FIFA 20 - komplexná recenzia

Kategória: Recenzia | Publikované: 13.10.2019
5
FIFA 20 - komplexná recenzia

Opäť je tu nový ročník najznámejšej športovej hernej série FIFA. Mnohí hráči po celom svete sa tejto novinky v podobe hry FIFA 20 už nevedeli dočkať, avšak 27. septembra si  túto najnovšiu TOP športovú hru na PS4, Xbox One, Nintendo Switch a PC mohli vychutnať naplno. Hlavnou novinkou v novej hre bol pouličný futbal v móde Volta Street, kde si hráč môže vytvoriť vlastnú postavu a prejsť si kariérnym príbehom.

Zamýšľaš sa nad tým, či sa oplatí kúpa hernej novinky FIFA 20? Ak áno, tak nasledujúce riadky budú pre Teba určite užitočné, pretože sme si pre Teba pripravili súhrnnú kompiláciu recenzií z rôznych, domácich i zahraničných, zdrojov. Prečítaj si, aký názor majú na najnovšiu hru zo série FIFA herné portály, hráči a kritici.

Základné informácie o hre FIFA 20:

FIFA 20 (PS4) - ako ju hodnotí portál Metacritic.com?

Aký iný portál by sme mali uviesť ako prvý, ak nie renomovaný Metacritic.com. Metacritic je snáď najznámejším portálom, ktorý hodnotí mnohé hry nielen na PS4 a Xbox One, ale tiež na PC, Nintendo Switch a na konzoly predošlých generácií. Ako si najnovšia futbalová hra FIFA 20 na PlayStation 4 počínala v hodnotení kritikmi a hráčmi z Metacritic.com?

Na recenzii TOP športovej hry na PS4, PS4 Slim a PS4 Pro sa doposiaľ podieľalo 53 kritikov a takmer 1500 hráčov. Na prvý pohľad sa tieto čísla môžu zdať malé, no uvedomiť si treba to, že hra FIFA 20 nie je na trhu ani 1 mesiac. Na to, že je táto nová hra na trhu len pár týždňov sú to skvelé čísla. Samozrejme, recenzie budú len pribúdať a časom sa skóre hry môže aj meniť.

FIFA 20 PS4 recenzia metacritic.com

https://www.metacritic.com/game/playstation-4/fifa-20

Ako si počína TOP futbalová hra na Xbox One? - Metacritic.com

Samozrejme, portál Metacrirtic.com si nenechal ujsť ani verziu hry na konzolu Xbox One, no doposiaľ sa zúčastnilo len 15 kritikov a niečo cez 200 hráčov. Keď to porovnáme s PS4, je to pomerne veľký rozdiel, ktorý však opäť potvrdzuje väčšiu popularitu konzol od Sony. Čo hovoria na novinku FIFA 20 hráči konzol Xbox One, Xbox One S a Xbox One X?

Na konzolách od spoločnosti Microsoft sa FIFA 20 drží u kritikov o kúsoček lepšie, avšak zahraniční hráči si hru až tak neobľúbili. Myslíš si, že sú veľmi kritickí alebo je FIFA 20 naozaj prepadák? Taký obrovský rozdiel v hodnotení hráčov a kritikov sa vidí len málokedy. 

FIFA 20 Xbox One recenzia metacritic.com

https://www.metacritic.com/game/xbox-one/fifa-20

FIFA 20 - recenzia IGN.com

Portál IGN.com je známy herný portál, ktorý denno-denne informuje hráčov o novinkách nielen zo sveta hier, ale aj o novinkách z televíznych obrazoviek. Poďme sa spoločne pozrieť na to, aký úspech získala nová hra FIFA 20 na PS4 a Xbox One práve od týchto pánov a dám. Hodnotenie 7,8 je pomerne dobré, a zhodnotili by sme to tak, že je to lepší stredný priemer.

FIFA 20 recenzia IGN.com

https://www.ign.com/articles/2019/09/19/fifa-20-review

Čo prispelo k tomu, aby od portálu IGN. com FIFA 20 dostala takúto recenziu? Kritici vyzdvihujú najmä mód pouličného futbalu Volta, ktorý do športovej série FIFA prináša nový život, avšak tiež to nie je nič výnimočné, čo by ich nejakým spôsobom očarilo.

FIFA 20 recenzia ign.com verdikt

Aký verdikt si vyslúžila najnovšia FIFA 20? Ponúkame Ti voľný preklad:

Napriek tomu, že mód Volta Street je badateľným prídavkom do hry, nesplnila úplne všetky očakávania, no na druhej strane je Volta oveľa lepšia ako The Journey, nakoľko prináša zábavný spôsob, ako si užiť množstvo herného obsahu vrátane príbehu. Bolo by chybou nespomenúť to, že základné mechaniky, najmä čo sa týka defenzívy, si prešli mnohými zmenami. Avšak čo sa týka práce s loptou, tak vo všeobecnosti nie je taká plynulá a prepracovaná. Pre toho, koho neláka mód Volta či tempo hry v spojení so zanedbaním offline módov, ako napríklad kariérny mód, je FIFA 20 dobrou hrou, ktorá však úplne nesplnila všetky svoje očakávania. 

FIFA 20 - recenzia Gamespot.com

Dôležité je taktiež nevynechať známy portál Gamespot.com, ktorý ponúka nielen recenzie TOP hier na PS4 a Xbox One, ale tiež nás informuje o tom, čo je nové vo svete hier, čo sa chystá, čo je dostupné zdarma a o mnohých iných zaujímavých veciach. 

Pozrime sa na to, ako hodnotili novú hru FIFA 20 hráči a užívatelia Gamespot.com.

FIFA 20 recenzia gamespot users

https://www.gamespot.com/fifa-20/reviews/

Hodnotenie zatiaľ nie je úplne priaznivé, avšak podieľalo sa na ňom doposiaľ iba 12 ľudí, čo je veľmi malý ukazovateľ. Vidieť môžeme, že hráči nie sú úplne spokojní s najnovšou hrou na PS4 a Xbox One z dielne EA Sports, keďže ich hodnotenia zväčša zatiaľ nepresahujú ani 50%. Uvidíme, ako sa situácia bude vyvíjať ďalej.

Samotní kritici z Gamespot.com hru opäť hodnotili lepšie než hráči a dali jej pomerne slušné hodnotenie. Čo na nej vyzdvihujú? Čítaj!

FIFA 20 recenzia gamespot

https://www.gamespot.com/reviews/fifa-20-review-premier-league/1900-6417313/

  • yes FIFA stále vyzerá úchvatne
  • yes Ultimate Team je kompletnejší a pôsobí presvedčivejšie 
  • yes Volta mód je vítaný a je originálnym spôsobom hrania
  • yes Kariérny mód má konečne nové zmeny

 

  • no Hre stále chýba pridaná hodnota
  • no V porovnaní s FIFA Street vyzerá mód Volta jednoduchšie

Čo hovorí Sector.sk?

Zo slovenských herných portálov je najznámejší recenzent portál Sector.sk. Čo vravia na TOP športovú hru FIFA 20 chalani a baby zo Sectoru? Prečítaj si nižšie.

FIFA 20 recenzia sector

https://www.sector.sk/recenzia/36263/fifa-20.htm

Ako všetci kritici, za najväčšiu novinku a pozitívnu stránku označujú mód Volta.

FIFA 20 recenzia - Heureka (PS4)

Porovnávač obchodov a predajcov na recenzie taktiež nenechal čakať. Pozrime sa, ako Slováci hodnotia hru FIFA 20 na konzole PlayStation 4. Všeobecne môžeme skonštatovať, že ide o pozitívne recenzie. smiley

FIFA 20 heureka recenzia PS4

https://hry-na-playstation-4.heureka.sk/fifa-20/recenze/#section

FIFA 20 recenzia - Heureka (Xbox One)

Verzia na Xbox One je na tom o niečo lepšie, no treba si všimnúť aj to, že počet hráčov, ktorí hru hodnotili je menší. Každopádne, hráči konzoly Xbox One si zatiaľ najnovšiu športovú hru užívajú a sú s ňou veľmi spokojní

FIFA 20 heureka Xbox One recenzia

https://hry-na-xbox-one.heureka.sk/fifa-20/recenze/#section

Čo nám z tohto všetkého vyplýva? Určite si si aj Ty všimol/všimla, že hra FIFA 20 dostala od zahraničných hráčov pomerne ostrú kritiku. Avšak profesionálni kritici ju hodnotia oveľa lepšie, pričom najviac je vyzdvihovaný mód Volta s príbehovou líniou

Slováci sú s TOP hrou FIFA 20 spokojní, čo sa odrazilo na recenziách z portálu Heureka.sk a Sector.sk.

Ak Ťa hra FIFA 20 láka a chceš si o nej urobiť vlastný názor, určite ju vyskúšaj na svojej konzole. Zakúp si ju v našom e-shope dnes a zahrať si ju môžeš už zajtra. Ponúkame Ti:

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Neviem no či si mám FIFU kúpiť alebo nie... tie recenzie nie sú veľmi lákavé ale tak kritici to dobre hodnotia a láka ma dosť Volta... hral to už niekto? zaujímal by ma váš názor :D neviem sa rozhodnúť
Ako to funguje?