Mortal Kombat 11

Kategória: Najnovšie top hry na PS4, Xbox One, Nintendo a PC | Publikované: 27.03.2019
5
Mortal Kombat 11

Je v Tebe ukrytý bojovník?

Po 4 rokoch si sa chvalabohu dočkal! Vracia sa Mortal Kombat so svojím 11. dielom. Ak si mal rád desiatku, a ak aj nie, nevadí, jedenástka naň nadväzuje a prichádza s niečím minimálne tak dobrým, ako bola desiatka. Pamätáš si ešte, čo sa udialo v Mortal Kombat X? Pamätáš si ešte Shinnoka? Tak ten už je dávno pod zemou.

Shinnok však ešte dokázal jednu vec - a to nakaziť Jinsei. Ak si hral desiatku tejto kultovej bojovky, tak budeš vedieť, o kom hovoríme. Pokiaľ si však ešte neskúsil túto drsňácku hru a hovoríš si, že nadišiel ten čas, tak Ti chceme oznámiť, že Jinsei je silou života Earthrealmu.

Raiden? Z hrdinu sa stáva záporák

Raiden, postava z Mortal Kombat, sa zachoval ako chlap a podaril sa mu jeden veľký hrdinský čin - očistenie Jinsei. Na jednej strane urobil dobre, ale na tej druhej sa z neho stáva hrdina posadnutý zlou energiou. Ako sa hovorí, za dobrotu na žobrotu. Jeho dobrá vôľa očistiť Jinsei sa mu príliš nevyplatila. Doplatil na svoju hrdinskosť. Vieš čo je na tom najhoršie? To, že sa teraz z Raidena stáva postava, ktorej charakter sa obrátil naruby. Nuž, čo povedať, aj to sa stáva. Čo si navaril, to si aj zje!

A čo sa stane ďalej?

Raiden už má toho plné zuby a učiní závažné rozhodnutie. Nemazná sa so Shinnokom a zabíja ho. Shinnok je boh, ale kto sa už tešil, že nadobro skončil, tak, bohužiaľ, ešte nie. Tým, že Raiden odťal Shinnokovi hlavu, ho iba zoslabil. 

Nakoniec ešte vstúpi do deja žena menom Kronika, ktorá je matkou Shinnoka, ktorá má moc zvrátiť čas. Chystá niečo veľké? Viac sa dozvieš, až keď zapneš hru a začneš si užívať nový skvelý herný zážitok od vývojárov tejto slávnej bojovej série.

mortal kombat 11 gif

Viac krvi, viac brutality

Mortal Kombat 11 má pre Teba pripravené vylepšenia v podobe skvelej grafiky či oveľa lepšie možnosti týkajúce sa vylepšovania postavy. V hre zažiješ viac krvi i brutality, ale to už k tejto hre patrí. Ale pozor, hra je od 18tich rokov!

Mortal Kombat 11 prináša aj novinky týkajúce sa hrateľnosti a možnosti prispôsobenia postavy

  • Fatal Blows - Tento útok by sme mohli pripodobniť X-ray moves v hre Mortal Kombat X. Ide o silný útok, ktorý narobí problémy nepriateľovi, avšak nevýhodou je, že ho môžeš použiť, až keď život protivníka klesol pod 30 %. Útok Fatal Blows je možné využiť za zápas iba raz.
  • Krushing Blows - Na to, aby si aktivoval tento útok, budeš musieť splniť niekoľko požiadaviek.
  • Flawless Block - Táto herná mechanika sa Ti zíde, aby si znížil damage (poškodenie) od Tvojho protivníka a aby na Teba nepriateľ nemohol použiť combo.
  • Prispôsob si Tvojho bojovníka podľa Tvojich predstáv - Postavy majú svoje základné outfity, schopnosti (abilities) a zbrane. Výhodou je, že si tieto veci môžeš ďalej prispôsobovať podľa svojho gusta. Týmto spôsobom chceli vývojári vylepšiť tzv. Variation systém v bojovke Mortal Kombat X.

V tejto bojovke zažiješ aj ,,staré" herné mechaniky

  1. Fatalities
  2. Brutalities
  3. Mercy - Naposledy si mohol vidieť túto mechaniku v hre Mortal Kombat 3. O čom je? Hráč môže oživiť svojho protivníka s menším množstvom života.

Aké hrateľné postavy Ťa čakajú v tejto bojovke, ktorá je aj skvelou hrou pre dvoch?

Vybrať si môžeš zo širokého kádra známych i nových hrdinov.

Baraka Jade Kitana Raiden Shao Kahn DLC
Erron Black Jax Briggs Kung Lao Sub-Zero Geras - nová postava
D'Vorah Johnny Cage Liu Kang Sonya Blade Cetrion - nová postava
Cassie Cage Kabal Kotal Kahn Skarlet Kollector - nová postava
Jacqui Briggs Kano Noob Saibot Scorpion Shang Tsung DLC
Frost - príbehový mód/nákup

Kde si novú hru Mortal Kombat 11 zahrám a čo teší hráčov?

Tešíš sa aj Ty na túto hru tak ako my? Táto hra má potenciál ísť veľmi vysoko - aj Ty sa môžeš stať bojovníkom v hre Mortal Kombat 11 na PC, PS4, Xbox One a Nintendo Switch! Hra oslovila 92 % hráčov na Google, čo nie je malé číslo. Nadšenci hier si cenia v recenziách hlavne super hrateľnosť.

Podeľ sa s nami so svojimi skúsenosťami, postrehmi a názormi na túto bojovku v komentároch. Príjemný herný zážitok Ti prajeme!

 

 

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Ako to funguje?