Forza Horizon 4

Kategória: Najlepšie hry na PS4, Xbox One, Nintendo a PC | Publikované: 29.03.2019
5
Forza Horizon 4

Na plný plyn!

Vieš, ako najlepšie spoznáme pravého fanúšika závodných hier? Tým, že pozná jednu z najlepších pretekárskych hier sveta - Forza Horizon! Forza Horizon býva spájaná najmä s inou hrou, ktorú si už možno hral, a to Need For Speed. Porovnávať tieto hry je na jednej strane veľmi pekné, ale každá táto hra ponúka hráčovi tak trošku niečo ,,z iného súdka". Čo ponúka závodná hra Forza Horizon 4? To sa dočítaš v nasledujúcich riadkoch.

4k na Xboxe?

Čo si budeme klamať, dobrá grafika a rozlíšenie znamenajú veľmi veľa v dnešnom modernom svete hier. Keď hra nespĺňa tieto dve požiadavky, nech radšej ani nejde na trh (a to hlavne z dôvodu, že hráč dokáže takúto hru úplne ,,zhejtovať", čo sa mu ani nečudujeme, predsa si za kvalitu platí). Ale ak sa povie Forza Horizon 4, tak môžeme naozaj s čistým svedomím povedať, že slovné spojenie ,,perfektná grafika" je naozaj namieste. Máš Xbox One a uvažuješ nad nejakou závodnou hrou, ktorá Ťa zabaví na dlhšie ako týždeň? Myslíme, že ocenenie za najlepšiu pretekársku hru, ktoré Forza Horizon 4 dostala, hovorí za svoje.

Túlanie alebo kariéra?

,,Koľko ľudí, toľko chutí!" Táto veta úplne sedí na posolstvo, ktoré Ti chceme odovzdať! Forza Horizon 4, ako momentálne asi najlepšia závodná hra, Ti ponúka široké spektrum možností. Ak považuješ režim kariéry za nudný, tak chlapci z Turn 10 Studios a Playground Games (a možno aj dievčatá, ak sú veľké fanúšičky pretekárskych hier) si pre Teba pripravili tzv. túlanie (to je iba naše pracovné pomenovanie pre špeciálny režim tejto hry, keď si len tak voľne jazdíš krajinou).

Forza Horizon 4 - žiadna nuda!

Nad úžasnou grafikou, nad ktorou sme sa už vyššie rozplývali (mimochodom, ak si ortodoxný hráč PC hier, tak si neváhaj Forzu zahrať v úchvatnej grafike práve na PC), tak k tej sa už vracať nechceme, ale nedá nám ešte nespomenúť úžasné nočné scenérie plné krásnych pretekov a áut po najslávnejších mestách sveta, ktoré zažiješ jednoducho iba v hre Forza Horizon 4. Chceš si zajazdiť v Londýne alebo v Austrálii? Žiaden problém!

Viac ako 450 nadupaných áut!

Konečne sa dostávame k bodu večera - k autám, k dôvodu, prečo asi pravdepodobne čítaš tento článok. Áno, pozri sa ešte raz na samotný nadpis! Viac ako 450 áut! To je obrovské číslo! Bolo by úplne zbytočné, ak by sme tu začali vymenovávať všetky autá od výmyslu sveta, veď Ty ich poznáš. Je skvelé kúpiť si hru s vedomím, že mám veľkú kopu áut na každý deň! Ale vieš čo je ešte na tejto hre úžasné? Ak si videl rozprávku Cars a poznal si skvelého Hudsona Horneta, tak za toho si zajazdíš aj vo Forze. No nie je to cool?

Multiplayer

Ak Ťa bude náhodou už časom single player nudiť, tak neváhaj a zober svojich kamošov a zajazdite si spolu ulicami slávnych miest sveta! Totižto si môžeš vybrať aj špeciálny režim, ktorý vývojári nazvali Team Adventure, v ktorom bude Tvojou a úlohou Tvojich kamošov splniť určité ciele, a vlastne poraziť druhý tím. Ako to funguje? Na trati sa objavia dva tímy, ktoré budú musieť spolupracovať, aby porazili ten druhý.

Aby sme to zrekapitulovali, máš 2 možnosti - buď budeš hrať s kamošmi, alebo Ti systém pripojí neznámych hráčov, ktorým to budeš musieť natrieť, a ukázať im, že Tvoje fáro je už jednoducho niekde inde.

Forza Horizon 4

Kde si môžem zahrať túto top závodnú hru? Ako ju hodnotia hráči?

Ako sme už spomínali, dupnúť na plyn môžeš s Forzou Horizon 4 na Xbox One (platforma, ktorá sa teší úspechu najmä športových hier) a PC (jednoducho pre fajnšmekrov PC hrania). Túto hru môžeme zaradiť medzi najlepšie a najpopulárnejšie hry na Xbox na svete, o čom svedčí aj 97 % úspešnosť na Googli. Hráčom sa na tejto hre páči hlavne grafika, prepracovanosť a množstvo značiek áut, príbeh, ročné obdobia či nádherné realistické prostredie.

Hral si túto hru? Čo na ňu vravíš? Myslíš si, že patrí medzi najlepšie hry sveta? Odporučil by si ju iným fajnšmekrom rýchlych áut? V čom vidíš pozitíva série Forza Horizon oproti sérii Need for Speed? Dávaš prednosť hre Forza Horizon 4 alebo Forza Motorsport 7 a prečo? Podeľ sa s nami o Tvoje skúsenosti, názory či hodnotenia.

Tešíme sa na perfektnú diskusiu!

Už nám zostáva Ti iba popriať nádherný pretekársky herný zážitok!

 

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Ako to funguje?