FIFA 20 - nový ročník obľúbenej hernej série FIFA

Kategória: Najnovšie top hry na PS4, Xbox One, Nintendo a PC | Publikované: 22.06.2019
5
FIFA 20 - nový ročník obľúbenej hernej série FIFA

Futbalová hra FIFA 20 a zmeny, ktoré prináša

O popularite hernej série FIFA nemusíme vôbec pochybovať. Herná spoločnosť EA Sports sa zaslúžila za tie roky o mnohé novinky, ktoré dokázali osloviť mnohých nadšencov najslávnejšej futbalovej série na svete. Séria FIFA však vždy bojovala so svojím veľkým konkurentom, ktorým je Pro Evolution Soccer od japonskej spoločnosti Konami. Ak si fanúšikom jednej či druhej futbalovej série, spoločne sa určite zhodneme na tom, že futbalové hry, ktoré nám každoročne servírujú, spĺňajú svetové štandardy moderných hier.

Na čo sa však môžeme tešiť v novej hre FIFA 20 z dielne EA Sports? Poďme sa spoločne pozrieť na všetko, čo Ťa môže zaujímať.

Volta mód alebo pouličný futbal v hre FIFA 20

Ak si už niekedy mal možnosť zahrať si pouličný futbal menom FIFA Street a páčil sa Ti, tak myslíme, že máme pre Teba veľmi skvelú správu! Do nového ročníka série FIFA sa vracia street futbal v podobe módu Volta. Stelesnením pouličného futbalu bola hra FIFA Street, ktorá prvýkrát uzrela svetlo herného sveta už v roku 2005. Posledným dôležitým rokom pre sériu FIFA Street je rok 2012. Odvtedy sme už nemali možnosť vyskúšať čaro týchto výnimočných a zábavných hier.

Dôvodom, prečo sa tento futbal vracia v novom svetle do najnovšej hry FIFA 20, je jednak jeho veľká popularita medzi hráčmi a jednak možnosť vyjadriť kreativitu a štýl, ktorý chcú do tohto módu vývojári z dielne EA Sports vniesť.

Čo je dôležité vedieť o novom móde Volta v titule FIFA 20?

 • možnosť vytvorenia a prispôsobenia postavy (vzhľad či štýl)
 • nové pohyby, zručnosti a triky (skills & moves)
 • nové typy hrania - napríklad 3 na 3, Futsal mód či hra bez brankárov
 • mestské prostredie či nové malé ihriská
 • možnosť levelovania Tvojej postavy (futbalistu) v kariérnom móde
 • kick-off mód

Chalani a baby z EA Sports si sľubujú s módom Volta vo svojej novej hre FIFA 20 veľmi veľa! Každý fanúšik pouličného futbalu si príde na svoje s rozličnými ihriskami (arénami), ktoré sa líšia aj svojou veľkosťou či prostredím (napríklad ihrisko v Amsterdame, Londýne či aréna nachádzajúca sa na streche v Tokyu).

Volta street futbal je v hre FIFA 20 charakteristický 2 režimami:

 • Kick-Off (3 na 3, 4 na 4 a 5 na 5 s Tvojím obľúbeným klubom)
 • príbehový mód

Vybrať si môžeš z mužskej, ale i ženskej postavy a nakonfigurovať si ich vzhľad (t. j. oblečenie, účes či tetovanie).

Zamýšľaľ si sa už nad významom slova Volta? Ide o portulgalské slovo, ktoré by sme mohli preložiť do slovenčiny ako ,,vrátiť sa, návrat". Vývojári tým chceli vyjadriť návrat pouličného futbalu do série FIFA s hrou FIFA 20.

fifa 20

Čo môžem očakávať od novej hry FIFA 20?

 • Vývojári z dielne EA Sports sa rozhodli prekopať niektoré veci aj na odporúčania hráčov, ktorým sa mnohé herné prvky v predošlom titule FIFA 19 príliš nepozdávali. Veľkým problémom podľa mnohých hráčov TOP série FIFA bol pohyb brankárov a tzv. timed finishing shots/timed finish mechanika.
 • Profíci z EA Sports vypočuli hráčov a prinášajú zmeny týkajúce sa už zmienených dvoch herných mechaník. Pohyb brankárov bude oveľa realistickejší. V praxi to bude pre Teba znamenať, že sa rýchlosť pohybu u brankárov výrazne zníži. Ak budeš preto ovládať svojho brankára manuálnym spôsobom, v hre FIFA 20 sa budeš musieť rozhodovať oveľa taktickejšie ohľadom smerovania pohybu brankára.
 • Ako bude vyzerať v novom titule FIFA 20 timed finish/timed finishing mechanika? V tejto oblasti pocítiš zmeny celkom zásadne, nakoľko sa efektívne využívanie takýchto striel podstatným spôsobom sťaží. Aby si správnym a presným spôsobom využíval timed finish, budeš mať oveľa ťažšiu robotu, ako v predošlom futbalovom titule FIFA 19.
 • Veľmi veľký dôraz sa bude klásť aj na manuálne bránenie, po ktorom tak mnoho hráčov za tie roky bažilo. Systém manuálneho bránenia má byť pre hráča výhodnejší.

Ak by sme to mali všetko zhrnúť, tak základnými stavebnými kameňmi futbalovej hry FIFA 20 sú nasledujúce herné prvky:

 • systém manuálneho bránenia
 • dôraz na vylepšenie správania a pohybov brankárov (zvýšený dôraz na ovládanie brankárov a koniec nadľuským zákrokom brankárov)
 • vyššia náročnosť na správne a efektívne využívanie timed finish striel
 • situácie 1 na 1 budú pre hráča oveľa jednoduchšie
 • triky alebo finty najlepších hráčov budú výrazným spôsobom ľahšie brániteľné, čiže budú zredukované (v predošlých tituloch série FIFA to vytváralo takmer neubrániteľné situácie)

Milovníci nielen konzolových hier sa dočkajú teda noviniek, ktoré majú zvýšiť realizmus a zážitok z hrania špičkového moderného futbalu. Ako to bude s hráčmi na konzole Nintendo Switch? Vývojári chcú dopriať zážitok z hrania novej hry FIFA 20 aj hráčom Nintenda Switch, avšak samotný hardvér, ktorý sa v ňom nachádza, nedovoľuje odzrkadliť všetky zmeny, ktoré pocítia hlavne hráči hrajúci na konzolách PlayStation 4 alebo Xbox One.

FIFA 20 v podobe tzv. Legacy Edition bude určená pre hráčov, ktorí majú Nintendo Switch. Podobným spôsobom bola Legacy edícia dostupná napríklad aj pre FIFU 19 alebo FIFU 18.

fifa 20

Dynamické počasie, ktoré sa dostáva do mnohých moderných hier

Tento herný prvok dokáže zážitok z hrania urobiť ešte výraznejším. Môžeme to vidieť v hrách ako Days Gone či Battlefield V. Ide o prvok, ktorý by sa v novom ročníku FIFA mohol objaviť. Dynamické alebo vyvíjajúce sa počasie by mohlo meniť štýl hry v priebehu zápasu. Inak povedané, musel by si prispôsobiť štýl hry v závislosti od toho, aké je počasie. Zmena z hmly na dážď či slnko alebo naopak? Neznie to vôbec zle! Veď takýmto spôsobom funguje aj počasie v reálnom živote, keď sa futbalisti jednoducho musia prispôsobiť matke prírode.

Vývojári si v tomto môžu brať príklad zo série Pro Evolution Soccer, ktorá dokázala tento herný prvok vniesť do svojej série, a to úspešne.

Je preto veľmi pravdepodobné, že dielňa EA Sports dynamické počasie prinesie aj do nového titulu FIFA 20.

Virtuálna realita v hre FIFA 20?

Virtuálna realita sa stáva bežnou súčasťou dnešného moderného sveta. Určite poznáš zopár hier, ktoré sú optimalizované pre VR alebo virtuálnu realitu. Poznáš nejaké optimalizované hry pre PS VR alebo PlayStation VR?

Popularita zariadenia PS VR je výborná, pričom do roku 2020 je predpoklad, že sa predá približne 21 miliónov kusov.

Chcel by si vedieť virtuálnu realitu v akcii aj v hre FIFA 20?

  Aké zmeny chcú hráči?

  Množstvo profesionálnych hráčov túži po mnohých zmenách najmä v oblasti hrateľnosti. Variabilita je to, čo by milovníci série FIFA radi videli v novom titule FIFA 20.

  • dynamickejšie triky - hráči by radi videli čo najväčšie priblíženie k reálnemu futbalu, chcú vidieť veľkú dávku nepredvídateľnosti pre súpera v oblasti trikov a práce s loptou
  • nové formy prihrávok - teraz v podstate exitujú v hre iba 3 druhy prihrávok, pričom mnohí hráči si želajú, napríklad, tzv. skrytú prihrávku, ktorá má zmiasť súpera (pozeráš sa na iného spoluhráča, pričom prihrávku budeš nakoniec smerovať inému hráčovi)
  • novinky (nové módy) vo FIFA Ultimate Team

  Predstavili sme Ti iba hlas mnohých profesionálnych hráčov, aký je však Tvoj pohľad na novú očakávanú hru FIFA 20? Aké sú Tvoje želania okrem už potvrdených informácií?

  fifa 20 volta street

  Obal alebo cover novej hry zo série FIFA?

  Každoročne je neustály boj medzi najväčšími futbalovými hviezdami v tomto ohľade. Posledné roky suverénne kraľoval Cristiano Ronaldo, aj keď ho spoločnosť pár mesiacov po vydaní hry FIFA 19 stiahla z jej obalu kvôli obvineniam zo znásilnenia. Tento rok to vyzerá, že na jeho miesto sa dostane opäť niekto iný! Bude to Neymar? On však taktiež čelí určitým obvineniam! Kto to nakoniec bude? To ukáže čas, respektíve až samotná spoločnosť EA Sports!

  Koho by si rád videl ako hviezdu novej futbalovej hry FIFA 20? Aké sú Tvoje tipy? Šancu má aj Son Heung-min či Lionel Messi. Stále sa však jedná iba o predpovede, ktoré sa nakoniec nemusia stať realitou.

  Aké edície ma budú čakať?

  Už teraz si môžeš brúsiť zuby na tieto edície hry FIFA 20:

  FIFA 20 - kedy sa jej dočkám a na ktorých platformách?

  Prídeš si na svoje či si milovník konzolových alebo počítačových hier. Zapíš si dátum 27. september 2019, pretože vtedy vychádza nový ročník futbalovej série FIFA - FIFA 20!

  Novú FIFU 20 si zahráš na:

  Otázkou zostáva stále platforma PS3 či Xbox 360. Dočkáme sa novej hry aj na nich? To opäť ukáže až čas!

  Tešíš sa na novú hru FIFA 20 zo série futbalových hier EA Sports? Čo sa Ti na nej zatiaľ najviac páči? Myslíš si, že sa zaradí medzi najlepšie predávané hry na PS4 alebo Xbox One? Ktorý futbalový tím je Tvoj obľúbený? Máš nejakého obľúbeného futbalového hráča? Myslíš si, že FIFA 20 prekoná predošlý herný titul FIFA 19?

  PS.: Ak si fanúšikom športových hier, čakajú Ťa aj ďalšie články na GameRoom:

  Diskusia k článku

  Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
  Ako to funguje?