Metro Exodus

Kategória: Najnovšie top hry na PS4, Xbox One, Nintendo a PC | Publikované: 25.03.2019
5
Metro Exodus

Chcel by si zažiť postapokalyptické Rusko?

Dámy a páni, radi by sme Vám predstavili možno pre niekoho aj hru roka 2019! Príbeh tejto strieľačky je inšpirovaný rovnomennou knižnou sériou Metro. Možno si už mal to šťastie vyskúšať aj predchodcov tejto novinky - Metro 2033 a Metro Last Light.

Frajeri z 4A Games chcú, aby hra Metro Exodus bola tým najlepším, čo si kedy hral. To, čo vytvorili tvorcovia, by sme opísali iba dvoma slovami - jednoducho bomba!

Výmysel alebo možná budúcnosť?

Zamýšľal si sa niekedy nad smerovaním ľudstva? V hre Metro Exodus zažiješ chvíľky plné strachu a napätia z postapokalyptickej krajiny. Jedná sa totiž o krajinu, kde je najväčšia spotreba vodky. Rusko, ako už isto vieš, je veľmi členité, a kým by si prešiel z jedného konca na druhý, tak by si sa unudil k smrti. Ale! Metro Exodus je pravým opakom! Nuda Ťa určite nečaká, práve naopak. Do cesty sa Ti budú stavať rôzni mutanti, ktorí ovládli zemský povrch.

Ale pozor, kde sa vzali všetci tí mutanti? Pred pár rokmi totižto prebehla jadrová vojna, po ktorej Rusko vyzeralo ako Sahara - nikde žiaden život. Možno sa pýtaš, kde zmizli všetci ľudia? Ako Ti už názov môže napovedať, pred jadrovými rozpadmi a rádioaktivitou boli jediným bezpečným miestom podzemné stanice Metra. Áno. Metro. A teraz sa dostávame k otázke, či sa celú hru budeš iba hrať na schovávačku so všetkými ľuďmi v úkryte.

Práve naopak, budeš putovať zdevastovaným Ruskom so zbraňou v ruke a stretávať sa s nie až tak milými chlapcami a dievčatami - áno, dobre si myslíš - sú to mutanti, ktorí vznikli vďaka úniku rádioaktivity. Chudáci, nemali veľké šťastie. Pánbožko ich neobdaril ani krásou! Ale Ty sa ich nezľakni - choď vpred so svojou silnou namakanou zbraňou a začni ich kosiť! Mysli pri tom na všetkých preživších ľudí v úkrytoch, ktorí Ťa isto budú velebiť za Tvoje hrdinské činy!

metro exodus

Žiadna nuda

Zahráš si za hlavného hrdinu Artyoma - hrdinu, ktorý jediný môže zachrániť celé ľudstvo! Cítiš sa na to? Neboj sa - na celé dobrodružstvo nebudeš vôbec sám! Vydaj sa so skupinou odvážlivcov a bojuj za lepší život.

Vieš, čo je na tejto hre zaujímavé? Počas Tvojej epickej púte sa Tvoje prostredie bude meniť spolu s príbehom. Čo to znamená? Videl si už nejakú hru, ktorá Ti ponúkla možnosť zažiť všetky 4 ročné obdobia? Táto skvelá vec je aj to, čím sa vývojári chválili hneď od vydania tejto hry. 

Kde si Metro Exodus zahrám a aké pocity z nej hráči?

Je dobré zvoliť si svoju hernú ,,mašinu" podľa toho, kde sa Ti najlepšie hrá. Ak je pre Teba najlepším zážitkom hranie hier na PC, tak je to správna voľba. Ak už si však zvyknutý na konzolové joysticky, PS4 a ani Xbox One Ťa určite nesklamú, keďže táto mega hra bude na veľkej obrazovke naozaj úchvatná.

Až 94 % ľudí na Googli si myslí, že táto hra stojí za to. Hráči si pochvaľujú hlavne príbeh, grafiku, celkovú atmosféru vo svete Metro, voľnosť pohybu v hre či hrateľnosť.

Myslíš, že dokážeš bojovať a prežiť v drsnom postapokalyptickom Rusku? Máš v rukách budúcnosť sveta! Metro Exodus na Teba čaká!

Určite nám napíš do komentárov svoje pocity z tejto hry, ktorá už teraz patrí medzi najlepšie hry roku 2019.

 

 

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Ako to funguje?