Grand Theft Auto VI - top hra, ktorá smeruje na PS5 a Xbox Two (Scarlett)

Kategória: Najnovšie top hry na PS4, Xbox One, Nintendo a PC | Publikované: 05.07.2019
5
Grand Theft Auto VI - top hra, ktorá smeruje na PS5 a Xbox Two (Scarlett)

Pokračovanie obrovského fenoménu menom GTA

Herná séria Grand Theft Auto nikam s jednou z najlepších hier na PS4, Xbox One a PC - GTA V - neodišla! Ba naopak! Vývojári z dielne Rockstar Games sa neuspokojili s titulom z divokého západu Red Dead Redemption 2, ktorý je taktiež jednou z top hier, aké si môžeš zahrať na konzolách Xbox One a PS4.

Ak si hral nejaký titul zo série Grand Theft Auto, tak nám dáš určite za pravdu v tom, že ide o fenomenálne tituly, ktoré zožali obrovský úspech. Úspech predošlých titulov sa bude snažiť napodobniť aj očakávaná hra GTA VI na novú generáciu konzol PS5 a Xbox Two (Scarlett).

Na čo sa môžeš tešiť? Aká bude predpokladaná cena? Určite si zvedavý aj na dátum vydania! To všetko sa dozvieš v tomto článku!

Poďme sa spoločne ponoriť do tajov novej pripravovej hry, ktorej úspech môžeme snáď predpokladať už teraz!smiley

GTA VI alebo Project Americas

Počul si už o názve Project Americas? Ak nie, tak by sme Ti radi oznámili, že ide o krycí názov pre novinku GTA VI. Očakávania sú veľké, keďže samotný titul je v produkcii už od roku 2015.

Na čo sa môžeš podľa všetkého tešiť?

 • pôjde o rozsiahle územie
 • časovo sa bude hra odohrávať v 70 - 80tych rokoch
 • GTA VI Ti ponúkne zóny Vice City, Liberty City a vymyslené mesto podľa vzoru brazílskeho Ria de Janeiro
 • nová hra od Rockstar Games bude vo veľkej miere založená aj na drogách a obchode s nimi
 • zahráš si s najväčšou pravdepodobnosťou za Ricarda, hlavného hrdinu, ktorý sa stáva drogovým bosom (veľká inšpirácia z úspešnej seriálovej série Narcos)
 • misie, v ktorých sa bude riešiť najmä biznis s drogami
 • príbeh sa Ti bude servírovať v kapitolách

Top hra GTA VI má vyjsť na nové konzoly PS5 a Xbox Two, keďže terajšia ,,stará" generácia konzol PS4 a Xbox One by jednoducho túto hru už neutiahla!

Určite čítaj ďalej, máme pre Teba ešte niečo!

GTA 6

Grand Theft Auto VI - čo ešte vieme?

 1. Akčná adventúra GTA VI bude pre Teba určite nostalgickým zážitkom, keďže Ťa zavedie aj do starých známych zón, ktoré si už mohol v predošlých dieloch pobehať. Spoločnosť Rockstar Games má vo veľkom čerpať aj z hry Red Dead Redemption 2, ktorá patrí medzi top hry na PS4 a konzolu Xbox One.
 2. Príbehovo začínaš ako malý drogový pašerák, ktorý si postupne dláždi svoju cestu medzi veľkých drogových hráčov!
 3. Očakávať môžeš obľúbené mestá Vice City a Liberty City, diaľnice či prostredie vidieku.

Mimochodom, vieš, prečo je nová hra GTA VI známa aj pod krycím názvom Project Americas? Údajne kvôli tomu, že si v hre budeš môcť zalietať medzi Spojenými štátmi americkými a Južnou Amerikou. Gro príbehu novinky od Rockstar Games sa však bude odohrávať v Spojených štátoch amerických, konkrétne vo Vice City (ide o hernú lokalitu odrážajúcu Miami).

Už teraz môžeme povedať, že pôjde o jednu z najlepších hier na PS5 a Xbox Two (Xbox Scarlett), a preto sa máš na čo tešiť!

Nová hra na PS5 a Xbox Two alias GTA VI a mapa

Každý herný titul zo série Grand Theft Auto so sebou priniesol aj mapy, ktoré boli typické svojou rôznou rozlohou, kde si sa mohol krásne ,,vyšantiť". O akej mape sa môžeme rozlohovo rozprávať v novej hre od spoločnosti Rockstar Games?

Nepôjde o žiadnu miniatúrnu mapu, množstvo zdrojov sa totižto prikláňa k tomu, že mapa GTA VI bude naozaj obrovská! Niektoré odhady totižto smerujú aj k tomu, že by nová mapa v GTA VI mohla byť tak veľká ako celé Spojené štáty americké.

Iné zdroje sa na druhej strane vyjadrujú v tom zmysle, že očakávaná novinka od Rockstar Games bude dokonca zasadená do prostredia Londýna.

Ženská postava?

Množstvo otázok okrem iného smerovalo vývojárom aj o možnej ženskej protagonistke. Vyjadrili sa v tom zmysle, že o takejto možnosti sa ani nerozprávali, avšak možné je všetko. Nepredpokladá sa teda, že by sme sa v novej akčnej adventúre GTA VI dočkali ženskej protagonistky.

Možno niekedy v inom skvelom titule z dielne Rockstar Games.

Grand Theft Auto VI a virtuálna realita?

Už len pomyslenie na to, že by sme si mohli zahrať GTA VI vo virtuálnej realite znie naozaj skvele! Bol by to pre všetkých priaznivcov herného sveta obrovský zážitok! Uvidíme, čo nám prinesú vývojári, ale táto možnosť nemusí byť až tak vzdialená od reality, keďže virtuálna realita sa stáva čoraz bežnejšou súčasťou sveta hier.

Čo si myslíš, zahráme si novú akčnú hru GTA VI aj vo virtuálnej realite?

GTA VI

Zrekapitulujme si všetko, čo Ťa čaká v GTA VI

Poďme si dať spolu dokopy všetky známe informácie a pridať k nim ešte zopár ďalších!smiley

 • rozsiahle zóny
 • obchod a pašeráctvo drog
 • pravdepodobne jeden hlavný hrdina
 • skvelé vozidlo, ktoré bude vlastniť hlavná postava (teda Ty)
 • 70. - 80. roky
 • Vice City, Liberty City a fiktívne mesto na štýl metropoly Rio de Janeiro
 • Južná Amerika, do ktorej sa bude pašovať ilegálny drogový tovar
 • nové prepracovanie počasia (napríklad povodne, prípadne hurikány)
 • zbrane, ktorých nebude až toľko ako v predošlých tituloch
 • inšpirácia seriálovou sériou Narcos
 • čaká Ťa aj skvelá muzika 70. a 80. rokov!

Zatiaľ známe informácie vôbec nevyzerajú zle! Nechajme sa teda prekvapiť, čo nám vývojári z dielne Rockstar Games so svojou skvelou hrou Grand Theft Auto VI pripravia!

grand theft auto vi

Dátum vydania top hry Grand Theft Auto VI a jeho cena

Na úvod by sme radi dali do pozornosti to, že GTA VI nevyjde v roku 2019, ale budeme si musieť počkať minimálne do roku 2020. Odhadovaný dátum vydania je rok 2020 alebo 2021. V každom prípade sa tento očakávaný titul nezaradí medzi top hry na PS4 alebo Xbox One, ale až medzi najlepšie hry na nové konzoly PS5 a Xbox Two (Scarlett).

Aká bude cena? To si ešte nikto netrúfne odhadnúť, ale myslíme si, že cena sa bude pohybovať podobne ako GTA V v čase svojho vydania.

Aké sú Tvoje dojmy?

Ak si veľkým fanúšikom celej série GTA, tak je táto otázka asi zbytočná. Celým herným svetom sa šíri už teraz obrovský hype ohľadom GTA VI a pravdepodobne sa najnovšia hra od spoločnosti Rockstar Games zaradí medzi top hry na novú generáciu konzol a PC.

Čo si myslíš o novej hre GTA VI? Čo vravíš na zatiaľ známe informácie? Potešili Ťa? Zahráš si GTA VI? Ak áno, tak na konzole PS5 alebo Xbox Scarlett (Xbox Two), prípadne PC?

Obrovský hype z tejto hry môžeme pretaviť do komentárov! Už vopred sa tešíme na výbornú diskusiu plnú fanúšikov série Grand Theft Auto!

PS.: Zaujať by Ťa mohli aj tieto články:

 • GTA V - jedna z top hier na PS4, Xbox One a PC!
 • Red Dead Redemption 2 - elitná hra z divokého západu od vývojárov z dielne Rockstar Games

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Ako to funguje?