God of War (2018)

Kategória: Najlepšie hry na PS4, Xbox One, Nintendo a PC | Publikované: 03.04.2019
5
God of War (2018)

Druhá éra God of War - nórska mytológia

Skvelá, hráčmi do nebies chválená hra, God of War prichádza prvýkrát v histórii svojej existencie s nórskou mytológiou. Ak si ešte nehral God of War, tak by sme Ti mali oznámiť, že ide o akčnú adventúru. To znamená, že sa v hre budeš pretĺkať zaujímavým svetom a bojovať proti rôznym ,,stvoreniam" nórskej mytológie. Hlavná postava sa volá Kratos. Ubehlo už celkom veľa rokov od príbehu tiež veľmi známeho titulu God of War 3. Kratos už má syna, ktorý sa volá Atreus. Bývajú spolu v Nórsku, v zemi zvanej Midgard. Čo Ťa teda čaká, keď si zapneš túto ,,akciovku"?

Úloha dvoch hrdinov Krata a Atrea

Po smrti Atreovej matky Faye sa dvaja hrdinovia Kratos a Atreus vydávajú splniť posledné želanie ich milovanej osôbky. Chcela, aby jej pozostatky roztrúsili na najvyššom bode celého sveta - na Jötunheime. Kým však dorazia títo dvaja vandrovníci do vytúženého cieľa, budú sa musieť popasovať s rôznymi úlohami. Stretneš rôzne kreatúry, ktoré Ti skrížia cestu, a Tvojou jedinou možnosťou bude poslať ich na druhý svet.

9 zemí

Svet tejto akčnej hry pozostáva z 9 zemí. Na dosiahnutie vytúženého cieľa budeš musieť prejsť 6 z nich, keďže 3 územia sú úplne vyblokované bohom Odinom. A ešte aby toho nebolo málo, v týchto 3 zemiach bývajú bohovia, ale aj trpaslíci. V hre nájdeš aj jeden veľmi špeciálny strom, prostredníctvom ktorého budeš môcť komunikovať so všetkými svetmi. V hre sa určite nudiť nebudeš, keďže budeš môcť frajeriť s Thorovým kladivom (asi vieš, kto je Thor, poznáš ho aj zo známych filmov).

Príbeh okolo Baldura

Dôležité je povedať, že v hre Ťa bude stále sprevádzať Atreus, a teda na všetky dobrodružstvá nebudeš sám. Kto je však Baldur? Zapamätaj si toto dôležité meno - je bohom, ktorý je bratom veľkého Thora. Na pomoc bude mať aj svojich dvoch synov - Magniho a Modiho. Asi bude pre Teba tiež novinkou, že Baldurovi rodičia sú sám veľký Odin a bohyňa Freya. Príbeh Frey Ťa bude možno tiež zaujímať. Freya svojho manžela veľmi nemilovala, a ten sa naštval a vyhnal ju do Midgardu. Odvtedy bola všetkým známa pod menom Witch of the Woods. Freya zohrala obrovskú úlohu vo formovaní života Baldura.

Baldur sa stal nesmrteľným vďaka svojej mame. Freya na základe predpovede o smrti svojho syna mu chcela pomôcť tým, že ho ,,začarovala" nesmrteľnosťou. Okrem tejto výhody však absolútne nič necítil. Ani bolesť. Ani dokonca tie najkrajšie pocity, ktoré by mohol zažiť. Za toto ju začal nenávidieť. 

Koho ešte v God of War stretneš?

Môžeš sa tešiť na úplne super mužíkov - dvoch trpaslíkov tzv. Huldra bratov - Broka a Sindri, ktorí Ti pomôžu najmä s Tvojím brnením. Párkrát ich v hre určite stretneš. Nechaj sa prekvapiť. Ďalšou zaujímavou a kontroverznou postavou je Mímir, o ňom sa však dozvieš viac priamo v tejto hre plnej nórskej mytológie a bohov!

God of War PS4

Hrateľnosť

Vieš, čo je super? V hre budeš mať možnosť si skúsiť také super zbrane, ktoré sa Ti vrátia späť do ruky! No, kto by také nechcel? The Leviathan Axe, sekera, s ktorou si užiješ svoje počas celej hry, sa Ti možno bude páčiť. Zaujímavé na tejto sekere je to, že je pohltená ľadovou elementárnou mágiou, čo Ti nebude určite na škodu. Úplnou novinkou, ktorú veteráni nemohli zažiť v starších dieloch God of War série, je tzv. Guardian Shield, alebo inak povedané, štít ochrancu, resp. štít ochrany. Ak tento štít nepoužívaš, máš ho pripevnený na ľavom zápästí. Tento štít môžeš využíť aj v boji, a to buď ako obrana či útok. Bolo by zbytočné asi vyzdvihovať grafiku, keďže hra sa Ti ukáže v plnej kráse, len čo ju prvýkrát zapneš. Celú hru budeš ovládať hlavnú postavu hry, a to Krata. Avšak v určitých chvíľkach budeš môcť čiastočne kontrolovať aj Atrea, teda Tvojho herného syna.

Chcel by som si zahrať God of War 2018, čo na to potrebujem? Aké sú ohlasy medzi hráčmi?

Musíme Ti oznámiť dôležitú vec, ak Ťa hra nadchla, a už počítaš minúty, kým si ju objednáš, uisti sa, že máš PS4. To je práve jediná platforma (PS4 exclusive), na ktorej zažiješ skvelý príbeh a gameplay akčnej bojovky God of War (2018)!

Aké edície God of War ponúka?

Veľmi veľa hráčov považuje túto hru za jednu z najlepších titulov všetkých čias. Na Googli dosahuje skvelé výsledky - 95 % popularitu medzi hráčmi! Hráči vyzdvihujú najmä grafiku, hrateľnosť, perfektný príbeh a severskú mytológiu.

Mnoho nadšencov série God of War považuje tento titul z roku 2018 za jednoznačne najlepší z celej série. Myslíš si to aj Ty? Odporúčaš túto hru iným hráčom? Čím Ťa nadchla táto hra? Zaradil by si ju medzi top hry na PS4? Tešíme sa už na skvelú diskusiu!

Krásny zážitok zo severskej mytológie!

 

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Ako to funguje?