Gears 5 alebo nová hra zo série strieľačiek Gears of War

Kategória: Najnovšie top hry na PS4, Xbox One, Nintendo a PC | Publikované: 20.06.2019
4.5
Gears 5 alebo nová hra zo série strieľačiek Gears of War

Strieľačka menom GEARS 5

Svet strieľačiek je v modernom hernom priemysle veľmi populárny! Ak rád hrávaš tituly na platforme Xbox One a obľubuješ sériu Gears of War, tak Ťa určite potešíme, keďže sa tento rok dočkáš veľkej novinky v podobe hry GEARS 5 alebo Gears 5. Možno sa pýtaš to, prečo vývojári nepokračovali v trende názvoslovia Gears of War. Prečo nevychádza táto očakávaná strieľačka pod názvom Gears of War 5? Odpoveď je podľa vývojárov jednoduchá. Nikto z fanúšikov tejto série strieľačiek z pohľadu tretej osoby totižto bežne nepoužíval dlhý názov, teda Gears of War.

Vývojári chcú takýmto spôsobom zjednodušiť hráčom prezentáciu tejto hry na sociálnych sieťach. Poznáme to, mriežky alebo hashtagy vládnu sociálnymi sieťami!

Týmto by sme Ťa radi prepojili aj na naše GameRoom účty na sociálnych sieťach, kde sa môžeš, napríklad, okrem série Gears of War dozvedieť aj o iných TOP tituloch, ktoré vládnu hernému svetu.

Začneme opäť trochou histórie zo série Gears of War

Na prvých troch dieloch Gears of War sa podieľal herný dizajnér Cliff Bleszinski. Prvý diel vznikol 7. novembra 2006 a bol to určitý prelom v hernom akčnom sci-fi svete. Vývojári z Epic Games vytvorili jednu z prvých exkluzívnych hier len na Xbox 360 a Windows 10. Hráč mohol hrať za postavu Marcusa Fénixa, vojaka, ktorý mal viesť útok a zničiť Locust Horde a zachrániť ľudstvo. V hre Gears of War 2, ktorá vznikla v roku 2008, a v titule Gears of War 3 (2011) hráč taktiež pokračoval z pohľadu tretej osoby za Fénixa v boji ľudstva proti Locust Horde a Lambent.

Gears 5

Gears of War - ďalšie hry z tejto série

Vývojári z dielne Epic Games v roku 2013 vydali medzidiel Gears of War Ultimate Edition. Tento diel bol sprístupnený pre platformu Microsoft Windows až 1. marca 2016.

Pozrime sa, ako pokračoval príbeh Fénixa ďalej. Gears of War 4 sa odohráva 25 rokov po Gears of War 3. Fénix opäť bojuje proti Locust Horde, ktorá ohrozuje svet. Gears of War 4, hra, ktorú prevzal vývojár The Coalition, uzrela svetlo sveta už 11. októbra 2016 a u hráčov mala popularitu až 93%. S herným titulom Gears of War 4 sa vyvojári pekne vyhrali a vyvinuli hru už na platformy Xbox One a Windows 10.

Očakávaná herná novinka Gears 5

Tak ako pri Gears of War 4, tak aj teraz sa na tvorbe najnovšej časti hry pod názvom Gears 5 podujali vývojári zo štúdia The Coalition.  Na Xbox konferencii E3 2019 v Los Angeles bola hra už síce predstavená, ale hráči si ju budú môcť zahrať až od 10. septembra.

Na konferencii sa vývojári teda ukázali! Samozrejme, v tom pozitívnom slova zmysle! Ukázali pre lepšiu predstavu o novej hre aj dva trailery. Prvý trailer bol uvedením hráča do hry a druhý bol ukážkou tzv. Escape Módu.

Strieľačka z pohľadu tretej osoby Gears 5 Ti prinesie tieto herné režimy:

  • Hra pre jedného hráča (single-player)
  • Hra pre viac hráčov (multiplayer)

Gears 5 gif

Gears 5 a čo Ti ponúkne mód Escape?

Hra Gears 5 bude obsahovať aj nový kooperatívny mód zvaný Escape. Tento kooperatívny mód je založený na spolupráci 3 postáv, ktoré eliminujú oponentov v ich rodnom prostredí. Má to však jeden háčik! Každá chyba sa ale môže stať osudnou! 

V režime viacerých hráčov sa môžeme dočkať aj niekoľkých beta testov.

  • 17. júla pôjde o beta test Versus
  • 19. júla režim Horde

Na aké edície hry Gears 5 sa môžem tešiť?   

Ako si už zvyknutý aj v prípade iných populárnych hier, tak i v prípade TOP strieľačky Gears 5 Ťa čaká poriadna porcia zábavy, ktorú si môžeš užiť prostredníctvom kúpy rozličných herných edícií. 

V prípade novej strieľačky Gears 5 musíme odlišovať aj to, či sa jedná o fyzické alebo digitálne edície, respektíve kópie hry. Je preto na Tebe, ktoré si vyberieš, avšak ak si vyberieš fyzické kópie, dostaneš k nim aj fyzické darčeky, ktoré Ťa určite ako fanúšika série Gears of War potešia!smiley

My sa budeme zameriavať na fyzické edície tejto očakávanej novinky na PC a Xbox One.

O aké fyzické edície GEARS 5 sa konkrétne jedná?

  • základná edícia - samozrejme, obsahuje iba základnú hru, s ktorou bude Tvoj voľný čas určite využitý výborne, ale hlavne zábavne!
  • ultimate edícia - fyzická a digitálna edícia sa mierne líši, vo fyzickej edícii hry Gears 5 si nájdeš, napríklad, základnú hru, steelbook či balíček exkluzívnych postáv (Terminator T800 Sarah Connor)
  • zberateľská edícia (Gears 5 Collector's Edition Jack Drone) - vyzdvihli by sme hlavne dron, ktorý bude pribalený v rámci tejto edície, nevýhodou je, že zberateľská edícia je dostupná iba pre hráčov Spojených štátov amerických

Gears 5 xbox one

Kde a kedy si zahrám novú strieľačku Gears 5?

Nová strieľačka Gears 5 Ťa bude čakať už 10. septembra (září) 2019.

Zahráš si ju na platformách:

  • Xbox One
  • PC

Ako by si zhodnotil tento očakávaný titul?

Napíš nám, ako sa Ti herné tituly zo série Gears of War pozdávali z vizuálneho a hrateľného hľadiska. Myslíš si, že Gears 5 sa zaradí medzi najlepšie hry na Xbox One? Čo by si celkovo vyzdvihol na predchádzajúcich tituloch zo série Gears of War? Aké máš pocity zo spomínaného titulu Gears 5 a z jeho Escape módu?

Tešíme sa na skvelú diskusiu o veľmi sľubnej strieľačke, ktorá si môže získať náklonnosť veľkého množstva hráčov!

PS.: Máš rád strieľačky? Sú Tvojím obľúbeným žánrom? Tak Ťa možno budú zaujímať aj naše iné články o hrách:

Článok bol vytvorený v spolupráci s hráčom RICHard_Heimdall_.

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Ako to funguje?