Najlepšie hororové hry na PS4, Xbox One a PC

Kategória: Najlepšie hry na PS4, Xbox One, Nintendo a PC | Publikované: 19.10.2019
5
Najlepšie hororové hry na PS4, Xbox One a PC

Máš rád(a) TOP hororové hry? Ak áno, tak určite čítaj ďalej, pretože Ti prinášame zoznam najlepších hororových survival hier na PlayStation 4, Xbox One a PC. Ale aké sú to vlastne hororové hry? Ide o žáner, ktorý spadá pod kategóriu survival, respektíve akčných hier, v ktorom sa môžeš tešiť na litre krvi, krvilačné beštie a desivú atmosféru.

Vo väčšine prípadov sa v hororových hrách môžeš tešiť na rôzne logické úlohy, zapojenie fantázie a strategického myslenia. Priprav sa však aj na strašidelné momenty, z ktorých Ti istotne naskočia zimomriavky!

Hororové hry predstavujú žáner, ktorý rozhodne nie je vhodný pre deti, keďže sú v ňom zobrazované prvky, ktoré by deťom mohli naháňať strach a zanechať obrovskú stopu na ich psychike.

Ak máš chuť dopriať si poriadny adrenalín (odporúčame hlavne v nočných hodinách) a miluješ napätie vo vzduchu, tak Ťa určite potešia najlepšie hororové hry na PS4, Xbox One a PC, ktoré Ti v nasledujúcich riadkoch radi predstavíme!devil

najlepšie hororové hry

TOP 7 The Last of Us (Remastered) - TOP survival hororová hra na PS3 a PS4

Poznáš jednu z najlepších hier všetkých čias na PS3 a PS4 - The Last of Us alebo The Last of Us Remastered? Popularitu tejto hry zvýšili aj veľmi pozitívne hodnotenia od kritikov, pričom väčšina z nich jej uštedrila 10 z 10. Survival hororová hra The Last of Us sa môže popýšiť viac ako 240 oceneniami, vďaka čomu sa stala jednou z najlepšie oceňovaných hier všetkých čias.

Vývojári z dielne Naughty Dog sa rozhodli priniesť hráčom pútavý príbeh Joela a malej Ellie, ktorí putujú postapokalyptickými Spojenými štátmi americkými. Úlohou Joela je chrániť Ellie, ktorá je kľúčom k vývinu lieku proti závažnej chorobe, ktorá útočí na ľudstvo. Vyzerá to tak, že je jediná imúnna voči tomuto vírusu, a práve preto ju Joel musí chrániť.

Počas putovania prichádzajú naši hrdinovia do kontaktu s rôznymi neľútostnými ľuďmi, keďže každý bojuje len o jedno, a to o holý život. Prečo môžeme TOP akčnú hru The Last of Us zaradiť zároveň medzi najlepšie hororové hry? Hororové hry nemusia byť vyslovene strašidelné, stačí, keď Ti z nich behá mráz po chrbte! Táto hra toto pravidlo rozhodne potvrdzuje, keďže sa po šírom svete pohybujú kreatúry menom The Infected, ktorých už napadol spomínaný vírus. Pohľad na nich nemusí byť práve najprívetivejší, svet bude preto v tejto TOP hre na PS3 a PS4 pre Teba veľmi nebezpečný a viac než desivý!

Si pripravený(á) zahrať si mega hru The Last of Us, resp. The Last of Us Remastered? Odporúčame si ju zapnúť v nočných hodinách, rovnako ako akúkoľvek inú survival hororovú hru.

Hra je určená aj pre dvoch a viacerých hráčov (online multiplayer).

Určite si prečítaj aj náš článok o najnovšej pripravovanej hre z dielne Naughty Dog - The Last of Us Part II, ktorú si budeš môcť hneď po jej vydaní zakúpiť aj v našom e-shope.

the last of us najlepšie hororové hry

TOP 6 Dying Light - survival hororová zombie hra s otvoreným svetom

Poznáš jednu z najlepších hororových hier na PS4, Xbox One a PC z roku 2015 - Dying Light? Priprav sa na akčné dobrodružstvo v otvorenom svete, v ktorom budeš musieť čeliť krvilačným a neľútostným zombíkom. Priprav sa na hru z pohľadu prvej osoby v postapokalyptickom prostredí niekdajšieho mesta.

Z pohľadu hrateľnosti sa môžeš tešiť na cyklus dňa a noci, prvky parkouru, boj so zbraňami či perfektný režim hry pre dvoch a viacerých hráčov (kooperatívny i nekooperatívny multiplayer).

Tvojou úlohou bude prechádzať nebezpečným mestom, v ktorom si budeš musieť nájsť dôležité veci na výrobu zbraní, pričom budeš musieť bojovať proti infikovanému obyvateľstvu. Odporúčame Ti pohybovať sa po meste najmä cez deň, pretože v noci sa infikovaní stávajú ešte nebezpečnejšími a hrozí Ti dvojnásobné nebezpečenstvo.

Chceš sa ponoriť do sveta TOP survival hororovej zombie hry Dying Light na PlayStation 4, Xbox One a PC a zažiť skvelú hororovú atmosféru? Túto hru Ti jednoznačne doporučujeme.

Na všetkých milovníkov mega hier čaká aj nástupca hry Dying Light - Dying Light 2, o ktorom si môžeš prečítať tu. Zakúpiť si túto novú pripravovanú hru budeš môcť aj v našom e-shope na konzoly PS4 a Xbox One.

dying light najlepšie hororové hry

TOP 5 Days Gone - najlepšia survival hra na PS4

Ak máš chuť na nové TOP hry na konzolu PlayStation 4, tak by sme Ti radi predstavili survival hororovú hru Days Gone, ktorá sa zároveň zaraďuje do žánra akčných adventúr. Nosným motívom tejto hernej novinky je postapokalyptický otvorený svet, ktorý je zaplavený hordami zombíkov. Konkrétne sa pozrieš do štátu Oregon v Spojených štátoch amerických dva roky po svetovej epidémii. 

Epidémia postihla takmer celé ľudstvo a premenila milióny živých na bezduché zombie kreatúry, ktoré sú nazvané ,,freakers". Tešiť sa môžeš na rôzne typy týchto zombie kreatúr. Využívať budeš musieť rôzne zbrane, či už na blízko alebo na diaľku, a taktiež prvky stealth.

Hlavná postava sa volá Deacon St. John a jeho hlavným dopravným prostriedkom je motorka, ktorú si dokonca môžeš upraviť. TOP survival hororová hra Days Gone na konzolu PS4 Ti prináša taktiež aj možnosť vyrobiť si nové herné veci na zvýšenie výkonnosti v boji. 

Objednaj si najnovšiu hru s dielne SIE Bend Studio v našom e-shope s CZ titulkami a čeľ neľútostným hordám zombíkov!

days gone najlepšie hororové hry

TOP 4 Until Dawn - mega interaktívna survival hororová hra

Keď sa jedná o žáner hororových hier, nemôžeme nespomenúť jednu z najlepších exkluzívnych hier na PS4 Until Dawn, ktorá bola vytvorená dielňou Supermassive Games. V hre budeš musieť ovládať 8 mladých ľudí, ktorí musia prežiť v oblasti Blackwood Mountain. Zaujímavým prvkom hry je to, že si nútený robiť rozhodnutia, ktoré môžu meniť samotný príbeh. Všetky hrateľné postavy môžu prežiť alebo umrieť, a to v závislosti od Tvojich rozhodnutí. 

V tejto TOP survival hororovej hre sa môžeš tešiť na:

 • hororovú atmosféru
 • interakciu s prostredím
 •  hru z pohľadu tretej osoby
 • možnosť objavovania sveta
 • možnosť zbierania herných vecí
 • stovky možných záverov príbehu

Priprav sa na najlepší hororový herný zážitok pre jedného hráča, keďže hra Until Dawn nie je určená pre dvoch a viacerých hráčov. 

until dawn najlepšie hororové hry

TOP 3 The Evil Within 2 - hororová hra, v ktorej sa budeš naozaj báť

Žáner hororových hier je perfektne definovaný aj hrou The Evil Within 2 na PS4, Xbox One a PC. Táto TOP hra je zaradená vyslovene medzi survival hororové hry, a teda má strašidelnú atmosféru a na hororové prvky si rozhodne môžeš brúsiť zuby.

The Evil Within 2 Ti prináša možnosť zažiť horor priamo v hre, a to z pohľadu tretej osoby ovládaním detektíva Sebastiana Castelanosa, ktorého úlohou je zachrániť svoju dcéru Lily. Vývojári z dielne Tango Game Works Ti prinášajú dokonca aj 3 módy obtiažnosti:

 • casual
 • survival
 • nightmare

Táto hra z roku 2017 Ti prinesia naozaj úchvatný survival hororový zážitok pre jedného hráča. Tešiť sa môžeš aj na systém vyrábania, vďaka ktorému budeš môcť využívať rôzne zdroje na výrobu nových herných vecí, napríklad muníciu. 

Túto hru Ti rozhodne odporúčame, ak máš rád(a) adrenalín, napätie a pocit neistoty, ktorý sa tiahne celou hrou. Zahraj si hororovú hru The Evil Within 2 na PlayStation 4, Xbox One a PC a zistíš, prčo patrí medzi najlepšie survival hororové hry.

the evil within 2 najlepšie hororové hry

TOP 2 Resident Evil 2 Remastered - nová TOP survival hororová hra

Keď sa povedia najnovšie TOP hry, tak Resident Evil 2 z roku 2019 nemôžeme opomenúť. Zahrať si môžeš za policajného dôstojníka Leona S. Kennedyho a študentku Claire Redfieldovú. Ak si vyberieš jednu či druhú postavu, jedno je isté - čaká na Teba desivá atmosféra sveta počas apokalypsy zombíkov. Ide o remake pôvodnej hry Resident Evil 2 z roku 1998, ktorá položila základy žánru survival hororových hier.

Čaká na Teba mesto Raccoon City, ktorého obyvatelia boli premenení na zombie kreatúry vírusom menom T-virus. Naši hlavní dvaja hrdinovia sa stretávajú na čerpacej stanici za okolností, keď študentka Claire Redfieldová hľadá svojho brata Chrisa. 

Priprav sa na najlepší hororový herný zážitok s mega hrou z legendárnej survival série Resident Evil. Prečítaj si aj náš článok, ktorý je venovaný práve hre Resident Evil 2 Remastered.

resident evil 2 najlepšie hororové hry

TOP 1 Outlast 2 - hra na PS4 a Xbox One, pri ktorej Ti bude behať mráz po chrbte

Outlast 2 patrí medzi najlepšie survival hororové hry súčasnosti a ponúka Ti možnosť zahrať si ju z pohľadu prvej osoby. Ide o pokračovanie prvej úspešnej hry Outlast z roku 2013. Zahrať si môžeš za novinára menom Blake Langermann, ktorý sa snaží spoločne so svojou ženou zistiť záhady ohľadom vraždy tehotnej ženy menom Jane Doe. 

Po nehode helikoptéry sa Blake a Lynn odlúčia, a preto sa Blake vydáva na pátraciu misiu za svojou ženou. Hororových prvkov nebude naozaj málo a tešiť sa môžeš napríklad na sektu veriacu v to, že koniec sveta je už blízko. 

Kritici vyzdvihujú na TOP survival hororovej hre Outlast 2 najmä nasledujúce prvky:

 • grafické prepracovanie
 • zvukový dizajn
 • atmosféru

Outlast 2 si môžeš zahrať na PS4, Xbox One, Nintendo Switch a PC. Uži si najlepší hororový herný zážitok a atmosféru už dnes. 

Prečítaj si aj náš článok o TOP hrách na Halloweeen

outlast 2 najlepšie hororové hry

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Ako to funguje?