Forza Horizon 4 (Xbox One) - komplexná recenzia

Kategória: Recenzia | Publikované: 16.10.2019
5
Forza Horizon 4 (Xbox One) - komplexná recenzia

Séria závodných hier Forza nám prináša takmer každý rok nový titul, z ktorých posledným je TOP hra na Xbox One a PC Forza Horizon 4. O hre Forza Horizon 4 počúvame len tie najlepšie slová a všetci tvrdia, že je jednou z najlepších závodných hier vôbec. Ak si chceš mega hru Forza Horizon 4 zahrať, budeš potrebovať konzolu Xbox One, Xbox One S, Xbox One X alebo PC s operačným systémom Microsoft Windows.

Aby si si o tejto hre urobil(a) lepší obraz, pripravili sme si pre Teba jednu veľkú komplexnú recenziu, v ktorej nájdeš názory od rôznych zahraničných kritikov a hráčov z renomovaných portálov. Recenzia je doplnená aj o 2 slovenské portály, a to Sector.sk a Heureka.sk. 

Základné informácie o hre FIFA 20:

Forza Horizon 4 (Xbox One) - ako ju hodnotí portál Metacritic.com?

Známy portál Metacritic.com dokáže v niektorých prípadoch dopriať ostrú kritiku, avšak to v prípade hry Forza Horizon 4 nenastalo, čo opäť potvrdzuje, že sa jedná o skvelú závodnú hru na Xbox One a PC. Názory kritikov, tak ako to už býva zvykom, sú o niečo lepšie ako názory hráčov, ktorí sú schopní hre vyčítať rôzne nepodstatné drobnosti a zväčša sa jedná o subjektívny postoj hráča k hre.

Metacritic odráža názory 88 kritikov a takmer 863 hráčov, čo je relatívne dobrá vzorka. Vychválený je v jednej z najlepších závodných hier na Xbox One hlavne systém striedania štyroch ročných období, otvorený svet, krásna grafika a veľké množstvo áut. TOP hra Forza Horizon 4 si vyslúžila od Metacritic.com nálepku ,,must-play", takže ak máš doma Xbox One a zvažuješ kúpu tejto hry, nie je nad čím uvažovať.

Forza Horizon 4 recenzia Xbox One Metacritic.com

https://www.metacritic.com/game/xbox-one/forza-horizon-4

Forza Horizon 4 - recenzia IGN.com

Zahraničný portál IGN.com informuje celý svet nielen o novinkách z herného sveta, ale taktiež o zaujímavostiach z oblasti seriálov a filmov. U týchto pánov a dám si Forza Horizon 4 na Xbox One vyslúžila super hodnotenie, ktoré môžeš vidieť nižšie. Titul Amazing a hodnotenie 9,6 je naozaj skvelý výsledok.

Forza Horizon 4 Xbox One recenzia IGN.com

https://www.ign.com/articles/2018/09/25/forza-horizon-4-review

Hru Forza Horizon 4 kritici z IGN.com pokladajú za jednu úžasný, lahodiaci závodný zážitok, od ktorého sa nedokážu odtrhnúť.

Forza Horizon 4 recenzia IGN.com verdict xbox one

Pozrime sa na celkové zhrnutie hry Forza Horizon 4 na Xbox One v podobe Verdiktu z IGN.com, ku ktorému Ti prikladáme voľný preklad:

Vždy budem mať slabosť pre tie najlepšie momenty z hry Forza Horizon 3, ale jazdenie v otvorenom svete nikdy nebolo také perfektné, ako v hre Forza Horizon 4. Táto hra kombinuje nádherný svet, ktorý je premietnutý do štyroch rôznorodých máp v jednom svete, ktorý zabezpečuje stále nový a nový závodný zážitok, od ktorého sa nedokážem odtrhnúť. Vývojári z Playground Games nielenže pridali mnohé novinky na dosiahnutie úžasného výsledku, ale tiež je to brutálne lepšie ako Forza Horizon 3.

Forza Horizon 4 (Xbox One) - recenzia Gamespot.com

Ďalším renomovaným portálom, ktorý považujeme za relevantný zdroj recenzií kritikov a hráčov je Gamespot.com. Ako užívatelia Gamespotu hodnotili TOP závodnú hru Forza Horizon 4 na Xbox One? Priemer hodnotení 66 hráčov hovorí o čísle 8,5/10. Môžme teda skonštatovať, že užívatelia Gamespotu nie sú až takí kritickí, ako užívatelia portálu Metacritic.com, kde od hráčov Forza získala horšie hodnotenie. 

Forza Horizon 4 Xbox One recenzia gamespot

https://www.gamespot.com/forza-horizon-4/reviews/

Presuňme sa od hráčov ku kritikom a poďme si vysvetliť, čo najviac oceňujú na hre Forza Horizon 4 na Xbox One a PC chalani a baby z portálu Gamespot.com.

Forza Horizon 4 recenzia Xbox One gamespot.com

https://www.gamespot.com/reviews/forza-horizon-4-review-shifting-gears-shifting-sea/1900-6416994/

  • yes vizuálne úchvatný otvorený svet, ktorý je preplnený rôznymi možnosťami
  • yes striedanie ročných období prináša hmatateľné zmeny
  • yes rôznorodá náročnosť terénu je prijemnou skúsenosťou
  • yes obrovský sortiment vozidiel, ktoré vyzerajú skvostne a zaobchádza sa s nimi skvelo
  • yes hranie online vytvára dojem dynamického sveta
  • yes zmyselné zmeny, ktoré boli vykonané, vylepšujú hrateľnosť 

 

  • no Fozathon Live eventy sú príliš zdĺhavé

Čo hovorí Sector.sk?

Čo sa týka Slovenska, tak nám určite dáš za pravdu, že najlepším zdrojom herných recenzií je portál Sector.sk, ktorý TOP hru Forza Horizon 4 na Xbox One ohodnotil nasledovne:

Forza Horizon 4 recenzia sector xbox one

https://www.sector.sk/recenzia/31957/forza-horizon-4.htm

Forza Horizon 4 recenzia - Heureka 

Ako si mega závodná hra na Xbox One počína na známom portáli Heureka.sk? Doposiaľ hru Forza Horizon 4 ohodnotilo 18 ľudí, pričom od väčšiny užívateľov hra obdržala 5/5.

Forza Horizon 4 heureka recenzia xbox one

https://hry-na-xbox-one.heureka.sk/forza-horizon-4/recenze/#section

Opäť sme mali možnosť potvrdiť si pravidlo, že zahraniční hráči sú k hrám najviac kritickí, keďže medzi nimi bola hra Forza Horizon 4 na Xbox One hodnotená v priemere 8/10. Za dôležitejší názor však pokladáme recenzie kritikov, ktorí hre Forza Horizon 4 v priemere dali 9.3/10. Najväčší úspech dosiahla Forza Horizon 4 na Google, kde ju odporúča zatiaľ 96% užívateľov. 

Každopádne, Forza Horizon 4 predstavuje ultimátny závodný zážitok, ktorý rozhodne stojí za vyskúšanie. Ak máš doma Xbox One, Xbox One S alebo Xbox One X, vychutnaj si túto TOP hru v nádhernej grafike a napíš nám do komentára Tvoj názor a hodnotenie. 

Hru Forza Horizon 4 si môžeš zakúpiť aj v našom e-shope TU.

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Ako to funguje?