MediEvil Remake (PS4) - komplexná recenzia

Kategória: Recenzia | Publikované: 17.12.2019
0
MediEvil Remake (PS4) - komplexná recenzia

Počul(a) si už o tohtoročnej mega halloweenskej hre MediEvil? Možno si o nej počul(a) už aj dávno predtým, keďže ide o návrat klasickej platformovej akčnej adventúry, ktorá bola pôvodne určená pre prvú generáciu konzol od Sony - PlayStation

Tentokrát sa príbeh Sira Daniela vylepšil o modernú grafiku, nový kamerový systém a dostupnosť na PlayStation 4. Nestačí? Nové prevedenie TOP hry MediEvil prišlo rovno s CZ dabingom (kompletná česká lokalizácia), čo tu nebolo naozaj dlho. Zážitok z hra samotnej je o to viac autentickejší a zábavu si vychutnáš naplno. Hra je skvelou alternatívou aj pre deti, keďže budú bez problémov rozumieť všetkému - dabovanej reči postáv, českému manuálu, jednoducho celej hre. 

Základné informácie o hre MediEvil Remake (2019):

MediEvil Remake (PS4) - ako hru hodnotí portál Metacritic.com?

Celosvetovo známy portál Metacritic.com si nenechal ujsť novú lahôdku v podobe oprášeného príbehu udatného Sira Daniela Fortesquea. Nemôžme povedať, že hodnotenie kritikov je najlepšie, no platformové hry málokedy predbehnú súčasné RPG/akčné/športové či iné hry s modernými prvkami. 

Každopádne môžeme skonštatovať, že samotní hráči hru ohodnotili veľmi priaznivo, o čom svedčí priemerné skóre, ktoré dosiahlo krásnych 8,2/10. Hráčov očividne prvky platformoviek a zábavný humor Sira Daniela nenudia.

medievil ps4 recenzie metacritic

https://www.metacritic.com/game/playstation-4/medievil

MediEvil Remake - recenzia IGN.com

Poďme sa pozrieť na hodnotenie renomovaného portálu IGN.com, ktorý informuje nielen o novinkách zo sveta hier, ale tiež o nových seriáloch, pripravovaných filmoch či iných zaujímavostiach. 

Kritici opäť neuštedrili najlepšie hodnotenie, pričom nedostatky vidia hlavne v tom, že vývojári mohli hru oveľa viac zmodernizovať, keďže za 21 rokov sa technológie v hernom priemysle predsa len pohli o veľký krok vpred. Pozitívne však hodnotia oživenie legendárneho príbehu Sira Daniela.

recenzia medievil ps4 ign

https://www.ign.com/articles/2019/10/23/medievil-review-2

medievil ps4 recenzia ign verdict

Voľný preklad verdiktu:

Myšlienka vylepšenia a znovuoživenia hry MediEvil v roku 2019 bez modernizovania prvkov platformovky, súbojov s bossmi a ukladania bodov dáva hráčovi pocit napoly dokončeného projektu, ktorý nie je dotiahnutý do konca. Hold, ktorý vzdali vývojári často opomínanej hre a jej ,,chudákovi" hlavnému hrdinovi v podobe tohto nového prepracovania, je naozaj nádherný a nostalgický, avšak bola to hlavne nostalgia, ktorá ma ,,donútila" zopakovať si celý level už po tretíkrát len preto, že som bol zabitý chrobákom alebo preto, že bol porazený v neférovom súboji s bosom. Istá miera prehliadnutia nedokonalostí hry je úplne v poriadku a dáva zmysel v remasterových hrách, kde väčšinou hráči očakávajú iba vylepšené textúry, avšak v remake-u sa očakáva trošku viac, a preto nová akčná adventúra MediEvil 2019 neprináša vzkriesenie starej obľúbenej hry do modernej doby roku 2019.

MediEvil Remake (PS4) - recenzia Gamespot.com

Dostávame sa v poradí k tretiemu portálu - Gamespot.com. Gamespot nás každý deň informuje o novinkách ohľadom TOP hier na PS4, Xbox One, Nintendo Switch či PC. Prináša nám však aj zaujímavé recenzie nielen od svojich kritikov, ale ponúka možnosť recenzovania aj samotným hráčom, ktorý mali skúsenosť s konkrétnymi hrami.

Ako hodnotia hráči novinku MediEvil na PS4 v podobe vtipného a pútavého príbehu Sira Daniela? Vo všeobecnosti môžeme povedať, že hráčom sa hra zapáčila, nakoľko priemerné hodnotenie je 8,5, čo je pri Remastered platformovej akčnej adventúre naozaj obdivuhodné. Klobúk dolu!

medievil ps4 recenzia gamespot uzivatelia

https://www.gamespot.com/medievil-1998/reviews/

Hráči ohodnotili MediEvil naozaj skvelo. Čo však na oživenie klasickej adventúry na PlayStation hovoria kritici z portálu Gamespot.com?

medievil remastered ps4 recenzia gamespot

https://www.gamespot.com/reviews/medievil-review-bones-n-brawn/1900-6417352/

  • yes Úžasne zábavné postavy vyzerajú vcelku úchvatne
  • yes Levely (úrovne) vyzerajú očarujúco vďaka variabilite v dizajne a prepracovaní.

 

  • no Mnoho vážnych problémov s pohľadom hráča prináša iracionálne problémy i so základnými úlohami.
    no Nespoľahlivé ovládanie môže spôsobiť vrásky na čele hráča z hľadiska nie príliš dobrej konfigurácie.
  • no Nedostatok checkpointov a problémy s progresom môžu znamenať nutnosť vracať sa späť a opakovať levely i niekoľkrát za sebou.

Čo hovorí Sector.sk?

Dostali sme sa k domácemu slovenskému portálu Sector.sk, ktorý nám prináša herné recenzie ešte za horúca. Poďme sa spoločne pozrieť, aké hodnotenie si nový MediEvil získal u slovenských kritikov. 

Sectoráci si hru očividne zamilovali viac ako zahraniční kritici, keďže jej udelili štedrých 9/10. Žeby nám tým chceli naznačiť, že hru sa oplatí zahrať aj napriek nie najlepším recenziám zo zahraničia?

medievil rematsred ps4 recenzia sector

https://www.sector.sk/recenzia/36339/medievil.htm

MediEvil Remake recenzia (PS4) - Heureka 

Posledným v poradí je slovenský portál Heureka.sk, ktorý porovnáva rôznych predajcov na trhu a ich produkty. Tento portál navštevuje aj mnoho hráčov a niektorí z nich si nenechajú ujsť ani možnosť zapojiť sa do recenzií. Pozrime sa na to, ako sa darí hre MediEvil na PS4.

Hru si hráči veľmi obľúbili, aj keď ju zatiaľ hodnotilo iba 8 z nich. Recenzie budú isto iba pribúdať a veríme, že hre na popularite vďaka pozitívnemu hodnoteniu neubudne. 

medievil remastered ps4 heureka recenzia

https://hry-na-playstation-4.heureka.sk/medievil/recenze/

Každý PlayStation hráč by si mal vyskúšať prejsť príbehom Sira Daniela. Či už si hral(a) aj pôvodnú hru na PlayStation alebo si vtedy ešte nebol(a) ani na svete, nevadí. Hru MediEvil na PS4 Ti určite odporúčame, keďže ide o originalitu s nádychom nostalgie.

CZ dabing hru robí ideálnou pre deti, ktoré ešte nevedia dokonale po anglicky, a zároveň im umožňuje plne sa sústrediť na zábavné dobrodružstvo kostlivca Sira Daniela. Ak chcete potešiť malého hráča/hráčku, hra MediEvil na PS4 rozhodne nesklame a zabaví nielen príbehom, ale aj humorom. 

Zakúpiť hru MediEvil na PS4 s CZ dabingom môžete aj v našom e-shope po kliknutí na nasledovný odkaz:

Naladiť Vás môže aj nižšie uvedený trailer, ktorý rozhodne stojí za zhliadnutie.

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Ako to funguje?