MediEvil (2019) alebo návrat klasickej hry na PS4

Kategória: Najnovšie top hry na PS4, Xbox One, Nintendo a PC | Publikované: 25.08.2019
5
MediEvil (2019) alebo návrat klasickej hry na PS4

Ak si konzolovým hráčom už nejaký ten čas, respektíve niekoľko rokov, a pamätáš si ešte na éru pôvodnej konzoly od spoločnosti Sony - PlayStation - tak Ťa určite poteší návrat jednej z najlepších klasických hier na túto konzolu. Pôvodná populárna hra MediEvil uzrela svetlo sveta v roku 1998. Tento október však prichádza úplne v novom svetle exkluzívne na súčasnú najpredávanejšiu konzolu PlayStation 4.

Prepracovanie mega úspešnej hry na PS4

Koncom roku 2017 sa rozšírila informácia, že Sony pracuje na novom vydaní MediEvil pre konzolu PlayStation 4. Takmer o rok neskôr Sony uviedlo, že akčná adventúra nebude remastered verziou, ale bude veľkým remake-om pôvodnej klasickej hry, ktorá bola vyvinutá na PlayStation.

Za vývoj hry v novom prepracovaní sú zodpovední práve vývojári zo štúdia Other Ocean Emeryville, pričom vývoja remake-u sa zúčastnilo aj niekoľko členov tímu, ktorý je zodpovedný za hru z roku 1998 (SCE Cambridge).

Čo je skvelé na novej hre MediEvil, je aj to, že na konzole PS4 Pro bude podporovať 4K rozlíšenie a snáď najväčším pozitívom pre hráčov bude aj veľmi prijateľná cena hry, ktorá nepresiahne 30 €.

Najnovšia akčno-dobrodružná hra, ktorú vydá SIE (Sony Interactive Entertainment), bude prepracovaná od úplných základov, keďže každý hráč uzná, že od roku 1998 sa herný priemysel výrazne zmenil a rozhodne napredoval rapídne rýchlym tempom a konzoly z čias minulého tisícročia sa nemôžu porovnávať s tými súčasnými.

MediEvil - najlepšia príbehová hra pre deti na PS4 roku 2019

O čom je príbeh novej hry MediEvil (2019)?

Tí, ktorí ešte nemali tú česť prísť do kontaktu s TOP príbehovou hrou na PlayStation, pravdepodobne nepoznajú ani jej príbeh. Radi by sme teda objasnili, že dej hry MediEvil sa odohráva vo fiktívnom kráľovstve Gallowmere. 100 rokov pred začiatkom hry bol tento kraj napadnutý zlým bosorákom, ktorý sa volá Zarok. Zarok nezaútočil sám, ale prišiel aj so svojou armádou nemŕtvych. Kto však bránil kráľovstvo Gallowmere? Legendy rozprávajú, že na čele kráľovských armád bol samotný Sir Daniel Fortesque, ktorý údajne aj porazil záporáka Zaroka.

Tak, ako to už v bitkách býva, tak ani táto bitka sa nezaobišla bez zranení, či strát na životoch. Snáď najväčšmi zasiahla kráľovstvo smrť legendárneho Sira Daniela Fortesquea, ktorý bol po svojej smrti vyhlásený za hrdinu a mučeníka.

Prešlo 100 pokojných rokov a Zarok, ktorý sa doposiaľ schovával a čerpal silu, sa vrátil a vďaka svojim bosoráckym schopnostiam oživil aj svoju armádu nemŕtvych. Tu však jeho zákerné činy rozhodne nekončia, keďže ukradol aj duše nevinných ľudí kráľovstva Gallowmere. Čo sa však nestalo! Jeho kúzla neukradli iba duše ľudí, no tiež nechtiac prebudili telo legendárneho bojovníka Sira Daniela, z ktorého už nezostalo viac než kostlivec bez čeľuste.

Sir Daniel Fortesque nemá pokoja ani v hrobe a musí sa vydať na putovanie kráľovstvom Gallowmere, aby naplnil svoj osud a porazil Zaroka naveky vekov! Týmto rozhodnutím môže zachrániť celé kráľovstvo!

Si pripravený zachrániť kráľovstvo v TOP akčnej adventúrnej hre MediEvil (2019)?

Akčná bojová hra vhodná aj pre deti

Aká bude najnovšia hra na PS4 z dielne Other Ocean Emeryville? Okrem toho, že sa bude jednať o akčnú adventúru, hra bude mať taktiež prvky bojových hier rovnako, ako to bolo v prípade pôvodnej hry na konzolu PlayStation. Prirovnať by sme novinku MediEvil v určitom ohľade mohli aj k TOP RPG hre Diablo III (štýl eliminácie nepriateľov, príbeh, atmosféra, úlohy, rôzne bojové prvky a podobne), aj keď, samozrejme, ide o 2 odlišné hry.

Hráči si budú môcť vybrať medzi rozličnými zbraňami, ktoré budú slúžiť na porážanie nepriateľov v boji.

Bude sa jednať o širokú škálu zbraní, či už na blízko alebo na diaľku:

  • meče
  • kladivá
  • sekery
  • nože (na hádzanie)
  • kuše
  • pálky

Ak Ti tieto zbrane nestačia, tak Ťa určite pobaví aj to, že Tvoja hrateľná postava Sir Daniel Fortesque bude môcť ako zbraň použiť aj svoju vlastnú ruku, ktorú si ako kostlivec dokáže oddeliť od tela a bojovať s ňou na blízko i na diaľku (melee a ranged). Je to celkom výhoda, keď nemáš poruke žiadnu zbraň, že?

Možno Ťa prekvapí, ale niektoré zbrane si môžeš aj ,,nabiť", aby spôsobili nepriateľovi ešte väčšiu škodu (damage). Nabitím zbrani môžeš dodať aj takú schopnosť, že zbraň Ti ukáže skryté miesta, alebo nové cesty, o ktorých nevieš. Na obranu Ti bude slúžiť štít, ktorý môžeš využívať iba príležitostne, keďže ,,sila" štítu nie je večná.

Čo sa týka života, tak na jeho dopĺňanie Ti budú slúžiť tzv. life bottles alebo fľašky so životom, ktoré budeš musieť zbierať, a automaticky Ti doplnia chýbajúci život v bitke. Cestou stretneš aj množstvo sôch rôznych bytostí, ku ktorým sa môžeš priblížiť za rôznym účelom. Takéto zelené sochy Ti poskytnú užitočnú informáciu, pričom ak narazíš na modrú, tak vedz, že s touto sochou vyjednáš určite skvelý obchod!

Jedna z najlepších akčných, dobrodružných a bojových hier na PlayStation 4 - MediEvil (2019) - je typická aj svojím animovaným grafickým prevedením. Túto TOP hru si teda rozhodne užije nielen dospelý, ale i dieťa!

Hra však na druhej strane nie je určená pre dvoch a viacerých hráčov (multiplayer), a teda si budeš musieť vystačiť sám, avšak to Ti určite nebude brániť len v tom najlepšom hernom zážitku!

MediEvil (2019) - TOP nová hra pre deti na PS4

Čoho sa v akčnej adventúre MediEvil ešte dočkáš?

V TOP očakávanej hre, ktorú si zahráš iba na PlayStation 4, si užiješ kopec zábavy, či už sa jedná o vtipný príbeh, alebo skvelú hrateľnosť. Z hľadiska hrateľnosti by sme vyzdvihli ešte aj to, že počas hry môžeš naraziť aj na tzv. kalichy duší (chalices of souls), ktoré sú v hre skryté.

Každá úroveň Ti ponúka jeden takýto skrytý kalich, ktorý môžeš získať tým, že splníš rozličné podmienky, ako napríklad zneškodnenie určitého počtu nepriateľov.

Na čo Ti slúžia tieto kalichy?

  • v prípade, že v každej úrovni vezmeš kalich, môžeš vstúpiť do Siene hrdinov (Hall of Heroes)
  • po vstupe do tejto siene si môžeš pozbierať svoje odmeny - nové zbrane, ktoré kedysi slúžili padlým hrdinom
  • pozbieranie všetkých kalichov Ti odomkne skutočný koniec hry

Novinkou bude aj nový kamerový systém, ktorý bude pre hráčov určite pohodlnejší ako ten, ktorý bol v pôvodnej hre z roku 1998.

MediEvil (2019) - TOP príbehová hra na konzolu PlayStation 4 (PS4) pre deti

Dátum vydania a cena

Hra MediEvil sa tento rok dočká skvelého remake-u, nielen čo sa týka výrazného grafického vylepšenia, ale zmena nastane aj v hlase rozprávača príbehu, ktorý tentokrát narozprávala herečka Lani Minella.

Ak hľadáš perfektnú animovanú zábavku na nielen večerné chvíľky, tak si myslíme, že akčná adventúra MediEvil, ktorá je určená nielen pre deti, sa o to postará!

Aký je dátum vydania akčnej adventúry s bojovými prvkami MediEvil (2019)?

  • 25. október 2019 (upozorňujeme, že v rovnaký deň vychádza taktiež aj jedna z najočakávanejších najlepších akčných hier (strieľačiek) roku 2019 na PS4, Xbox One a PC - Call of Duty: Modern Warfare)

GameRoom E-SHOP: Zakúpiť si túto hru budeš môcť v CZ jazyku v našom e-shope tu. Podobne si budeš môcť u nás zakúpiť aj TOP akčnú hru (strieľačku) Call of Duty: Modern Warfare, ktorá vychádza aj na PS4 a Xbox One v rovnaký deň ako MediEvil (2019), teda 25. októbra 2019. Ak máš záujem, neváhaj kliknúť sem.

PS: Ak Ťa zaujala animovaná, respektíve detská tematika, určite odporúčame novú TOP exkluzívnu plošinovú hru na Xbox One - Ori and the Will of the Wisps, ktorá Ti bude k dispozícii v našom e-shope po jej vydaní (dátum vydania je 11. február 2020). Ide o pokračovanie plošinovej hry s mnohými oceneniami - Ori and the Blind Forest.

Prečítať si o tejto hre viac môžeš v článku, prípadne v databáze hier.

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Ako to funguje?