NHL 20 - komplexná recenzia

Kategória: Recenzia | Publikované: 25.10.2019
5
NHL 20 - komplexná recenzia

Aj tento rok sa fanúšici najlepšieho hokeja dočkali TOP športovej hry NHL 20 na PS4 a Xbox One. Počúvali sme, že NHL príde tento rok s najväčšími novinkami za posledné roky, avšak je to naozaj pravda? Viac o najnovšej hre z legendárnej série NHL si môžeš prečítať aj v našom článku, ktorý nájdeš tu.

Ak si zvedavý/á na to, aké hodnotenia si TOP novinka NHL 20 vyslúžila, určite čítaj ďalej, pretože sme si pre Teba pripravili kompiláciu recenzií z viacerých relevantných zdrojov. Ide hlavne o domáce a zahraničné herné portály, ktoré prinášajú informácie ohľadom najhorúcejších noviniek zo sveta hier.

Základné informácie o hre NHL 20:

NHL 20 (PS4) - ako hru hodnotí portál Metacritic.com?

Počul(a) si už o portále Metacritic.com? Ide o renomovaný portál, ktorý hodnotí nielen tie najlepšie a najnovšie hry na PS4 a Xbox One, ale tiež seriály, filmy či dokonca hudbu. Recenzií sa zúčastňujú viacerí kritici, a preto sa nejedná iba o subjektívny názor jednotlivca.

V prípade hry NHL 20 na konzolu PS4, PS4 Slim a PS4 Pro sa zúčastnilo na recenzii doposiaľ 24 kritikov a ohodnotilo ju 61 hráčov. Hodnotenia môžeš vidieť nižšie, pričom sa nám opäť potvrdilo pravidlo, ktoré hovorí o lepšom hodnotení od kritikov ako od hráčov.

NHL 20 PS4 recenzia metacritichttps://www.metacritic.com/game/playstation-4/nhl-20

Ako si počína TOP športová hra na Xbox One? - Metacritic.com

Kritici a hráči z portálu Metacritic hodnotili mega hru NHL 20, samozrejme, aj na konzole Xbox One, Xbox One S a Xbox One X, pričom sa zúčastnilo menej recenzentov ako pri konzole PS4. Avšak môžeme s kľudom skonštatovať, že TOP nové hokejová hra je lepšie hodnotená kritikmi práve na Xbox One, pričom hráči majú opačný názor.

Na recenzii sa zúčastnilo 11 kritikov a 26 hráčov, čo je relatívne malé číslo a recenzia vôbec nemusí byť relevantnou vzorkou. Časom budú hodnotenia iba pribúdať, čo prispeje k objektivite a vierohodnosti recenzie.

NHL 20 Xbox One recenzia metacritic

https://www.metacritic.com/game/xbox-one/nhl-20

NHL 20 - recenzia IGN.com

Ďalším v poradí je portál IGN.com, ktorý nielen hodnotí, ale aj prináša zaujímavé novinky ohľadom najnovších hier na PS4, Xbox One, Nintendo Switch a PC. Okrem toho IGN informuje priaznivcov filmových plátien a televíznych obrazoviek o novinkách týkajúcich sa TOP seriálov a filmov.

My sa však pozrieme na recenziu najnovšej hokejovej hry na PS4 a Xbox One NHL 20, ktorú môžeš vidieť nižšie.

NHL 20 recenzia IGN.com

https://www.ign.com/articles/2019/09/13/nhl-20-review

Kritici hre udelili hodnotenie 7,9/10 a vyslúžila si nálepku Good, pričom vyzdvihované sú hlavne vylepšené a unikátne strely najlepších hráčov zámorskej hokejovej ligy. Poďme sa však pozrieť na záverečný verdikt, ktorý si TOP športová hra NHL 20 vyslúžila.

nhl 20 recenzia ign.com verdict

Voľný preklad verdiktu:

NHL 20 Ťa môže nielen potešiť, ale aj sklamať podľa toho, ktorý mód si vyberieš. Hra na ľade je vylepšená, a to najmä vďaka prepracovanému systému striel, pričom arkádové módy World of Chel získali opäť väčší zmysel. Avšak na druhej strane ohromný nedostatok zmien v EASHL a režime Be a Pro podkopáva tieto populárne módy. 

NHL 20 - recenzia Gamespot.com

Čo sa týka portálu Gamespot.com, je známy najmä prinášaním najhorúcejších noviniek z herného sveta a tiež zaujímavými recenziami na tie najlepšie hry na PS4 a Xbox One. Ako si počínala nová športová hra NHL 20 u týchto pánov a dám? Poďme sa spoločne pozrieť na názor kritikov.

nhl 20 recenzia gamespot.com

https://www.gamespot.com/reviews/nhl-20-review-smashed/1900-6417296/

Konzolový hokej si vyslúžil výborné hodnotenie, a to 9/10. Prečo tomu tak je? Kritici svoje hodnotenie patrične odôvodnili, pričom konkrétne body hovoria nasledovne:

  • yes Ovládanie je perfektné, prijateľné aj pre nováčikov a zároveň dostatočne náročné pre ostrieľaných hráčov
  • yes Nový tím komentátorov prináša zábavné, pútavé a rozumné komentovanie 
  • yes Hra dokáže hodnoverne zachytiť hokejovú kultúru
  • yes Fyzika hry úplne presne zobrazuje precízne korčuľovanie hráčov na ľade
  • yes Aktualizácie vo World of Chel prinášajú veľké množstvo dôvodov, prečo si opäť zapnúť hru
  • yes Offline mód v hokeji pod holým nebom je veľmi vítanou novou možnosťou
  • yes Vylepšenia vo franchise móde týkajúce sa trénerov a prestupov prinášajú možnosť stať sa lepším manažérom

 

  • no Modely hráčov vyzerajú bať rovnaké ako minulý rok
  • no Tabuľa so skóre, ktorá je presunutá na spodnú časť obrazovky, hráča vyrušuje a odvracia jeho sústredenie od zápasu

Čo hovorí Sector.sk?

Aj na Slovensku máme viacero zdrojov kvalitných herných recenzií, pričom najznámejším z nich je jednoznačne portál Sector.sk, ktorý prináša zaujímavé novinky a podrobné recenzie hier na PS4, Xbox One, Nintendo Switch a PC.

Ako Sector ohodnotil TOP novú športovú hru NHL 20? Prečítaj si pozitíva a negatíva nižšie.

NHL 20 recenzia sector

https://www.sector.sk/recenzia/36230/nhl-20.htm

NHL 20 recenzia - Heureka (PS4)

Veľmi známym portálom, ktorý porovnáva obchody a rôzne produkty, je jednoznačne Heureka.sk. Prinášame Ti hodnotenia slovenských hráčov, ktorí mali možnosť vyskúšať si hru NHL 20 na konzole PlayStation 4. Hráči hru hodnotia veľmi pozitívne, aj keď hodnotenie sa môže líšiť od hráča k hráčovi. Doposiaľ hru hodnotilo 21 hráčov, ku ktorým sa môžeš pridať aj Ty, samozrejme, ak si mal(a) možnosť vyskúšať si túto mega hru.

nhl 20 heureka recenzia ps4https://hry-na-playstation-4.heureka.sk/nhl-20/recenze/#section

NHL 20 recenzia - Heureka (Xbox One)

V prípade konzoly Xbox One máme k dispozícii menej recenzentov, no môžeme skonštatovať, že hodnotenie je približne rovnaké. Väčšina konzolových hráčov dáva novej hre NHL 20 5/5 hviezdičiek, čo jednoznačne svedčí o kvalite hry.

nhl 20 heureka xbox one recenzia

https://hry-na-xbox-one.heureka.sk/nhl-20/recenze/#section

Ak Ťa najnovšia hokejová hra z dielne vývojárov EA Sports zaujala, určite Ti odporúčame, aby si ju vyskúšal(a). Recenzie sú istým obrazom názoru hráčov, no najlepšie spravíš, keď si hru vyskúšaš na svojej konzole a vytvoríš si o nej vlastnú mienku. Ako sa hovorí, 100 ľudí, 100 chutí.

Ak by si si chcel(a) zakúpiť najnovšiu športovú hru a vyskúšať si TOP herný hokejový zážitok na svojej konzole, môžeš tak urobiť v našom e-shope, kde nájdeš:

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Ako to funguje?