FAQ

Ako fungujeme?

Prečo sa stať členom GameRoom komunity?

Celý projekt bol spustený preto, aby sa česko-slovenská herná komunita spojila a vytvorila sieť, v ktorej sa budú môcť hráči navzájom porovnávať, hodnotiť a pretekať. Česká a slovenská herná komunita má obrovský potenciál vytvoriť niečo prelomové. Budeme veľmi radi, ak sa staneš jedným z nás a zaregistruješ sa!

Členstvo, resp. registrácia na GameRoom Ti prinesie len výhody. Viac informácií zistíš v nasledujúcej otázke.

Čo všetko môžeš robiť na GameRoom?

Naša hlavná vízia je vytvoriť unikátnu hernú interaktívnu komunitu, ktorá nielen nakúpi, ale sa aj zabaví. Na GameRoom môžeš nájst aj nových herných parťákov, ktorí sa zaujímajú o rovnaké alebo podobné hry ako Ty. smiley Na GameRoom môžeš:

Aké hry nájdem v GameRoom E-shope?

Vybrať si môžeš spomedzi najnovších top hier na PS4 a Xbox One, ktoré sa umiestňujú na popredných pozíciách v herných rebríčkoch. Budeme sa tešiť aj na Tvoju návštevu E-shopu. PS4 alebo Xbox One - večná dilema? Výhody konzolového hrania Ti priblíži článok v blogu.smiley

Máte v ponuke fyzické alebo digitálne kópie hier?

V GameRoom E-shope máme pre Teba pripravené len tie najlepšie hry na Xbox One a PS4 vo fyzických kópiách. Sme toho názoru, že je milé, ak si môžeš svoje obľúbené herné kúsky vystaviť doma, napríklad, na poličke.smiley

Aká je cena poštovného?

Cena poštovného závisí od toho, do akej krajiny sa zásielka odosiela. Viac informácií sa dozvieš v sekcii Cena dopravy.smiley

Kedy je poštovné zdarma?

Poštovné je zdarma v prípade, ak nakúpiš nad 100 €. O cene poštovného sa dozvieš v sekcii Cena dopravy.

Musím mať vytvorený PayPal účet, aby som mohol/mohla zaplatiť?

Nie. PayPal účet nemusí mať zákazník vytvorený. Je potrebné zadať iba údaje platobnej karty.

Odporúčania

Odporúčania predstavujú princíp, ktorý umožňuje získať kredity odporučením GameRoom-u inej osobe. To znamená, aby si si pripísal kredity na svoje konto, potrebuješ, aby osoba, ktorú si odporučil, pri registrácii zadala Tvoj presný nickname, respektíve užívateľské meno a vykonala 1. nákup v GameRoom e-shope. Počet takto získaných kreditov je 5. Ak si šikovný/á, takýmto spôsobom môžeš odporúčať veľmi veľa hráčov, avšak so zreteľom na podmienky, ktoré boli už spomenuté.

Čo sú to výzvy a na čo slúžia?

Výzva predstavuje odohranie určitej hry v časovom intervale, ktorý si hráč zadal. Ak hráč v časovom intervale hru neodohral, to znamená, ak výzva nie je splnená, registruje sa automaticky ako neúspešná. V prípade, že hráč hru odohrá do plánovaného dátumu, stačí, ak klikne na Výzvu som splnil, a tá bude následne zarátaná medzi úspešné výzvy. Výzvy Ti pomáhajú plniť svoje herné ciele.

Úspešné odohranie hry je chápané odlišne v rôznych situáciách, keďže existujú hry, ktoré majú svoj koniec, a tie, ktoré nikdy nekončia. Za úspešnú výzvu v prípade hier, ktoré môžeš ukončiť, sa ráta celé dokončenie danej hry, respektíve dátum takéhoto ukončenia.

Ak sa však chystáš zadať si výzvu na hru, ktorá jednoducho nekončí (napr. World of Warcraft, League of Legends, CS: GO, Fortnite), úspešná výzva znamená, že si si túto hru nainštaloval a hral ju aspoň zopár hodín.

Kedy sa výzva, ktorú som si zadal, vyhodnotí ako neúspešná?

Je dobré vedieť, že systém vyhodnotí Tvoju aktívnu výzvu ako neúspešnú, ak si ju nestihol odohrať do posledného dňa. To znamená, ak si zadám výzvu 25. mája na titul Assassin's Creed: Odyssey a chcem túto akčnú hru odohrať do 25. júna, musíš to stihnúť do 23:59 hod. 24. júna. Ak si bol úspešný vo svojej zadanej výzve, utekaj na GameRoom, aby sa Ti zarátala medzi úspešné výzvy. Týmto si zvyšuješ svoju percentuálnu úspešnosť a buduješ svoju hernú GameRoom identitu.

Čo znamená percentuálna úspešnosť hráča?

Percentuálna úspešnosť hráča predstavuje pomer medzi úspešnými a neúspešnými výzvami. Tento pomer si hráč môže kedykoľvek pozrieť vo svojom profile. Vďaka úspešnosti sa môžeš porovnávať aj s inými hráčmi, pretože percentuálnu úspešnosť výziev môžeš sledovať aj v jednotlivých profiloch iných hráčov. Na možnosť sledovania percentuálnej úspešnosti iných hráčov nemusíš dať takémuto užívateľovi ani follow. Vsádzame na Tvoju česť!

Úspešnosť hráča

Ako zistím, koľko mám úspešných, respektíve neúspešných výziev?

Túto štatistiku nájdeš vo svojom profile po kliknutí na Moje výzvy. V tejto štatistike zistíš:

Táto štatistika sa premieta do Tvojej percentuálnej úspešnosti, ktorá sa Ti zobrazuje v hernom profile. Takýmto spôsobom si môžeš robiť vlastnú štatistiku a vyšvihnúť sa pred inými hráčmi. Túto štatistiku môžeš vidieť nielen Ty, ale aj zaregistrovaní hráči, ktorí Ťa sledujú (dali Ti follow).

Pomýlil som sa a zadal som si nesprávnu výzvu, čo teraz?

Každú jednu výzvu si môžeš zrušiť a zadať si novú. Táto funkcia Ti dáva príležitosť zmeniť si výzvu na novú, respektíve inú. Musíš tak však urobiť ešte pred vypršaním limitu do splnenia danej výzvy.

Ako môžem využiť datábazu hier?

V prvom rade si môžeš zaspomínať aj na staršie hry, ktoré si môžeš označiť ako Hral som. Ďalej v databáze nájdeš aj aktuálne či budúce hry, ktoré si môžeš označiť napríklad ako Budem hrať. Hráš momentálne nejakú hru? Hoď si ju do svojho profilu kliknutím na Hrám. Všetky hry si môžeš v databáze vyhľadať podľa:

Okrem toho databáza hier slúži aj na pridanie si výzvy na konkrétnu hru. Stačí kliknúť na Pridať výzvu a zadať si dátum, do ktorého si trúfaš odohrať daný herný titul.

Čo všetko sa nachádza v databáze?

V databáze nájdeš okrem základných titulov v herných sériách aj:

Čo všetko môžem vyhľadávať na GameRoom?

U nás môžeš vyhľadávať:

  1. Hry v sekcii Databáza
  2. Články v sekcii Blog
  3. Zaregistrovaných hráčov na GameRoom v sekcii Hráči
  4. Pri zadávaní výziev hru v databáze, ktorú chceš odohrať do určitého dátumu

Ako funguje vyhľadávanie na GameRoom?

Vyhľadávanie hier v databáze - Vyhľadávať môžeš hry nachádzajúce sa v databáze dvoma spôsobmi:

Vyhľadávanie článkov v blogu - Ak Ťa zaujímajú informácie ohľadom hier a herného sveta, neváhaj si vyhľadať článok nasledujúcimi spôsobmi:

Vyhľadávanie registrovaných hráčov na GameRoom - Nezabúdaj, že ak nie si ešte registrovaný, tak sa určite zaregistruj! Okrem možnosti vyhľadávania hráčov, ktorú neregistrovaní hráči nemajú, sa môžeš stať jedným z nás a užiť si všetko, čo Ti GameRoom ponúka.

Vyhľadávanie hry pri zadávaní výzvy

Aký je princíp vyhľadávania hier a hier na zadanie výziev v databáze?

Potešíme Ťa, nakoľko hry nemusíš vyhľadávať podľa presného názvu hry. Všetci sme hráči, poznáme to, ak má hra veľmi dlhý názov, jednoducho sa nám nechce zadávať jej celý názov. Stačí Ti preto zadať kľúčové slová, ktoré vystihujú hru alebo prídavný obsah k hre, ktorý hľadáš. Samozrejme, čím presnejšie kľúčové slová zadáš, tým lepšie výsledky vyhľadávania budú. Najlepšie je však, samozrejme, hľadať hry podľa presného názvu.

Ako funguje vyhľadávanie článkov?

Ak Ťa zaujíma nejaká téma vo svete hier a chceš zistiť, či už článok o danej téme nie je náhodou v blogu, stačí si danú tému vyhľadať vo všeobecnom vyhľadávaní v pravom hornom rohu. Dôležité je však vedieť, že Ti systém v tomto prípade nájde na danú tému aj hry, prípadne prídavný obsah k hrám v databáze. To znamená, ak je na danú tému v databáze veľký počet hier a prídavného obsahu, článok/články na danú tému nájdeš v zásade až na konci strán s hrami.

Čo ak nenájdem nejakú hru v databáze?

Ak sa už tešíš, že si pridáš určitú hru do profilu, ale vtom zistíš, že sa ešte v databáze nenachádza, nezúfaj! Neváhaj a napíš nám správu! Napísať správu nám môžeš pomocou formulára umiestneného v dolnej časti sekcie Databáza.

Čo sú to kredity a ako ich môžem využiť?

Kredity predstavujú možnosť, ako ušetriť zopár eur na hrách. Jedná sa o ,,virtuálne peniaze". 1 kredit zodpovedá sume 0,10 €. Kredity môžeš využiť na nákup v e-shope kedykoľvek a akékoľvek množstvo z Tvojich doposiaľ nazbieraných kreditov. Pri objednávke sa teda môžeš rozhodnúť, či ich chceš minúť všetky, zopár alebo si ich chceš ušetriť na ďalší nákup. Počet, ktoré máš momentálne k dispozícii, si ľahko nájdeš vo svojom profile.

Ako získaš kredity?

Kredity môžeš získať nasledovnými spôsobmi:

Viac bližších informácií nielen o kreditoch sa dozvieš, keď si rozklikneš okno ,,Ako to funguje?".

Sú kredity časovo obmedzené?

Áno, kredity, ktoré získaš, sú časovo obmedzené. Je úplne v Tvojej réžii, ako s nimi naložíš, ale pamätaj, máš na to 1 rok (365 dní) od ich získania. Po tejto dobe sa Ti automaticky vymažú z Tvojho profilu. Jedinou výnimkou sú kredity nakúpené v e-shope, ktoré nie sú časovo obmedzené.

Ako nájdem kamaráta, ktorého chcem sledovať?

Je to jednoduché. Stačí si rozkliknúť sekciu Hráči, v ktorej môžeš filtrovať hráčov podľa statusu alebo nickname-u hráča, ktorého hľadáš.

Môžem vidieť hráčov, ktorých sledujú aj iní užívatelia?

Áno, na tento účel slúži tzv. follow list. Follow list Ti dáva možnosť vidieť nielen hráčov, ktorých sleduješ Ty, ale aj užívateľov, ktorých sledujú iní hráči. Vidieť follow list iného hráča budeš môcť však až vtedy, ak danému hráčovi dáš follow. Táto funkcia Ti má okrem iného pomôcť s hľadaním nových parťákov do hry. Vidieť totižto môžeš aj to, aké hry hrali, hrajú či sa chystajú hrať. Možno to budú rovnaké či podobné hry, ktoré máš rád aj Ty! Určite takému hráčovi/hráčke napíš komentár do profilu, spojte sa a začnite spolu hrať svoje obľúbené online či single-player hry!

Čo je to status?

Status predstavuje hodnosť hráča, ktorá je určovaná na základe počtu nakúpených hier, teda nie objednávok. Okrem toho sa od statusu odvíja aj počet kreditov, ktoré si pripíšeš na svoje konto v hernom profile. Za dosiahnutie niektorých statusov budeš mať aj iné výhody ako kredity. Statusov je 5:

Ak chceš vedieť viac užitočných informácií, stačí, ak si rozklikneš okno ,,Ako to funguje?".

Ako to funguje?