Diablo III

Kategória: Najlepšie hry na PS4, Xbox One, Nintendo a PC | Publikované: 08.04.2019
5
Diablo III

Legendárna RPG hra Diablo je späť!

Pre hráčov to už možno vyzeralo ako večnosť, ale nakoniec je späť! Legendárna RPG hra Diablo, ktorá mala vo svojich predchádzajúcich vydaniach mimoriadny úspech, Ti ponúka nový príbeh, postavy, úlohy (questy) vedúce Ťa príbehom, vybavenie (gear) a mnoho ďalšieho!

Vyber si povolanie

Krásou tejto TOP hry, podobne ako v mnohých iných RPGčkach, je možnosť výberu z rozličných class (povolaní), za ktoré môžeš hrať a predierať sa démonickým príbehom hry Diablo III! Každé jedno povolanie Ti ponúka inú škálu schopností a iný štýl hry. Je preto len na Tebe, či sa chceš stať drsným bojovníkom (barbarianom), čarodejníkom (wizardom) či lovcom démonov (demon hunter).

Každé jedno povolanie má svoje pozitíva i slabiny, ale jedno majú spoločné, že s nimi zažiješ veľmi veľa zábavy! Budeš musieť veľa trénovať, ale ver, že po týždňoch (ak si veľmi šikovný, tak aj dňoch) hrania sa naučíš o povolaní všetko, čo potrebuješ.

V základnej RPG hre si budeš môcť vyskúšať nasledujúce povolania:

 1. Witch doctor - Táto classa má v repertoári pripravené schopnosti využívajúce šamanizmus a voodoo. Na svojich nepriateľov môže využiť rôzne jedy (poisons), prekliatia (curses), pričom na kúzlenie využíva tzv. manu, špeciálnu energiu, ktorá sa mu regeneruje.
 2. Barbarian - Ak máš rád drsných bojovníkov, ktorí si predierajú cestu cez svojich nepriateľov hrubou silou a rozličnými útokmi, ktorými nedisponujú iné povolania, tak sme pre Teba našli správnu classu!
 3. Wizard - Kúzelník, ktorý využíva čistú mágiu na zneškodnenie všetkého, čo mu stojí v ceste. Proti démonickým monštrám využiješ ľadovú (frost), ohnivú (fire) či arkánovú (arcane) energiu.
 4. Monk - Po slovensky mních, sa špecializuje na boj na blízko (melee). Využíva pritom bojové umenie a svoju rýchlosť, aby ochromil nepriateľa. Disponuje širokou škálou unikátnych schopností, ktoré u iných povolaní nenájdeš!
 5. Demon hunter - Najväčším pozitívom toho povolania je boj na diaľku (range), pričom využíva rôzne kuše a luky. Dokáže narobiť veľké peklo v radoch nepriateľov! Ide o veľmi populárne povolanie.
 • Crusader (Reaper of Souls) - Križiak, bojovník, ktorý dokáže svojimi schopnosťami narobiť poriadne problémy démonickým monštrám! Ide o povolanie, ktoré je zamerané hlavne na boj na blízko, pričom využíva rôzne podporné ,,posvätné" kúzla (holy magic). Toto povolanie si však zahráš, ak máš zakúpený datadisk Reaper of Souls.
 • Necromancer (Rise of the Necromancer) - Tohto ,,kúzelníka smrti" (death spellcaster) si môžeš vyskúšať až v prídavnom obsahu (DLC) Rise of the Necromancer k základnej hre Diablo III a k datadisku Reaper of Souls. Necromancer sa špecializuje na blood magic, využíva a kontroluje mŕtvych, aby mohol všetkých svojich nepriateľov poslať do záhrobia!

Diablo III

Spoločníci (followers)

Možno si nevedel, ale počas Tvojho hrania Ti môžu pomáhať rozličné herné postavy (NPC), ktoré zbierajú skúsenosti, môžeš im vylepšiť strom schopností a dokonca ich equipovať (pridávať vybavenie). Títo Tvoji spoločníci určite dodávajú hre unikátnosť. Pri boji sa teda nebudeš aspoň cítiť sám (teda ak si náhodou nezavoláš ďalšieho kamoša na pomoc). Nevýhodou je, že pri sebe môžeš mať iba 1 followera a v určitých situáciách pri Tebe nebude stáť ani on (napríklad boj proti hlavnému záporákovi Diablovi).

Obchodníci a remeselníci

V tejto RPG hre od spoločnosti Blizzard Entertainment máš okrem toho, že plníš úlohy, zabíjaš nepriateľov, staráš sa o svoje schopnosti (skill tree), získavaš nové vybavenie postavy (gear, equip), možnosť aj nakupovať rozličné Tebe užitočné i neužitočné vecičky u rozličných herných obchodníkov. K dispozícii sú Ti i iné postavy, tzv. remeselníci, u ktorých si môžeš vyrobiť rôzne veci, ako napríklad drahokamy, ktoré Ti vylepšujú atribúty postavy. V hre nájdeš napríklad šperkára (jeweler) či kováča. Reaper of Souls datadisk pridal i tzv. Mystic artisana, ktorého keď navštíviš, budeš mať možnosť si napríklad zmeniť vzhľad svojho vybavenia (gearu).

Tajuplný démonický príbeh

Príbeh hry Diablo nikdy nebol na zahodenie! Opakom nie je ani hra Diablo III!

Medzi kľúčové postavy príbehu patria:

 • Leah
 • Deckard Cain
 • Tyrael
 • Zoltun Kulle
 • Diablo

Celá príbehová línia Diabla III je rozdelená do tzv. 4 aktov (acts). V každom akte sa stretneš s inými záporákmi, ktorých musíš zabiť. Bude ich naozaj dosť ako Skeleton King, Belial, Maghda, Azmodan a nakoniec aj samotný ,,pán pekla" Diablo!

Leah je veľmi dôležitou postavou celého príbehu, s ktorou sa budeš predierať príbehom. Na začiatku príbehu spadne hviezda, ktorá vytvorí obrovský kráter, do ktorého spadne Deckard Cain, ktorý Ti na začiatku príbehu veľa prezradí o démonických silách, a ako ich poraziť! Nemusíš sa teda báť, že budeš v deji stratený (možno chvíľku, ale potom to už bude dobré)!

Diablo 3

Multiplayer

Ak by si si rád zahral toto RPGčko s Tvojimi kamarátmi online, nie je problém! Budete môcť spolu bojovať proti démonickým monštrám, komunikovať spolu a, ak budete veľmi chcieť, môžete s iným hráčmi vytvárať klany, ktoré majú dokonca aj vlastný čet.

Možnosť hráča hrať online s inými je skvelou možnosťou, ako rýchlejšie zbierať goldy (zlatky) či vybavenie postavy (gear). Jednoducho dodáva to hre ďalší zábavný prvok, ktorý popularitu hry ešte viac vyšvihol!

Kde si zahráš Diablo III a čo je dobré ešte vedieť? A čo hráči, ako hodnotia túto hru?

Ak sa aj Ty chceš stať postavou, ktorá disponuje všelijakými možnými schopnosťami, a chceš prežiť príbeh plný démonov, príšer, pekla a Diabla, tak neváhaj a zahraj si túto hru od Blizzard Entertainment na PC, PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One či na Nintendo Switch!

Dávame Ti ešte do pozornosti datadisk s obrovským obsahom - Reaper of Souls a špeciálny DLC pack (ďalší prídavný obsah k základnej hre Diablo III a k datadisku Reaper of Souls) Rise of the Necromancer. Ak Ťa zaujíma bližšie info a rád by si vedel viac aj o dobrodružstvách, ktoré Ťa čakajú v týchto 2 rozšíreniach, radi by sme Ťa odkázali na naše články Diablo III: Reaper of Souls a Diablo III: Rise of the Necromancer.

Táto RPG hra si vyslúžila hodnotenie 91 % na Googli. Skúsenosti hráčov s touto hrou hovoria v prospech nasledujúcich herných prvkov:

 • najlepšia grafika
 • hrateľnosť
 • skvelé povolania s množstvom zaujímavých schopností s možnosťou vytvoriť si vlastný štýl hrania
 • príbeh
 • herné vybavenie (itemy) - aj legendárne

Koľko bodov z 10 by si dal tejto hre? Myslíš si, že vývojári z Blizzard Entertainment vytvorili perfektnú hru? Ktoré prvky by si vyzdvihol na tejto hre Ty? Ako hodnotíš datadisk Reaper of Souls a DLC obsah Rise of the Necromancer? Ak by si mal porovnať Diablo III s inými RPGčkami, v čom má Diablo navrch?

Tešíme sa na perfektnú diskusiu českej a slovenskej komunity hráčov!

Prajeme Ti krásny démonický zážitok a kopu zábavy s hrou Diablo III!

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Ako to funguje?