Najlepšie športové hry roku 2019 na PS4 a Xbox One

Kategória: Najlepšie hry na PS4, Xbox One, Nintendo a PC | Publikované: 13.09.2019
5
Najlepšie športové hry roku 2019 na PS4 a Xbox One

Šport je bežnou súčasťou nášho života a prináša nám nielen pohyb, odreagovanie, doibrý pocit a radosť, ale aj motiváciu k ďalším víťazstvám. Najpopulárnejšie športy na svete sa dostávajú aj do tých najlepších hier na konzolu PlayStation 4 a Xbox One. Ak hľadáš TOP hry na Xbox One a PS4, na popredných miestach nájdeš vždy aj nejaké športové. 

Vybrať si môžeš zo širokej ponuky hier na konzoly PlayStation 4 a Xbox One, ktoré Ti budú spríjemňovať voľné chvíľky a budú Ťa motivovať vyhrávať ďalej a ďalej. Aj v našom e-shope nájdeš mega najnovšie športové hry, ktoré Ťa určite potešia. Pripravili sme si pre Teba zoznam najlepších športových hier na PlayStation 4 a Xbox One roku 2019, ktoré by určite nemali chýbať v Tvojom hernom repertoári. 

Najnovšie TOP športové hry roku 2019

Väčšina športových hier na PS4 a Xbox One je typická aj tým, že vychádza ešte pred začatím nového ročníka najlepších športových súťaží na svete. Najtypickejšími príkladmi sú TOP hry FIFA a NHL, ktoré sú zároveň najpopulárnejšími športovými hrami na Slovensku a Česku. Poďme sa pozrieť na to najnovšie, čo Ti zo sveta športový trh prináša ešte v roku 2019. 

TOP 1: FIFA 20 - najlepšia nová futbalová hra na PS4 a Xbox One

Futbal ako najpopulárnejšia športová hra na svete si za tie roky našla svojich fanúšikov aj v hráčskej komunite Slovenska a Česka. FIFA predstavuje vôbec najpredávanejšiu a najpopulárnejšiu hernú sériu na PS4 a Xbox One. Rok 2019 Ti prináša aj novú TOP hru FIFA 20, ktorá Ti prináša výborné novinky, pričom najvýznamnejšou je pouličný futbal v móde Volta Street, ktorý si mohol zažiť napríklad v hernej sérii FIFA Street.

V tejto novej hre sa môžeš tešiť na systém manuálneho bránenia, vylepšenú Timed Finished mechaniku či vylepšenú umelú inteligenciu brankárov. Neváhaj si zakúpiť túto hru u nás v českom jazyku za TOP cenu už po vydaní hry 27. septembra 2019

 • HRA PRE DVOCH A VIACERÝCH HRÁČOV: áno
 • HRA PRE DETI: áno
 • VIAC INFO: databáza / článok

FIFA 20

TOP 2: NHL 20 - najlepšia nová hokejová hra na Xbox One a PS4

Pre všetkých fanúšikov najlepšej hokejovej ligy na svete NHL a hokeja ako takého si vývojári z dielne EA Sports pripravili ďalšiu mega hru s názvom NHL 20, ktorá prináša najväčšie a najlepšie zmeny za uplynulých pár rokov. Tešiť sa môžeš na množstvo noviniek, pričom najvýznamnejšou je technológia Real Player Motion, ktorá prinesie reálne unikátne strely najväčších hviezd zo zámorskej profiligy. Okrem toho sa môžeš tešiť aj na vylepšenú umelú inteligenciu brankárov, nových komentátorov, nová animácie osláv gólov, presunutú gólovú tabuľu či pohyby. Samozrejmosťou je v najnovšej hre zo série NHL aj hokej pod holým nebom, pričom sa môžeš tešiť na úplne nový battle royale mód.

Túto TOP hokejovú hru na Xbox One a PS4 si môžeš kúpiť už teraz v našom e-shope za bezkonkurenčnú cenu v CZ jazyku. 

 • HRA PRE DVOCH A VIACERÝCH HRÁČOV: áno
 • HRA PRE DETI: áno
 • VIAC INFO: databáza / článok

NHL 20

TOP 3: eFootball Pro Evolution Soccer 2020 - TOP nový futbal z dielne Konami

Keď sa povie Pro Evolution Soccer, má sa na  mysli najväčší konkurent mega hry FIFA 20. Oficiálny názov je eFootball Pro Evolution Soccer 2020, pričom táto TOP nová hra z dielne Konami prináša množstvo zaujímavých prvkov, akými sú:

 • veľký dôraz na dribling
 • dôraz na hľadanie voľného priestoru na hracej ploche hráčom
 • nové techniky
 • dôraz na defenzívnu hru
 • kariérny mód Master League s interaktívnym systémom dialógov

Tešiť sa v jednej z najlepších športových hier roku 2019 na PS4 a Xbox One môžeš na skvelé zábavné prvky, ktoré Ťa nesklamú.

 • HRA PRE DVOCH A VIACERÝCH HRÁČOV: áno
 • HRA PRE DETI: áno
 • VIAC INFO: databáza / článok

Pro Evolution Soccer 2020 (PES 2020)

TOP 4: NBA 2K20 - najlepšia nová basketbalová hra

Ak si fanúšikom basketbalu, v Tvojom zozname najlepších konzolových hier rozhodne nemôže chýbať ani nová hra NBA 2K20 z dielne Visual Concepts. Ide v poradí už o 21. ročník tejto mega športovej hry a o nástupcu hry NBA 2K19. Tešiť sa môžeš na súčasné pravidlá basketbalu a na reálnych alebo prispôsobených hráčov a tímy. Nová basketbalová hra NBA 2K20 prináša aj 7 ďalších tímov z minulej éry basketbalu. Zabudnúť nemôžeme ani na niekoľko herných módov, ktorých mnohé nastavenia si môžeš aj upraviť

Ak máš rád kariéru, tak táto momentálne najlepšia basketbalová hra na PS4 a Xbox One Ti prináša aj kariérny mód s názvom MyCareer.

 • HRA PRE DVOCH A VIACERÝCH HRÁČOV: áno
 • HRA PRE DETI: áno
 • VIAC INFO: databáza 

NBA 2K20

TOP 5: Madden NFL 20 - najlepšia nová hra amerického futbalu na PS4 a Xbox One

Ak máš rád americký futbal, ktorý je tak populárny v spojených štátoch amerických, tak sa môžeš tešiť na najnovšiu TOP hru zo série Madden NFL. Táto nová športová hra Ti prináša výbornú hrateľnosť, moderné grafické spracovanie či kariérnu kampaň, v ktorej sa môžeš stať mladým hráčom amerického futbalu, ktorý sa môže postupne prebojovať na najnižšie méty. 

 • HRA PRE DVOCH A VIACERÝCH HRÁČOV: áno
 • HRA PRE DETI: áno
 • VIAC INFO: databáza 

Madden NFL 20

Najlepšie TOP športové hry na PS4 a Xbox One roku 2019

Športové hry sú súčasťou herných rebríčkov popularity aj tento klendárny rok, a preto v našom zozname nemôžu chýbať ani tie najlepšie hry na konzolu PlayStation 4 a Xbox One. Z týchto hier si určite vyberieš svoju obľúbenú. Športové hry na konzoly Ti prinášajú príležitosť vyskúšať si Tvoje obľúbené športy napríklad vtedy, ak si ich nehral. Určite nám napíš do komentáru, ktorá je Tvoja najobľúbenejšia športová hra.

TOP 1: FIFA 19 - jedna z najlepších futbalových hier od EA Sports

Herná séria FIFA patrí každoročne medzi najlepšie športové hry na PS4 a Xbox One, ktoré môžeš dostať na trhu. Najväčší športoví fanúšikovia si môžu pochutiť aj na TOP futbalovej hre FIFA 19. Vývojári z dielne EA Sports si v tomto titule pre Teba pripravili množstvo nového obsahu, ku ktorému patrí napríklad:

 • nové kick-off módy
 • zlepšená fyzika
 • vylepšená taktika
 • realistická hrateľnosť
 • množstvo denných a týždenných výziev
 • príbehová línia The Journey

Zakúpiť si túto TOP futbalovú hru môžeš aj u nás v e-shope, a to v CZ jazyku na Xbox One

 • HRA PRE DVOCH A VIACERÝCH HRÁČOV: áno
 • HRA PRE DETI: áno
 • VIAC INFO: databáza / článok

FIFA 19

TOP 2: NHL 19 - mega hokejová hra na PS4 a Xbox One

Vývojári z dielne EA Sports si rok čo rok dávajú záležať na svojich športových hrách, ktoré prinášajú najväčším fanúšikom a hráčom športových hier. V prípade, že vlastníš konzolu PS4 alebo Xbox One a si fanúšikom populárneho ľadového hokeja, tak TOP hra NHL 19 na PS4 a Xbox One rozhodne v Tvojom reprtoári nemôže chýbať. 

Dominantou tejto hokejovej hry je aj hokej pod holým nebom, ktorý Ti prináša rôzne módy, v ktorých sa určite zabavíš. Potešiť by Ťa mohla aj technológia Real Player Motion, ktorá umocňuje zážitok hry s tým, že prináša plynulejšie korčuľovanie a rýchlejšie reakcie hráčov po tom, čo vletia na ľad. Takýmto spôsobom chcú vývojári dodať jednej z najlepších športových hier na Xbox One a PS4 väčšiu dávku autenticity. Okrem toho sa môžeš tešiť aj na najväčšie legendy zámorského hokeja

 • HRA PRE DVOCH A VIACERÝCH HRÁČOV: áno
 • HRA PRE DETI: nie
 • VIAC INFO: databáza / článok

NHL 19

TOP 3: EA Sports UFC 3 - najlepšia bojová hra? 

Ak miluješ šport, hry a bojové umenie, tak Ti vývojári z dielne EA Sports prinášajú jednu z najlepších bojových hier menom UFC 3 na PS4 a Xbox One. Táto hra Ti ponúka možnosť vyskúšať si populárny bojový šport MMA (Mixed Martial Arts - zmiešané bojové umenie). 

TOP herná séria EA Sports UFC sa i v tejto hre snaží premietnuť svoj dôraz na presnosť a autenticitu. Vývojári si pre Teba pripravili výbornú fyziku, čo pocítiš na každom údere alebo pri každom kope. Okrem toho Ti táto mega hra ukáže i prácu, ktorú vývojári vložili aj do zvukového spracovania. Tešiť sa môžeš aj na súboje mimo ringu, ako to je aj v reálnom živote UFC. V tejto najnovšej bojovej hre zo série UFC na PS4 a Xbox One sa môžeš tešiť aj na prvok sociálnych médií, ktorý Ti umožňuje priamo vyzvať a podpichnúť slávnych súperov z UFC. 

Ak máš kamarátov/kamarátky, ktorým by sa táto bojová hra mohla páčiť, určite ich vyzvi na nejaký súboj v hre pre dvoch a viacerých hráčov. 

 • HRA PRE DVOCH A VIACERÝCH HRÁČOV: áno
 • HRA PRE DETI: nie
 • VIAC INFO: databáza

EA Sports UFC 3

TOP 4: NBA 2K19 - TOP basketbalová hra na PS4 a Xbox One

Basketbal je v našich končinách pomerne populárnym športom, ktorý si našiel v spoločnosti svoje miesto. Ak Ťa tento šport láka alebo ho hrávaš v reálnom živote, výborným spôsobom, ako sa zabaviť s Tvojou konzolou PS4 alebo Xbox One, je najlepšia basketbalová hra NBA 2K19.

Možno si myslíš, že v hernej sérii NBA 2K sa takmer nič nemení, no opak je pravdou. V tejto mega športovej hre sa môžeš tešiť na mnohé vylepšenia v základných herných mechanikách ako sú napríklad vynovený a jednoduchší systém oberania protihráčov či lepšia umelá inteligencia. Ak hľadáš najlepšiu basketbalovú hru na konzoly Xbox One a PlayStation 4, tak s touto hrou zlý krok určite neurobíš. Čerešničkou na torte je výborný nový soundtrack od rappera Travisa Scotta v spolupráci so známymi umelcami ako Marshmello, Three Days Grace a Bruno Mars. 

 • HRA PRE DVOCH A VIACERÝCH HRÁČOV: áno
 • HRA PRE DETI: áno
 • VIAC INFO: databáza 

NBA 2K19

TOP 5: Madden NFL 19 - najlepší americký futbal

Ak Ti náš ,,soccer" alebo futbal nestačí, môžeš si na Tvojej konzole PlayStation 4 alebo Xbox One vyskúšať najlepšiu hru amerického futbalu s názvom Madden NFL 19. Aj keď táto TOP športová hra na PS4 a Xbox One nejde obrovským krokom vpred oproti svojmu predchodcovi, tak napriek tomu Ti prináša štandardné prvky, na ktoré sú fanúšikovia herného amerického futbalu zvyknutí. Tešiť sa môžeš na štandardné módy ako exhibition, franchise či Madden Ultimate Team (MUT). 

Novými prvkami v tejto športovej hre sú vylepšené prihrávky či spôsoby oberania protihráča. V neposlednom rade nemôžeme zabudnúť ani na technológiu Real Player Motion, ktorá je zodpovedná za realistickejšie pohyby. Nezostáva nám už nič iné, ako popriať Ti v hre Madden NFL 19 výborný herný zážitok

 • HRA PRE DVOCH A VIACERÝCH HRÁČOV: áno
 • HRA PRE DETI: áno
 • VIAC INFO: databáza

Madden NFL 19

TOP 6: The Golf Club 2019 - najlepšia golfová hra roku 2019

Pre niekoho možno nudný šport, pre inho veľké zábava. Ak si už od detstva sníval o tom, ako sa staneš profesionálnym hráčom golfu, tak si to môžeš splniť aspoň takto virtuálne v najlepšej golfovej hre The Golf Club 2019, ktorá vyšla na konzoly PlayStation 4 a Xbox One. Vývojári Ti chcú dopriať ten najrealistickejší zážitok v každom ohľade. Tešiť sa v tejto mega športovej hre môžeš na svetové golfové turnaje, ako napríklad the PGA Tour či the FedEx Cup. Taktiež nemôžeme zabudnúť ani na možnosť prispôsobenia si vlastného golfistu, čo pridáva tejto hre na zábave. Tento herný prvok si môžeš užiť práve v kariérnom móde PGA Tour.

TOP golfová hra na  PS4 a Xbox One The Golf Club 2019 Ti prináša možnosť zahrať si aj s Tvojimi kamarátmi v dvoch online módoch pre dvoch a viacerých hráčov. 

 • HRA PRE DVOCH A VIACERÝCH HRÁČOV: áno
 • HRA PRE DETI: áno
 • VIAC INFO: databáza

The Golf Club 2019

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Ako to funguje?