Hry na párty - TOP 5 hier

Kategória: Najlepšie hry na PS4, Xbox One, Nintendo a PC | Publikované: 19.08.2019
5
Hry na párty - TOP 5 hier

Na poriadnej párty nesmie chýbať ani poriadna zábava! Zábava na párty sa dá zabezpečiť mnohými spôsobmi, no snáď tým najúčinnejším sú hry. Hry predstavujú široký pojem. Môžu sa za nimi skrývať krabicové spoločenské hry, rôzne kartové hry či digitálne konzolové hry. Keďže žijeme v 21. storočí, ktoré nám ponúka množstvo nielen technologických vymožeností, tak správnu párty určite roztočíš s konzolovými hrami!

Možno sa však pýtaš, aké sú vhodné hry na párty pre dvoch a viacerých ľudí. Čítaj ďalej, pretože v nasledujúcich riadkoch určite nájdeš odpoveď na túto otázku!

5. The Jackbox Party Pack 5

Titul The Jackbox Party Pack 5 Ti prináša 5 zaujímavých hier, ktoré naštartujú Tvoju kreativitu aj vďaka tomu, že Teba a Tvojich kamarátov postavia do rozličných situácií. Hru môže hrať naraz až 8 hráčov, pričom každý z nich potrebuje smartfón, tablet alebo počítač pre pripojenie do hry.

Spoločne sa môžete zabaviť v nasledujúcich minihrách:

 1. You Don't Know Jack - ide o zábavný trivia kvíz, v ktorom zažijete množstvo prekvapení, a hlavne zábavy; táto minihra je určená pre 1 - 8 hráčov
 2. Split the Room - jedná sa o hru, ktorá vytvára potencionálne hypotetické situácie, ktoré častokrát pôsobia absurdne, a Ty musíš počas nich učiniť rôzne rozhodnutia, čo Ti niekedy pripadá ako nemožné (#mission impossible); táto minihra je určená pre 3 - 8 hráčov
 3. Mad Verse City - v tejto minihre bude Tvojou úlohou písať rýmy, keďže sa bude jednať o raperskú slovnú bitku, priprav sa na prejav Tvojho básnického čreva, pretože lepší rým vyhráva; do tejto minihry sa môžu zapojiť 3 - 8 hráči
 4. Patently Stupid - jedná sa o súťažnú minihru, v ktorej bude Tvojou úlohou kresliť rozličné zvláštne vynálezy za účelom vyriešiť absurdné problémy; do hry sa môžu zapojiť 3 - 8 hráči
 5. Zeeple Dome - v tejto hre budeš musieť čeliť hordám nepriateľov, pričom ak sa Ti bude dariť, odomknú sa Ti rozličné zbrane či výzvy, proti mimozemšťanom budeš môcť bojovať až s 5 kamarátmi

Túto párty hru si zahráš aj na konzole PS4, Xbox One či Nintendo Switch.

The Jackbox Party Pack 5 - TOP párty hry pre viacerých hráčov

4. Monopoly PLUS

Snáď každý pozná úspešnú spoločenskú krabicovú hru Monopoly. Vedel(a) si o tom, že Monopoly si môžeš zahrať aj na Tvojej konzole, či už je to PS4 alebo Xbox One? Vývojári z dielne Ubisoft si pripravili TOP zábavnú hru na párty pre dvoch a viacerých hráčov. Rozhodli sa totižto priniesť klasickú hru do moderného digitálneho prevedenia 21. storočia, čo Ti umožňuje zahrať si túto hru nielen na konzolách, ale taktiež na Tvojom smartfóne či tablete.

Ak si mal možnosť zahrať si klasické Monopoly, tak si určite pamätáš 2D herné pole, ktoré je tentokrát v hre zobrazené trojrozmerne (3D), pričom herné polia sú zachované, no uprostred sa nachádza mesto, ktoré sa vyvíja v priebehu hry.

Výnimkou digitálnej hry je aj to, že máš možnosť interagovať s obyvateľmi mestečka, ktoré je umiestnené v strede hracieho poľa. Obyvatelia sa budú tešiť z každého pokroku, ktorý dosiahneš a z každej inovácie, ktorú mestu prinesieš. Hra by sa teda dala pripodobniť aj simulátoru, v ktorom si zodpovedný za celkový vývoj mesta.

Okrem iného Ti hra ponúka aj:

 • možnosť prispôsobiť si pravidlá
 • viacero herných módov
 • multiplayer, v ktorom môžeš vyzývať hráčov z celého sveta
 • výzvy, ktoré Ti umožňujú vyhrať rôzne špeciálne objekty do Tvojej zbierky My Monopoly

Zaujala Ťa párty hra Monopoly PLUS? Ak áno, určite si pusti trailer nižšie.smiley

3. Overcooked! 2

Poznáš hru Overcooked! ? Hra Overcooked! 2 predstavuje pokračovanie pôvodnej TOP párty hry Overcooked, za ktorú sú zodpovední vývojári z dielne Ghost Town Games. Čo Ti však táto hra prináša? Overcooked! 2 je simulátorom varenia, pričom základom je kooperácia s Tvojimi spoluhráčmi. Zavolaj až 3 ďalších kamarátov a spolupracujte na príprave jedál pre rôzne reštaurácie!

Vašou úlohou bude:

 • variť
 • krájať
 • pripravovať
 • servírovať

Hra je zábavná vďaka tomu, že v nej vládne chaos, keďže postavičky do seba narážajú, a hra na Teba vytvára mierny psychický tlak. V pokračovaní Overcooked! 2 sa môžeš tešiť na nové levely, zaujímavo ladené reštaurácie, nové recepty či kuchárske oblečenia. Ak sa Ti táto hra zdá príliš jednoduchá, tak nám dovoľ, aby sme Ťa vyviedli z omylu. Varenie nebude také jednoduché, keďže do cesty sa Ti budú staviať rôzne prekážky, napríklad aj portály schopné premiestniť Ťa na iné miesto.

Kde si túto hru môžeš zahrať?

S touto hrou sa skutočne zabavíš a s Tvojimi kuchárskymi parťákmi sa môžeš spojiť buď prostredníctvom lokálneho (offline) multiplayeru alebo pomocou online multiplayer režimu.

Overcooked! 2 - TOP párty hra pre viacerých hráčov

2. Super Mario Party

Super Mario Party predstavuje sériu minihier, pri ktorých sa zabaví snáď každý! Jedná sa v poradí o jedenásty hlavný diel v sérii Mario Party, ktorý sa stal jednou z najlepšie predávaných hier na konzolu Nintendo Switch (k 31. marcu 2019 sa predalo cca 6,4 miliónov kópií). Táto TOP párty hra pre dvoch a viacerých hráčov je exkluzívnou hrou na konzolu Nintendo Switch.

Vývojári z dielne NDcube sa rozhodli priniesť klasické Mario Party hry v novom prevedení pod názvom Super Mario Party. Minihry obsiahnuté v tomto titule si môžeš zahrať až s ďalšími 3 kamarátmi.

Čo je okrem iného výhodou konzoly Nintendo Switch? To, že táto konzola Ti umožňuje zahrať si Super Mario Party v móde zvanom Partner Party, pričom hrajú tímy skladajúce sa z 2 hráčov a každému z nich slúži ako ovládač iba jeden JoyCon.

Zaujímavosťou jednej z najlepších párty hier - Super Mario Party - je aj to, že niektoré z minihier ovládaš klasicky tlačidlami JoyConov, no iné vyžadujú aj ovládanie prostredníctvom reálnych pohybov hráča.

Špecialitou hry Super Mario Party je aj to, že ako prvá zo série Mario Party priniesla online multiplayer, pričom hry, ktoré sú zahrnuté iba v Party móde, sú obmedzené iba na lokálny multiplayer.

Super Mario Party - TOP párty hra pre viacerých hráčov

1. Just Dance - zatancuj si s kamarátmi

Pre milovníkov tanca a hudby si vývojári z dielne Ubisoft každoročne pripravujú sériu nových mega hitov, na ktoré si môžeš zatancovať nielen sám(a), ale aj s Tvojimi kamarátmi. Séria hier Just Dance, ktorá je dostupná na konzoly Xbox One, PlayStation 4 a Nintendo Wii, si získala obrovskú popularitu na celom svete, a tým sa zaslúžila o zaradenie medzi TOP hudobno-tanečné hry na trhu s hrami.

Aký je princíp jednej z najlepších hudobno-tanečných hier Just Dance? Na obrazovke vidíš pohyby tanečníkov, ktoré musíš vierohodne kopírovať. Sníma Ťa buď pohybový senzor Xbox Kinect, alebo sú Tvoje pohyby zaznamenávané pomocou špeciálnej aplikácie na Tvojom smartfóne. Je úplne jedno, či vlastníš zariadenie s operačným systémom Android alebo iOS.

K tomu všetkému Ti, samozrejme, hrá skvelá hudba v podobe najnovších a najpopulárnejších hitov.

Ako príklad môžeme uviesť hity z najnovšie pripravovanej hry Just Dance 2020:

 • Billie Ejlish Bad Guy
 • Daddy Yankee ft. Snow Con Calma
 • Ariana Grande God is a Woman
 • Cardi B Bad Bunny & J Balvin I Like It
 • Panic! At the Disco High Hopes

Ak Ťa tieto hity oslovili, tak na hru Just Dance 2020 sa môžeš tešiť aj v našom e-shope. Ak sa Ti viac páčia hity zo súčasnej hry Just Dance 2019 a máš doma konzolu Xbox One, neváhaj, objednaj túto hru už dnes a tancuj v rytme súčasných hitov už zajtra! Momentálne najlepšiu hudobno-tanečnú hru Just Dance 2019 nájdeš v našom e-shope tu.

Just Dance 2019 a Just Dance 2020 - najlepšie párty hry na PS4 a Xbox One

Vybral si si svoju TOP hru z nášho zoznamu 5 najlepších párty hier určených pre dvoch a viacerých hráčov? Ktorá Ťa najviac oslovila a prečo? Zahráš si ju so svojimi kamarátmi na poriadnej párty? Určite nám napíš svoj výber, postrehy, podnety či skúsenosti do komentárov!

Tešíme sa na skvelú párty diskusiu!smiley

PS.: Zaujať Ťa môžu aj iné články o najlepších hrách na konzolu PlayStation 4 a Xbox One:

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Just Dance jednoznačne najlepšia zábava... ak sa chcete zasmiať a zároveň hýbať, určite odporúčam :D zábava zaručená hlavne keď hrajú naraz ženy aj muži :D
Ako to funguje?