Fortnite

Kategória: Najlepšie hry na PS4, Xbox One, Nintendo a PC | Publikované: 08.04.2019
5
Fortnite

Projekt, ktorý si získal milióny priaznivcov

Hra Fortnite začala s nie príliš úspešným módom Save the World v roku 2017. Jedná sa o strieľačku na báze survival, kde si mohol hrať s 3 kamošmi, a spolu ste čelili zombíkom. Napriek veľkej snahe vývojárov o vybudovanie niečoho, čo môže preraziť, sa táto vtedy nová hra medzi hráčmi neujala. Vývojári z Epic Games sa však nenechali odradiť a začali makať na novom špeciálnom móde zvanom Battle Royale. Tento mód v súčasnosti prevzalo do svojich herných konceptov aj mnoho iných vývojárov.

V prípade Battle Royale sa už môžeme baviť o väčších počtoch hráčov. Viac ako 125 miliónov hráčov dokázalo prísť na chuť tejto hre za menej ako 1 rok. V tejto súvislosti by sme chceli dať do pozornosti úspešnú hru Minecraft, ktorá je jediná v rebríčku počtu hráčov vyššie ako Fortnite

Ako funguje Fortnite Battle Royale?

Každý začína na rovnakej úrovni bez zbrane a s holým zadkom. Na jednej mape môže byť súčasne 100 hráčov. Môžeš si vybrať, či si zahráš sám za seba alebo s kamošmi v tíme. Keď pristaneš na zemskej pôde, musíš si uchmatnúť zbraň a rôzne iné vecičky a pokúsiť sa zostať nažive. Ver tomu, že to vôbec nebude také jednoduché. Tvojou úlohou bude zbavovať sa protihráčov na území, ktoré sa postupne zmenšuje. Vieš, prečo sa toto územie postupne zmenšuje? Môže za to búrka. Odporúčame Ti preto dostať sa z tejto búrky do bezpečia, keďže určite aj Ty túžiš po víťazstve. V opačnom prípade Ti bude možnosť víťazstva odobraná, pretože búrka nie je milosrdná k nikomu.

Fortnite gif

Fortnite Creative

Na úvod by sme radi povedali, že každý jeden Fortnite mód je dostupný osobitne. Ak si chceš vybudovať vlastné teritórium (tu vidíš najmä prvky z úspešnej hry Minecraft), postačí Ti hra Fortnite Creative. Ak patríš medzi hráčov, ktorí majú v obľube tzv. sandbox hry, ku ktorým patrí aj napríklad Minecraft, tak môžeš v tomto móde naplno rozviť svoju kreativitu. Ale možno si netušil jednu vec, ktorá Ťa (dúfame) dostane! Tento kreatívny režim Fortnite nie je na svete len tak pre nič za nič. Má svoje opodstatnenie.

Chalani a baby z Epic Games sa rozhodli vyberať najlepšie výtvory z tohto módu a pretransformovať ich na mapy do najúspešnejšieho módu Fortnite hier - Battle Royale. Nie je to super, že sa takýmto spôsobom vývojári snažia komunikovať s hráčmi a dávať im väčší priestor na vytvorenie niečoho svojho? Na čo čakáš? Bež aj Ty postaviť nejaké to umelecké dielo, pretože nikdy nevieš, či práve Tvoj výtvor neskončí náhodou v Battle Royale! Ak sa tak stane, nezabudni sa nám s tým pochváliť!

V-Bucks

Ide o hernú menu v módoch Fortnite: Save the World a Fortnite Battle Royale. Máš v podstate 2 možnosti, ako túto menu získať, a to:

  • Zakúpením V-Bucks za reálne peniaze.
  • Ale tiež za úspešné ukončenie misií (verzia Save the World).

Aký je účel tejto hernej meny? Ak obľubuješ v hrách aj rôzne kozmetické úpravy, tak mena V-Bucks Ti ich môže zabezpečiť. Dokonca si ňou môžeš kúpiť i Battle Pass.

Aby sme to teda zrekapitulovali a aby si v tom nemal guláš, jediným ,,módom", ktorý si budeš musieť osobitne zakúpiť je Fortnite: Save the World. Zvyšné dva, teda Fortnite Battle Royale a Fortnite Creative budeš mať úplne zadarmo!

Fortnite: Battle Royale - Battle Pass a sezóny

Táto TOP pulárna hra si našla svojich priaznivcov aj vďaka tzv. Battle Pass-om a sezónám. Ako to funguje?

Battle Pass predstavuje kolekciu skinov a ďalších kozmetických odmien. Battle Pass si musíš zakúpiť. Za zakúpenie Battle Pass-u však nedostaneš všetky odmeny. Totižto niektoré si musíš vybojovať v tzv. výzvách (challenges), respektíve budeš odmenený až po ich splnení. 

Každý jeden Battle Pass sa spája s určitou sezónou. Ako dlho trvá jedna sezóna? 10 týždňov. Čo teda môžeš urobiť? Kúpiť si Battle Pass. Po zakúpení máš čas 10 týždňov, ak by si si rád odomkol všetko, čo Ti ponúka.

Ak si kúpim Battle Pass, aké mi z toho budú plynúť výhody?

  • kozmetické výhody, respektíve odmeny
  • týždenné výzvy (napr. eliminácia nepriateľov či hľadanie pokladov)

Kde si môžem zahrať Fortnite a čo na to vravia hráči? Má táto hra aj nejaké ocenenia?

Táto hra si za svoju unikátnosť a popularitu medzi hráčmi pripísala na svoje konto rozličné ocenenia. V roku 2018 ich bolo požehnane (13) a v roku 2019 zatiaľ 5, a to nehovoríme o nomináciách.

Ak by si aj Ty rád vhupol do kolotoča Fortnite, neváhaj a môžeš tak urobiť na PC, PS4, Xbox One a Nintende Switch (v závislosti od konkrétneho Fortnite módu). A toto Ťa možno prekvapí - zahráš si aj na Androide a iOS.

Hráči sa vyjadrujú o tejto hre hlavne v dobrom a cenia si na nej hlavne:

  • sezóny, respektíve možnosť vždy čo robiť
  • skiny
  • hrdinovia

Hrávaš jednu z najnovších a najúspešnejších battle royale hier Fortnite? Čo by si na nej vyzdvihol? Páči sa Ti režim, respektíve už aj žáner Battle royale? Ďalšia populárna hra, ktorá svojím Battle royale režimom určite konkuruje hre Fortnite, je Apex Legends - ktorej z týchto dvoch hier dávaš svoj hlas? Odporúčaš Fortnite iným hráčom a prečo?

Pekný herný zážitok s hrou Fortnite!

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Ako to funguje?