Ghost of Tsushima - akčná hra z japonského prostredia

Kategória: Najnovšie top hry na PS4, Xbox One, Nintendo a PC | Publikované: 02.07.2019
5
Ghost of Tsushima - akčná hra z japonského prostredia

Príbeh posledného samuraja

Ázijská kultúra je výborná tematika pre vytvorenie výborného herného titulu, ktorý môže osloviť milióny ľudí. Ak sa k tomu pridá výborný príbeh, špičková grafika, perfektná hrateľnosť, môže z toho vzísť hra, na ktorú sa len tak nezabudne. Bude spĺňať tieto požiadavky očakávaný titul Ghost of Tsushima od vývojárov z dielne Sucker Punch Productions?

Ak sa Ti páči alebo si už počul o hre Sekiro Shadows Die Twice, tak asi vieš, ktorým smerom sa bude uberať tento článok. Akčná adventúra Ghost of Tsushima však prichádza s iným príbehom, vyšším levelom grafiky a inými hernými prvkami.

Tešíš sa? My určite, a preto Ti prinášame všetko, čo by si mal určite vedieť!smiley

Akčno-dobrodružná hra Ghost of Tsushima a jej príbeh

Základom dejovej línie bude ostrov Tsushima. Miesto, ktoré je stredobom pozornosti príbehu tohto titulu, si prežilo svoje! V roku 1274 bolo totiž napadnuté Mongolmi. Vývojári to s touto hrou myslia veľmi vážne! Chalani a baby z dielne Sucker Punch Productions si naštudovali poriadne tento ostrov, ba ešte lepšie pláž, na ktorej sa Mongoli vylodili.

Veľký dôraz sa kladie na realistické spracovanie prostredia, ktorú naplno pocítiš na scenérii, faune a flóre.

Náš hlavný hrdina sa volá Jin Sakai, ktorý je profíkom - samurajom - po mnohých rokoch tvrdej práce a tréningu. Obyvateľstvo ostrova je po nájazde ohrozené a Jin Sakai je iskierkou nádeje pre lepšiu budúcnosť!

Vývojári sa vyjadrujú o hre z prostredia Japonska - Ghost of Tsushima - ako o hre, ktorá bude nielen brutálna, ale i ako o hre, ktorá bude zobrazením temnejších stránok ľudstva.

Páči sa Ti japonská kultúra a história? Páči sa Ti prostredie spojené s historickými udalosťami, ktoré bude vyobrazené v tomto sľubnom očakávanom akčnom titule?

ghost of tsushima PS4

Herný titul Ghost of Tsushima a veľký dôraz na boj

Ak máš rád hry, ktoré nie sú založené iba na pútavom príbehu, ale ponúkajú hráčovi i zábavu v podobe prepracovaného systému boja, respektíve súbojov, tak si myslíme, že akčná adventúra Ghost of Tsushima môže byť niečo pre Teba!

Boj by sme mohli charakterizovať ako boj založený na technikách ninju a samuraja. Vývojári sa zameriavajú najmä na dokonalé prepracovanie boja 1 v 1, pričom chýbať nebude ani skvelá hrateľnosť v prípade boja jedného proti skupinke nepriateľov. Správnemu samurajovi nemôže chýbať ani ostrý meč, s ktorým sa môže porátať so svojomi oponentmi, a preto sa môžeš tešiť na prepracovanú prácu s mečom!

Snaha o vytvorenie maximálne realistickej hry si však zoberie svoju daň v prospech väčšej zábavy pre hráčov. Čo to znamená? Podľa vývojárov je štýl hrania, v ktorom svojho oponenta nezabiješ jedným sekom meča oveľa príťažlivejší, ako ten, v ktorom by to bolo práve naopak! Boje budú preto tuhé, aj keď na druhej strane sa stretneš aj so situáciami, kedy ,,jeden sek meča" zaúraduje!

ghost of tsushima

Spoločnosť Sucker Punch Productions to naozaj myslí s prepracovaním boja vo svojej novinke Ghost of Tsushima vážne! Najala si dokonca expertov na prácu s mečom. Hra je založená na realistickom poňatí súboja samuraja, nezabúdajúc pritom na zábavné prvky, ktoré už k videohrám jednoducho patria. 

Uvidíme, ako to bude vyzerať v praxi! Každopádne to znie veľmi zaujímavo, čo myslíš?smiley

Hra založená na historických udalostiach

Ako sme už spomínali, príbeh je založený na reálnych skutočnostiach, ktoré sa udiali v 13. storočí. Vývojári však nechcú hráčom ponúknuť iba čisto realistický pohľad na históriu, ale fanúšikom pripravujú v hre Ghost of Tsushima aj fiktívne momenty, ktoré dodajú hre oveľa väčší šmrnc. Ak by sa držali totižto iba historických faktov, mohlo by dôjsť, napríklad, k tomu, že samuraji by boli vybavení úplne iným ,,brnením", ktoré by nemuselo vyzerať príliš pútavo.

Dielňa Sucker Punch Productions je preto pripravená všetkým svojim nadšencom ponúknuť rozumný mix faktických udalostí a fantázie, ktorá už k videohrám patrí.

Akčná adventúra Ghost of Tsushima, náročnosť a jej open-world

Áno, open-world alebo otvorený svet, bude súčasťou tejto očakávanej hry, čo je určite pozitívum, keďže na trhu je veľmi veľa hier, ktoré sú založené práve na otvorenom svete, ktorý je veľmi populárny. Príkladom môže byť, napríklad, Assassin's Creed: Odyssey či Red Dead Redemption 2.

Aká náročná bude táto hra? Bude mať niekoľko levelov náročnosti, ktoré uspokoja určite každého hráča!

ghost of tsushima

Rekapitulácia novej hry Ghost of Tsushima

Poďme si spoločne zopakovať to, na čo sa môžeš tešiť v hre od vývojárov z dielne Sucker Punch Productions:

  • príbeh založený na autentických udalostiach 13. storočia na ostrove Tsushima
  • dôraz na systém súbojov, hlavne boj 1 na 1
  • prepracovaný boj s mečom
  • hlavný hrdina Jin Sakai
  • miešanie fantastických prvkov s reálnymi (príbehovo či hrateľne)
  • otvorený svet
  • viaceré úrovne náročnosti (na svoje si prídu aj hardcore hráči)

Kedy vyjde najnovšia hra od vývojárov Sucker Punch Productions a na aké platformy?

Ak si konzolový hráč, konkrétne hráč konzol PlayStation, tak máme pre Teba výbornú správu, keďže hra Ghost of Tsushima je exkluzívnym titulom práve na platformu PlayStation. Dátum vydania ešte nemáme, ale množstvo zdrojov sa prikláňa k tomu, že tento herný titul vyjde na novú generáciu konzol od spoločnosti Sony - PlayStation 5, respektíve ešte na konzolu PlayStation 4, ale až v roku 2020.

Ako si na tom Ty?

Čo hovoríš na samurajskú hru Ghost of Tsushima Ty? Páči sa Ti takáto historická bojová tematika v hrách? Privítal by si túto hru aj na platforme Xbox Two/Xbox One? Ghost of Tsushima alebo Sekiro: Shadows Die Twice?

Potešíme sa každému komentáru, ktorý nám pod článkom necháš.

Mohli by Ťa zaujímať aj nasledovné články o hrách, v ktorých taktiež nájdeš open-world:

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Ako to funguje?