League of Legends

Kategória: Esports | Publikované: 07.04.2019
4.5
League of Legends

Jedna z najlepších a najúspešnejších online hier

Hra League of Legends patrí momentálne medzi najúspešnejšie Esports hry na svete. Ide o free to play hru, možno je aj to jeden z faktorov úspešnosti. Patrí do žánru MOBA, čiže celým názvom multiplayer online battle arena. V podstate ide o to, že si vyberáš hrdinu s určitými schopnosťami, ktoré môžu byť nápomocné nielen Tebe, ale aj Tvojmu tímu k dosiahnutiu výhry nad druhým tímom.

O čom je táto hra?

Vyber si svojho hrdinu a úlohu a staň sa súčasťou tímu, s ktorým sa môžeš predierať k víťazstvám proti iným hráčom. Môžeš hrať v tímoch s 3 alebo 5 hráčmi. Radíme Ti premyslieť si dôkladne voľbu úlohy v tíme, nakoľko každá úloha disponuje škálou schopností, ktoré nemajú zasa iné. Každý hráč je pre svoj tím mimoriadne dôležitý.

 1. AD carry - Najväčší silák.
 2. Support - Kryje chrbát najväčšiemu silákovi.
 3. Jungler - Úlohu má trošku z iného súdka, ten si ide svoje (získava zlato).
 4. Tank - Má najväčšiu výdrž.

Minioni

Cieľom tohto súboja bude zničiť základňu nepriateľského tímu, a zároveň obrániť tú svoju! Tieto základne sú však poprepájané špeciálnymi trasami, cez ktoré sa len tak premávajú tzv. minioni. Títo minioni predstavujú jednotky, proti ktorým môžeš bojovať aj Ty. Rozoznávame teda minionov, ktorí sú na Tvojej strane, a tých, ktorých sa musíš zbavovať. Dôležité je povedať, že z týchto minionov môžeš dostať peniaze. Tieto následne zužitkuješ na nákup rozličných predmetov. Za zabíjanie môžeš získavať dokonca i skúsenosti, ktoré Ťa posúvajú na nové úrovne. Odporúčame Ti preto zabíjať nepriateľských minionov, pomôžeš tým nielen sebe, ale aj svojmu tímu.

Cieľ súboja

Úplne najdôležitejším cieľom v celej hre je zničenie Nexusu, ktorý sa nachádza v základni nepriateľského tímu. Ak chceš využiť naplno potenciál svojich schopností v hre, môžeš dokonca pozabíjať i zopár príšer, ktoré Ťa výrazne zvýhodnia. 

League of Legends gif

Ocenenia

Samotná hra Ťa motivuje k lepším výkonom aj rôznymi oceneniami, ktorými sú napríklad:

 • First Blood - Toto ocenenie získa hráč, ktorý v súboji zabije ako prvý svojho protivníka.
 • Double, Triple, Quadra a Penta kill - Toto ocenenie si pripíšeš v závislosti od toho, koľko hráčov za sebou zabiješ.

Lobby

Lobby predstavuje klasické Menu, do ktorého sa dostaneš, ak nehráš priamo zápas v League of Legends. Táto hra je okrem iného tiež založená na tom, že môžeš sledovať výsledky a štatistiky iných hráčov, ale tiež ich hru v tzv. spectator móde. Tiež si môžeš pokecať s ostatnými hráčmi aj počas čakania na Tvoju hru, čo úplne oceňujeme.

Módy a mapy

V tejto TOP hre si môžeš vyskúšať rozličné módy, ktoré sú veľmi populárne nielen medzi najznámejšími Esports hrami. Okrem módov Ti vývojári ponúkajú aj širokú škálu máp, v ktorých určite zažiješ kopu srandy s Tvojimi spoluhráčmi. 

League of Legends a Esports

Možno si už aj počul o tom, že táto hra sa dostala do povedomia iných ako jedna z najúspešnejších Esports hier na svete. Na svete existuje veľmi veľa tímov, ktoré sa snažia rok čo rok stať tými najlepšími. Niektorí sa dokonca hraním hier aj živia. Hráči v takýchto prípadoch reprezentujú určité organizácie a tie im za reprezentáciu platia. Je to veľký marketing a točia sa tam celkom slušné peniaze.

Taká malá pikoška. Vedel si o tom, že v Južnej Kórei má dokonca táto fenomenálna hra vlastný televízny program zameraný na turnaje v istej kórejskej televíznej stanici?

A ešte ako čerešničku na záver Ti ponúkame 10 najlepších League of Legends tímov v elektronickom športe (momentálne):

 1. Invictus Gaming LoL
 2. Fnatic
 3. SK Telecom T1
 4. Griffin
 5. Kingzone DragonX
 6. Flamengo eSports
 7. Topsports Gaming
 8. FunPlus Phoenix
 9. Team Solomid
 10. Royal Never Give Up

Kde si môžu hráči zahrať League of Legends? Čo by malo hráča presvedčiť zahrať si túto hru podľa hráčov?

Túto Esports MOBA hru si môžeš zahrať na PC. Užívatelia Google ohodnotili túto hru na 78 %. Čo hlavne presvedčilo iných hráčov?

 1. vyváženosť herných postáv
 2. Esports
 3. hra nikdy nekončí
 4. systém hodnotenia hráčov
 5. hra zdarma

Skúsil si si už niekedy túto hru? Ak áno, čo Ťa na nej najviac bavilo? Rozmýšľaš, že si ju zahráš? Ktoré prvky by si vyzdvihol na tejto hre?

Krásny zážitok s titulom League of Legends Ti želá tím GameRoom!

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Ako to funguje?