NHL 20 - pokračovanie NHL hier s novou grafikou a Battle royale módom

Kategória: Najnovšie top hry na PS4, Xbox One, Nintendo a PC | Publikované: 21.06.2019
5
NHL 20 - pokračovanie NHL hier s novou grafikou a Battle royale módom

NHL 20 - zaži skvelý hokej s najväčšími zmenami za posledné roky!

Je to tu! Každoročne fanúšikovia série NHL netrpezlivo čakajú na to, ako bude odhalená nová hra zo série NHL! Nastal ten moment, milí hráči, milé hráčky! Ak patríš aj Ty k fanúšikom dobrého (nielen) zámorského hokeja, tak si aj tento rok prídeš na svoje! Určite si za tie roky čakal a dúfal, že spoločnosť EA Sports prinesie konečne do tejto hokejovej série výraznejšiu zmenu. Potešíme Ťa, keďže hra NHL 20 bude jednou z najprelomovejších a najlepších hier za posledné roky zo série NHL, ba možno i najprelomovejšou!

Poďme sa spoločne ponoriť do tajov novej hry NHL 20, ktorá si sľubuje obrovský úspech, najmä vďaka zmenám, ktoré prináša a ktoré by si možno pred pár rokmi ešte nebol vôbec čakal!

Si fanúšikom série NHL? Určite neváhaj a pokračuj v čítaní!

Mladá hokejová hviezda na obale hry NHL 20

Nový hokejový titul NHL 20 Ti prinesie množstvo zmien, ktoré sa týkajú hrateľnosti, módov či grafického spracovania. Znie to všetko veľmi dobre na úvod, ako to však bude vyzerať v praxi? To sa dozvieš v nasledujúcich riadkoch!

Začneme tým, čo taktiež mnohých hráčov posledné mesiace zaujímalo, a to tým, kto bude najnovšou hlavnou hviezdou tohtoročného NHL titulu na obale hry. Možno Ťa to prekvapí, možno nie, ale ide o veľkú vyrastajúcu hviezdu zámorského hokeja - Austona Matthewsa. Tento ,,chlapec" má veľmi veľký potenciál aj do budúcnosti kráčať v šľapajách najväčších legiend najlepšej hokejovej ligy na svete.

Sleduješ výkony Austona Matthewsa v NHL? Vedel si o tom, že tento hráč bol v roku 2016 jednotkou draftu NHL? Mimochodom, jeho momentálnym NHL klubom je Toronto Maple Leafs. Tento chlapec dokázal vo svojej premiérovej sezóne vsietiť až 40 gólov a stal sa suverénne najlepším nováčikom toho roku, za čo si vyslúžil trofej Calder Memorial Trophy za najlepšieho nováčika.

Ako je Auston Matthews na tom teraz v hokejovej lige NHL? Jeho terajší klub do neho vkladá obrovské nádeje, keďže s ním podpísal zmluvu v dĺžke 5 rokov. Jeho pláca činí 58 miliónov dolárov! Pekné číslo, že?

Ale späť k tomu, čo nás všetkých najviac zaujíma, a to samotný nový titul NHL 20 a jeho najväčšie zmeny a novinky!

nhl 20 auston matthews

Unikátne strely a rýchlejší hokej

Čo to znamená? Kľúčovým pojmom bude pre Teba pojem RPM technológia. RPM technológia alebo Real Player Motion Technology v novom titule NHL 20 prinesie nové výnimočné spracovanie striel hráčov. Inak povedané, táto technológia dokáže zvýšiť zážitok z hokeja aj tým, že kopíruje reálne charakteristické strely najväčších NHL hviezd a prináša ich do ďalšieho pokračovania série NHL.

Ak sleduješ NHL a všímaš si, aký druh striel je typický pre konkrétnych hráčov, možno aj Tvojich obľúbencov, tak to určite oceníš aj v hre NHL 20! RPM technológia sa teda premietne do typických striel hráčov ako Alexander Ovechkin, PK Subban či Auston Matthews. Takýmto spôsobom sa môžeš tešiť na stovky nových animácií, ktoré sa Ti určite budú páčiť.

Týmito zmenami spoločnosť EA Sports podieľajúca sa na tvorbe nového ročníka NHL hier rozhodne nekončí! Vývojári sľubujú aj oveľa rýchlejší hokej, keďže chcú čo najvernejšie kopírovať reálnu rýchlosť hokeja, ktorá je bežná pre najlepšiu hokejovú profiligu na svete.

Pocítiš to hlavne na:

 • prihrávkach
 • spracovaní puku

V praxi prihrávky a aj spracovania puku budú vykonané v rýchlejšom tempe, čo dodá hre oveľa vyššiu dávku dynamiky a zážitku z hokeja, ktorú si rozhodne fanúšik NHL zaslúži! Ak sleduješ zámorský hokej, tak Ťa určite tieto zmeny potešia!

Ako budú na tom brankári? Ak si hral aj predošlé tituly z tejto série, tak sa aj Tebe možno stalo, že sa brankárom občas podarilo pustiť nejaký ten lacný gól, čo bolo síce Tebe na prospech, ale určite to nedodávalo hre najlepší dojem, čo sa týka umelej inteligencie brankárov.

V hre NHL 20 sa to má zmeniť a umelá inteligencia brankárov bude trocha prekopaná v zmysle ,,lepšej analýzy brankárov ohľadom ofenzívneho nebezpečenstva". Aspoň takto sa vyjadrujú vývojári.

Noví komentátori v novom hokeji

Aká by to bola hokejová séria NHL bez legendárnych komentátorov? Komentátori totižto dodávajú hre oveľa viac energie, dynamiky a napätia! Slávni komentátori Eddie Olczyk a Doc Emerick, bez ktorých by si si možno nevedel predstaviť hokejovú hru NHL, sú preč!

NHL 20 dostane nových komentátorov Raya Ferrara a Jamesa Cybulskiho, ktorí podľa vývojárov majú priniesť do herného kolotoča NHL oveľa viac živosti, energie a mladíckeho nadšenia!

V spolupráci s dielňou EA Sports títo komentátori nahrali viac ako 300 hodín nahrávok. Starí známi komentátori odchádzajú a možno aj Tebe to bude trošku ľúto, no nová krv, ktorá prichádza, bude určite minimálne tak dobrá ako ,,stará osvedčená"!

NHL 20 Ti prinesie aj novú grafiku a celebrity

Celebrity? Možno sa pýtaš, akým spôsobom budú zakomponované do novej hokejovej hry. Objavia sa v zápasoch istých tímov ako hostia, čo opäť ukazuje, ako sa snažia vývojári s ich novým herným titulom približovať k reálnemu ,,hokejovému priemyslu".

Je výborné, že sa v hre NHL 20 objavia legendy, celebrity či hviezdy, ktorých pozná viac menej každý, kto sa aspoň trošku orientuje vo svete šoubiznisu a hokeja.

Nevieme naisto povedať, ktoré celebrity sa v novej hre objavia, avšak z toho, čo sa momentálne vie, Ti vieme podať malú ochutnávku:

 • Snoop Dogg
 • Will Ferrell
 • Wayne Gretzky
 • Drake

Konečne reálne pocítenie grafickej zmeny v NHL hre? Áno! Totižto vývojári považujú tento ročník hokeja za prelomový, čo sa týka i grafických zmien a úprav.

Grafické zmeny pocítiš hlavne v nasledujúcich herných prvkoch:

 • pohyby
 • animácie osláv gólov
 • tabuľa gólov sa presúva na spodok obrazovky

Okrem toho je nutné k tomuto balíku zmien pridať ešte aj highlighty, ktoré budú zobrazovať TOP momenty z tretiny a z celého zápasu.

nhl 20 ps4 xbox one

Čo robí Battle royale v hre NHL 20?

Je to tak, Battle royale! Možno neuveriteľné, ale áno, spoločnosť EA Sports prináša tento nesmierne populárny mód na hernom trhu aj do nového titulu NHL 20. Akým spôsobom bude fungovať alebo na akom princípe?

Battle royale je v novom hokejovom ročníku nazvaný Eliminator. Ide o mód, ktorý sa riadi heslom ,,víťaz berie všetko!". V podstate sa tento mód nachádzal aj v predošlom titule NHL 19, kde však fungoval trošku na inom princípe. Inak povedané, módy v hre NHL 20 čerpajú vo veľkej miere z predošlého ročníka.

Tešiť sa môžeš na jeho 2 verzie:

 • Ones - verzia pre 81 hráčov, ktorá je podľa vývojárov založená na princípe ,,turnaja, v ktorom musíš prežiť", cieľom je to, aby sa hralo až dovtedy, kým nebude niekto víťazom
 • Threes - verzia určená pre tímy skladajúce sa z 3 hráčov, pričom sa ,,bojuje" až dovtedy, až kým jeden tím nevyhrá

Prekopaný hokej pod holým nebom

Pamätáš si ešte na ,,rybníkový hokej", respektíve pond hockey, ktorý si mohol okúsiť v predošlej hre NHL 19? Kritika smerovala hlavne k tomu, že mód Ones bol určený iba na hranie online, čiže online multiplayer.

Nová hra NHL 20 prináša do sveta hokeja z dielne EA Sports aj lokálny multiplayer či možnosť hrať proti botom, respektíve počítaču (offline režim). Okrem toho sa rybníkový režim v novom ročníku NHL dočká aj nových priestorov, alebo rybníkov. Príkladom môže byť Rideau Canal v Kanade.

nhl 20

Fyzický kontakt a zranenia v hre NHL 20

Vývojári chcú všetkým hráčom priniesť ešte oveľa viac zábavy aj pomocou čo najväčšieho priblíženia sa k reálnemu fyzickému hokeju v oblasti tvrdosti hry. Hokej je tvrdá hra, ktorá si niekedy pýta veľkú daň aj v podobe odrenín, menších zranení či väčších úrazov. Vývojári z dielne EA Sports rešpektujú tieto dôležité elementy hokeja ako tvrdého a fyzického športu. Na druhej strane je aj zodpovednosťou vývojárov nevyzdvihovať tieto negatívne prvky hokeja.

Každopádne sa môžeš tešiť na veľkú dávku fyzickej hry, ktorá čo najhodnovernejšie kopíruje realitu hokeja a kanadsko-americkej profiligy NHL, zachovávajúc pritom určité pravidlá stojace na nezvýrazňovaní brutality a zranení podobne, ako je to aj v reálnom svete, kde je bezpečnosť hráčov v NHL prioritou.

Franchise mód dostáva novinky

Veľkou novinkou v novom hokejovom titule NHL 20 bude aj možnosť najímania a dávania výpovedí trénerom. Chémia je taktiež veľmi dôležitá nielen v hokeji. Aj v reálnom hokeji je to tak, že určité ,,lajny" si lepšie sadnú, a teda dosahujú aj lepšie výsledky. Podobným spôsobom si budeš môcť v hre NHL 20 vybrať z hráčov, ktorí sa najlepšie hodia do danej formácie, respektíve, ktorí budú spolu tvoriť najlepšiu chémiu.

Ak rád vykonávaš ,,trejdy hráčov", tak nový ročník NHL tento proces oveľa zjednoduší, keďže Ti bude systém sám navrhovať trejdy hráčov, pričom tento proces môžeš vykonávať aj sám navrhovaním svojich vlastných transferov podľa svojich predstáv.

World of Chel, Hockey Ultimate Team a nové veci

Máš rád mód Hockey Ultimate Team? Ak áno, tak Ťa určite potešíme, keďže nová hra NHL 20 prináša aj tzv. Squad Battles. Tento herný prvok je založený na tom, že sa budeš môcť postaviť so svojím ,,dream" tímom proti mužstvám zloženým z rôznych známych osobností.

 • športovci z iných športov
 • speváci
 • hokejoví influenceri

Takíto ľudia možno aj Teba vyzvú na súboj, ak sa rozhodneš si zakúpiť horúcu novinku NHL 20!

A aby sme nezabudli, novinky pocítiš aj vo World of Chel, kde Ti budú k dispozícii tzv. Chel výzvy (Chel Challenges). 

Po splnení týchto výziev sa budeš môcť tešiť na:

 • skúsenostné body postáv
 • nové herné veci (ako napríklad lyžiarske okuliare či rozličné nové čapice)

V hre NHL 20 sa môžeš tešiť na viac ako 2000 vecí, ktorými si môžeš vždy vytvárať svojich unikátnych hokejistov.

Na aké edície NHL 20 sa môžem tešiť?

K dispozícii sú každému fanúšikovi výborného hokeja od EA Sports nasledovné edície:

Veľmi sa už teším na hru NHL 20, kedy a kde si ju môžem zahrať?

13. september je tým čarovným dátumom, ktorý by si si mal poznačiť do svojho herného zápisníka.

Hru NHL 20 si zahráš na:

 • PS4
 • Xbox One

Tešíš sa už na nový ročník hernej série NHL? Páčia sa Ti všetky novinky, ktoré so sebou prináša? Čo sa Ti najviac páči? Kúpiš si nový titul NHL 20? Ak áno, tak na ktorú platformu? Páči sa Ti hlavná hviezda na oficiálnom obale hry? Ktorý je Tvoj obľúbený NHL tím či už v hre alebo v zámorskej lige?

Poďme rozprúdiť skvelú diskusiu všetkých nadšencov nielen reálneho, ale hlavne herného hokeja!smiley

PS.: Ak si veľkým fanúšikom hokejovej hernej série NHL, poď zablúdiť aj do tohto nášho článku:

Možno Ťa bude na druhej strane zaujímať článok aj o inom športe, respektíve športovej hre:

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Ako to funguje?