Far Cry New Dawn

Kategória: Najnovšie top hry na PS4, Xbox One, Nintendo a PC | Publikované: 05.04.2019
4.5
Far Cry New Dawn

Postnukleárny svet Far Cry New Dawn

Určite si pamätáš veľmi populárnu a pomerne novú first-person strieľačku Far Cry 5! Ak si ju hral, tak budeš mať výhodu, že poznáš aj ,,starší" príbeh, a ak nie, tak nevadí, na to sme tu my, aby sme Ti vysvetlili, o čo ide. Príbeh Far Cry 5 sa točil okolo jadrovej vojny, čo zanechalo svoje následky na celom svete. Názov Far Cry New Dawn odráža určitú zmenu, ktorú svet potrebuje, a k tejto zmene môžeš prispieť aj Ty v samotnej hre.

Prečo si zahrať práve túto strieľačku?

Ak sa teda rozhodneš pre túto najnovšiu hru, môžeš sa tešiť na príbeh, ktorý sa odohráva vo fiktívnej krajine, konkrétnejšie ide o oblasť Hope County v Montane. Chalani a baby zo slávnej vývojárskej dielne Ubisoft sa rozhodli dodať trošku ,,života" znetvorenej krajine po jadrovej vojne, ktorá postihla svet v staršom populárnom vydaní Far Cry 5. Už nikdy teda neuvidíš rovnaký svet, ako si zažil v predchádzajúcom vydaní tejto strieľačky.

Čím je teda táto hra iná oproti ďalším skvelým herným titulom? Far Cry New Dawn obsahuje prvky akčnej adventúry, čiže nebude to iba o strieľaní. Do Tvojho boja môžu zasiahnuť aj napríklad zvieratá či ľudia. Má to však jeden háčik. Ty ich musíš najať, aby sa spolu s Tebou vydali do boja. Ak si si vybudoval náhodou aj citový vzťah k niektorým postavám vo Far Cry 5, tak máme pre Teba dobrú správu. V hre sa objavia aj niektoré postavy, ktoré si už zažil. Samozrejmosťou, ako to už býva väčšinou pri nových tituloch, je aj porcia nových postáv. A aby toho nebolo málo, budeš si môcť vylepšovať svoje zbrane až na 3. level. K tomuto Ti pomôžu aj misie alebo Tvoje ,,kraftenie".

Expedície

Čo môže byť pre Teba ako hráča zaujímavé, sú rôzne ,,výlety" do krajiny, kde stretneš rozličné nepriateľské kempy a klany, ktorých sa môžeš zbavovať, a tým pádom zachraňovať nevinných zajatcov. V hre taktiež nechýbajú ani suroviny a iné zdroje, za ktorými môžeš vycestovať do rôznych krajín v Spojených štátoch amerických (ide o špeciálny tzv. expedičný mód). Tieto Tvoje ,,expedície" alebo misie budeš môcť plniť aj s ďalšími hráčmi - teda vezmi kamošov a vydajte sa na dobrodružstvo za surovinami! Problémom je však, že spolupracovať v multiplayer režime budeš môcť iba s 1 hráčom. Ostatní kamoši si musia počkať na ,,druhú rundu". Ďalšou pre Teba asi novinkou je možnosť upgradovania (vylepšovania) Tvojho ,,home base", čiže Tvojho hlavného útočiska. Ak budeš dostatočne rýchly v progrese Tvojej postavy, tak aj Tvoj ,,domov" sa bude rozrastať.

Far Cry New Dawn

Príbeh - 17 rokov po Far Cry 5ke

Príbeh, ako už aj nadpis hovorí, je zasadený do obdobia 17 rokov po jadrovej vojne vo Far Cry 5ke. Mimochodom, čo je zaujímavé, je to, že si budeš môcť vybrať rasu, a dokonca aj pohlavie Tvojej postavy, čo zasa len tak nevidieť v hociktorej hre. Ale späť k príbehu! Všimol si si dve ženské postavy na obálke tejto novinky? Ide o dve záporáčky, ktoré vedú skupinu pre Teba nepriateľkých klanov. Tieto klany nebudú páchať veľa dobrého, dôkazom sú aj mnohí zajatci, ktorých budeš môcť zachraňovať. Tieto záporáčky sú dvojičky - Mickey a Lou. Hlavná nepriateľská frakcia sa volá Highwaymen. Väčšina ešte žijúcich ľudí po hroznej apokalypse, ktorá tento svet postihla, sa musela jednoducho zoceliť a hľadať nových spojencov. Spojili sa teda s inými borcami tvoriacimi zoskupenie ,,New Eden".

Vo svete Far Cry New Dawn je dôležité vedieť, že nikto nemôže nikomu veriť, lebo ide naozaj o prežitie! Všetci preživší sa teda museli rozhodnúť pre menšie zlo. Spoločne musia poraziť najväčšieho nepriateľa - ľudí z klanu Highwaymen. Na záver by sme mohli povedať, že v tejto horúcej TOP novinke Far Cry New Dawn si zahráš za novú postavu, ktorá sa volá ,,Captain".

Na čo slúži multiplayer vo Far Cry New Dawn?

Už sme v tomto článku spomínali, že v hre nemusíš byť iba sám, môžeš zavolať svojich všetkých kamošov nadšených do série Far Cry. Spoločne sa budete môcť vydať do rôznych kútov Spojených štátov amerických, aby ste svojpomocne našli ďalšie zdroje, ktoré potrebujete na prežitie. Nebude to teda iba ,,single player nuda", ako si niektorí hráči možno myslia. V porovnaní s inými hrami, ktoré využívajú multiplayer režim, je táto akčná strieľačka výnimočná. Nepôjde o vzájomný boj, ale o kooperáciu. Kooperácia je práve moderným prvkom, na ktorom veľa dnešných hier stavia, a preto sú určité hry také úspešné. Dávajú možnosť hráčom taktizovať spoločne s kamarátmi. Ale, samozrejme, tento multiplayer režim nie je určený čisto iba na zháňanie surovín na prežitie. Kamoš sa Ti niekedy zíde aj pri plnení iných misií.

Zaujala má táto hra, kde by som si ju mohol zahrať? Aké sú skúsenosti hráčov?

Dúfame, že táto novinka v Tebe vzbudila záujem o vyskúšanie akčnej strieľačky Far Cry New Dawn založenej na báze tzv. ,,open-world". Hru si zahráš na PC, PS4 a Xbox One!

Tento herný titul oslovil 86 % hráčov na Googli. Čo na nej ale hlavne vyzdvihujú?

  • krásnu grafiku
  • zničený a farebný svet
  • hudbu
  • dvojičky Mickey a Lou

Patríš medzi tých hráčov, ktorých táto hra oslovila? Čo je na hre najlepšie a čo by si zmenil? Ktorý titul zo série Far Cry Ťa viac dostal - Far Cry 5 alebo Far Cry New Dawn?

Už teraz sa tešíme na skvelú diskusiu! Krásny herný zážitok so svetom Far Cry!

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Ako to funguje?