Halo Infinite - pokračovanie sci-fi strieľačiek Halo

Kategória: Najnovšie top hry na PS4, Xbox One, Nintendo a PC | Publikované: 01.07.2019
5
Halo Infinite - pokračovanie sci-fi strieľačiek Halo

Hra, ktorá mieri na novú generáciu konzol Xbox Two (Project Scarlett)

Začneme z historickej stránky exkluzívnej hernej série Halo. Prvá hra od vývojárov Bungie, Gearbox SoftwareMacSoft Games vyšla pod názvom HALO Combat Evolved v roku 2001 na Xbox a o 3 roky neskôr sa táto časť dostala aj na PC. Prvá časť mala okamžitý úspech - hra bola open-world, obsahovala krásne scenérie a na konzoly mala prekvapivo, na tú dobu, peknú grafiku. Čo sa týka verzie na PC, tá moc nezaujala z dôvodu slabého grafického spracovania. Levely, a ani ich scenéria nedokázali veľmi zaujať. Hra bola samozrejme len offline titulom.

HALO 2 - táto hra vyšla už v roku 2004 na Xbox a v roku 2007 aj na PC od vývojárov BungieXbox Game Studios. Hra mala u hráčov úspešnosť až 97% a získala aj ocenenie za najočakávanejšiu hru roka. Videohra Halo 2 pridala online multiplayer a hráč si ju mohol zahrať z pohľadu prvej osoby. Hráč opäť zachraňuje Zem pred útokom Covenantov a počas hry spoznáva ďalšiu postavu z nepriateľskej strany, postavu vojaka menom Arbiter. Hra mala stále grafiku, ktorá nebola prevratná, ale PC verzia tejto hry ju mala už obstojnú.

HALO 3 - ďalšia hra z úspešnej série HALO, ktorá získala u hráčov hodnotenie až 97%. Hra bola pôvodne vydaná 25. septembra 2007 a na tejto časti hry sa podieľali len vývojári z dielne Bungie. Hra vyšla na platformu Xbox 360 a Xbox One. Vývojári priniesli naozaj ,,naložené" grafické spracovanie, takže hra bola, ako tretia časť hernej série, naozaj krásna. Ako novinku Bungie prinieslo do hry online kooperáciu celou kampaňou. Kampaň bola rozmanitejšia a dávala väčší dôraz na príbeh. V neposlednom rade hra Halo 3 dávala možnosť hráčovi prejaviť svoju kreativitu v tvorení máp.

Halo Infinite xbox two

Herná séria Halo

Nesmieme zabudnúť ani na strategické spracovanie tejto hernej série, pričom hovoríme o týchto tituloch:

V strategických hrách HALO ďalej pokračoval boj proti kovenantom. Vývojári BungieEnsemble Studios túto hru vydali na platformy Xbox 360, Xbox One a neskôr aj na Microsoft Windows.

Ďalšie hry zo série Halo:

Halo Infinite ako pokračovanie úspešnej hernej série

A teraz sa presuňme na dlhoočakávanú hrupredstavenú na Xbox konferencii E3, s krásnym trailerom (sčasti bol ukázaný aj gameplay). Najnovšia videohra od vývojárov 343 Industries zvaná Halo Infinite je exkluzívnym titulom na Xbox One a Xbox Two (Project Scarlett). Ak si konzolový hráč a máš PlayStation 4 a veľmi sa Ti páči nová hra Halo Infinite, stále si môžeš zakúpiť Xbox One alebo Xbox Two v momente, keď oficiálne vyjde.smiley

Jednu z najlepších akčných hier na Xbox Halo Infinite predstavili na E3 už tento rok. Ako už bolo spomenuté, bol uvedený krásny trailer na hru, ktorý Ti prikladáme pod tento článok, aby si si ho mohol užiť hneď u nás na GameRoom.

Vývojári nám z herného sveta Halo Infinite veľa neukázali, ale na druhej strane o nejakých faktoch už vieme:

  • hru si môže hráč zahrať z pohľadu prvej osoby
  • hra bude mať otvorený svet
  • sci-fi strieľačka Halo Infinite bude ponúkať okrem režimu pre jedného hráča (single-player) aj režim pre viacerých hráčov (multiplayer)
  • príbeh pokračuje za vojaka Master Chief

Halo Infinite

Kde si budeš môcť zahrať najnovšiu exkluzivitu zo série Halo a kedy?

Prídeš si na svoje, ak si konzolový, ale i počítačový hráč!smiley

TOP sci-fi strieľačku Halo Infinite vývojári z dielne 343 Industries pripravujú na tieto platformy:

  • Xbox One a Xbox Two (Project Scarlett)
  • PC

Aký je však dátum vydania? Presné informácie ohľadom konkrétneho dátumu nemáme, avšak môžeme Ti s radosťou oznámiť, že sci-fi videohra Halo Infinite vyjde v období, keď má vyjsť nová generácia konzol od spoločnosti Microsoft - Project Scarlett. Konkrétne ide o koniec roka 2020, respektíve 4. kvartál 2020 (október, november, december).

Napíš nám do komentára, ako sa ti páčilo predstavenie Halo infinite na podujatí E3 2019 a ako by si túto hru zhodnotil na základe traileru. Hral si niekedy nejaký z titulov hernej série Halo? Ako sa ti hraný titul páčil?

Skvelá diskusia môže byť vytvorená iba s Tvojou pomocou, a preto sa určite zapoj! Tešíme sa!smiley

Halo Infinite project scarlett

PS.: Ak máš rád spoločnosť Microsoft, konzolu Xbox a herné tituly na túto platformu, určite si prečítaj aj naše iné články:

Zaujímať Ťa možno budú aj články o konzolách:

  1. Prečo sa rozhodnúť hrať na konzole?
  2. Xbox One a Xbox One X - súčasná generácia konzol od spoločnosti Microsoft
  3. Project Scarlett (Xbox Two) - nastávajúca generácia konzol, ktorá prijde s nadupaným výkonom

Článok bol vytvorený v spolupráci s hráčom RICHard_Heimdall_.

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Ako to funguje?