Konzola PlayStation 5 (PS5) potvrdená - DÁTUM VYDANIA AJ CENA

Kategória: Svet hier | Publikované: 08.10.2019
5
Konzola PlayStation 5 (PS5) potvrdená - DÁTUM VYDANIA AJ CENA

Aj Ty si vášnivým fanúšikom a hráčom len tých najlepších hier na konzolu PlayStation 4 (PS4)? Nevieš sa už dočkať novej generácie konzol od spoločnosti Sony? Ak áno, tak si narazil(a) na správny článok, pretože by sme Ti s radosťou chceli oznámiť, že spoločnosť Sony oficiálne potvrdila svoju novú konzolovú generáciu s názvom PlayStation 5 (PS5).

Názov asi ani nie je veľkým prekvapením, keďže všetci sme čakali, že sa nová TOP konzola od Sony bude takto volať. Aký bude však jej dátum vydania a cena? Čo o nej zatiaľ vieme z technického hľadiska? Aké TOP hry si na PS5 budeme môcť zahrať?

Na tieto otázky si spoločne odpovieme v nasledujúcich riadkoch!smiley

Konzola PlayStation 5 potvrdená - dátum vydania aj cena (logo)

Čo vravíš na nové logo PS5 od spoločnosti Sony (všetky práva patria spoločnosti Sony Interactive Entertainment).

Nová konzola PlayStation 5 (PS5) - čo o nej zatiaľ vieme?

Čo bude mať nová konzola pod kapotou a na čo sa môžeme tešiť? Spoločnosť Sony potvrdila, že môžeme očakávať úplne nový ovládač s názvom Dualshock 5, ktorý príde, samozrejme, s vylepšeniami a novinkami.

Medzi najdôležitejšie zmeny a novinky môžeme zaradiť:

  • váhu nového ovládača Dualshock 5 - bude ťažší oproti ovládaču Dualshock 4
  • lepšia výdrž batérie
  • konektor USB-C
  • nový zážitok z vibrácií ovládača Dualshock 5 - rôzne vibrácie na základe odlišných okolností
  • zmeny v odpore tlačidiel L2 a R2 (iný pocit, napríklad, pri strelnej zbrani a iný pri naťahovaní luku)

Poďme na ďalšie dôležité veci! Tešiť sa môžeš aj na rýchly SSD disk (zrýchlenie zapínania konzoly, načítania a streamingu), ktorý je typický najmä pre počítače. Veľmi veľkou novinkou, ktorá Ťa možno prekvapí, je aj to, že hry si nebudeš musieť inštalovať úplne celé, čím môžeš ušetriť úložný priestor. Inak povedané, ak budeš čakať na nejakú TOP hru pre dvoch a viacerých hráčov (multiplayer), a zároveň bude obsahovať aj single-player kampaň, tak si časť pre jedného hráča nemusíš vôbec nainštalovať. Alternatívou je potom možnosť odinštalovania kampane po jej odohraní.

Znie to dobre, však?

Spomenúť musíme aj spätnú kompatibilitu, tzn. aj ,,staršie" hry na PS4 si môžeš bez problémov zapnúť na PlayStation 5.

Okrem toho sa môžeme tešiť aj na nové TOP hry, ktoré vyjdú už na konzolu PS5. S najväčšou pravdepodobnosťou sa dočkáme pokračovaní najlepších hier na PS4 - za zmienku stojí God of War 2, Marvel's Spider-Man 2, Horizon Zero Dawn 2, Days Gone 2 či úplne nová hra Ratchet & Clank. Tieto mega hry by mali byť exkluzívne na konzolu PS5.

Konzola PlayStation 5 (PS5) - dátum vydania aj cena

PlayStation 5 (PS5) - dátum vydania a cena

Tešiť sa na novú generáciu konzol môžeme koncom roka 2020, takže si musíme ešte minimálne rok počkať. Predpokladáme, že cenovo sa nová konzola od Sony bude pohybovať na úrovni terajšej konzoly PlayStation 4 (PS4) v čase jej vydania.

Tešíš sa na novú konzolu PlayStation 5 (PS5) od spoločnosti Sony? Budeš si ju kupovať? Myslíš si, že porazí Xbox Scarlett alias Xbox Two? Zdôver sa nám s Tvojimi myšlienkami v komentároch!smiley

PlayStation 5 (PS5) - dátum vydania aj cena

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Ako to funguje?