Far Cry 5

Kategória: Najlepšie hry na PS4, Xbox One, Nintendo a PC | Publikované: 05.04.2019
5
Far Cry 5

Spasiteľ na vzostupe!

Far Cry 5 patrí k jedným z najúspešnejších hier na svete, a to hlavne vďaka svojej hrateľnosti. Aj keď bol samotný príbeh kritizovaný z mnohých strán, a to aj najmä vďaka tomu, že príbeh tejto first-person strieľačky, čiže strieľačky z pohľadu prvej osoby, má vo veľkej miere politický podtón, a hra bola vydaná, keď vo svete politiky panovalo napätie. Tak či onak, Far Cry 5ka patrila aj k najrýchlejšie sa predávajúcim titulom v histórii série Far Cry.

Kto je ale spasiteľom na vzostupe? Istý pán Joseph Seed sa jedného krásneho dňa rozhodol, že pomôže svojmu ľudu prekonať obrovský kolaps, ktorý mal údajne postihnúť celý svet. Vďaka svojim rečníckym schopnostiam dokázal na svoju stranu pritiahnuť mnoho priaznivcov. Založil zoskupenie zvané Project at Eden's Gate. Tento muž veril, že bol vyvolený samotným bohom, a že to, čo robí, je jeho poslanie mu dané. Za týmito jeho heroickými slovami sa skrýva iba chamtivosť a ziskuchtivosť. Joseph Seed chcel jednoducho iba ovládnuť celý svet. Na túto utopickú úlohu potreboval využiť všetkých.

Teror a zastrašovanie

Tento náš ,,spasiteľ" Joseph Seed sa prehlásil samozvaným vodcom Hope County v Montane (túto oblasť nájdeš aj v najnovšom vydaní Far Cry New Dawn, ale v postapokalyptickom prevedení). Začína vymývanie mozgov obyčajných ľudí žijúcich v tejto fiktívnej krajine. Hlavnými nástrojmi na dosiahnutie svojich cieľov skupiny Project at Eden's Gate sú zastrašovanie a populizmus. Joseph Seed sa zaslúži o to, že sa ľudia žijúci v tejto krajine nemôžu skontaktovať s okolitým svetom. Tomuto záporákovi pomáhajú aj ostatní v jeho pláne. V hre sa stretneš aj s jeho bratmi, ktorými sú právnik a sniper.

Open-world

Možno si si už aj Ty všimol, že najmodernejšie nové hry na svete sa snažia prilákať svojich hráčov vďaka konceptu open-world. Tento koncept je založený na tom, že hráč nie je obmedzovaný iba na jedno miesto či určitú trasu, ale môže sa pohybovať voľne po celej krajine. Pohybovať sa môžeš buď pešo, ak si bojovník proti celulitíde, alebo ak patríš medzi lenivejších, tak na rôznych vozidlách. TOP hra Far Cry 5 Ti dáva možnosť si upraviť aj napríklad vzhľad Tvojej postavy. Na zahodenie nie je taktiež to, že vývojári pridali do hry celkom peknú porciu zbraní. Ale ak by sme mali vypichnúť to, čo dáva tejto hre pridanú hodnotu, je možnosť výberu rôznych ,,melee" zbraní, čiže zbraní na blízky boj. Myslíme, že toto pridá tejto hre na zaujímavosti (každého predsa nemusí baviť iba jedna búchačka v ruke).

Ak Ťa bavia plniť v hrách aj rôzne misie, tak vo Far Cry 5 si ich užiješ pomerne veľa. Ďalšou zaujímavosťou tejto hry je to, že počas Tvojho dobrodružstva v plnení misií budeš môcť naraziť aj na postavy alebo zvieratá, ktoré si budeš môcť najať do Tvojho tímu. Uvidíš, že Ti budú ešte dosť nápomocní. A ešte niečo, z čoho možno padneš na zadok, je to, že v hre si budeš môcť chytiť aj zopár rýb, čo by si možno nepovedal na hru tohto žánru (keďže ide o strieľačku z pohľadu prvej osoby).

Far Cry 5

Kampaň aj s kamošom a režim Far Cry Arcade!

Vývojári z Ubisoftu si dali záležať na možnosti spolupráce s Tvojím kamošom. Totižto ide o to, že kampaň nemusíš absolvovať sám. Máš dve možnosti. Buď si prejdeš príbehom sám, alebo ak poznáš nejakého nadšenca Far Cry 5, tak si ho zavolaj, a môžete spolu zažiť práve v kampani ešte kopu srandy.

Možno si nevedel, ale Far Cry Arcade režim Ti dáva príležitosť vytvoriť mapy a určiť na nich ciele, ktoré musí hráč dosiahnuť. Napokon môžu byť tieto vytvorené mapy zdieľané s inými hráčmi. Takýmto spôsobom sa vývojári snažia priblížiť hráčovi a dať mu možnosť priamo sa podieľať na tvorbe obsahu hry. Čo na to hovoríš? Dobré, že? Tento režim si zahráš aj s kamošom. Odkiaľ budeš mať ale k Far Cry Arcade režimu prístup? Počas Tvojho dobrodružstva v hre nájdeš tzv. arkádové stroje, z ktorých budeš mať k tomuto režimu priamo prístup. Ďalšou možnosťou je nájsť tento režim v hre priamo v Menu. Za tento Arcade režim musíme Ubisoft pochváliť (u nich sme na dobré veci zvyknutí).

Chystám sa hrať túto hru, ale kde? Rád by som počul/a aj názory iných hráčov

Ak Ťa všetko, čo Ti táto hra ponúka, presvedčilo, tak neváhaj a kupuj túto hru na PC, PS4 alebo Xbox One.

Strieľačka Far Cry 5 chytila za srdcia 92 % nadšených hráčov na Googli. Hráčov teší najmä:

  • super grafika
  • hrateľnosť
  • skvelý príbeh
  • výborné zbrane

Dôležitý je však Tvoj názor! Ktoré prvky považuješ za najlepšie v tejto hre? Odporučil by si túto hru aj ďalším hráčom a prečo? Ak by si mal porovnať novší titul Far Cry New Dawn s hrou Far Cry 5, ktorý titul pre Teba vyhráva a prečo?

 

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Ako to funguje?