GTA V

Kategória: Najlepšie hry na PS4, Xbox One, Nintendo a PC | Publikované: 30.03.2019
5
GTA V

Legenda legiend!

Hru GTA musí snáď poznať aj najstarší člen Tvojej rodiny! Obrovskú slávu GTAčka už jednoducho nikto nikdy nezmaže z povedomia ľudí! Trvalo 5 rokov, kým chalani z Rockstar Games prišli s GTA V. Dovtedy sa museli verní hráči uspokojiť ,,len" so štvorkou. A teraz tu máme rok 2019 a GTA V, ktoré vyšlo v roku 2013, sa stále drží na pomyselnej pyramíde všetkých hier sveta. Čím to je? Čo je také fascinujúce na tejto hre? Možno sa tu ešte niekto nájde, kto si nemal možnosť absolútne čo i len 5 minút vyskúšať túto legendárnu hru, avšak myslíme si, že takýchto hráčov bude pomenej.

GTA V, svet, v ktorom nájdeš asi všetko!

Pamätáš si ešte napríklad GTA Vice City alebo veľmi populárne GTA San Andreas? A teraz môžeš začať reálne porovnávať, čím všetkým si už prešla táto TOP hra. A človek to asi najviac pocíti v samotnej grafike, ktorá je úžasná na tú dobu (treba myslieť aj na to, že toto piate vydanie GTAčka vyšlo v roku 2013, čo už je dosť dlhá doba). Myslíme si, že bude najlepšie, keď Ti predstavíme zásadné rozdiely tejto akčnej adventúry v porovnaní so staršou verziou GTA IV. Ak stále nedáš dopustiť na štvorku, tak je to fajn, ale 5ka je považovaná za úplný vrchol hrania hier! Čo Ti ponúka momentálne najnovšie GTA V?

 1. Nový level grafiky.
 2. Zlepšenie Tvojho UI, čo predstavuje Tvoju hráčsku ,,obrazovku", v ktorej sa pohybuješ, smerovanie skôr k minimalizmu a jednoduchosti (všimni si napríklad mapu, ktorá je o niečo menšia, a je v obdĺžniku).
 3. Možnosť lepšej konfigurácie v rôznych smeroch - vylepšuj si auto, ak Ťa láka možnosť tetovania, tak neváhaj a hoď si nejakú kerku, zmeň si haircut, vymakaj si zbrane a mnoho iného!
 4. Inteligentnejší ,,smrteľníci" v hre. Asi vieš, o čom hovoríme, koniec tým stále rovnako sa správajúcim ľuďom v GTAčkach. Ľudí v GTA V uvidíš stále v iných situáciách - budú čakať na autobus alebo pracovať na cestách, jednoducho nebudú to len ,,bezvýznamní tuláci".
 5. 3 protagonisti na výber (možnosť meniť si postavy podľa vlastného uváženia okrem výnimiek - napríklad ak máš plné ruky práce počas misie).
 6. Policajti - stop policajtom, ktorí sú superhrdinovia, a chytia Ťa vždy! Vývojári si dali záležať aj na kvalitnom prepracovaní policajtov, ktorí už nepôsobia umelo a strojene, a Ty sa im môžeš šikovne vyhnúť, a jednoducho Ťa nenájdu! Nepodceňuj ich však, sú to predsa fízli z GTA!
 7. Nové misie.
 8. Nové možnosti zábavy - možnosť preskúmať podmorský svet, minihry, rozličné výzvy, ak máš rád adrenalín vo vzduchu, tak aj Skydiving.
 9. Oveľa väčší svet GTA V! Sám zistíš, keď si zapneš hru. Máš veľké množstvo možností, kam môžeš zamieriť - rieky, hory, more, jednoducho tu máš takmer všetko, na čo si len spomenieš!

Čo možno nevieš o GTA V

GTA je proste fenomén. Samotná hra už od samého začiatku dosahovala neskutočné čísla. Vieš si predstaviť, že by hra niekedy mohla zarobiť v prvý deň 740 miliónov €? Ak nie, tak už vieš, že piatemu pokračovaniu GTA sa to podarilo. Patrí medzi najpredávanejšie hry, aké sa kedy zrodili! Je neskutočné, čo už táto hra dokázala s ľuďmi urobiť. Možno je to tým, že GTAčko môže vždy osloviť hráča akýchkoľvek hier, teda možno nemusí byť Tvojou najobľúbenejšou hrou na svete, ale už len to, že si ju máš chuť vyskúšať, o niečom svedčí. A v tomto tkvie to čaro tejto snáď asi najlegendárnejšej hry, akú kedy ľudstvo vytvorilo. Na začiatku frajeri z Rockstar Games možno ešte ani netušili, že budú prepisovať históriu!

Toto možno nebudeš čakať, ale v GTA V nájdeš aj zamrznutého mimozemšťana - neprezradíme Ti kde, nech môžeš rozmýšľať po nociach nad tým, kde konkrétne by mohol byť.

Ak stále patríš medzi tých hráčov, ktorí ešte neskúsili nikdy hru GTA, tak si myslíme, že je čas to zmeniť, takúto skvelú hru je určite dobré si aspoň raz za život vyskúšať na vlastnej koži. A môžeš tak urobiť práve s najnovším vydaním - GTA V!

GTA 5

Chcem si zahrať GTA V, čo na to potrebujem? Čo vravia hráči?

GTA V si môžeš zahrať na PC, PS4 a Xbox One! Táto úspešná hra sa teší popularite 96 % na Googli. Pozitív je veľmi veľa a výrazne prevyšujú negatíva aj podľa názorov hráčom. Čo najviac hráči oceňujú?

 • Výbornú grafiku
 • 3 postavy na výber
 • Aj po dlhších hodinách žiadna nuda
 • Skvelý príbeh
 • Autá
 • Zbrane
 • Špeciálne schopnosti hrdinov
 • Otvorený a rozmanitý svet
 • Možnosť prepínania medzi postavami
 • Množstvo vedľajších úloh

Samozrejme, je toho oveľa viac, čo stojí za zmienku, avšak boli by sme tu dlhšie. Dôležité je, ako hodnotíš túto hru Ty! Čo oceňuješ Ty? Prečo si myslíš, že je táto hra taká populárna? Myslíš si, že GTA V patrí medzi najlepšie hry na PS4 a Xbox One? Aké sú Tvoje skúsenosti s touto hrou? Čo by si odporučil hráčom, ktorí ešte nehrali GTA V? Tešíme sa už teraz na skvelú diskusiu!

Najkrajší herný zážitok Ti prajeme!

 

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Ako to funguje?