Fortnite Chapter 2 - TOP hra na konzoly, PC a mobilné zariadenia

Kategória: Najlepšie hry na PS4, Xbox One, Nintendo a PC | Publikované: 13.11.2019
5
Fortnite Chapter 2 - TOP hra na konzoly, PC a mobilné zariadenia

Hra Fortnite na herné konzoly, PC a mobilné zariadenia zožala obrovský úspech nielen medzi mladou generáciou hráčov. Stala sa jednou z najpopulárnejších, najúspešnejších a najhranejších hier všetkých čias. Dôvodom bol nielen celkový lákavý dizajn hry, režim hry pre dvoch a viecerých hráčov, prvky úspešnej sandboxovej hry Minecraft či rôzne oku lahodiace kozmetické úpravy

Ak čítaš tento článok, tak si pravdepodobne fanúšikom / fanúšičkou tejto strieľačky s prvkami sandboxu, a preto sa už isto tešíš na nové informácie o novej veľkej aktualizácii Fortnite Chapter 2. Na čo sa môžeš tešiť v TOP hre Fortnite Chapter 2 na konzoly, PC a mobilné zariadenia? To sa dozvieš v nasledujúcich riadkoch.

fortnite chapter 2

Fortnite Chapter 2 - TOP hra na konzoly, PC a mobilné zariadenia

Druhá kapitola populárnej TOP hry Fortnite na herné konzoly PS4, Xbox One, Nintendo Switch, PC a mobilné zariadenia je najmasívnejšou aktualizáciou od doby vydania v roku 2017. Populárny mód battle royale dostáva úplne novú mapu, a teda hra prináša úplne nový nádych. Za posledné dva roky sa mohol tento herný fenomén pochváliť titulom najpopulárnejšej hry na svete, čo sa odzrkadlilo počtom hráčov v pomere 250 miliónov a obnosom zarobených peňazí z mikrotransakcií (2,4 miliardy dolárov).

Prečo si získala jedna z najlepších hier srdcia takého obrovského množstva hráčov? Máme za to, že za tento stav sú zodpovedné hlavne tri faktory:

  • postupne pribúdajúce nové zbrane
  • kozmetické úpravy (skiny)
  • špeciálne eventy

Za slávu hry Fortnite na herné konzoly PS4, Xbox One, Nintendo Switch, PC a mobilné zariadenia sú teda zodpovedné pravidelné aktualizácie, ktoré priniesli množstvo herného obsahu. Hráči tak mohli skúšať nové veci a vždy sa zabávať so svojimi kamošmi v hre pre dvoch a viacerých hráčov

Svoju úlohu zohral aj systém sezón, ktorý pravidelne priniesol zásadné zmeny v prvej kapitole hry (veľký update v intervale 10 týždňov). Následne sme sa dostali na koniec sezóny 10 a zrazu bol ,,starý známy" ostrov v hre Fortnite pohltený čiernou dierou až na 2 dni. Čo sa následne stalo? Po 2 dňoch sa zrodil úplne nový svet a nová hra Fortnite Chapter 2. Pozrime sa spoločne na najzásadnejšie zmeny, ktoré táto herná novinka prináša.

fortnite chapter 2 nová top hra na konzoly pc a mobilné zariadenia

Úplne nová mapa v hre Fortnite Chapter 2

Ak si pravidelne hrával(a) Fortnite, tak isto vieš, že sa pôvodná mapa menila v periodických cykloch, no tentoraz vývojári z dielne Epic Games prichádzajú poprvýkrát v histórii s úplne novým ostrovom pre svoj populárny battle royale mód. 

Čaká teda na Teba úplne nová mapa pre Fortnite Chapter 2, na ktorej si užiješ určite so svojimi kamošmi množstvo zábavy

Nová mapa Ťa môže z hľadiska hrateľnosti potešiť aj úplne novými prvkami, medzi ktoré patria:

  • možnosť interakcie s prostredím úplne novými spôsobmi (napr. plávanie a možnosť ukryť sa v úzkych priestoroch, ako napríklad v sudoch alebo stohoch sena)
  • oveľa viac vody - rybárčenie, spomínané plávanie či jazdenie na člne
  • nový druh vozidla - motorové člny
  • možnosť odnesenia spoluhráčov na chrbte

Fortnite chapter 2 mapa

Čo vravíš na novú mapu v novej hre Fortnite Chapter 2?

Iné novinky v novej hre Fortnite Chapter 2 na konzoly, PC a mobilné zariadenia

Úplne nová mapa vyzerá veľmi lákavo a sľubne a vývojári si teda dávajú opäť za cieľ priniesť do tejto TOP populárnej hry nových hráčov. Na aké iné novinky sa môžme v novej hre Fortnite Chapter 2 na konzoly, PC a mobilné zariadenia tešiť? Spoločnosť Epic Games prináša možnosť vylepšiť si svoje zbrane prostredníctvom špeciálnych vylepšovacích lavičiek, ktoré sú roztrúsené po novej mape. 

Na druhej strane bolo z hry odobraných množstvo zbraní, aby sa zjednodušil systém prestreliek a súbojov. Okrem toho sa chlapci a dievčatá z Epic Games rozhodli vylepšiť Battle Pass systém, aby sa zjednodušil princíp získavania odmien. Nová hra Fortnite Chapter 2 však stále zostáva úplne zdarma, keďže spoločnosť zarába najmä na mikrotransakciách a Battle Pass systéme. 

Ak si sa ešte nestretol(a) s pojmom Battle Pass, tak sa jedná o zoznam cieľov, ktoré prinášajú hráčom hernú menu (in-game cash) a odomykateľné predmety (unlockable items). Novým princípom v prípade systému Battle Pass je v novej hre Fortnite Chapter 2 na konzoly, PC a mobilné zariadenia je zjednodušenie zachytávania Tvojho progresu, a to pomocou notifikácií na obrazovke počas hry. Okrem toho sa zjednodušila aj obtiažnosť dosahovania cieľov Battle Pass-u.

fortnite chapter 2 skiny

Hra Fortnite Chapter 2 je vhodná aj pre nových hráčov

Ak si ešte najpopulárnejšiu TOP hru Fortnite na konzoly PS4, Xbox One, Nintendo Switch, PC alebo mobilné zariadenia nemal(a) možnosť hrať, tak je ideálny čas tak urobiť vzhľadom na zjednodušenie určitých herných prvkov, ktoré majú pomôcť najmä novým hráčom lepšie sa adaptovať do hry. 

Spoločnosť Epic Games taktiež plánuje zmeny v inom móde s názvom Fortnite Save the World, ktorý umožňuje hráčom bojovať s inými hráčmi proti vlnám nepriateľov ovládaných počítačom.

Herná novinka Fortnite Chapter 2 taktiež prináša Squad Arena mód pre oveľa náročnejších hráčov, ktorí to myslia s hrou naozaj vážne. Ak by sme mali stručne popísať TOP populárnu hru Fortnite, tak jej doposiaľ najväčšia aktualizácia s názvom Chapter 2 je najlepšou príležitosťou pre nových aj staro-nových hráčov užiť si hru v plnej novej kráse. 

Úplne nová mapa, nové kozmetické úpravy, nové zbrane či vynovený Battle Pass systém - to sú rozhodne najväčšie lákadlá novej TOP hry Fortnite Chapter 2 na konzoly PS4, Xbox One, Nintendo Switch, PC a mobilné zariadenia. 

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Ako to funguje?