Doom Eternal alebo prežiješ peklo?

Kategória: Najnovšie top hry na PS4, Xbox One, Nintendo a PC | Publikované: 10.06.2019
5
Doom Eternal alebo prežiješ peklo?

Doom alebo úspešná séria už od svojich začiatkov!

Prvá hra Doom vznikla v dielni id Software už v roku 1993 a stala sa najúspešnejšou hrou tej doby spolu s Wolfenstein 3D. Obe hry síce vyšli v približne rovnakom období a boli hrané hráčom z prvej osoby, ale každá sa vydala iným smerom. Čo sa týka hry Doom, tá vsadila na temnotu a brutalitu v nehostinnom prostredí plnom démonov.

Oponenti a história hernej série?

Oponenti zo začiatku boli v sérii Doom jednoliati. Jednoducho pár splodencov pekla na dvoch mesiacoch patriacich Marsu (Phobos a Deimos). Avšak, ako sa Doom vyvíjal ďalej, pribudlo viac zbraní a viac oponentov. To bolo poznať už v menej úspešnom diele Doom - Resurrection of Evil (bol to síce datadisk k hre Doom 3, ale tento diel už bol multiplatformový nielen na PC, ale už aj na Linux, Xbox a PS3). Id Software v Doom 3 a Doom Resurection of Evil splodili démonov ako Vulgar, Bio-suit zombie alebo Forgotten one - pekelníci, ktorí posunuli hru na novú úroveň, aj čo sa týka doby. O niekoľko rokov neskôr uzrelo svetlo sveta, samozrejme, Doom 4 (2015). Bolo to dlhšie čakanie, ale oplatilo sa! 

Doom 4 zase nabrala na popularite oproti predchádzajúcim dielom, napríklad Doom - Resurection of Evil, a hráči boli zase vo svojom živle eliminovania démonov z prvej osoby. Taktiež o rok neskôr, vývojári z id Software nezaháľali a predstavili Doom 2016 a neskôr aj DLC (Unto the Evil, Hell Followed a Bloodfall) na platformy Windows 10, Xbox ONE a PS4 s novými oponentmi, ktorých akoby opäť splodilo samotné peklo. Na elimináciu pribudli napríklad - Cacodemon, Revenant, Baron of Hell, Mancubus alebo Spectre.

Každopádne, každá hra zo série Doom dostala od hráčov vysoké hodnotenie. Aké hodnotenie dostáva séria Doom od Teba?

Súboje s bosmi - aké boli?

Bossfighty boli vizuálne krásne a epické už v diele Doom 4, kde sa, samozrejme, ich obtiažnosť stupňovala. A nebolo tomu inak ani v Doom 2016!

V najnovšej hre Doom Eternal sa má obtiažnosť súbojov s veľkými šéfmi pekla podstatne zvýšiť!

Hráči na sérii s prihliadnutím na titul Doom 2016 oceňujú hlavne:

 • super grafiku
 • hudobný doprovod, ktorý dotvára skvelú atmosféru hry
 • skvelú hrateľnosť
 • rýchlu akciu

Doom Eternal alebo peklo pokračuje

A je to tu, dámy a páni, konečne sme sa dočkali jednej z najočakávanejších hier menom Doom Eternal! Táto hra, spolu s ďalšími, bola predstavená na konferencii E3 2019 v Los Angeles. Vývojári z id Software sa zase prekonali! Hra bude uvedená do predaja už 22. novembra 2019.

Tešiť sa môžeš na nových oponentovnové zbrane, vďaka ktorým bude zabíjanie démonov naprieč dimenziami efektívnejšie. Tak, ako už spomínaný Doom 2016, ktorý bol úžasnou prechádzkou prostredím nespútaného pekla, tak i titul Doom Eternal Ťa otestuje nielen v dobrom mierení, ale aj eliminovaní obyčajných, no vynovených nestvorných oponentov. Tešiť sa môžeš aj na perfektné súboje s bosmi hry! 

V hraní Ťa bude podporovať a taktiež posúvať vpred tvrdá a vyhrotená hudba, ktorú zložil Mick Gordon. Samotný herný pekelný svet bude v novom titule Doom Eternal oveľa graficky prepracovanejší, čo sa prejaví aj v lepšej prezentácii farieb.

Ak si zvedavý na obtiažnosť nového démonického titulu, tak Ťa určite potešíme, nakoľko si prídeš na svoje až s piatimi levelmi obtiažnosti. Tieto levely obtiažnosti si môžeš navýšiť, ak si už veľký profík, alebo aj znížiť, ak sa ešte na vyššiu obtiažnosť necítiš. Tak či onak, vývojári takýmto spôsobom dávajú hráčom voľnosť.

Doom Eternal sa u hráčov určite dočká veľkého úspechu, a ako aj predchádzajúce diely, vysokého hodnotenia!

Doom Eternal

Doom Eternal a Battle mód

Pekelné dobrodružstvo bude ešte o to zaujímavejšie, že v samotnej hre budeš môcť vyskúšať aj mód, v ktorom si zahráš buď za démona alebo zabijaka démonov (Doom Slayer). Ide o asymetrický multiplayer mód, v ktorom sa proti sebe postavia traja hráči, pričom úlohou dvoch bude v koži pekelných démonov vzdorovať lovcovi alebo zabijakovi démonov. Ak si veľkým fanúšikom série DOOM, tak Ťa určite poteší aj to, že démoni budú mať k dispozícii rozličné schopnosti, ktoré dotvoria perfektný pekelný zážitok z tohto módu! Budeš mať teda možnosť vyskúšať si rozličné štýly hry, čo dodáva hre rôznorodosť!

Doomslayer alebo zabijak démonov nebude taktiež ochudobnený o možnosti, ako sa porátať s démonmi! Sila lovca démonov spočíva v strelných zbraniach či rozličných výbušninách! Tento multiplayer mód bude vo veľkej miere aj o stratégii a taktizovaní. Pekelníci budú mať čo robiť, aby porazili lovca démonov!

Chcel by si zažiť tento mód na vlastnej koži aj Ty?

Doom Eternal

Fantasy Combat Puzzle alebo pekelná hra Doom Eternal!

Titul Doom Eternal nebude iba o bezhlavom zabíjaní pekelných stvorení, ale bude vo veľkej miere spojený aj s nutnosťou riešiť určitý problém, respektíve ,,hádanku“ na základe prostriedkov, ktoré Ti dá hra k dispozícii. Na dosiahnutie riešenia budeš musieť využiť všetky svoje schopnosti a skúsenosti. Jednoducho riešenie bude ponechané úplne na Teba! Zmysel hry v štýle fantasy combat puzzle je podľa vývojárov založený na všímaní si prostredia, respektíve využívania všetkého, čo si sa už v hre naučil alebo čo si spozoroval v Tvoj prospech.

Už si unavený z úmrtí? Skús si všímať všetko naokolo obozretnejšie! Vývojári chcú, aby si každé jedno Tvoje úmrtie v hre chápal! Chcú, aby si vedel dôvod a vždy hľadal spôsoby, aby sa tak nabudúce nestalo na základe podnetov, ktoré musíš pochopiť, respektíve všimnúť si v hre. Takýto štýl bude určite pre veľmi veľa hráčov príťažlivý!

Zberateľská a deluxe edícia

Okrem základnej hry si vývojári nenechali ujsť príležitosť predstaviť aj zberateľskú a deluxe edíciu. Každá z nich ponúka hráčom o trošku viac než základná edícia hry Doom Eternal. Ak si zakúpiš deluxe edíciu, tak sa dočkáš nasledovného obsahu:

 • Základná hra Doom Eternal
 • Year One Pass (2x DLC)
 • Demonic Slayer Skin
 • Balíček zvukových efektov zbraní v titule Doom Eternal

Doom Eternal deluxe edition

Pre fanúšikov zberateľských edícií hier je pripravená zberateľská edícia, v ktorej nájdeš:

 • Deluxe edíciu pekelnej hry Doom Eternal (teda celý jej obsah)
 • Helma zabijaka démonov (Doom Slayer Helmet)
 • Year One Pass (2x DLC obsah)
 • Lore book
 • Steelbook case
 • Kazetu s hudbou skomponovanou Mickom Gordonom a kódy na stiahnutie soundtrack-ov Doom 2016 a Doom Eternal od tohto výnimočného skladateľa
 • The Gift of Argent Power” 11” x 17 Litograf

Doom Eternal Collector's Edition

Kde a kedy si zahrám pekelnú hru Doom Eternal?

Brány herného pekla sa pre Teba otvoria 22. novembra 2019 na PC, PS4, Xbox One, Nintendo Switch a Google Stadia.

Doom Eternal by mal nielen nových hráčov, ale i stálych priaznivcov TOP série Doom potešiť najmä:

 • Rýchlou akciou (fast-paced action)
 • Pekelnými démonmi so skvelým grafickým prevedením
 • Popravami a zabíjaním s množstvom krvi
 • Akrobatickým štýlom pohybu

Napíš nám, ktorý diel zo série Doom je podľa Teba najlepší, aké pocity si mal po dohraní hry a v neposlednom rade, ako veľmi sa tešíš na spomínaný Doom Eternal!

Tešíme sa na skvelú pekelnú diskusiu!

PS.: Článok bol vytvorený v spolupráci s hráčom RICHard_Heimdall_.

 • Ak sa Ti páči jeho profil, určite mu daj follow a like.yes 
 • Ak si sa ešte nezaregistroval, určite neváhaj tak urobiť!
 • O výhodách, ktoré Ti plynú z členstva na GameRoom, si môžeš prečítať napríklad aj tu.

 

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Ako to funguje?