Gods & Monsters - nová RPG hra od vývojárov Assassin's Creed: Odyssey

Kategória: Najnovšie top hry na PS4, Xbox One, Nintendo a PC | Publikované: 25.06.2019
5
Gods & Monsters - nová RPG hra od vývojárov Assassin's Creed: Odyssey

Podobnosť novej hry Gods & Monsters a titulu Assassin's Creed: Odyssey?

Pozeral si hernú konferenciu E3, ktorá tento rok priniesla okrem iného aj celkom veľký šok v podobe novej RPG hry na štýl Assassin's Creed zvanej Gods & Monsters. Za týmto novým projektom stoja vývojári z dielne Ubisoft, ktorí sa rozhodli na už zmienenej konferencii nepoodhaliť ďalší titul z nesmierne úspešnej hernej série Assassin's Creed.

Prekvapil Ťa takýto krok spoločnosti Ubisoft alebo si čakal, že sa na E3 ešte nedočkáme predstavenia nového titulu z populárnej série Assassin's Creed? Ak patríš k jednej či druhej skupine hráčov, jedno je isté, že nás určite čaká kopa zábavy s novou hrou Gods & Monsters od kvalitných vývojárov z Ubisoftu.

Na čo sa teda môžeme tešiť?

Gods & Monsters - RPG hra plná gréckej mytológie

Úspešný titul Assassin's Creed: Odyssey je taktiež založený na gréckej mytológii. Ak patria hry, v ktorých si môžeš užiť krásne prostredie, unikátnu kultúru či zaujímavý príbeh, medzi Tvoje obľúbené, tak sme si istí, že nová RPG hra Gods & Monsters Ťa môže osloviť! 

Spoločnosť Ubisoft už odhalila aj plánovaný dátum vydania svojho nového RPG titulu, ale o tom neskôr, určite pokračuj v čítaní.

Gods & Monsters ubisoft

Otvorený svet v novej RPG hre

Na konferencii E3 2019 sme sa dozvedeli aj to, že nová, nielen konzolová, hra Gods & Monsters bude ponúkať pre milovníkov hier otvorený svet, ktorý sa dostáva každoročne čoraz viac do nových herných dobrodružstiev.

Z traileru môžeme vyčítať to, že si zahráš za hrdinu, ktorý sa volá Fenyx. Fenyx je povolaný bohmi, aby sa porátal s príšerami, ktoré im tak trošku ležia v žalúdku. Z toho je odvodený aj samotný názov Gods & Monsters.

Ak sa na túto novinku tešíš, tak by sme Ti radi povedali aj to, že hra Gods & Monsters bude mať oveľa väčší nádych farieb ako v prípade hier Assassin's Creed.

Veľký dôraz sa bude v novej hre klásť (aspoň takto to zatiaľ vyzerá) na animované prvky. Niektorých hráčov určite naladí na túto hru aj to, že má byť oveľa dostupnejšia ako akčné ,,assassinské" tituly.

Nová RPG hra Gods & Monsters - veľký dôraz na mytológiu a prostredie

Profíci z dielne Ubisoft čerpajú vo veľkej miere zo svojej populárnej hernej série Assassin's Creed. Zásadným rozdielom v prípade nového titulu a osvedčenej obľúbenej akčnej série je aj to, že schopnosti, ktoré bude mať postava v novom titule Gods & Monsters, budú oveľa fantastickejšie. V praxi bude mať Tvoja postava Fenyx unikátne schopnosti inšpirované mytológiou.

Vývojári svoju novú hru prirovnávajú aj k titulu The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Ide o akúsi kombináciu hernej série Assassin's Creed a práve už zmienenej hry na Nintendo Switch.

Príbeh, ktorý nová hra z dielne Ubisoft ponúka

Možno budeš zarazený, ale príbeh nového titulu bude rozprávať samotný slávny Homér svojim vnúčatám. Vývojári sa snažia už vopred striktne oddeliť žáner fantasy a mytológiu, keďže mnoho ľudí si tieto dva pojmy zamieňa. Svoj nový RPG titul Gods & Monsters zakladajú na mytologickom dedičstve.

Mytológia je súhrnom heroických príbehov odovzdávaných z generácie na generáciu, laicky povedané. Spoločnosť Ubisoft teda chce vniesť do sveta hier viac kultúry, ktorej stabilnou súčasťou je aj mytológia. Samozrejme, hra Gods & Monsters nemá v žiadnom prípade kopírovať herné tituly Assassin's Creed. Ak teda nemáš túto úspešnú akčnú sériu príliš v láske, špičkoví vývojári Ti dávajú možnosť zažiť niečo podobné, ale pritom iné!

Zahráš si teda za Fenyxa, hrdinu, ktorého si môžeš prispôsobiť (o tejto možnosti sa určite dozvieme viac v nasledujúcich mesiacoch). Si povolaný bohmi z Olympu, aby si bojoval proti Typhonovi. Nachádzaš sa v krásnom prostredí zvanom Island of the Blessed.

Gods and Monsters

Gods & Monsters - na čo sa môžeš tešiť?

Ak sa pozrieme na tento nový RPG titul čisto z hrateľnej stránky, tak pripomína vo veľkom hry Assassin's Creed. Na druhej strane budeš vedieť nájsť veľa rozdielov medzi novou hrou Gods & Monsters a akčnou sériou Assassin's Creed.

Určite sa máš na čo tešiť!

Čo teda nová hra Gods & Monsters všetkým priaznivcom ponúka?

  • Dočkáš sa nových unikátnych schopností čerpajúcich z mytológie (napríklad dvojitý skok či schopnosť, ktorá Ťa dokáže vyhodiť do vzduchu, aby si mohol poraziť lietajúcich nepriateľov).
  • Podľa vývojárov sú cestovanie či objavovanie kľúčovými prvkami celej hry. Ak máš rád takéto herné prvky, určite si prídeš na svoje!
  • Veľký dôraz sa kladie aj na Tvoju vytrvalosť či energiu (stamina), od ktorej bude závisieť aj boj či cestovanie po krásnom farebnom svete RPG hry Gods & Monsters. Stamina bude v hre indikovaná pomocou špeciálneho ,,metra".
  • Tešiť sa môžeš na mýtické bytosti ako harpie či kyklopovia.
  • Nová hra Gods & Monsters bude aj o plnení úloh, ktoré Ti budú zadávať aj takí borci ako sám ,,veľký" Zeus.
  • Krásna farebná oblasť Island of the Blessed bude premnožená aj nepriateľmi, ktorých bude mať pod palcom Typhon - hlavný záporák.
  • Vývojári z Ubisoftu dodávajú hre šmrnc aj prostredníctvom rôznych záhad, ktoré budeš po svete objavovať. Ak máš rád tajomstvá a záhady, určite sa Ti táto hra bude páčiť!
  • Výhodou tejto novej RPG hry je aj kus edukatívnosti, keďže sa naučíš možno aj to, čo si ešte o gréckej mytológii nevedel. Stretneš aj množstvo postáv, ktoré sú typické pre svet mytológie.
  • Nový titul od vývojárov z Ubisoftu bude mať aj filozofický podtón, to znamená, nad niektorými vecami sa budeš musieť zamýšľať. V každom prípade pôjde o fast-paced RPG hru s prvkami dobrodružstva a mytológie.
  • V neposlednom rade Ti k zábave a celkovému dojmu z hry Gods & Monsters pridá aj možnosť zbierania vybavenia (gear) a vylepšovania jeho vlastností (stats).

Gods & Monsters

Slovo na záver a dátum vydania RPG hry Gods & Monsters

Filozofia novej hry od spoločnosti Ubisoft je založená na prvkoch, ktoré nemohli byť implementované do hernej série Assassin's Creed. Dvojitý skok? Nemožné pre túto úspešnú sériu! Pre novú hru to bude úplne prirodzené!

Aj Ty sa môžeš stať súčasťou novej hry Gods & Monsters už 25. februára 2020, ak si nielen konzolový, ale aj PC hráč:

Aký je Tvoj názor na oznámenie hry Gods & Monsters? Čo sa Ti na nej najviac páči alebo nepáči? Myslíš si, že bude úspešná? Máš rád grécku mytológiu a RPG hry?

Tešíme sa na skvelú diskusiu jedinečnej hernej československej komunity!smiley

PS.: Keďže nová hra z dielne Ubisoftu čerpá z úspešnej akčnej série Assassin's Creed, tak Ťa možno budú zaujímať aj tieto GameRoom články:

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Ako to funguje?