Najlepšie RPG hry na PlayStation 4 a Xbox One

Kategória: Najlepšie hry na PS4, Xbox One, Nintendo a PC | Publikované: 01.09.2019
5
Najlepšie RPG hry na PlayStation 4 a Xbox One

RPG hry patria medzi najobľúbenejšie žánre hier. Do tejto kategórie totižto môžeme zaradiť aj žáner MMORPG hier, ktorý predstavuje RPG hry s masívnym online základom, to znamená, že sú určené na hranie online pre veľké množstvá hráčov.

V TOP RPG hrách na PS4 či Xbox One si prídeš na svoje, či už máš radšej single-player kampane, alebo hru pre dvoch a viacerých hráčov (multiplayer).

Pre úplných laikov v oblasti herného žánru RPG sme si pripravili v nasledujúcich riadkoch sumár najzákladnejších faktov:

 1. RPG hry sú typické hraním za jednu alebo viac postáv, ktoré sa v priebehu hry vyvíjajú a zdokonaľujú.
 2. Charakteristickým prvkom je aj plnenie úloh, za ktoré získavaš rôzne odmeny, skúsenostné body či rôzne body vylepšujúce Tvoje schopnosti alebo zručnosti. Tvojou odmenou môžu byť taktiež i herné peniaze (in-game currency) alebo vybavenie, ktoré môžeš predať alebo využiť na ďalšie zdokonalenie Tvojej postavy alebo postáv.
 3. Súčasné RPG hry sú založené na obľúbenom hernom prvku, ktorým je otvorený svet. Tento prvok je typický možnosťou objavovania či plnenia rôznych vedľajších úloh mimo hlavnej dejovej línie. Opakom otvoreného sveta je lineárna hra alebo lineárne plnenie úloh, ktoré bolo charakteristické najmä pre staršie hry s tzv. načítavacou obrazovkou po splnení určitých cieľov (loading screens).
 4. RPG hry v drvivej väčšine prípadov rozprávajú určitý príbeh, ktorý sa točí okolo hrateľnej postavy či postáv. Najlepšie RPG hry, či už na PS4, Xbox One alebo PC, ponúkajú hráčovi možnosť ovplyvňovania dejovej línie na základe vybraných rozhodnutí v dialógoch. Tento prvok však nie je v modernom svete hier obmedzený iba na žáner RPG. Vidíme ho aj v TOP príbehových - akčných alebo dobrodružných hrách. Príkladom môže byť hra Detroit: Become Human. Najznámejšou RPG hrou, ktorá získala viac ako 800 ocenení a obsahuje možnosť výberu rozhodnutí v dialógoch, je obľúbená hra Zaklínač 3: Divoký Hon (The Witcher 3: Wild Hunt). Táto TOP RPG hra je založená na báze knižnej série od poľského autora Andrzeja Sapkowskeho. Čoskoro sa dočkáme i seriálovej adaptácie. Mimochodom, Geralt z Rivie alias Zaklínač dostal aj svoju Funko POP! zberateľskú figúrku. Jednu z najlepších RPG hier všetkých čias na PS4, Xbox One, Nintendo Switch či PC nájdeš aj spolu so zberateľskou Funko POP! figúrkou v našom e-shope.

RPG hry - najlepšie RPG hry na konzoly PS4 a Xbox One

8) Diablo III

Máš chuť zahrať si poriadnu RPG hru, ktorá Ťa môže zabaviť na dlhé mesiace či dokonca až roky? Ak áno, tak Ti vývojári z dielne Blizzard Entertainment pripravili legendárnu sériu, v ktorej si budeš musieť vybrať z hŕstky povolaní. Každé povolanie má svoje výhody i nevýhody a unikátne schopnosti a zručnosti, ktoré ich od druhého povolania odlišujú.

Výhodou tejto hry je aj to, že Ti ponúka na výber množstvo herných štýlov. Legendárna séria Diablo sa môže okrem skvelej hrateľnosti popýšiť aj unikátnym prepracovaným príbehom, ktorý v Tvojej pamäti zostane ešte dlho. Príbehová línia je rozdelená na tzv. akty (acts).

Cieľom hry je zbieranie skúseností, vylepšovanie schopností a získavanie vybavenia (items). Svoju postavu si v mega RPG hre Diablo III na PS4, PS3, Xbox One, Xbox 360, Nintendo Switch a PC môžeš vylepšovať aj drahokamami rôznych vlastností, ktoré Ti v konečnom dôsledku iba pomôžu.

Táto hra si vyslúžila aj ďalší dodatočný herný obsah v podobe výborného datadisku, respektíve expanzie, Diablo III: Reaper of Souls či DLC obsahu Diablo III: Rise of the Necromancer.

Hráči tejto hre na Google dávajú až 91 %, pričom vyzdvihujú najviac:

 • výborné grafické spracovanie
 • zaujímavý príbeh
 • super animácie
 • viacero povolaní s unikátnymi originálnymi schopnosťami
 • možnosť vytvoriť si vlastný štýl hrania
 • hrateľnosť

Je táto hra určená aj pre deti? - ÁNO (16+)

Je táto hra určená aj pre dvoch a viacerých hráčov? - ÁNO

Diablo III

7) Dark Souls III

Poznáš akčnú RPG hru Dark Souls III? Ide o hru, ktorá vzišla spod rúk vývojárov FromSoftware a na trh dorazila v roku 2016. O tom, že sa jedná o jednu z TOP hier na PS4 či Xbox One svedčí aj pozitívne hodnotenie nielen hráčov, ale aj kritikov, a tiež komerčný úspech hry.

Hráš z pohľadu tretej osoby, pričom máš v ponuke viacero zbraní, ktorými môžeš porážať nepriateľov. Zaujímavosťou je, že každá zbraň má 2 typy útokov, pričom jeden je klasický, a ten druhý má vyššiu silu. Ako checkpointy Ti budú slúžiť vatry (bonfires), a teda na týchto miestach sa Ti hra uloží.

Čo robí túto hru výnimočnou, je to, že obsahuje aj magické prvky, a Ty budeš môcť vykonávať rôzne kúzla a zaklínadlá. Nevýhodou je však to, že pri vykonávaní kúziel Ti budú ubúdať tzv. focus body (focus points).

Na svojej ceste budeš stretávať rôznych nepriateľov, z ktorých každý bude mať odlišné správanie, a preto nikdy nevieš, ktorý ako zareaguje. Niektorí z nich budú dokonca meniť štýl boja priamo v súboji s Tebou.

Aj napriek tomu, že mega RPG hra Dark Souls III nemá otvorený svet, Ti prinesie viacero rozľahlých máp, ktoré sú do detailov prepracované, a teda rozhodne bude čo objavovať.

Google hovorí v prospech tejto hry obľúbenosťou až 95 %.

Čo sa najviac hráčom páči na jednej z najlepších RPG hier na PS4 či Xbox One?

 • prepracovaný svet
 • silní bosovia a nepriatelia
 • super grafika
 • napínavé súboje
 • postavy

Je táto hra určená aj pre deti? - ÁNO (16+)

Je táto hra určená aj pre dvoch a viacerých hráčov? - ÁNO

Dark Souls III

6) The Elder Scrolls V: Skyrim

Aj napriek tomu, že táto RPG hra je na trhu už 8 rokov, je stále veľmi populárna a zastáva si svoje miesto v rebríčkoch najlepších akčných RPG hier na PS4, Xbox One, PC a Nintendo Switch.

Ak máš rád hry, v ktorých Ťa čaká pútavý fantasy príbeh, tak TOP RPG hra The Elder Scrolls V: Skyrim je pre Teba ako stvorená. Tvojou úlohou bude poraziť draka zvaného Alduin the World-Eater, ktorý je preslávený tým, že má zničiť svet. Avšak kým sa dostaneš k tejto dôležitej úlohe, čaká Ťa ešte dlhá cesta otvoreným svetom, počas ktorej budeš musieť plniť rôzne úlohy a zdokonaľovať zručnosti Tvojej postavy.

V tejto skvelej RPG hre sa môžeš pripraviť na cestu krásnym pestrým prostredím v už spomínanom otvorenom svete. O vysokej popularite tejto hry svedčí aj viac ako 30 miliónov predaných kópií do novembra roku 2016.

Jedna z najlepších RPG hier na trhu - The Elder Scrolls V: Skyrim - si získala na Googli krásnych 96 %, pričom hráčom sa najviac páčia tieto prvky:

 • dĺžka hry
 • šíry otvorený svet
 • boj, v ktorom sa nevyužíajú len zbrane, ale aj mágia
 • draci
 • bludiská s hlavolamami

Je táto hra určená aj pre deti? - NIE (18+)

Je táto hra určená aj pre dvoch a viacerých hráčov? - NIE (iba hra pre jedného hráča)

The Elder Scrolls V: Skyrim - TOP RPG hra

5) World of Warcraft Classic

Jednou z najnovších RPG hier, alebo lepšie povedané ,,staro-novou" MMORPG hrou, je World of Warcraft Classic. Táto TOP MMORPG hra Ťa zavedie do starých dobrých čias základnej hry World of Warcraft, ktorá uzrela svetlo sveta v roku 2004. Ide o exkluzívnu hru na PC.

Vývojári z dielne Blizzard Entertainment vypočuli všetkých priaznivcov ,,klasiky" a dňa 27. augusta 2019 opäť oživili ,,starú" hru v podobe hry WoW Classic. Táto ,,nová" MMORPG hra prináša hráčom takmer identický zážitok ako v roku 2004.

Ak si ešte nehral ,,vanillu", ako je hráčmi nazývaná základná hra World of Warcraft, tak by sme Ti radi priblížili, čo Ťa v nej čaká.

 1. tvorba postavy, ktorá sa skladá z výberu rasy a povolania
 2. plnenie questov (úloh) a získavania skúseností (experience points, XP points)
 3. získavanie odmien a vylepšovanie schopností
 4. boj s nepriateľmi
 5. dungeony (oblasti s menej obtiažnymi nepriateľmi) a raidy (oblasti s najťažšími nepriateľmi)

To je iba zlomok toho, čo Ťa čaká! Vhupni do sveta World of Warcraft s hrou WoW Classic už dnes!

Viac si môžeš prečítať v našej komplexnej príručke v bloguWorld of Warcraft Classic.

Je táto hra určená aj pre deti? - ÁNO (12+)

Je táto hra určená aj pre dvoch a viacerých hráčov? - ÁNO

World of Warcraft Classic - návrat vanilly

4) Final Fantasy VII Remake

Poznáš jednu z najlepších RPG herných sérií všetkých čias s názvom Final Fantasy? Mal si možnosť zahrať si RPG hru Final Fantasy VII z roku 1997? Ak nie, tak vývojári z dielne Square Enix si pre Teba pripravili túto skvelú hru v novom prevedení, ktoré je určené na najnovšiu generáciu konzol od spoločnosti Sony - PlayStation 4.

Hra však nebude taká jednoduchá, ako sa môže zdať, keďže bude obsahovať aj prvky strategických hier. Možno aj vďaka tomuto prvku bola vyhlásená za najlepšiu RPG hru na konzolu PS4 na konferencii E3 2019.

Môžeš sa tešiť na hru za viacero postáv, pričom Tvojou hlavnou úlohou bude bojovať proti korporácii Shinra, ktorá nemá pekné plány. Je totiž zodpovedná za odsávanie životnej energie planéty.

Na čo sa môžeš v tejto najnovšej očakávanej hre na PlayStation 4 zo série Final Fantasy tešiť?

 • Real-Time Battle System (možnosť ovládania aj iných postáv v reálnom čase)
 • využívanie mágie
 • Active Time Battle System (indikátor určený na špeciálne útoky)

E-SHOP: Táto nová pripravovaná hra Ťa bude čakať v našom e-shope po vydaní na PS4.

Je táto hra určená aj pre deti? - ÁNO (16+)

Je táto hra určená aj pre dvoch a viacerých hráčov? - NIE (iba pre jedného hráča)

Dátum vydania: 3. marec 2020

Final Fantasy VII Remake - nová RPG hra od Square Enix

3) Assassin's Creed: Odyssey

Známa herná séria Assassin's Creed prišla minulý rok s najnovšou hrou s názvom Assassin's Creed: Odyssey. Momentálne jedna z najlepších akčných RPG hier na PS4, Xbox One, Nintendo Switch a PC Ťa prevedie krásnym otvoreným svetom antického prostredia.

Zaži osudy dvoch hrdinov Alexia a Kassandry, ktorí musia prísť na to, kde je ukrytá pravda. Ako to už býva, aj v najnovšej hre Assassin's Creed sa môžeš tešiť na príbeh plný zvratov a nečakaných udalostí.

V antickej krajine nezažiješ iba boje na súši, ale taktiež boje na mori, ktoré tejto mega hre dodajú ešte väčší nádych autenticity. Samozrejme, stretneš aj nejaké tie historické postavy. My Ti však prezradíme iba jednu (aby si sa mal na čo tešiť), ktorou je Pytagoras.

TOP moderná akčná RPG hra Assassin's Creed: Odyssey si vyslúžila na Googli hodnotenie 95 %, pričom recenzie vyzdvihujú hlavne:

 • skvelä hrateľnosť
 • zaujímavý príbeh plný zvratov
 • šíry antický svet
 • špičkovú grafiku
 • možnosť výberu odpovedí v dialógoch

E-SHOP: Hru Assassin's Creed: Odyssey si môžeš zakúpiť aj u nás v e-shope v CZ jazyku na PlayStation 4 a Xbox One.

Je táto hra určená aj pre deti? - NIE (18+)

Je táto hra určená aj pre dvoch a viacerých hráčov? - NIE (iba pre jedného hráča)

Assassin's Creed: Odyssey - najlepšia RPG hra v antickom Grécku na PS4 a Xbox One

2) Cyberpunk 2077

Od tvorcov legendárnej hry Zaklínač 3: Divoký Hon (The Witcher 3: Wild Hunt) prichádza budúci rok (2020) nová TOP RPG hra Cyberpunk 2077. Ako už názov napovedá, príbeh hry sa bude odohrávať v roku 2077, pričom sa budeš pohybovať v otvorenom svete mesta Night City.

Vývojári z dielne CD Projekt Red sú známi svojimi inovatívnymi prvkami, ktoré ukázali aj v jednej z najlepších hier súčasnosti - Zaklínač 3: Divoký Hon. Inak to nebude ani pri ich najnovšom futuristickom veľdiele. Ako príklad môžeme uviesť to, že Tvoje oblečenie bude určovať postavenie Tvojej postavy v spoločnosti.

Znamená to, že nové oblečenie Ti môže, napríklad, odomknúť aj nové misie či prístup k rôznym obchodníkom. V podstate to znamená, že oblečenie Ti bude slúžiť ako akési vybavenie. Vybrať si budeš môcť zo ženskej alebo mužskej hrateľnej postavy, ktorej meno je V. S touto postavou sa budeš musieť pretĺkať obrovskou metropolou Night City, ktorá je zahltená rôznymi gangmi, a na každom rohu môžeš stretnúť nepriateľa.

Okrem pohybu po vlastných nohách Ťa čaká aj slušný výber vozidiel, ktoré bude riadiť autopilot (sme predsa v budúcnosti). Dôležité je tiež spomenúť aj to, že hru budeš hrať z pohľadu prvej osoby a takisto ako v hre Zaklínač 3 budeš môcť voliť odpovede v dialógoch.

Zaujímavým prvkom, ktorý taktiež naberá na popularite, je dynamické počasie a striedanie dňa a noci.

E-SHOP: Táto akčná RPG hra bude patriť rozhodne medzi najlepšie hry roku 2020 na PlayStation 4 a Xbox One, a preto nebude chýbať ani v našom e-shope!

Je táto hra určená aj pre deti? - NIE (18+)

Je táto hra určená aj pre dvoch a viacerých hráčov? - NIE (iba pre jedného hráča)

Dátum vydania: 16. apríl 2020

Cyberpunk 2077 - nová RPG hra na PS4 a Xbox One od tvorcov Zaklínača

1) Zaklínač 3: Divoký Hon (The Witcher 3: Wild Hunt)

Jedna z najlepších RPG hier všetkých čias je rozhodne aj Zaklínač 3: Divoký Hon! Hra nestráca na svojej popularite, ani napriek tomu, že je na trhu už 4 roky. Doposiaľ stihla získať viac ako 800 ocenení, čo nepochybne svedčí o jej kvalite.

Poľskí vývojári z dielne CD Projekt Red sa zaslúžili skutočne o fenomenálnu hru, ktorá nemá obdoby!

Príbeh hry, ktorú si môžeš zahrať na PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch a PC, je inšpirovaný knižnou sériou Andrzeja Sapkowskeho a chystá sa aj na televízne obrazovky. Určite sleduj seriál Zaklínač na Netflixe.

Ak si sa doposiaľ s hrou Zaklínač 3: Divoký Hon nestretol, tak by sme Ti ju radi zhrnuli v nasledujúcich bodoch:

 • krásne spracovaný otvorený svet
 • pútavý príbeh
 • skvelé grafické prevedenie
 • striedanie cyklu dňa a noci
 • možnosť levelovania a vylepšovania postavy
 • plnenie vedľajších i špecifických úloh
 • boje s netvormi
 • výborné vybavenie (možnosť získavať stále lepšie a lepšie)

TOP RPG hra The Witcher 3: Wild Hunt si vyslúžila od užívateľ na Googli hodnotenie 96 %, pričom vyzdvihované hráčmi (recenzie) sú najmä nasledovné prvky:

 • výborné spracovanie charakterových vlastností hlavných postáv
 • jedno veľké dobrodružstvo
 • do detailov graficky prepracovaný otvorený svet
 • romantické scény
 • kopa bezplatných DLC
 • ženské postavy (napríklad Ciri)
 • v CZ verzii skvelý preklad

E-SHOP: Túto RPG hru, ktorá rozhodne patrí aj medzi najlepšie hry na trhu, si môžeš zakúpiť aj u nás v e-shope v Edícii hra roku v CZ jazyku na PlayStation 4 a Xbox One, ktorá Ti ponúka expanzie Hearts of Stone a Blood and Wine a DLC obsah.

Je táto hra určená aj pre deti? - NIE (18+)

Je táto hra určená aj pre dvoch a viacerých hráčov? - NIE (iba pre jedného hráča)

Zaklínač 3: Divoký Hon - najlepšia RPG hra všetkých čias na PS4 a Xbox One

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Ako to funguje?