Diablo III: Reaper of Souls

Kategória: Najlepšie hry na PS4, Xbox One, Nintendo a PC | Publikované: 08.04.2019
5
Diablo III: Reaper of Souls

Diabolsky dobrý príbeh Reaper of Souls!

Prešlo mnoho rokov, kým sa fanúšikovia legendárnej RPGčky Diablo dočkali ďalšieho pokračovania. Ale dočkali sa konečne v roku 2012 na PC a nasledujúce roky na konzoliach. Ak máš aj Nintendo Switch, tak Diablíka si zahráš aj na tejto konzole. Prišiel však rok 2014 a prvá expanzia Diabla III - Reaper of Souls. A nastali perfektné veci! Môžeš si dokonca zahrať za novú classu (povolanie) - Crusadera (križiaka).

Diabolsky dobrý príbeh

Blizzard Entertainment si pre Teba pripravil pokračovanie základnej hry Diablo III. Isto už vieš, že bol tento šéf pekla porazený. Ale na Teba, Nephalema, čakajú nové výzvy, pretože zlo nikdy nespí.

Kľúčové postavy príbehu: 

 • Nephalem (hráč)
 • Tyrael - Anjel, ktorý patrí medzi srmteľníkov. Tento chlapík sa stará o blaho celého ľudstva.
 • Malthael - Hlavný záporák, ktorého sa musíš zbaviť v tejto expanzii. Niekedy býval Archanjelom múdrosti (Archangel of Wisdom). Teraz sa však z neho stal Anjel smrti (Angel of Death).
 • Adria - Inak aj nazývaná Čarodejnica Tristramu (Witch of Tristram) a verná posluhovačka Diabla.
 • Horadrim Lorath Nahr - Je členom Horadrimu. Zohrá veľkú úlohu v páde Malthaela - Tyrael ho poslal za Nephalemom (za hráčom), aby mu oznámil, čo stvára Malthael.

Ako už isto vieš, veľký Diablo bol porazený, avšak tým nie je koniec diabolským silám! Tyrael, ochranca ľudstva a anjel smrteľník, zoberie tzv. Black Soulstone, artefakt neskutočnej sily, ktorý má silu zničiť celé ľudstvo a dodá svojmu držiteľovi neskutočnú moc. Tyrael chce tento artefakt ukryť, aby už nikto nikdy nemal pokušenie sa ho zmocniť, avšak čo sa nestane - Malthael príde práve v najnevhodnejšej chvíľke a ukradne tento artefakt. Ešte medzitým pozabíja skoro celú družinu, ktorá sa snažila ukryť Black Soulstone v hrobke prvého kráľa Westmarchu - Rakkisa. Prežije iba jeden člen Horadrimu (bratstvo založené Tyraelom a zložené z mágov a kúzelníkov, ktorého úlohou bolo bojovať proti zlu) a mocný Tyrael je ochromený.

Diablo III Reaper of Souls

Nephalem a Tvoje veľké poslanie

Tyrael to nemôže nechať len tak, poháňaný túžbou pomsty proti Malthaelovi, teraz už Anjelovi smrti, osloví Nephalema (Teba) prostredníctvom váženého Loratha Nahra, člena Horadrimu, aby si pomohol zastaviť Malthaela a jeho diabolskú armádu anjelov (v hre zvaní Reapers). 

Malthael vo svojej podstate nie je až taká negatívna postava, on totižto iba chce skoncovať s dlhotrvajúcou vojnou medzi nebom a peklo. Myslí si, že za všetkým zlom stoja totižto smrteľníci. On sám sa rozhodol, že chce disponovať veľkou silou, aby sa mu podarilo zničiť všetko živé. Tvojou úlohou je teda zachrániť všetkých smrteľníkov, a teda aj Teba!

Adria, Čarodejnica z Tristramu

Tvoje víťazstvo nad Anjelom smrti a jeho posluhovačmi nie je také isté! Budeš sa musieť najprv zbaviť Adrie, o ktorej si už možno počul. Blúdi po Tristrame a snaží sa nájsť náš ,,superbombastický" artefakt, ktorý by jej pomohol oživiť slávneho Diabla, ktorému bola tak verná (páčila sa jej jeho filozofia). Premení sa v okrídlenú bytosť a ďalej už ju musí Nephalem poslať do večného pekelného záhrobia (za Diablom)!

Stretnutie s anjelom smrti

Už Ťa na Tvojej strastiplnej púti čaká len jedna dôležitá úloha! A to zneškodniť Malthaela, Anjela smrti, ktorý to možno aj myslel dobre, ale Ty ako Nephalem, smrteľník, nemôžeš dovoliť, aby zničil celé ľudstvo! K tomu Ti má pomôcť aj Tyrael, anjel, ktorý Ťa nenechá len tak v tom samého! Ale aby si zistil, ako to celé skončí, si musíš zapnúť tento 1. datadisk skvelej RPG hry Diablo!

Perfektná hrateľnosť tejto RPGčky

Vyber si povolanie a pohlavie a môžeš sa vydať naprieč dobrodružstvu a diabolsky dobrým úlohám, ktoré dotvárajú skvelý príbeh legendárneho Diabla. Okrem iného sa môžeš tešiť na vybudovanie si silnej postavy so skvelými schopnosťami. Môžeš sa tešiť na kraftenie (vyrábanie), napríklad rozličných diamantov na vylepšenie si atribútov Tvojej postavy. Každé povolanie by malo dbať na zvyšovanie si iných druhov atribútov (napr. strength, intelligence, armor a podobne). Ak si teda barbarian alebo crusader, atribút strength sa Ti veru zíde!

Ale aby sme nezabudli, aj peniaze (goldy) sú dôležité pre svet Diabla. Zbieraj ich teda čo najviac, lebo si za ne môžeš kúpiť napríklad aj vybavenie, ktoré sa Ti bude hodiť.

A jedna z najdôležitejších vecí v celej hre - za ktoré povolania si teda môžem v Diablo III: Reaper of Souls zahrať?

 1. Crusader (nová postava pridaná s datadiskom Diablo III: Reaper of Souls)
 2. Barbarian
 3. Witch doctor
 4. Demon hunter
 5. Monk
 6. Wizard

Ak si si zakúpil aj prídavný obsah Rise of the Necromancer, tak máš možnosť ponoriť sa aj do tajov povolania Necromancer

V hre toho zažiješ ešte oveľa viac, ale to zistíš postupne, ako budeš postupovať v tejto RPGčke. Držíme Ti palce!

Nephalem Rifts

V hre budeš mať tiež možnosť vstúpiť do portálov, ktoré Ťa vezmú do miest, kde len tak hocijaký smrteľník nevojde. Stretneš sa proti hordám príšer a iným diabolskym vyznávačom. Výhodou takýchto ,,riftov" je to, že získaš ešte oveľa lepšie odmeny (dokonca aj legendárne veci - itemy).

Hraj aj s Tvojimi kamošmi!

Táto TOP hra Ti ponúka pekelný zážitok aj v online režime. Zavolaj si svojich kamošov a poďte spoločne zabíjať pekelné príšery a démonické sily! Uvidíš, že budete silnejší, a hon za lepším vybavením (gearom) bude zábavnejší a rýchlejší!

Kde si zahrám Diablo 3 spolu s datadiskom Reaper of Souls? Ktoré herné prvky vyzdvihujú hráči najviac?

Ak Ťa táto RPGčka (síce nie už najnovšia) presvedčila, môžeš si ju teda vyskúšať na PC, PS4, PS3, Xbox 360, Xbox One a Nintendo Switch! Ešte Ti dávame do pozornosti aj fakt, že v roku 2017 vyšiel nový prídavný obsah, ktorý si môžeš stiahnuť ešte k samotnej hre Diablo 3 a k datadisku Reaper of Souls - Rise of the Necromancer DLC (aj s novým povolaním Necromancer). Je sa teda určite na čo tešiť!

Diablo III: Reaper of Souls je hra, ktorá sa môže pochváliť 94 % úspešnosťou na Googli. Hráči sa tešia hlavne z nasledujúcich herných prvkov:

 • nové povolanie
 • super grafika
 • hrateľnosť
 • adventure mód
 • príbeh

Máš rád hernú sériu Diablo? Hral si tento datadisk? Čím Ťa potešil? Odporúčaš túto hru aj iným hráčom? Hranie ktorého povolania je podľa Teba najväčšia zábava?

Tešíme sa na skvelú diskusiu o hre Diablo 3: Reaper of Souls!

Krásny herný zážitok!

PS.: Nezabúdaj si určite prečítať aj článok o:

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Ako to funguje?