Nintendo Switch Lite verzus Nintendo Switch

Kategória: Svet hier | Publikované: 11.07.2019
5
Nintendo Switch Lite verzus Nintendo Switch

Nový prenosnejší model konzoly Nintendo Switch

Konzola Nintendo Switch je už nejaký čas etablovanou súčasťou sveta hier. Spoločnosť Nintendo prišla s konzolou, ktorá je určená pre úplne iné kategórie hráčov v porovnaní s konzolami PlayStation 4 alebo Xbox One. Prenosnosť či univerzalita, tieto dva pojmy by mohli najlepšie vystihnúť všestrannú konzolu Nintendo Switch.

Konzola od spoločnosti Nintendo však už nebude onedlho jedinou alternatívou. Na herný trh totižto prichádza nová verzia, ktorá môže potešiť milovníkov herného giganta Nintendo. Do histórie sa v septembri zapíše Nintendo Switch Lite alebo lacnejšia verzia Nintenda Switch.

Čo budú hlavné výhody alebo nevýhody nového modelu? Viac sa dozvieš v nasledujúcich riadkoch!

Porovnanie konzoly Nintendo Switch a Nintendo Switch Lite

Hlavnou myšlienkou novej verzie je ponúknuť hráčom lacnejšiu a výlučne prenosnú alternatívu. Poďme sa spoločne pozrieť na hlavné rozdiely a na to, pre akých hráčov je nová verzia určená.

 1. Cena - Dominantným rozdielom oboch verzií je cena (Nintendo Switch Lite je výrazne lacnejší model - v priemere bude cenový rozdiel približne 100 €).
 2. Výlučne prenosná konzola - Zatiaľ čo prvý drahší model Nintendo Switch je všestrannou konzolou, ktorú využiješ nielen pri domácom hraní hier, ale i na cestách, lacnejšia verzia je určená výlučne do ruky, teda nemôžeš ju pripojiť k Tvojej televízii.
 3. Lepšia výdrž batérie - Možno neuveríš, ale Nintendo Switch Lite sa môže pochváliť lepšou výdržou batérie (približne o 20 - 30 %).
 4. Menší a ľahší model - Základná konzola je charakteristická 6.2 palcovým displejom, nový variant prichádza na druhej strane s 5.5 palcovým displejom.
 5. Žiadne vymeniteľné Joy-Con ovládače - Pre niektorých hráčov nevýhoda, pre iných na druhej strane veľké plus. Avšak najnovší model spoločnosti Nintendo bude stále podporovať Joy-Con ovládače. Niektoré hry si však zahráš práve iba s nimi.
 6. Ovládače priamo zabudované v novej konzole - Významný rozdiel, ktorý je dosť podstatným faktorom pre mnohých hráčov.

Nintendo Switch Lite

Najčastejšie otázky o novinke Nintendo Switch Lite

Zaujímať by Ťa mohlo ešte niekoľko faktov o novej očakávanej verzii. Poďme sa spoločne vrhnúť na najčastejšie otázky alebo FAQ.

 • Prenesú sa moje dáta zo ,,starého" modelu Nintendo Switch do nového Nintendo Switch Lite?

Áno. Nepoznáme však ešte konkrétne detaily, nakoľko sa momentálne čaká na vyjadrenie samotnej spoločnosti, a teda onedlho očakávame bližšie informácie.

 • Na aké farby sa môžem tešiť?

Vybrať si môžeš z nasledovných farebných verzií nového modelu Nintendo Switch Lite:

a) žltá

b) sivá

c) tyrkysová

Potešiť Ťa môže aj špeciálna pokémon edícia, ktorá vychádza 8. novembra 2019.

 • Môžem si na Nintendo Switch Lite zahrať všetky hry na Nintendo Switch?

Odpoveď je nie. Keďže ide o verziu, ktorá je výlučne prenosná, zahrať si na nej môžeš iba hry, ktoré podporujú ,,prenosné hranie". Niektoré hry si však môžeš zahrať s ovládačmi Joy-Con (napríklad Super Mario Party). Postupom času sa dozvieš aj zoznam hier, ktoré nebude podporovať nová prenosná konzola Nintendo Switch Lite.

 • Bluetooth slúchadlá - sú kompatibilné s najnovším modelom Nintendo Switch Lite?

Nie, podobne ako v prípade klasického modelu. Hráči sa budú musieť uspokojiť s klasickým jack-om.

 • Amiibo figúrky - podporuje ich nový model?

Potešíme Ťa, budú podporované. Principiálne fungujú na rovnakom základe ako v prípade klasického modelu Nintendo Switch. Dávame do pozornosti novú hru Legend of Zelda: Link's Awakening alebo výbornú hru Super Smash Bros. Ultimate.

Nintendo Switch Lite

Cena a dátum vydania

Nintendo Switch Lite uzrie svetlo herného sveta 20. septembra 2019 (20. září). Predpokladáme, že cena sa bude pohybovať okolo 200 €.

Páči sa Ti nová prenosná konzola Nintendo Switch Lite? Myslíš si, že bude mať väčší úspech ako originálny model Nintendo Switch? Čo by si vyzdvihol na jednej či druhej verzii najviac?

Vytvorme spolu výbornú diskusiu o tejto novinke od spoločnosti Nintendo!smiley

PS.: Pripravili sme si pre Teba aj iné články:

Diskusia k článku

Hodnotenia hry môžu písať iba užívatelia Gameroom.sk
Ako to funguje?