Minecraft

Kategória: Najlepšie hry na PS4, Xbox One, Nintendo a PC | Publikované: 08.04.2019
5
Minecraft

Všade samé kocky!

Minecraft predstavuje herný fenomén zo žánru sandbox, kde máš úplnú slobodu ako hráč. Na svete totižto nenájdeš takú hru, v ktorej by si v podstate mohol robiť všetko, na čo len pomyslíš. Ak si tvorivý typ, tak v tejto hre sa veru nudiť určite nebudeš!

Čo by Ťa hneď na úvod už mohlo presvedčiť, je počet predaných kusov tejto hry, ktorá už nie je najnovšia, no predáva sa stále. Ide o približne 120 miliónov kusov (55 miliónov predaných kusov len na PC). Človek, ktorý túto hru vytvoril, sa nemá zle. Ide o Markusa Perssona. Ale všetci mu to prajeme, lebo vytvoril niečo, čo v hernom svete nemá obdoby (Fortnite sa mu snaží priblížiť). Ďalšou pikoškou je to, že táto hra tiež ovládla celý YouTube, nakoľko sa stala jej najpopulárnejšou hrou. 

Nekonečný svet?

Akonáhle spustíš hru, tak uvidíš šíry pixelový svet, v ktorom budeš vidieť to, čo vytvoríš vlastnou tvrdou prácou. Výhodou tejto hry je to, že môžeš stráviť hraním dlhé hodiny a stále mať čo robiť. Niektorí hráči priam bažia po hrách s otvoreným a nekonečným gameplayom. Nudia ich totižto hry, ktoré majú v určitom bode svoj koniec.

Zober preto svoj krompáč a začni tvoriť svet podľa svojich predstáv, kde nie si ničím obmedzený.

 • Vyrábaj si nové bloky.
 • Vykrafti (vyrob) si nové veci.
 • Bojuj s príšerami.
 • Vypestuj si svoju obživu.

Multiplayer

Ak máš medzi svojimi kamošmi nadšencov pre takýto typ hry, chceli by sme Ti povedať jednu dobrú správu. Môžeš ho zavolať a poďte začať hrať spolu online túto kreatívnu hru! Je len na vás, či budete spolupracovať alebo si robiť naprieky. Alebo čo tak robiť spolu zle niekomu inému? Fantázii sa medze nekladú!

Okrem iného Ti Minecraft prináša možnosť hrať rôzne minihry na jeho oficiálnych serveroch. 

Čo Ti Minecraft ešte ponúka?

 • Ak si sa už teda rozhodol začať budovať svet, v ktorom si budeš žiť ako pán, tak Ti prinášame ďalšiu dobrú správu. Môžeš sa stať pánom aj viacerých svetov! Dokonca nie si absolútne obmedzovaný v počte týchto svetov!
 • Hra Minecraft od švédskeho vynálezcu obsahuje aj iné prvky, ktoré túto hru tiež charakterizujú. Medzi takéto prvky patria zdroje, ktoré môžeš v hre použiť na budovanie Tvojho skvelého sveta. Jedná sa o bloky v tvare kociek, z ktorých môžeš postaviť úplne hocičo!
 • Ak Ti ešte ani toto nestačí, tak Ti hra dáva možnosť získavať rôzne herné veci (itemy), ktoré si môžeš uložiť do svojho inventára.
 • V hre Minecraft si užiješ mnoho stavieb rozličných druhov.
 • A aby sme nezabudli, v hre sa stretneš aj s dedinčanmi, s ktorými môžeš spraviť skvelý obchod.

Minecraft

5 herných režimov

 1. Survival - V tomto režime bojuj proti príšerám, vyrábaj si unikátne predmety, chovaj zvieratá, a keď nebudeš poslúchať, môžeš sa dostať aj do pekla.
 2. Creative - Tento režim Ti ponúka možnosť lietať, mať nekonečno zdrojov, nesmrteľnosť, dokonca nemusíš i jesť! Ak patríš k tým tvorivejším, tak Ti odporúčame tento režim, nakoľko v ňom ide naozaj iba o prejavenie Tvojej fantázie.
 3. Hardcore - Tento mód je fakt brutálny! Dobre si rozmysli, či si ho chceš zahrať, ak si Minecraft nemal možnosť ešte nikdy skúsiť. Nevýhodou tohto módu je to, že máš k dispozícii iba 1 život, a teda ak zomrieš, je koniec celému Tvojmu výtvoru! Celá mapa sa Ti zmaže, pokiaľ si si ju vopred nezálohoval.
 4. Adventure - Novinkou tohto módu je to, že nemôžeš ničiť bloky, ani stavať nové výtvory. Jediné, čo sa Ti ponúka, je otváranie truhlíc, stláčanie tlačidiel, zabíjanie príšer, posúvanie pák či otváranie dverí. Myslíme, že ak si dobrodruh, nájdeš si v tomto režime určite zaľúbenie!
 5. Spectator - Tento posledný režim má asi najnižšie využitie z pohľadu hráča. V podstate si len letíš ponad krajinku a si neviditeľný. Okrem toho sa však môžeš prevteliť do hocijakého stvorenia, na ktoré klikneš ľavým tlačidlom myši.

Záverečné slovo

Dôležité je ešte dodať, že okrem toho, že si pánom svojho Minecraft sveta, si aj pánom svojej hernej obtiažnosti! Vyber si preto obtiažnosť, ktorá Ti vyhovuje. Ako nováčikovi Ti však neodporúčame si hneď dávať najťažšiu obtiažnosť. Dávkuj to radšej postupne! Aké obtiažnosti teda rozoznávame v hre Minecraft?

 1. Pokojná (Peaceful)
 2. Jednoduchá (Easy)
 3. Normálna (Medium)
 4. Ťažká (Hard)

Kde si zahráš Minecraft? Prečo táto TOP hra baví hráčov?

Ak sa aj Ty chceš stať pánom svojho herného pixelového sveta, môžeš tak urobiť s veľmi úspešnou hrou Minecraft na PC, PS4, Xbox One a Nintende Switch. A v podstate si zahráš aj na všetkých možných ďalších platformách a zariadeniach (PS3, PS Vita, Xbox 360, Wii U a Android, iOS a Windows Phone zariadeniach).

Hráči, ktorí si zakúpili túto hru, ju chvália hlavne za:

 • hrateľnosť
 • online systém
 • ovládanie
 • inventár
 • herné režimy

Hral si už niekedy jednu z najlepších hier Minecraft? Ktorá obtiažnosť je pre Teba ideálna? Ktorý herný režim sa Ti páči najviac? Čo by si vyzdvihol na tejto hre, respektíve prečo by si ju iní hráči mali skúsiť?

Želáme Ti pekné ,,minecraftovanie"!

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Ako to funguje?