Marvel's Spider-Man - hrdina z Marvelu na konzole PlayStation 4!

Kategória: Najlepšie hry na PS4, Xbox One, Nintendo a PC | Publikované: 27.06.2019
5
Marvel's Spider-Man - hrdina z Marvelu na konzole PlayStation 4!

Komiksový hrdina v akcii v úspešnej konzolovej hre!

Spider-Man? Meno, ktoré už počul snáď každý! Komiksový superhrdina, ktorý sa dostal aj do herného priemyslu, je neoddeliteľnou súčasťou Marvel komiksov. Ak si bez marveloviek nevieš predstaviť svoj život, máš rád výborné filmy a hry, tak by sme Ti radi predstavili konzolovú hru Marvel's Spider-Man, ktorá patrí momentálne medzi stabilnú súčasť najlepších hier sveta. Fanúšikovia sveta Marvel sa dočkali úžasného herného spracovania slávneho komiksového hrdinu Spider-Mana alias Petera Parkera, ktorý musí okrem svojich bežných ľudských povinností riešiť i pomoc ľuďom!

Si pripravený čeliť dobrodružstvám Petera Parkera alias Spider-Mana v skvelej akčnej adventúre? Už teraz sa tešíme, ako Ti predstavíme hru, ktorá dosiahla 95 % popularitu medzi hráčmi na Googli.

Je Spider-Man Tvojím obľúbeným hrdinom vo svete Marvel?

Otvorený svet vo fiktívnej verzii New York City

Otvorený svet. Jeden z najpopulárnejších herných prvkov, aké môžeš v moderných hrách nájsť. Otvorený svet je založený na možnosti voľného bádania sveta, misiách alebo úlohách, ktoré môžeš vo väčšine prípadov plniť v ľubovoľnom poradí, či na vedľajších misiách, ktoré dodávajú hlavnému príbehu ešte kus zaujímavosti a unikátnosti. Samozrejme, otvorený svet nemôžeme úplne porovnávať s MMORPG hrami, ktoré pracujú trochu na inom princípe.

So svojím Spider-Manom alebo Peterom Parkerom sa ocitáš v Manhattane, v obrovskej metropole New York City. Hra Marvel's Spider-Man Ti ponúka možnosť voľného pohybu po meste, v ktorom hráš za Spider-Mana z pohľadu tretej osoby. Hry z pohľadu tretej osoby sa začínajú v hernom svete objavovať čoraz častejšie, čoho si boli vývojári z dielne Insomniac Games vedomí. Máš rád tituly z takéhoto pohľadu?

Vrhanie pavučín a hra Marvel's Spider-Man

Úžasné šialenstvo z filmových spracovaní Spider-Mana sa premieta aj do hry, v ktorej si môžeš vyskúšať aj strieľanie pavučín, ktoré Ťa posúvajú ďalej po objektoch, respektíve budovách. Ak si si teda niekedy predstavoval to, že by si sa stal Spider-Manom a mohol švihať pavučiny, tak práve sa Ti naskytá taká možnosť v hre Marvel's Spider-Man!

Vývojári z dielne Insomniac Games si dali záležať na hernej mechanike využívania pavučín, nakoľko ,,cestovanie" pomocou nich môže byť veľmi rýchle. Pavučiny môžeš totižto švihať veľmi presne, a to na miesto, ktoré si si vybral.

Marvel's Spider-Man PS4

Tešiť sa teda môžeš na preskúmavanie sveta týmito spôsobmi:

 • skákaním
 • pomocou pavučín, ktorých systém mierenia je presný
 • behom po budovách
 • automatickým preskakovaním prekážok

Dokonca je skvelé aj to, že si môžeš regulovať rýchlosť pohybu pomocou pavučín prostredníctvom ich uvoľňovania v určitých momentoch. Táto herná mechanika Ti v Marvel hre Marvel's Spider-Man dokáže pomôcť s nabraním výšky či rýchlejším pohybom.

A aby toho nebolo málo, táto úspešná hra na konzoly prináša aj systém rýchleho cestovania pomocou metra v New York City.

Ako funguje boj vo výborne hodnotenej hre Marvel's Spider-Man?

V jednoduchosti je krása. Táto múdrosť platí aj pre túto akčnú adventúru. Tešiť sa môžeš okrem pútavého príbehu aj na boje, ktoré už patria nielen k Spider-Manovi, ale k celej sérii Marvel.

Ako teda funguje bojový systém v titule Marvel's Spider-Man?

 • Útokom nepriateľa sa môžeš úspešne uhýbať
 • Tvoji nepriatelia sa môžu triasť strachom z Tvojej sily, čiže sily Spider-Mana, a aj z Tvojich fyzických úderov (fyzický súboj môže byť naozaj rýchly v závislosti od rýchlosti Tvojich reakcií)
 • Možno si netušil, ale útočiť na záporákov hry môžeš aj pomocou pavučín (neznie to zle, že?)

Úlohou pavučín v súbojoch je dať Spider-Manovi možnosť ochromiť nepriateľov či znemožniť im pokračovať v boji, tým, že ich prilepíš pavučinou.

Čo všetko ešte dokáže Tvoj obľúbený Spider-Man v akčno-dobrodružnej hre Marvel's Spider-Man?

 • využívať svoje okolie na útok (napríklad hádzanie predmetov, osôb paralyzovaných pavučinou či granátov po Tvojich nepriateľoch)
 • používanie systému Focus (sústredenie), ktorý môže Tvojho Spider-Mana liečiť, pričom Focus, ktorý je ,,nabitý" úplne, môže aktivovať špeciálne útoky, ktorými môžeš okamžite odrovnať svojich nepriateľov
 • rozumne predpokladať blížiace sa útoky, ktoré môžu byť odvrátené, pomocou tzv. Spider sense (akéhosi špeciálneho zmyslu pavúčieho muža) nad hlavou Spider-Mana (ak teda správne využiješ túto schopnosť, tak si budeš môcť užiť aj ďalšiu hernú mechaniku, a to vrhnutie pavučiny na nepriateľa)

Útoky musia byť plánované rozumne, keďže nie na všetkých nepriateľov funguje rovnaká stratégia (napríklad poraziť záporákov držiacich štíty môžeš tak, že na nich zaútočíš zo zadu).

Marvels SpiderMan

Hrateľnosť je naozaj výborná

Okrem už spomenutých herných mechaník titulu Marvel's Spider-Man sa môžeš tešiť aj na množstvo iných užitočných pomocných mechaník, ktoré Ťa môžu potešiť a ktoré určite efektívne v boji využiješ! Tieto užitočné pomocné schopnosti si budeš musieť postupne odomykať v priebehu hry.

Čo to znamená v praxi? Ak by Ti nestačilo hranie sa s klasickou schopnosťou vrhania pavučín, tak Ťa možno poteší aj to, že počas Tvojho boja môžeš rozumne využiť aj, napríklad, elektrické pavučiny či vrh pavučinou, ktorá odhodí nepriateľov k blízkemu objektu.

Aká by to bola hra so Spider-Manom, ak by si nemal možnosť nejakým spôsobom využiť i kostýmy. V hre si budeš môcť odomknúť aj rôzne kostýmy, z ktorých niektoré Ti ponúkajú naozaj zaujímavé schopnosti, ktoré Ti môžu pomôcť v náročnom boji (napríklad kostým, ktorý redukuje gravitáciu). Herných vývojárov treba určite aj za takéto možnosti pre hráča, ktoré zvyšujú zážitok z hry, pochváliť!

Akčná Marvel adventúra Marvel's Spider-Man Ti okrem týchto herných mechaník prináša aj:

 • možnosť levelovania svojej postavy
 • odomykanie špeciálnych zručností z 3 odlišných špecializácií Spider-Mana
 • 3 špecializácie Spider-Mana (zameranie na boj po zemi, vzdušný boj či cestovanie)

Niektoré okamihy hry Ti okrem toho dávajú možnosť zahrať si aj za Petera Parkera (druhé ja Spider-Mana), priateľku Mary Jane Watson či Milesa Morala (Miles Morales).

Náročnosť hry Marvel's Spider-man?

Možno by si sa rád spýtal aj na to, aké levely náročnosti prinášajú vývojari z dielne Insomniac Games.

Hra môže byť dokončená v nasledovných leveloch náročnosti:

 1. Friendly (jednoduchá hra)
 2. Amazing (normálna - stredná náročnosť)
 3. Spectacular (ťažká náročnosť)
 4. Ultimate (top náročnosť, ktorá bola pridaná až patchom po vydaní hry)

Level náročnosti Ultimate je naozaj už pre profíkov, ktorí už majú čo-to odohrané v hre Marvel's Spider-Man! Ultimate náročnosť zvyšuje životy a poškodenie nepriateľov, pričom znižuje tie Tvoje (Spider-Manove).

Táto akčná adventúra však ponúka ešte viac!

Hra Marvel's Spider-Man si pre Teba pripravila ešte niečo! Zažil si už v nejakej hre možnosť odfotiť si zaujímavé zábery Tvojho hrdinu? Totižto vývojári sa rozhodli dať hráčom možnosť urobiť si selfie svojho Spider-Mana. To však nie je ešte všetko! Ak by Ti takéto fotky nestačili, môžeš si vyskúšať urobiť fotku Spider-Mana priamo počas boja!

Vývojári týmto dokazujú, že moderný trend fotografovania a vytvárania selfie fotiek nie je tabu ani v hernom priemysle!

Čo si myslíš o tejto možnosti? Páči sa Ti možnosť vytvárania fotiek, respektíve selfie fotiek v tejto hre?

Marvel's Spider-Man PS4

Na záver ešte jedna informácia, herný titul Marvel's Spider-Man by Ťa mohol zaujať aj tzv. New Game Plus možnosťou, ktorá Ti dovoľuje začať hru od začiatku s rôznymi vylepšeniami, ktoré si si mohol/mohla už predtým odomknúť. Neznie to vôbec zle, čo myslíš?smiley

Mimochodom, táto hra prichádza aj v týchto edíciach:

Recenzie hráčov na PS4 hru Spider-Man

V úvode článku sme už spomínali, že tento titul si vyslúžil od hráčov 95 % hodnotenie na Googli.

Čo sa najviac páči hráčom na tejto konzolovej hre?

 • rozľahlé prostredie
 • pohyby Spider-Mana
 • súbojový systém
 • zvukové prevedenie
 • obleky a vylepšenia
 • viac postáv, za ktoré si môžeš zahrať
 • dĺžka hry

Kde si zahrám hru Marvel's Spider-Man?

Akčná hra Marvel's Spider-Man je exkluzívny titul pre PlayStation 4, čo je ďalšou z mnohých výhod tejto konzoly. Ak chceš vedieť čo-to aj o iných exkluzívnych hrách pre PS4, určite si prečítaj aj články:

Ak Ťa nepresvedčili o sile konzoly PS4 tieto skvelé hry, možno Ťa o nej presvedčí náš článok, ktorý sa jej venuje podrobnejšie. Vieš o tom, že čoskoro príde na trh aj nová generácia konzol? Ak si PS hráčom, tak Ti nemôžu ujsť ani novinky o plánovanej konzole PlayStation 5.

Aký je Tvoj názor? Hral si už akčnú adventúru Marvel's Spider-Man? Myslíš si, že táto hra získala také dobré hodnotenie zaslúžene? Čo by si na nej vyzdvihol a čo na druhej strane skritizoval? Si fanúšikom hrdinov od Marvelu alebo máš radšej postavy z DC comics?

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Ako to funguje?