčnej RPG hernej série Diablo už 7 rokov čakajú na pokračovanie, vývojári ešte nie sú schopní povedať, kedy očakávaná hra Diablo 4 uzrie svetlo sveta.

Nie je vôbec ľahké predpokladať exaktný dátum vydania, keďže ,,Blizzarďáci" si na svoje ramená toho naložili pomerne dosť. Okrem toho, že chystajú veľkolepý návrat akčnej RPG hry Diablo, pracujú aj na novej strieľačke Overwatch 2 na konzoly PS4 a Xbox One a ešte sa pustili aj do vývoja nového datadisku pre TOP MMORPG hru World of Warcraft s názvom World of Warcraft: Shadowlands. A aby toho nebolo málo, pripravujú aj expanziu pre úspešnú hru Hearthstone.

Dlhá čakacia doba sa nám potvrdila aj pri čakaní na hru Diablo 3, pričom od vydania jej predchodcu, hry Diablo 2, si hráči museli počkať až dlhých 12 rokov na jej pokračovanie. Ako dlho budeme čakať na novú akčnú RPG hru Diablo 4 na herné konzoly PS4 a Xbox One? Zahraničné zdroje pokladajú za najskorší dátum vydania koniec roka 2021, čo znamená, že si túto mega očakávanú RPG hru zahráš pravdepodobne nielen na ,,starých" herných konzolách PS4 a Xbox One, ale aj na novej generácii konzol PlayStation 5 (PS5) a Xbox Two (Project Scarlett).

Otázkou je teraz to, či Diablo 4 vyjde exkluzívne na nové herné konzoly PS5 a Xbox Two (Project Scarlett) alebo si ich budeš môcť zahrať aj na PS4 a Xbox One. My si myslíme, že si ich budeš môcť zahrať aj na súčasných herných konzolách, avšak aký máš na to názor Ty?smiley

Diablo 4 - najnovšia akčná RPG hra na PlayStation 4 a Xbox One zo série Diablo

Určite nám napíš svoj názor, postrehy a pocity do komentárov!smiley

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Ako to funguje?