Najlepšie hry pre deti na PS4 a Xbox One

Kategória: Najlepšie hry na PS4, Xbox One, Nintendo a PC | Publikované: 01.08.2019
5
Najlepšie hry pre deti na PS4 a Xbox One

Máte doma dieťa, ktoré potrebujete zabaviť, povedzme aj virtuálnou realitou? Ak áno, tak ste na správnom mieste, pretože v tomto článku sa budeme rozprávať o najlepších hrách pre deti, s ktorými Vaše ratolesti strávia množstvo hodín zábavy.

Prečo je dobré občas deťom dopriať zábavku v podobe videohier?

 1. jazykové schopnosti - väčšina hier je v anglickom jazyku, my Vám však ponúkame aj hry s českými titulkami, čo môže pomôcť Vášmu dieťaťu naučiť sa jazyk oveľa efektívnejšie ako napríklad bežným spôsobom memorovania (samozrejme, hry nenahrádzajú školskú výučbu)
 2. riešenie úloh a logika - videohry pomáhajú rozvíjať logické myslenie a nútia Vaše dieťa riešiť rôzne hádanky a problémy
 3. kreativita - hry dokážu naštartovať fantáziu, čo sa môže opäť prejaviť na ich kreativite v rôznych oblastiach v budúcnosti
 4. koordinácia a priestorové myslenie - videohry dokážu taktiež pomôcť deťom s koordináciou a orientačnými schopnosťami
 5. schopnosť zvládať viac vecí naraz a flexibilita - flexibilita je dôležitá vlastnosť človeka, a preto prispôsobovanie sa novým situáciám si Vaše deti môžu vyskúšať dokonca i v hrách
 6. plánovanie a manažment - najmä simulátory dokážu Vašim deťom pomôcť so schopnosťou plánovania a manažovania
 7. rýchle myslenie, rozhodnutia a rýchla analýza - najmä akčné hry sú typické nutnosťou rýchleho uvažovania a rozhodnutí, keďže hráč je nútený reagovať na vzniknuté situácie rýchlo
 8. čitateľské a matematické schopnosti - Vaša ratolesť môže výrazne zlepšiť svoje čitateľské schopnosti čítaním dialógov postáv, okrem toho je v niektorých hrách nutné zapojiť i kvantitatívnu analýzu a logické myslenie
 9. vytrvalosť - veľmi dôležitá vlastnosť, ktorú si osvojilo množstvo hráčov
 10. odhad svojich schopností - niektoré hry vyžadujú úvahu o tom, či je hráč schopný zvládnuť určitý level alebo zápas proti oponentovi, v hrách je preto veľmi dôležité odhadnúť svoje schopnosti a vyhnúť sa tak potenciálnej prehre
 11. koncentrácia - hry sú vo veľkej miere založené aj na nutnosti zvýšenej koncentrácie, čo pomáha množstvu detí s poruchou pozornosti
 12. simulácia - zručnosti, ktoré môžu využiť aj v reálnom živote - príkladom môže byť napríklad hra The Sims 4, ktorá odráža bežné činnosti života, hráč si musí vybudovať svoj vlastný domov, starať sa o domácnosť či chodiť do práce

Just Dance 2019

Just Dance 2019 je najnovšou TOP hudobno-tanečnou hrou z dielne vývojárov od Ubisoftu. Ide o veľký hit nielen medzi deťmi, ale aj ich rodinami, keďže táto hra ponúka možnosť hrania aj pre dvoch a viacerých hráčov. Okrem zábavy budú Vaše deti i aktívne. Cieľom hry je napodobňovať pohyby tanečníkov na obrazovke. Vaše dieťa získava body za čo najpresnejšie napodobnenie tanečníkov. 

Hru Just Dance nájdete aj v našom e-shope (na Xbox One), môžete si o nej prečítať článok alebo informácie z databázy.

Hru si môžete zahrať buď na konzole PlayStation 4, Xbox One alebo Nintendo Switch.

Just Dance - najlepšia hra pre deti na PS4 a Xbox One

Spyro Reignited Trilogy

Vášmu dieťaťu sa možno bude páčiť aj moderné prepracovanie klasických plošinových hier o fialovom dráčikovi Spyrovi. Ide o prepracovanie 3 pôvodných titulov - Spyro the DragonSpyro 2: Ripto's Rage Spyro: Year of the Dragon. Plošinová trilógia Spyro Reignited Trilogy je plná dobrodružstva, nezabudnuteľných postáv, misií či jednoduchých hádanok.

Hru Spyro Reignited Trilogy nájdete aj v našom blogu - môžete si o nej prečítať článok alebo informácie z databázy.

Hru si môžete zahrať buď na konzole PlayStation 4, Xbox One alebo Nintendo Switch.

Spyro Reignited Trilogy (PS4 a Xbox One) - TOP hra pre deti

Forza Horizon 4

Hľadáte hry, v ktorých sú samé autá a iné vozidlá? Páčia sa vášmu dieťaťu autá a chcelo by si na nich zajazdiť aspoň virtuálne? Ak áno, tak Vám náš e-shop ponúka možnosť zakúpiť si jednu z najlepších závodných hier, ktorá je exkluzívna na konzolu Xbox One. Hra ponúka viac ako 450 áut, krásne scenérie, zobrazenie 4 ročných období či dokonca i menší príbeh. Forza Horizon 4 ponúka i možnosť voľného jazdenia bez nutnosti obmedziť sa iba na preteky. 

Hru Forza Horizon 4 nájdete aj v našom e-shope v CZ verzii, môžete si o nej prečítať článok alebo informácie z databázy.

Hru si môžete zahrať na konzole Xbox One alebo na PC.

Forza Horizon 4 na Xbox One a Xbox One X - TOP pretekárska hra pre deti

Crash Team Racing Nitro-Fueled

Jedna z najnovších závodných hier nielen pre deti prináša Vášmu dieťaťu veľmi veľa zábavy so slávnym hrdinom Crashom Bandicootom. Tentoraz sa tento hrdina vydáva na rôzne preteky, do ktorých ho vyzval samozvaný mimozemšťan Nitros Oxide. Hra ponúka možnosť vylepšovania motokár, rôznych kozmetických úprav či zaujímavé preteky z rôzneho prostredia. Hra teda prináša nielen adrenalín, ale aj príjemne strávené chvíľky s Crashom Bandicootom. 

Hru Crash Team Racing Nitro-Fueled nájdete aj v našom blogu - môžete si o nej prečítať článok alebo informácie z databázy.

Hru si môžete zahrať buď na konzole PlayStation 4, Xbox One alebo Nintendo Switch.

Crash Bandicoot - Crash Team Racing Nitro-Fueled

FIFA 19

Herná séria FIFA patrí medzi najobľúbenejšie športové série na trhu. Ak je predpoklad toho, že bude mať Vaše dieťa rado športové hry, tak je pre Vás k dispozícii futbalová hra FIFA 19. Výhodou tejto hry je aj možnosť hrania online s kamarátmi či inými hráčmi. Okrem toho táto TOP hra na PS4 či Xbox One ponúka aj možnosť vybudovania si vlastného vysnívaného tímu. 

Ktorý tím si teda vybrať - FC Barcelona, Juventus Turín či Real Madrid? Tímov je dostatok, takže Vaše dieťa si určite vyberie ten najobľúbenejší. A ak nie, tak si vyskladá vlastný. 

Hru FIFA 19 nájdete aj v našom e-shope v CZ verzii (na Xbox One), môžete si o nej prečítať článok alebo informácie z databázy.

Hru si môžete zahrať na konzole Xbox One, PlayStation 4, Nintendo Switch alebo na PC.

FIFA 19 - TOP futbalová (športová) hra na PS4 a Xbox One

NHL 19

Jednou z najúspešnejších a najlepších športových hier je rozhodne séria NHL. Má Váš potomok v obľube hokej? Ak áno, tak hra NHL 19 môže byť správnym riešením pre zabavenie Vášho dieťaťa. Ak ste fanúšikmi tohto populárneho športu aj Vy, neváhajte sa zapojiť s Vaším dieťaťom do hrania pre dvoch hráčov. Športová hra NHL 19 prináša výborné grafické spracovanie, realistické zobrazenie hráčov či výbornú atmosféru zápasov najlpešej hokejovej ligy na svete NHL. 

Ak by ste však vydržali do 13. septembra 2019, skvelým darčekom bude najnovší ročník NHL 20

Hru NHL 20 pripravujeme aj v našom e-shope v CZ verzii (na Xbox One a PS4), môžete si o nej prečítať článok alebo informácie z databázy.

Hru si môžete zahrať na konzole Xbox One alebo PlayStation 4.

NHL 19 (PS4 a Xbox One) - najlepšia zámorská hokejová liga od EA Sports

Minecraft

Minecraft je jedna z najobľúbenejších hier pre deti. Ide o tzv. sandbox žáner hier, v ktorom je hráč nútený rozvinúť svoju fantáziu úplne naplno. V tejto hre hráč buduje svet podľa svojich vlastných predstáv, pričom k tomu využíva rôzne stavebné materiály či suroviny. Môže si vybudovať krásny palác či útulnú chatku. Vybrať si môže taktiež z rôznych módov, ktoré sa môžu líšiť aj na základe obtiažnosti.

Hru Minecraft nájdete aj v našom blogu - môžete si o nej prečítať článok alebo informácie z databázy.

Hru si môžete zahrať na konzole Xbox One, PlayStation 4, Nintendo Switch alebo PC.

Minecraft - najlepšia sandbox hra na svete

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Ako to funguje?