FIFA 19

Kategória: Najlepšie hry na PS4, Xbox One, Nintendo a PC | Publikované: 29.03.2019
5
FIFA 19

Prekop sa až na vrchol!

Tak ako každý rok, športovo naladení vývojári z EA Sports si pre fanúšikov futbalu (ak čítaš tento článok, myslíme, že aj Ty si jedným z nich) pripravili novú porciu futbalového šialenstva. FIFA vždy vynikala svojou hrateľnosťou oproti iným konkurenčným hrám. V najnovšej 19tke objavíš rôzne vychytávky, ktoré sa v minulých rokoch neobjavovali.

Technika, dynamika, taktika

Chalani z EA Sports majú každý rok čo ponúknuť. Moderný futbal je o detailoch a FIFA by mala predstavovať herný vrchol všetkých futbalových hier. Možno si mal niekedy pocit v starších vydaniach FIFY, že pohyby hráčov a spracovanie lopty neboli až tak realistické. Myslíme, že v tomto smere urobila FIFA veľký posun vpred, čo nielen nás, ale aj Teba, ako veľkého fanúšika futbalu, určite teší.

V prvom rade by si mal vyskúšať fungovanie tzv. Active Touch Systemu, ktorý zlepšuje Tvoju kontrolu nad spracovaním lopty, respektíve vytvára nový spôsob, akým si spracuješ loptu. Znie to super, že? Konečne sme sa dočkali! Pritom pre hráča je táto novinka priam životne dôležitá, ak si chce užiť hranie tejto legendárnej futbalovej hry na viac ako 100 percent. Ak si teda zapneš FIFU, tak Ti odporúčame si všimnúť túto novinku, a dúfame, že si na nás potom spomenieš.

Ak je pre Teba veľmi dôležité nasadiť správnu taktiku a meniť ju počas zápasov proti Tvojim najťažším súperom, tak si myslíme, že FIFA Ti v tomto smere tiež ulahodí. EA Sports Ti dávajú možnosť prispôsobiť sa vývoju zápasu tým, že si budeš môcť meniť taktiku svojho tímu oveľa efektívnejšie prostredníctvom tzv. Dynamic Tactics. Potrebuješ si nastaviť defenzívny alebo prejsť hneď na Tvoj obľúbený ofenzívny štýl hry? Nie je problém! Ak si veľký stúpenec ťažkej prípravy na zápas z pohľadu taktiky, tak si budeš môcť pripraviť svoju ideálnu stratégiu s týmto novým systémom ,,dynamickej taktiky" aj pred zápasom, nehovoriac o tom, ako sme už spomínali, aj priamo kedykoľvek počas zápasu.

Strieľaj krásne góly s novým systémom striel

S radosťou Ti oznamujeme, že ak chceš vidieť krásne góly (čo je asi blbá otázka, jasné, že chceš), tak sa budeš musieť trošku pohrať so špeciálnym systémom striel - hovoríme o tzv. Timed Finishing. Streľba sa stáva ešte presnejšou, ak dokážeš vystihnúť najvhodnejší moment streľby. Ak sa Ti podarí byť majstrom tohto nového systému striel, tak Ti už nič nebude brániť tomu, aby boli Tvoje góly na titulke najkrajších gólov FIFY 19!

Možno sa pýtaš, či je tento nový systém použiteľný pre všetky typy striel - chceš dať parádny volej alebo tvrdú a presnú ranu do siete? Áno, tento systém sa vzťahuje úplne na všetky strely. Hra Ti dokonca v tomto podá aj pomocnú ruku, a to tým spôsobom, že budeš vidieť farebné indikátory ukazujúce Ti , či sa Ti ,,Timed Finish" vydarí, respektíve či si vystrelil v správny moment.

FIFA 19 gif

Originálne dresy vo FIFE 19 a Tvoj vysnívaný tím

Myslíme, že Ťa nemusíme presviedčať o tom, že vo futbalových hrách Tvoj celkový herný zážitok znásobuje aj realizmus lopty, divákov, trávnika, a čo je ešte dôležitejšie - dizajn a autenticita dresov Tvojho obľúbeného tímu.

Dizajnéri z EA Sports si teda mákli na originálnom dizajne dresov niektorých svetoznámych klubov! Máš rád Juventus Turín, Real Madrid, FC Bayern Mníchov či Manchester United? Neváhaj a získaj tieto originálne dresy do Tvojej zbierky! Budeš však musieť splniť niekoľko krokov, aby si ich dostal. Aj takéto maličkosti dokážu hráča presvedčiť, že vývojári sa snažia naozaj hráčov prilákať a dať im niečo viac ako konkurencia. Sme radi, že FIFA zmýšľa moderne.

A aby sme nezabudli, vo FIFE 19 si taktiež môžeš vybudovať svoj vysnívaný tím so skvelými hráčmi! Jedná sa o najpopulárnejší mód FIFY na svete, a preto neváhaj, a vyskúšaj si ho!

Kde si zahrám FIFU 19? Zaujíma ma však aj názor iných hráčov

Ak Ťa FIFA 19 presvedčila a máš jednu z týchto platforiem - PC, PS4, Xbox One a Nintendo Switch - tak Ti už nič nebráni sa prekopať až na vrchol futbalovej smotánky!

Futbalová hra FIFA 19 dosiahla hodnotenie 91 % na Google, čo rozhodne nie je vôbec zlé. Väčšina hráčov na tomto futbalovom titule vyzdvihuje hlavne TOP grafiku, hrateľnosť, spracovanie lopty a jej fyziku a v neposlednom rade aj UEFA Champions League a European League.

Aký je Tvoj názor a čo je podľa Teba na hre najlepšie? Si fanúšik série FIFA? V čom je FIFA 19 lepšia či horšia ako predošlé tituly? Preferuješ FIFU alebo Pro Evolution Soccer (PES) a prečo? Už teraz sa tešíme na Tvoje názory, skúsenosti a podnety.

Ak si verný fanúšik športových hier, nemali by Ti ujsť ani tieto články:

 

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Ako to funguje?